Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 2:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 lut 2009, 22:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
LIST został zamieszczony za zgodą autora.

Mój komentarz w tej sprawie: brak słów - jaki powiat, taka gmina !



Pieńsk, dnia 23.02.2009 r.

Antoni Strzelczyk
ul. Bolesławiecka 18a/I/4
59-930 Pieńska


Do Pana Zygmunta Listwana, Prezesa Banku Spółdzielczego w Pieńsku, radnego tej gminy, oraz pozostałych radnych Rady Miejskiej w Pieńsku


Szanowni Państwo!

Przeczytałem kilka dni temu w Internecie artykuły z Wrocławskiej Gazety Polskiej i Nowin Jeleniogórskich z dnia 26.01.2009 roku, dotyczące łączenia funkcji radnego Rady Miejskiej z funkcją Prezesa Banku Spółdzielczego obsługującego finanse tej Gminy oraz jej jednostek organizacyjnych (ZUK, Szkoły itp..). Przyznam, że zostałem nieco zbulwersowany stopniem obłudy radnego Listwana i hipokryzji pozostałych radnych w szczególności zaś tych, którzy pełnią tą zaszczytną posługę społeczną już co najmniej drugą kadencję. Choć i pozostali nie zostali przecież wyjęci jak te przysłowiowe króliki z kapelusza a trafili do Rady jako dobrze już dorośli ludzie z realnie dziejącej się co najmniej od kilkunastu lat naszej lokalnej rzeczywistości. Byłem co prawda w latach 1998-2002 tylko radnym rady Powiatu i jej członkiem Zarządu, ale też aktywnym gościem każdej sesji naszej Rady Miejskiej (jeżeli były nieobecności to tylko usprawiedliwione), natomiast w latach 2003-2006 byłem aktywnym radnym Rady Miejskiej w Pieńsku, stąd nasze relacje w latach 1998-2006 były nieprzerwanie i organicznie usankcjonowane wzajemnym bytem, czy się to komuś ze współuczestników życia społecznego tych lat podoba czy nie. Moja konsternacja rosła w miarę jak przypominałem sobie postawy Kolegi Listwana i pozostałych radnych z kadencji lat 1998-2006 w odniesieniu do podobnej choć zafałszowanej sytuacji dotyczącej mnie osobiście, kiedy lżono mnie z tego powodu w jednej z lokalnych gazet (autorów tych artykułów, ta sama gazeta uznała jakiś czas potem za malwersantów (ot, nosił wilk razy kilka…), ale rzucone raz w obieg brudne hasło funkcjonowało i było wykorzystywane wobec niewiedzy PT publiczności przez “pokrzywdzonych” przeze mnie słusznymi, zawsze popartymi argumentami nie do zbicia, uwagami i zastrzeżeniami przez cały okres mojego funkcjonowania w samorządzie. Przypomnę tylko, że dopiero na przełomie lat 1999/2000 Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnął, rzecz zdawałoby się oczywistą, że Prezydent Miasta nie może być jednocześnie Senatorem (dotyczyło to m.in. jednego z najbardziej szanowanych do dziś samorządowców i polityków, pełniącego w dobrej wierze obie te funkcje Bogdana Zdrojewskiego) i nie wzbudzało to kontrowersji.

Natomiast w moim przypadku członek Zarządu spółdzielni (gminnej) nie mógł być tylko członkiem Zarządu Rady Powiatu, mógł być natomiast radnym a nawet Wice i Przewodniczącym tej Rady. I tu rzeczywiście nie można było niczego materialnego “ugrać” dla takiej spółdzielni a jeśliby nawet to równie dobrze z pozycji członka Zarządu (zakaz antykorupcyjny) co i Wiceprzewodniczącego Rady (dopuszczalne), obie funkcje liczące się i dostępne dla mnie wtedy z pozycji rządzącej w powiecie koalicji. Natomiast zakaz ten nie dotyczył Dyrektora i nie zostało to do tej pory prawnie zakwestionowane a były przecież przypadki, że udziałowiec spółki zostawał posłem czy samorządowcem i przekazywał udziały żonie czy innemu bliskiemu, czy jego stosunek do tego zasobu majątkowego się zmieniał? Tylko prawnie ale nie mentalnie! Mieliśmy Burmistrza, którego żona ma sklep, do końca jego kadencji obowiązywała specjalna ulga dla handlowców, dziwnym trafem już w następnym po zmianie burmistrza budżecie ta ulga zniknęła, podobnie można było sterować poziomem opłat rolnych mając kilkaset hektarów ziemi i tym podobnie. Czy ktoś zwrócił na to uwagę, nie! Wracano natomiast do mojej “powiatowej” sprawy, wyśmiewano skuteczność i funkcję powiatu (ciągły problem kompleksów i nie dowartościowań?), wymyślano inne argumenty by mnie lżyć i zniesławiać wśród mieszkańców gminy i to skutecznie, co widać było po wynikach odbywających się co 4 lata kolejnych wyborów i to mimo tego, że pracą w Zarządzie i Radzie Powiatu pierwszej kadencji zapisaliśmy wszyscy i ci z koalicji i ci z opozycji piękną kartę a ja osobiście zająłem 3 pozycję na 40 radnych w zorganizowanym rankingu prasowym pod koniec kadencji i wniosłem sporo na rzecz dowartościowania potrzeb Pieńska. W tym zniesławianiu brylowała dobrana trójka kompanów (J. Strojny, F. Bołoz i nieżyjący już Marian K). Z bardzo wielu wymienię trzy, najbardziej okrutne a jednocześnie prymitywnie bezmyślne; Perfidna, publiczna próba uczynienia ze mnie podwórkowego złodzieja prądu na sesji Rady Miejskiej, kiedy składałem ślubowanie po wygraniu wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej, nie pojawił się choćby jeden głos sprzeciwu czy wsparcia mnie.

Po drugie; próba ośmieszenia mnie z powodu comiesięcznych wpłat z własnej diety na rzecz potrzebujących i głodnych dzieci szkolnych, rozprowadzono w tym celu wśród radnych list, który miał mnie z tego powodu ośmieszyć a przypomnę, że wpłaciłem na ten cel ponad 10 tysięcy złotych - sam wychowałem czworo dzieci a jak wyliczyłem wychowałem w ten sposób kolejne symbolicznie piąte ponad dwudziestoletnie dziecko bo na tyle lat starczyłoby obiadów szkolnych dla jednego dziecka, tych wpłat dokonywałem jeszcze przez 9 miesięcy po zakończeniu kadencji do końca roku szkolnego, również tu nie usłyszałem słowa protestu wobec tej kalumnii. Bez echa obiło się też kiedy prosiłem żeby wszyscy przeznaczyli na ten cel ostatnią wówczas podwyżkę diety. Po trzecie; uczyniono ze mnie “grabarza” Spółdzielni, której jestem Prezesem a jej pracowników “moimi psami“.

Dziś mija 3 lata kiedy tak nazwał mnie Burmistrz Strojny a dotyczy to Gminnej Spółdzielni, która w rankingu “najdynamiczniejszych firm” za lata 2004 - 2006, a więc za lata które były przedmiotem tej kuriozalnie podłej i merytorycznie - kompromitująco głupiej oceny, zajęła na Dolnym Śląsku 36 miejsce (przy okazji II w powiecie a I w Pieńsku), ale żeby było ciekawiej dało to nam I (tak pierwsze!) miejsce wśród wszystkich spółdzielni handlowych i tych z “Samopomocy” i tych ze “Społem” na Dolnym Śląsku, zaś w kraju pozwoliło to uzyskać 257 miejsce ale za to V (tak piąte!) miejsce wśród wszystkich objętych rankingiem spółdzielni handlowych. Jakby tego było mało okazuje się, że w październiku 2008 roku otrzymujemy jako jedyna spółdzielnia handlowa w kraju godło “EU Standard 2008” a w styczniu 2009 roku nasz Supermarket Spar uczestniczy wśród 24 nominowanych ze wszystkich zgłoszonych, w ogólnokrajowym konkursie Wiadomości Handlowych “Market Roku 2009”, najlepszych sklepów. Nie wygrywa, ale znowu jest, pośród kilku “Społemowskich” i w większości przedstawicieli prywatnego kapitału sklepów, jedynym sklepem z pionu “Samopomocy Chłopskiej” w kraju. I tu też nie usłyszałem ani jednego głosu wsparcia ze strony radnych poprzedniej kadencji ani protestu wobec oczywistych andronów Pana Strojnego. Nie zdobył się na nie i Kolega Listwan a wręcz odwrotnie, dokładał swoją cegiełkę do zasług Pana Strojnego. Kiedy zwróciłem się, bez powodzenia, do Przewodniczącego Rady obecnej kadencji by na tym samym forum na którym nas (Spółdzielnię i mnie jako Prezesa) fałszywie obrażano i oskarżano, przedstawiano argumenty zadające kłam tym oskarżeniom, Pan Listwan zdobył się tylko na komentarz typu; jak on śmie się porównywać z Formami, doprawdy dzięki za pryncypialność. Nic bardziej prostackiego, boć przecież każdy jest mierzony swoją miarą a chodziło tylko o to by oddać nam godność i rację i nie pozwolić „grzebać” za życia wbrew oczywistej prawdzie materialnej, takiego podmiotu (patrz obiektywne oceny powyżej) jak Gminna Spółdzielnia „S.Ch.” w Pieńsku, choćby miała być nawet gorsza od Fabryki Form Heye, a niech tam, bardzo ich szanujemy i życzymy im powodzenia. Ale ad rem. Dura lex sed lex.

Uważam, że w tej akurat sprawie nie ma żadnych wątpliwości i to co najmniej od 2000 roku. Występuje tu bardzo wyraźny konflikt interesów, udokumentowany wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczącej analogicznego przypadku w odniesieniu do powiatu. Przytoczę tu publikowane w prasie sentencje, cytuję: „Radny będący prezesem banku zarządzał działalnością gospodarczą prowadzoną z wykorzystaniem mienia powiatu. Fakt, że bank wygrał przetarg na obsługę powiatu, nie ma znaczenia prawnego.” Dalej z komentarza prasowego; Bank może m.in.. udzielać kredytów, pożyczek pieniężnych, poręczeń i gwarancji bankowych. A zaciąganie pożyczek i kredytów, ustalanie wysokości poręczeń i uchwalanie budżetu należy do kompetencji rady powiatu. Ona też podejmuje uchwały w sprawach majątkowych powiatu. W wykonywaniu tych kompetencji rady uczestniczą radni. Może się więc pojawić niebezpieczeństwo wykorzystania mandatu radnego będącego prezesem banku do tej działalności. Koniec cytatu. Ja ze swej strony przypomnę uczestnikom posiedzeń Komisji Budżetowej, zażarte dyskusje i wręcz kłótnie o kredyt 300 tys. dla PEC za którym optował radny szef banku i jednocześnie szef tejże Komisji tak mocno, że aż zarzuciłem mu, że walczy we własnym bankowym interesie a przecież podobnych relacji było więcej. Zaś niejaki „bastylia” w dyskusji na temat Orlika na www.piensk.com, zarzuca, że kilku radnych będąc w radzie nadzorczej banku pilnuje interesu banku i gminy. Obawiam się, że i ich ten konflikt interesu może dotyczyć.

Antoni Strzelczyk,
radny kadencji 2003/2006 r.


Ostatnio zmieniony 24 lut 2009, 23:52 przez JONASZ, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lut 2009, 23:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
Z drugiej ręki! Jak gminna wieść niesie, w dniu 27 lutego 2009 roku, na Sesji Rady Miejskiej w Pieńsku, gościł jakże dobrze znany / niektórym / mieszkańcom tego grodu, jego były włodarz, obecnie v-ce Przewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego - Jerzy Strony. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Przewodniczący RM w Pieńsku, Stanisław Słobodzian, ot tak sobie, jakby od niechcenia, rzucił na salę pytanie – a co tam u pana, panie Strojny, co tam panie w polityce, no, w powiecie, słyszałem, że będziemy mieli Starostę ???
Ponoć - pośród nielicznej grupy widzów, nastąpiła konsternacja, zapadła głęboka cisza, po czym ów gość, z pewnym zażenowaniem / nie w tym momencie wywołany do tablicy /, z niespotykaną dotąd skromnością / czegoś w tym powiecie nauczyli / POtwierdził, że - TAK, zostanie Starostą, choć miał lepsze propozycje, na wyższe funkcje w Polsce, ale … / chyba przywiązanie do ziemi mu nie pozwala / nie chce? Takie są przymiarki / kontynuował /, co POwinno się wyjaśnić w przeciągu najbliższych trzech tygodni. Będzie to bardzo duże zaskoczenie dla moich oponentów / dodał z dwuznaczną powagą /, odradzającej się w ostatnim czasie fali krytyki na mój temat / myślę, że chodzi o znany List A. Strzelczyka i prawdopodobnie kontrole, które po urzędowaniu Strojnego, niemal nie opuszczają budynku UMiG /. Na koniec, rozejrzał się po sali, jednak aplauzu - nie było !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2009, 6:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
JONASZ pisze:
jednak aplauzu - nie było !


Zadam przewrotne pytanie - a kiedy by był? Kto musiałby wejść na ten stołek? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2009, 10:23 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Dzisiaj rano zadzwonił do mnie człowiek przedstawiający się jako Jerzy Strojny i oświadczył, że treść zamieszczona na forum (przez Jonasza) jest naciągana. W kuluarach faktycznie mówi się o tym, że w najbliższym czasie ma nastąpić zmiana Starosty, jednak sam Strojny zapytany czy to on będzie pełnił stanowisko nie odpowiedział twierdząco. Sesje Rady są nagrywane i to może stanowić dowód w sprawie dementujący całkowicie treści przedstawiane przez Jonasza.

Jonasz, przypominam, że przedstawianie treści nieprawdziwych lub opierających się na informacjach "z drugiej ręki" mogą czasem naruszać dobra osobiste osób trzecich. W związku z tym proponuję następnym razem weryfikować takie rewelacje.

Inną ciekawą rzeczą potwierdzoną przez samego radnego jest to, że zmiana Starosty ma faktycznie nastąpić w najbliższym czasie i teoria o przehandlowaniu stanowiska prezesa MPGK w zamian za "skok na władzę w starostwie" wydaje się być coraz bardziej realna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2009, 15:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Kto musiałby wejść na ten stołek?


No, ja raczej nie, ponieważ mam bardzo paskudny charakter, ale pan Strojny ma znacznie gorszy i to jest problem ... warto zagłębić się w lekturę / w załączeniu / pierwszych dwóch pozycji na podanej poniżej stronie. Naprawdę warto. Czytać należy powoli, ze zrozumieniem / między wierszami /. Ja tu piszę jak potrafię, ale ten gościu, to dopiero wysmarował ? Zastanawiam się, czy to w ogóle ktoś czytał, a jeśli tak, to jakie wnioski z tego zostały wyciągnięte ? Jak w wielu innych sprawach, do tej pory, chyba żadne. Z drugiej strony, nie dziwię sie czytającym, gdyż ten materiał, trzeba by zestawić z odpowiednią, ukierunkowaną wiedzą. http://www.piensk.bip.net.pl/?a=68

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 3:25 pm ]
aleksander pisze:
Jonasz, przypominam, że przedstawianie treści nieprawdziwych lub opierających się na informacjach "z drugiej ręki" mogą czasem naruszać dobra osobiste osób trzecich. W związku z tym proponuję następnym razem weryfikować takie rewelacje.


Szanowny ADMINIE,

... to nie jest żadna rewelacja, rewelacje to dopiero będą / są w przygotowaniu /, a to jest zwykla, gorąca informacja, która została POtwierdzona przez mojego rozmówcę i inne osoby będące na tej Sesji RM. Rozmówca ma nadzieję, że nagranie się uchowa, i nic przy nim nie będzie zmanipulowane, ponieważ - podczas tej Sesji, były poruszane także jeszcze inne, wg. - niego, nie mniej interesujące sprawy. - Czekam na relacje, NOVY NEWS - jeszcze dzisiaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2009, 19:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 cze 2008, 9:57
Posty: 76
Lokalizacja: Koźmin
Ludzie opamiętajcie się. Przehandlować miejsce prezesa MPGK na starostę to już kompletny wstyd nie mówiąc już o godności czy honorze ludzi. Prezes nie sprostał zadaniom w firmie a ma żadzić starostwem? Wstyd i hańba. To jest dosłownie przykładem naszej głupoty, bo ludzie na stołkach nas repezentują i jeśli w najblizszych wyborach nie pójdziemy to na pewno na lepsze u nas NIGDY nie będzie. Gdzie ci ludzie mają godność, honor by potem móc patrzeć nam w oczy. Brak słów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2009, 22:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2009, 9:06
Posty: 5
Lokalizacja: Jerzmanki
coś jest na rzeczy, była ośmioletnia "smuta" w pieńsku a czemużby nie w zgorzelcu, mieli "zabawnego" przewodniczącego, trafi im się "zabawny" starosta tylko z bankami będzie trudniej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lut 2009, 22:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
S. O. S – dla PIEŃSKA, dla zagrożonej demokracji, dla wolnych mediów !

W Pieńsku, przed trzema dniami przestał funkcjonować Internetowy Serwis Informacyjny Miasta i Gminy Pieńsk, adres - www.piensk.com. Po zaprzestaniu funkcjonowania Serwisu Informacyjnego – sądziłem, mówi jeden z mieszkańców Pieńska, że nastąpiła awaria serwera, przeprowadzana jest konserwacja, lub wystąpiła chwilowa usterka. Niestety, już następnego dnia - mówi rozmówca, podczas Sesji Rady Miejskiej w Pieńsku, w dniu 27 lutego 2009 r, cała sprawa się rozjaśniła do końca. Okazało się, że burmistrz Pieńska, Tadeusz Łowicki, na Sesji RM, w swoim burzliwym wystąpieniu na temat „różnych bzdur”, wypisywanych na tej STRONIE, mi. - o budowie Orlika i długiego wywodu, na temat - kolejnej kontroli, związanej z budową Hali Widowiskowo Sportowej / póki, co - hali „Handlowo Sportowej” /, wyraził swoje wielkie zadowolenie, wręcz entuzjazm, z faktu zaprzestania funkcjonowania Serwisu Informacyjnego. Kończąc swój męczący wywód, burmistrz wykrzykiwał, że niech wyjdą ci z ukrycia, zza tych drzwi / drzwi do sali obrad / ci, którzy mają coś do powiedzenia na temat pękających murów, walącego się dachu hali i innych jej elementów, że już były trzy kontrole, z RIO, NIK, a teraz była kontrola skarbowa pod kątem wykorzystania środków finansowych, taka sama, jakby była to kontrola Unii Europejskiej - wszystko jest w porządku, o co Wam chodzi, czego Wy jeszcze szukacie, czego chcecie, wyjdźcie zza drzwi …!? Nie wiedziałem, relacjonuje rozmówca, - co w tym momencie należało zrobić, dzwonić po pogotowie, lekarza, a jeśli tak, co podać w zgłoszeniu – zjadł za mało, czy może wziął za dużo..? Jeden z bardziej opanowanych, niebojaźliwych widzów - tego dość wyjątkowego spektaklu, po prostu wyszedł za drzwi i sprawdził tych tam, czyhających na władzę zamachowców, skądinąd znanych jako Talibów, po czym wrócił i oznajmił burmistrzowi, że nikogo za drzwiami nie ma, bez obaw ! Kompletnie zgłupiałem – relacjonuje mój rozmówca, kiedy po przeprowadzeniu głosowań nad Uchwałami, burmistrz ponownie wrócił do tych czających się za drzwiami, mówiąc, że czasem tak się denerwuje na niby, a czasem, to naprawdę szlak go … i tu powtórnie zaczęła się jazda …, - burmistrz zbladł, a ja zwątpiłem, czy tym razem jest to gra, czy atak traktować na serio i nie czekając na finał, serwować się ucieczką w kierunku drzwi, na które, po raz kolejny wskazywał palcem …? Siedząc długo w osłupieniu, zastanawiałem się - a jak stoją? Horor, i za darmo, ale nie polecam – serducho do dzisiaj mi wali, zakończył rozmówca ! Wieczorem, tego samego dnia, oglądając się za siebie / czy ktoś nie stoi / – mówi rozmówca, zadzwoniłem do właściciela - administratora tej Strony i dowiedziałem się, że nie ma żadnej awarii, a po prostu – zawiesił funkcjonowanie strony, ponieważ ma dosyć kłopotów, po trzech latach, prowadzenia w czynie społecznym tej Strony. Do tej bulwersującej sprawy wrócę, ponieważ jest to młody człowiek, o nieposzlakowanej w Pieńsku - opinii, który usiłował coś zmienić w środowisku młodzieżowym, i nie tylko, przy tym - nie uprawiał w najmniejszym stopniu polityki. – O co tu chodzi ? – Kto i dlaczego go zastraszył ? – Tak dalej być nie może, skomentował ten incydent mój rozmówca, dodając - nie spoczniemy w tej, i innych sprawach, miarka już się przebrała, to nie ciemnogród, Pieńsk – to nie jest prywatny folwark Strojnego, ani Łowickiego, nie zgodzimy się na dalsze rządy – „wójta, pana i plebana” i tej całej reszty, której zbyt długo się zdawało, że ludzie mieszkający w Pieńsku, to barany do strzyżenia, tj. - jedynie potrzebni do głosowania i płacenia podatków, natomiast do podziału łupów – jest kto inny, bardziej uprzywilejowany, niestety, przez nas samych - wybrany !


Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 23:07 przez JONASZ, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2009, 10:06 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Nie mając nic lepszego do roboty, krótko mówiąc nudząc się zajrzałem na podaną stronę. Można dojść do do dziwnych wniosków. Żona Pana Strojnego należy do bardzo zapracowanych kobiet, w firmie zatrudniona była na 1,5 etatu i ponadto pracowała jako nauczycielka. Jak Ona sobie z tym radziła? Pan Strojny w wyniku samokontroli doszedł do wniosku, że nie podał w oświadczeniu prawdy /dot.zakupu samochodu przez zonę/, oświadczenie złożył po terminie. Zdaje się się, że w powiecie także miał z tym problemy. No i na koniec należy on do bardzo majętnych ludzi/ 280 ha, ilość sprzętu rolniczego, działki itp./


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2009, 10:40 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
jendrzej pisze:
oświadczenie złożył po terminie. Zdaje się się, że w powiecie także miał z tym problemy. No i na koniec należy on do bardzo majętnych ludzi/ 280 ha, ilość sprzętu rolniczego, działki itp./


JENDRZEJU, domyślam sie, że raczej nie jesteś ekonomistą, popatrz więc na kredyty, podsumuj je i odpowiedz na pytanie, czy można oddać za pół roku taką kwotę, z czego można osiągnąć taki dochód - NETTO, czyli - na czyściutko, jeśli można by tak rzec !?
Wygląda na to, że wszystko ok. - zresztą, jakieś kontrole chyba były, ale gdzie, kiedy i jakie, kto to wie ?

Godnym zwrócenia uwagi w tej sprawie, jest także BANK i jego dyrektor - kolega ze starych, też dosyć dobrych czasów / SKR Dłużyna /. Nieco więcej o styku radny, bankowiec, burmistrz / List A. Strzelczyka /, news - "RADNY i BANKOWIEC" ...


Ostatnio zmieniony 01 mar 2009, 11:29 przez JONASZ, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2009, 18:41 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
ze strony głównej:

Cytuj:
Kilka dni temu w Pieńsku zamknięto stronę piensk.com. Tym samym mieszkańcy tego miasta stracili możliwość zabierania głosu w różnych sprawach. W związku z wieloma prośbami w dniu dzisiejszym rusza oficjalne forum Pieńska prowadzone przez nasz dziennik. Dyskusje można prowadzić pod adresem www.piensk.info.


Tym samym zapraszam wszystkich użytkowników chcących podyskutować na tematy związane z tym miastem na stronę www.piensk.info.

Jonasz, mam nadzieję, że dzięki temu rozwiniesz skrzydła. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2009, 22:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
Serdeczne dzięki za uruchomienie oddzielnej strony mieszkańcom Pieńska, co pozwoli im na swobodę wypowiedzi w wielu bardzo istotnych dla nich sprawach. Mieszkańcy Zgorzelca nie koniecznie są zainteresowani ich problemami, co jest dla mnie zrozumiałe. Mam jednak nadzieję, że tematy wspólne, takie jak : SPÓŁDZIELNIA, STAROSTA itp. - w dalszym ciągu będą funkcjonowały na stronie zgorzeleckiej. W jednym i drugim przypadku, tematy mają wspólne korzenie, spółdzielcy - PREZESA, mieszkańcy powiatu - STAROSTĘ, kim by on nie był, czy jakby na to nie patrzeć ? O fakcie funkcjonowania pieńskiej strony, poinformuje zaintersowanych, którzy zapewne z zadowoleniem przyjmą tą informację i rozreklamują jej funcjonowanie, wszystkimi dostępnymi tam środkami. Ze swojej strony jeszcze raz dzięki, oraz wielkie dzięki - w imieniu mieszkańców Pieńska, pozdrawiam serdecznie, do miłe...go.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2009, 10:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lut 2009, 9:06
Posty: 5
Lokalizacja: Jerzmanki
Zastanawiająca cisza zarówno na zgorzeleckim pieńsku jak i na nowym pieńskim pieńsku, mam na myśli oczywiście oba fora (od forum) i forumowiczów (od uczestników), jakby co to ktoby...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2009, 14:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lut 2009, 20:19
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
korneliusz17 pisze:
Zastanawiająca cisza zarówno na zgorzeleckim pieńsku jak i na nowym pieńskim pieńsku,


... z tego, co mi wiadomo, to Pieńsk mają zaorać, czy coś takiego..., kogoś lub coś mają tam posadzić, las na całości, albo coś koło tego ... ? Słowem - nawet strach się bać !

Informacja dodatkowa:

Od piątku 27.02.2009 roku, blady strach obleciał wielu mieszkańców Pieńska, ponieważ na Sesji RM, która miała miejsce żeczonego dnia, burmistrz tego uroczego grodu odprawiajac gusła / sprawozdanie z pracy między sesjami /, tak się wczuł w rolę / widmo złego pana /, że niektórzy mieszkańcy do dzisiaj boją się wyjść z domu. Straszył zebranych na sali, a co gorsze, także bliżej nieokreślone zjawy, które były nieobecne ... "ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie" ... ? ... kruki, wrony, orlice, zejdźcie do kaplicy - oto odprawiamy DZIADY ... !


Ostatnio zmieniony 08 mar 2009, 20:01 przez JONASZ, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2009, 21:17 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
korneliusz17 pisze:
Zastanawiająca cisza zarówno na zgorzeleckim pieńsku jak i na nowym pieńskim pieńsku, mam na myśli oczywiście oba fora (od forum) i forumowiczów (od uczestników), jakby co to ktoby...


Tutaj nie ma co pisać o Pieńsku bo to forum o Zg-cu. Cisza więc uzasadniona.
A na pieńskim forum - trzeba czasu żeby forum rozwinęło się i userów nazbierało - nie ma tak szybko ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..