Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lut 2009, 14:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
Na terenie dawnego przejścia granicznego w samym centrum Zgorzelca, może powstać stacja paliw.

Cytuj:
Jest to atrakcyjna działka. Wiem, że jest zainteresowanie aby powstała tam stacja paliw, ale ja zrobię wszystko, żeby ta stacja nie powstała.- mówi Rafał Granicz.


A ja się tak naiwnie spytam: co to jest architekt miejski i do czego służy?


Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 11:48 przez tadam, łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2009, 14:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Burmistrz to sobie zmienił nazwisko w związku z ta sprawą? Taks ię dopasować chciał?



:):):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2009, 18:59 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
A ja się tak naiwnie spytam: co to jest architekt miejski i do czego służy?

z tego co wiem, to w tej kwestji panuje bezkrólewie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2009, 19:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
...ale jest jakiś wydział Gospodarki Przestrzennej i Architektury? ... może chociaż jakiś vice król?
czy ten wydział nie jest odpowiedzialny za architekturę w mieście?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2009, 19:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
kiedyś pewien architekt miejski naszego miasta powiedział mi, że on w zasadzie to nic nie może i własciwie to pełni tylko rolę doradczą. cokolwiek by to miało znaczyć.... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2009, 19:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
A ja się tak naiwnie spytam: co to jest architekt miejski i do czego służy?


.. i bardzo słusznie, jeśli dyskusja ma być poważna, na początku trzeba by ustalić - co to jest za twór, ten architekt miejski, lub może, na czym polega jego fucha w mieście, jakie są jego uprawnienia, w sensie - o czym może sam decydować, ma się rozumieć, działając w oparciu o zatwierdzony przez RM - Plan Zagospodarowania Przestrzennego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2009, 19:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
on w zasadzie to nic nie może

to ja mam pomysł: jest kryzys, nie ma komu odśnieżać... zlikwidować wydział a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na odśnieżanie :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2009, 20:11 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
z tego co wiem, to w tej kwestji panuje bezkrólewie.


... pozwolisz, że bardzo lekko Cię poprawię - teraz panuje bezkrólewie, a do tej pory panowało bezhołowie, lub jak wolisz - anarchia, także w sztuce zagospodarowania tego, co nazywa się przestrzenią miejską, ale czy ona była i jest najważniejsza w tej "sztuce" ?


Przed chwilą doczytałem NEWSA i okazuje się, że - "głównym celem miasta jest eleganckie wyeksponowanie terenu przygranicznego poprzez stworzenie efektownej galerii handlowej lub biurowca wkomponowanego w krajobraz". - Nie wiem, czy aby czasem nie wystąpiło tu przejęzyczenie. Może miało być - biurowieca wkopanego pod ziemię ? - Biorąc jednak pod uwagę skalisty grunt, no i rzekę - sam już nie wiem, po prostu całkowicie już zgłupiałem !
A tak w ogóle, to p. Szczech - jaką partję teraz reprezentuje, czyżby chwilowo był bez ... ?


Ostatnio zmieniony 26 lut 2009, 23:40 przez JONASZ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lut 2009, 9:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przed wojną w tym miejscu był całkiem sympatyczny placyk, czy koniecznie trzeba tam coś budować żeby było ładnie? nie wystarczyłoby wyburzyć, zaorać i posiać coś zielonego? czy mało u nas w mieście sklepów - nie nadużywajmy słowa galeria - czy innych tzw. pomieszczeń biurowych? po co do dalej niszczyć coś co niemcy swego czasu tu już zakomponowali, wystarczy do tegow rócić. taki placyk mogący pełnić rolę brakującego w mieście rynku, chyba bardziej przydałby się w centrum niż te wszystkie nieszczęsne pomysły na zabudowę - ze stacją benzynową na czele.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lut 2009, 13:03 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:43
Posty: 93
Lokalizacja: stąd.
Popieram!
Wyzwanie dla historyków: trzeba odnaleźć stare przedwojenne fotografie tego rejonu miasta i wymusić na władzach odrestaurowanie - przywrócenie do dawnego wyglądu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2009, 16:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Co jakiś czas pojawiają się wątki dotyczące wyglądu, estetyki, architektury, stanu dróg, architekta miejskiego, zagospodarowania przestrzennego naszego miasta etc. Tematy te są dosyć szczegółowe, co powoduje ich krótką "żywotność" i "znikanie". Często trudno również z tego powodu dotrzeć do potrzebnych informacji. Postanowiłem więc założyć ten wątek, w którym moglibyśmy dzielić się wszelkimi informacjami, spostrzeżeniami i opiniami na powyższe tematy.

Jako bogate i ciekawe źródło informacji oraz inspiracji ;) polecam:
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=45


Jako pierwszy proponuję temat terenu przejścia granicznego - grunt i obiekty po Straży Granicznej oraz Urzędzie Celnym.
Jak wszyscy wiemy, po wejściu naszego kraju do UE, a później do strefy Schengen, powyższy teren został opuszczony i stopniowo popada w ruinę. Teren został przekazany zgorzeleckiemu starostwu, które ten teren chce sprzedać. Miasto natomiast chciałoby, aby ten teren miał bardziej "reprezentacyjny" charakter.
Cytuj:
Stacja paliw tuż przy moście 26-2-2009 12:31
Na terenie dawnego przejścia granicznego w samym centrum Zgorzelca, może powstać stacja paliw. Działką zarządza Starostwo Powiatowe, które ma zorganizować przetarg na jej kupno
- Mamy wyceny tych obiektów, interesuje nas ich sprzedaż. Natomiast co tam powstanie, zależy od planu zagospodarowania jaki jest w Zgorzelcu- mówi wicestarosta Zgorzelca, Kazimierz Szczech.
Zgorzeleckie przejście graniczne jest umieszczone w wyjątkowo dogodnym miejscu. Głównie względy estetyczne sprowokowały Burmistrza miasta Zgorzelca, do ostrej reakcji.
– Jest to atrakcyjna działka. Wiem, że jest zainteresowanie aby powstała tam stacja paliw, ale ja zrobię wszystko, żeby ta stacja nie powstała.- mówi Rafał Gronicz.
Głównym celem miasta jest eleganckie wyeksponowanie terenu przygranicznego poprzez stworzenie efektownej galerii handlowej lub biurowca wkomponowanego w krajobraz.
Z.Ś.
za: http://www.zgorzelec.info/

Interesujące jest kilka spraw:
1) Czy ten teren jest objęty planem miejscowym?
2) Czy UM jest ew. w stanie go stosunkowo szybko uchwalić?
3) O jakim gruncie mówimy - jaki jest jego kształt i granice?
4) Czy "łącznik drogowy" między mostem a ul.Wolności wchodzi w skład gruntu oraz czy ta droga w ogóle istnieje w sensie formalno-prawnym?! Gdyż tego co mi wiadomo nie ma jej na żadnych planach i ewidencjach - jest to pewnego rodzaju samowola.
5) Czy ul.Piłsudskiego będzie dwukierunkowa i "połączona" z mostem tworząc z ul.Wolności skrzyżowanie, a "łącznik drogowy" zniknie?

Poniżej zdjęcie terenu po przejściu wraz z zaznaczonym "łącznikiem drogowym":


Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 19:34 przez paawlus, łącznie zmieniany 5 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lut 2009, 19:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
może nie przesadzajmy z tymi wymuszeniami czy wyzwaniami, w każdym razie jakby kto nie wiedział jak to kiedyś wyglądało to podrzucam kilka obrazków, z prywatnej, że tak powiem kolekcji;)
http://www.neandertalski.jpg.pl/prywatn ... 33533.html
http://www.neandertalski.jpg.pl/prywatn ... 33534.html
http://www.neandertalski.jpg.pl/prywatn ... 33535.html
http://www.neandertalski.jpg.pl/prywatn ... 33536.html
http://www.neandertalski.jpg.pl/prywatn ... 33537.html
http://www.neandertalski.jpg.pl/prywatn ... 33538.html


Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 19:38 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2009, 6:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
przed wojną w tym miejscu był całkiem sympatyczny placyk,


I ta wersja byłaby najlepsza - właśnie dlatego:
neandertalski pisze:
taki placyk mogący pełnić rolę brakującego w mieście rynku,


Tylko mam obawy , że to co logiczne i dobre dla mieszkańców tym na górze niespecjalnie się widzi ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2009, 7:09 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
paawlus pisze:
Tematy te są dosyć szczegółowe, co powoduje ich krótką "żywotność" i "znikanie".


Masz rację - dlatego rozważyłbym czy tego wątku (przynajmniej czasowo) nie przykleić - decyzja należy do Alexa. A może połączyć z TYM WĄTKIEM? Też w zasadzie na ten sam temat.

Twoje pytania wymagają fachowej wiedzy - i dlatego obawiam się , że odzew będzie znikomy. Obym się mylił ;)
Przy połączeniu wątków odzew będzie mniej merytoryczny ale poznamy wolę ludu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2009, 10:24 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:43
Posty: 93
Lokalizacja: stąd.
neandertalski pisze:
taki placyk mogący pełnić rolę brakującego w mieście rynku,


I gdyby tak połaczyć ten plac deptakiem wzdłuż Nysy z Bulwarem Greckim i Przedmieściem Nyskim to automatycznie rozwiązałby się problem braku miejsca na rozrastające się Jakuby ;) Na taki ryneczek możnaby przenieść część wydarzeń związanych z Jakubami.


Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 10:25 przez ilustrator, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..