Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 gru 2012, 13:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
wg mnie pomysł dobry, ja bym jeszcze dołożył w promocji rondo koło dawnego pewexu i miasto zaczęłoby być przejezdne, oczywiście pod warunkiem znalezienia skutecznego sposobu na ominiecie skrzyżowania koło hotelu pod orłem ;)
hm w sumie jakby zrobić te dwa ronda i ul. boh. getta dwukierunkową to problem by się w wielu kierunkach rozwiązał, szczególnie gdy chce się rwyjechać z miasta wyruszając z kościuszki, bez konieczności zwiedzania wszystkich świateł w mieście.
swoją drogą szkoda, że przy okazji remontu ul. AK nie zrobiono ronda przed torami...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2012, 13:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...zrobić te dwa ronda i ul. boh. getta dwukierunkową ...


Pewnie Ci umknęło ale lokalni esteci kombinują z deptakiem - obejmie podobno Boh. Getta wyłączając ją z ruchu. W bardziej śmiałej wersji deptak pociągną przez całą Daszyńskiego... Jak będziemy jeździć samochodem po mieście nie pytaj :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2012, 13:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
YELLO_35 pisze:
Jak będziemy jeździć samochodem po mieście nie pytaj

przecież tramwaj będzie! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2012, 13:55 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Lepiej wybudować przez centrum miasta autostradę z ekranami dźwiękoszczelnymi aby ludziska spokojnie i szybko mogli dojechać do Łagowa i okolic. Nasze miasto straciło juz dawno status miasta ( w rozumieniu tradycyjnym ). Parki zamieńmy na parkingi, a przyszłe deptaki i chodniki na drogi szybkiego ruchu. Musimy dostosować się do amerykanckiego stylu życia. Wszystko można robić z pozycji samochodu. Dziwne że jeszcze nikt nie wymyślił WC'Drive tak aby nie wychodzić z auta. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2012, 8:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
w deptak na boh. getta nie uwierzę tak długo, jak długo będą będą tam stały te psie budy które stoją, a że to święta własność prywatna więc pewnie będą stały do końca świata.
daszyńskiego już chyba kiedyś była deptakiem? albo była tylko jednokierunkowa i nie wyszło. zgorzelec ma taki układ dróg a nie inny, moim zdaniem planowanie tu deptaków jest po prostu głupie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2012, 8:49 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
No tak, głupie... Po co deptaki w mieście skoro są galerie na wsi.

Dla inwestorów mam dobry pomysł, niszę do wypełnienia: "Kino samochodowe"
Tak jak tu: http://www.kinosamochodowe.pl/galeria_a ... odowe.html
Jest miejsce obok "Łosia" w Łagowie. W sypialni Zgorzelec prawdopodobnie się przyjmie. Nie trzeba się myć, ubrać odpowiednio, ogolić także nie trzeba, można dłubać w nosie i bąka puścić jak przed telewizorem. No i najważniejsze nie trzeba wysiadać z najukochańszego, uwielbianego, pieszczonego, wypasionego autka. Oddawanie moczu można jeszcze przemyśleć, znaleźć jakieś rozwiązanie. Może odsysacze z długa rurą podawana przez uchylone okno. Zamówić pizze na wynos, podłączyć sie do odsysacza i patrzeć na film. Co zresztą nie jest konieczne. :smt078


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2012, 10:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
doktor a coś Ty się tak tych deptaków czepił jako sposobu na miasta rozruszanie? spójrz zresztą za rzękę, jak "kwitnący" jest deptak na berlińskiej :/
zgorzelec nie ma placu centralnego i nie będzie miał bo niby gdzie? deptaki zamienniki w związku z tym doprowadzą jedynie do jeszcze większego utrudnienia szlaków komunikacyjnych w mieście, które i bez tego są dosyć pokręcone.
dobrym miejscem na jakiś plac centralny był wg mnie teren po dawnym przejściu granicznym no ale co się stało z tym miejscem wiadomo... a może plac centralny powinien być na wielkim placu za arkadią?
zdycha całe centrum miasta, ja jednak nie widzę najmniejszego powodu dla którego wyłaczenie z ruchu ulic w tej okolicy miało je ożywić. oświeć mnie może Twoja koncepcją, bo naprawdę chętnie bym w nią uwierzył. a najdziwniejsze dla mnie w tym całym bałaganie jest to, że tzw. przedmieście nyskie jest dziś raczej cześcią Goerlitz niż Zgorzelca....
tylko nie wiem w sumie czy to nie jest temat raczej na wątek o estetyce miasta a nie o rondach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2012, 11:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
hmmmm na ulicy Getta można połączyć komunikację oraz deptak.
Wg mnie ( nie znam się za dobrze ) można po prostu zamiast 3 pasów zrobić dwa bo i tak z trzeciego teraz jest parking, zlikwidować budy ( mało realne ) , przenieść postój TAXI i zrobić szeroki pas dla pieszych z wyznaczonymi miejscami do parkowania. Innej opcji po prostu tam się nie da zrobić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 10:43 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
A ja się pytam, po co tam ma być deptak?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 17:53 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Choćby po to, aby zadać głupie pytanie. :smt079


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 18:59 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
W przeciwieństwie do Ciebie, moje życie nie polega na ciągłym śledzeniu forum. Nie widzę powodu, żeby robić tam deptak, a Ty nie potrafisz odpowiedzieć, więc jeśli nie umiesz odpowiadać to nie odpowiadaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 19:15 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Dr.Skacz pisze:
moje życie nie polega na ciągłym śledzeniu forum
no wiem wiem Twoje polega na śledzeniu facebook'a :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 19:44 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Jaki Ty jesteś dowcipny. A ile argumentów podajesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 20:19 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
W takim razie niech ktoś mądry odpowie mi na pytanie:
1. W jaki sposób po utworzeniu 'Deptaku' będzie się odbywał wjazd pojazdów (nie tylko służbowych) do 'wodociągów'? :? :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 gru 2012, 12:27 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Deptak tam to jest chyba chory sen szaleńca. Nie ma żadnego powodu do utworzenia tam deptaka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..