Dzisiaj jest 10 maja 2024, 3:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 maja 2009, 13:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 maja 2007, 21:00
Posty: 30
Lokalizacja: Tylice
na ulicy Słonecznej trwa remont nawierzchni, natomiast w bliskiej odległości jest nowo powstała droga, której w zasadzie nie ma. UM zapomniał ją wybudować i nie ma jak do nowo wybudowanych domów dojechać. Mieszakją tutaj małe dzieci i nie ma jak wyjechać wózkiem, ale to przecież nikogo nie interesuje. W zimie nie mozna było dojechać do domu, samochód trzeba było zostawić przy nowo wybudowanej obwodnicy. Jak popada to jak dojedzie karetka, starż, oby nie trzeba było. Za rok będzie tu duże osiedle domków jednorodzinnych, a na drogę UM nie ma kasy. Ja nawet nie chcę asfaltu (bo budowa trwa), ale chcę aby ją utwardzić. UM nadał nazwę tych uliczek, ale o tabliczkach z nazwami już zapomniał, listonosz błądzi (narzeka na dojazd), MZGK również. Taksówkarze nie chcą tutaj wjeżdzać, co im się nie dziwię, jak również kurierzy itp.

Może UM i Pan Burmistrz pomyśli o swoich mieszkańcach. Naprawdę dużo nie oczekujemy.

Czekamy na reakcję z UM.

Pozdrawiam

Mieszkaniec nowo powstałego osiedla :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2009, 13:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 mar 2007, 13:45
Posty: 47
Lokalizacja: zgc
Ta droga której nie ma z jednej strony kończy się na nowej obwodnicy, jest tu przewidziane skrzyżowanie, stoi nawet STOP, zaś na obwodnicy jest wymalowany pas skrętu w tę ulicę, zaś z drugiej dochodzi właśnie do remontowanej Słonecznej. Tu już nie widać przygotowania do skrzyżowania. Pewnie będą rozwalać nowowybudowane krawężniki i ryć nowiutką nawierzchnię.
Rada Miejska zechciała tej nieistniejącej ulicy nadać nazwę - Świetlista, o ile dobrze pamiętam, z pełną powagą stosowną uchwałą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 cze 2009, 14:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
ANKIETA: Zintegrowany Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Zgorzelec:
http://www.zgorzelec.eu/ankieta-zintegr ... zelec.html

warto wypełnić :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lip 2009, 23:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
"Rewitalizacja części miasta obszaru Zgorzelec":
http://www.zgorzelec.eu/files/projekty_ ... izacja.pdf

Czy jest jakiś nowy program, projekt w tym zakresie? Pitek wiesz coś na ten temat?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lip 2009, 23:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
Pitek wiesz coś na ten temat?
Pitek pewnie nie ma już czasu czytać forum, podejrzewam, że nikt nie panuje nad rozwojem miasta, punktowo może są jakieś projekty zagospodarowania, ale ogólna koncepcja leży. Szczególnie jeśli dotyczy to tzw. "śródmieścia". Wszystko wokół jakoś się kręci, centrum natomiast leży na czterech łopatkach :shock:
Ale wychodzi " Biuletyn informacyjny Miasta Zgorzelec" (Zgorzelca). Warty osobnego skomentowania. Aż dziw, że nikt tego dotąd nie zrobił. Chwalebna inicjatywa (sugerowana, jak pamiętam, jeszcze przed wyborami), ale nie w takiej, jak obecnie, formie i intencji.
Ta miał być INFORMATOR, a nie laurka rządzących. Tymczasem, wieje propagandą sukcesu, niczym za starych, gierkowskich czasów. Rafał inwestuje w przyszłość, otwiera seniorom okno na świat itd. Być może to sposób na zamydlenie oczu niezadowolonym mieszkańcom, czy jednak skuteczny, czas pokaże.
Howgh :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lip 2009, 8:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Z tego co wiem to nie jest nowy program. Jest to projekt obejmujący rewitalizację części miasta, który min. objął Przedmieście Nyskie. Obecnie prowadzone są pracę związane z wdrożeniem II etapu rewitalizacji - kolejny etap ul. Daszyńskiego, wykonanie promenady nadrzecznej łączącej Bulwar Grecki z ulicą Cienistą (trasy rowerowa :grin:), tereny zielone od mostu JPII na płd. Pracownicy wydziału Funduszy i Rozwoju przygotowali do złożenia niezbędne dokumenty. Teraz wszystko w rękach osób decydujących o przyznawaniu środków unijnych. Na ostatniej sesji uchwalono aktualizację „Zintegrowanego Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Zgorzelec na lata 2007-2015” tak aby można było finansować ten projekt z funduszy obecnie działających.
Cytuj:
Pitek pewnie nie ma już czasu czytać forum

Czytam w wolnych chwilach ale przyznaję, że nie mam czasu udzielać się na nim na bieżąco.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lip 2009, 19:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Potwierdzam, że Rada Miasta przyjęła nowelizację Programu Rewitalizacji Miasta. Od czasu, kiedy poprzedni program przyjęto minęło już sporo czasu i niektóre zapisy się zdezaktualizowały. Rodzą się także nowe pomysły i inne sposoby podejścia do rewitalizacji. szkoda tylko, że nic nie zrobiono w tym zakresie w ostatnich latach. A były przygotowane wcześniej środki na wykonanie placu przy Arkadii, wymiany oświetlenia na ul. Daszyńskiego, czy wykonanie odcinka spacerowego od Bulwaru Greckiego do Mosty Jana Pawła II. To małe kroki ale odczuwalne dla mieszkańców.
Dobrze, że o tak ważnym dla miasta działaniu nie zapomniano całkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lip 2009, 20:17 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marko pisze:
wykonanie placu przy Arkadii


Bałem się , że to miejsce już nigdy nie zmieni swego oblicza ;)

btw - Centrum powinno się wyburzyć - wg mnie to koszmarek z minionej epoki :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2009, 17:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Marko pisze:
wykonanie placu przy Arkadii


Bałem się , że to miejsce już nigdy nie zmieni swego oblicza ;)

Jeśli się nie mylę, to w sprawie "arkadii" kompetentny i właściwy jest Grengo. Dobrze, gdyby zabrał on głoś w sprawie tej, bądź co bądź, ruiny w centrum miasta z równie nieciekawym otoczeniem.

YELLO_35 pisze:
btw - Centrum powinno się wyburzyć - wg mnie to koszmarek z minionej epoki :-?

Podobno z zamiarem kupna nosił się (kupił?) znany lokalny deweloper, który buduje Plac Pocztowy. Mam nadzieję, że szybciej niż później powstanie tam coś sensownego i na poziomie. Żeby to jednak miało sens, to musi zostać rozwiązana kwestia ryneczku kwiatowego - może stoiska mogłyby się znaleźć w budynku, a nie szpecić i utrudniać ruch? Poniżej, wg mojego rozeznania, teren "Centrum" (na czerwono) i działka po zburzonej dobudówce (na zielono), którą chyba kupił twórca Placu Pocztowego.


Ostatnio zmieniony 21 lip 2009, 17:47 przez paawlus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2009, 6:04 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Wraca sprawa terenu, na którym nic nie można było dotąd zbudować, bo Kalata blokował. Stawiane są tam obecnie trzymetrowe solidne słupy metalowe, myślałem początkowo, że pod jakieś nowe reklamy, ale nie: będzie ogrodzenie. Mówią, że miastu przybędą kolejne pawilony typu "2Brothers". Architektury miejskiej to nie upiększy, ale skoro ryneczek kwiatowy się przyjął, architektura targu przy Traugutta także nikomu nie przeszkadza, więc może to ludziom odpowiada. Ludziom ze Zgorzelca. Mnie nie odpowiada, bo wolałbym coś, co oprócz spełniania swojej funkcji, cieszy także oko i polepsza sfatygowane samopoczucie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2009, 8:55 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
wolałbym coś, co oprócz spełniania swojej funkcji, cieszy także oko i polepsza sfatygowane samopoczucie.


Co masz na myśli konkretnie?
Nie twierdzę , że pawilony przy hali są piękne - ale fatalnie to nie wygląda. W przeciwieństwie do ryneczku kwiatowego - zwłaszcza gdy budy są pozamykane :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2009, 11:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
co mam konkretnie na myśli?
ślimaki winniczki :grin:
najwyraźniej zaś, poważnie traktując Twoje pytanie, mam na myśli wygląd architektoniczny naszego miasta. Nowe formy architektury, lepiej z dachówką i spadzistym dachem, niż oszklone pudełka z pretensjami. Formy, wśród których człowiek czuje się dobrze i szczęśliwie, nie dopytuje innych o co im chodzi, bo wie, że też by chcieli ładnego i przyjaznego otoczenia.
Gusta Zgorzelczan są jednak, jak widać, dość zróżnicowane, nikt też nie nauczył wielu z nich potrzeby estetyki, ładu i porządku wokół siebie, szczególnie w tzw. przestrzeni publicznej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2009, 11:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Gusta Zgorzelczan są jednak, jak widać, dość zróżnicowane, nikt też nie nauczył wielu z nich potrzeby estetyki, ładu i porządku wokół siebie, szczególnie w tzw. przestrzeni publicznej.


Tu się zgadzam :)

Czy wygląd ul. Staszica Cię zadowala?

Cytuj:
Formy, wśród których człowiek czuje się dobrze i szczęśliwie, nie dopytuje innych o co im chodzi, bo wie, że też by chcieli ładnego i przyjaznego otoczenia.


To indywidualne odczucia i gusta - ciężko nad tym dyskutować ;)
Ja się dobrze czuję na Przedmieściu Nyskim - ktoś inny na pasażu w markecie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2009, 11:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
rynek kwiatowy i tzw mały ryneczek to zabytki krótkiej epoki prawdziwie wolnej Polski, pomiędzy komuną a unią europejską. obawiam się wiec, czy przypadkiem narodowcy nie wystąpią do wojewódzkiego konserwatora zabytków z inicjatywą ratowania naszego narodowego dziedzictwa zanim jego blachy do końca rdza zeżre.
choć w sumie jak nie zdążą to jest jeszcze dziwoląg na przeciw szopu Pana Kalaty, czyli bar łużyczanka z wszystkimi narośniętymi na niej wrzodami. człowiek się do tego budowlanego nowotworu przywyczaił ale jak czasami tak sobie stanę i popatrzę...
coś musi się w tym mieście budować i szczerze mówiąc wolałbym aby w miejscu o którym mowa powstało coś w rodzaju pijalni piwa spod basenu niż jakiś, że tak powiem "kompleks budowlany" typu bar łużyczanka II.
dachówka, owszem jest fajna, ale nie czarujmy się, w tym akurat miejscu pasowałaby jak świni siodło


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lip 2009, 11:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Marko pisze:
były przygotowane wcześniej środki na wykonanie placu przy Arkadii, wymiany oświetlenia na ul. Daszyńskiego, czy wykonanie odcinka spacerowego od Bulwaru Greckiego do Mosty Jana Pawła II. To małe kroki ale odczuwalne dla mieszkańców.

mały krok człowieka, wielki krok ludzkości.
Przepraszam za złośliwość, ale jak mi ktoś mówi o projektach dotyczących tzw "śródmieścia" Zgorzelca, to odbieram to jako kpiny z ludzi tym śródmieściem chodzących, ze mną włącznie.
Najcenniejsze, najładniejsze kamienice, jakimi nie może się poszczycić żadne miasto wielkości Zgorzelca w okolicy, szlag trafia. Nikomu nie przeszkadza, że przepiękne detale architektoniczne tworzące niepowtarzalny urok ulic malowane są wg najdziwniejszych gustów, że spisuje się je na straty bez mrugnięcia powieką, a kombinuje się nowe rozwiązania. Dobry gospodarz najpierw dba o to, co posiada, dopiero potem tworzy nowe rzeczy.
GDZIE JEST ARCHITEKT MIEJSKI?

Szedłem ostatnio Daszyńskiego w dół i patrzyłem na rachityczne pelargonie wiszące na latarniach ulicznych. Albo ktoś ich za mało powsadzał w jedną doniczkę, albo za rzadko się je podlewa, albo i jedno i drugie, najprawdopodobniej z oszczędności.
Podsuwam więc pomysł: Każdemu właścicielowi mieszkania przy tej ulicy, który ma kwiaty w oknie, płacić. Nie wiem ile, można skalkulować. Odpadnie sprawa codziennego podlewania przez MPGK, dbania na bieżąco. Sposób sprawdzony w innych krajach. Tam także widziałem ukwiecone latarnie, dlatego za te zgorzeleckie mi wstyd. Najbliższe w Zittau.


Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 12:06 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..