Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 12:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 16:01 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
bb pisze:
Stracą znajomi, którzy po znajomości nie dostaną tak łatwo posadki


Znajomi mają posadki i raczej ich nie stracą, bo pracują a nie politykują. Czyli są od roboty. Takich się nie zwalnia.
Znajomi przedsiębiorcy stracą.
Mam jakieś dziwne odczucie, że z chwilą przeniesienia ośrodka decyzyjnego z zakładu macieżystego gdzieśtam w Polskę, wygrywać będą przedsiębiorcy spoza naszego regionu.
Czy lepsi? Nie wiem. Wiem natomiast, że lokalny przedsiębiorca lokował swój zysk tutaj a nie w Jankach k.Warszawy.

P
G

a za 239 sni ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 18:45 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Grzegorz pisze:
zakładu macieżystego gdzieśtam

co jest? a tak dobrze Ci szło :(

http://so.pwn.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 19:18 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
a tak dobrze Ci szło

tu mi nie poszło
Przyznaję się do błędu ortograficznego
Ile razy mam napisać ............. macierzysty?

To jest wynik krutkiego pisania. Jak pisze dłógie posty to błenduw nie robie.
Zauważyłeś to?

P
G
ale i tak za 239 dni ..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 21:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Grzegorz pisze:
Ile razy mam napisać ............. macierzysty?
100: standard ze szkoły ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 mar 2010, 13:49 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 cze 2005, 14:00
Posty: 127
Lokalizacja: kiedyś Zgorzelec...
Grzegorz pisze:
Znajomi mają posadki i raczej ich nie stracą, bo pracują a nie politykują. Czyli są od roboty. Takich się nie zwalnia.


Buahahahaha. A teraz rotacji pracowników tam nie ma? Nowych się nie zatrudnia? Są ludzie, którzy tam znajdą pracę, a są i tacy, którzy mają i lepsze kwalifikacje, aby tam pracować, ale nie mają pleców. Ot co.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 mar 2010, 16:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
bb pisze:
Są ludzie, którzy tam znajdą pracę, a są i tacy, którzy mają i lepsze kwalifikacje

Wiesz.
Ja czasami pytam moich kolegów, czy taka osoba, jak ja mogłaby znaleźć pracę w Kopalni i jak dowiaduję się, że bez problemów, to dziękuję i dumny wykonuję dalej to, co potrafię, ciesząc się, że mam ewentualną alternatywę.
Z tym, że ja chyba już nigdy nie będę mógł pracować na etacie.
Nie potrafiłbym mieć szefa.

bb pisze:
aby tam pracować, ale nie mają pleców. Ot co

Teraz, jak dyrekcja będzie poza kopalnią z pewnością będzie sprawiedliwie i pracę dostaną Ci, którzy pleców nie mają.
Wierzysz w to?
Bo ja nie.

[ Dodano: Nie Mar 21, 2010 4:38 pm ]
Chuck Norris jr pisze:
100: standard ze szkoły


Nie być bestia!!
Opuść troszkę.

P
G

A za 238 dni


Ostatnio zmieniony 21 mar 2010, 16:38 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 mar 2010, 16:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Grzegorz pisze:
Opuść troszkę.
Grzegorz pisze:
mam ewentualną alternatywę
no właśnie
Grzegorz pisze:
czy taka osoba, jak ja mogłaby znaleźć pracę w Kopalni i jak dowiaduję się, że bez problemów
osobiście mnie nie zaskakujesz :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 mar 2010, 20:05 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 20 lis 2006, 19:19
Posty: 133
Grzegorz pisze:
... ja chyba już nigdy nie będę mógł pracować na etacie.
Nie potrafiłbym mieć szefa.


Chyba że p. Fiedorowicz byłby Twoim szefem ... :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 5:27 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
gornik pisze:
Chyba że p. Fiedorowicz byłby Twoim szefem


No co Ty.
Tym bardziej nie byłoby to możliwe.

Górniku Ty chyba nie masz porównania pomiędzy pracą na etacie a własną działalnością.

P
G
a za 237 dni ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 18:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 20 lis 2006, 19:19
Posty: 133
Grzegorz pisze:
[

Górniku Ty chyba nie masz porównania pomiędzy pracą na etacie a własną działalnością.


Działalność to Ty prowadzisz ale na tym forum... :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 21:35 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
"gornik" napisał
Cytuj:
Działalność to Ty prowadzisz ale na tym forum... :smt044


Pełna zgoda

Grzegorz jest lepszy od mistrza Urbana. Dziłalnośc jak za komuny. :smt023

A może Grzesiu jest ze sztabu kaaandydata? :smt084


Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 21:36 przez bartekz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 mar 2010, 21:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
bartekz pisze:
A może Grzesiu jest ze sztabu kaaandydata?
to jest tzw pytanie retoryczne ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwie 2010, 6:27 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
gornik pisze:
Działalność to Ty prowadzisz ale na tym forum

Tutaj prowadzę działalność w czynie społecznym.
To tak apropos minionych czasów.

bartekz pisze:
Grzegorz jest lepszy od mistrza Urbana

uuuuuuuuuuuuu
Aż tak mnie cenisz?
Ja też uważam, że J.Urban jest jednym z mądrzejszych ludzi w Polsce.
Przyrównywać mnie do niego ..... może to zbytek łaski chyba.
A może rzeczywiście jestem taki wielki? Na burmistrza kandydował jednak nie będę.
Tam niech idą ludzie, którzy się na tym fotelu dobrze czują.
Niech tam zasiądzie M.Fiedorowicz. Jego tam widzę.

bartekz pisze:
A może Grzesiu jest ze sztabu kandydata?

Którego kandydata?
Nie.
Ja działam społecznie. Naprawdę.
Instynkt oraz wiedza podpowiada mi, że z pewnością nie R.Gronicz na stanowisku burmistrza.
Nigdy więcej.

Szanowni Forumowicze dlaczego nie chcecie przyjąć do wiadomości, że nie podoba mi się R.Gronicz na stanowisku burmistrza, po ocenie jego działania w czasie kadencji.
Mam możliwość bezpośredniego porównania dwóch kadencji i wynik jest porażający dla R.Gronicza. Naprawdę nie mam nic do chłopiny. Niech sobie robi co chce ale za własne pieniądze. Naszymi rządzić się nie umie.


P
G

a za 201 dni ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2010, 10:05 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Artykuł z CIRE o aktualnej sytuacji w Grupie ENERGA. Jest wiele analogii pomiędzy ENERGĄ a naszą kopalnią i elektrownią, więc może dobrze trzymać rękę na pulsie?
(cytuję w całości, bo oni tam po tygodniu każą sobie płacić i link nie działa)
Cytuj:

Władze Grupy Energa wzywają związkowców do dialogu
07.05.2010r. 14:36

- Realizujemy wszystkie porozumienia, wzywamy liderów związkowych do powrotu do dialogu - oświadczyła Grupa Energa w reakcji na zapowiedzi strajku i manifestacji ze strony związkowców.
- Grupa Energa z przykrością przyjmuje informację o kolejnej manifestacji planowanej przez Organizacje Związkowe. Zgłoszone oczekiwania, w większości dotyczące sfery finansowej, nie mogą być zrealizowane bez jednoczesnych głębokich przemian, których celem jest poprawa efektywności i sprawności spółek - czytamy w komunikacie Grupy.

Jednocześnie zarządy Grupy przypominają, iż realizowane są wszystkie postanowienia, jakie nakładają na nie zawierane porozumienia czy Umowa społeczna, w tym: prywatne ubezpieczenie zdrowotne wysokiej jakości, gwarancje pracy do 2017 r. oraz dodatkowe przywileje, takie, jak: premia roczna, bony świąteczne, deputaty węglowe czy 80-procentowa obniżka ceny prądu.
- Warunki pracy, które zapewnia swoim pracownikom Grupa Energa, są postrzegane przez rynek pracy jako niezwykle atrakcyjne. Zrealizowane zostało również porozumienie z ubiegłego roku kończące spory zbiorowe: każdemu pracownikowi wypłacono dodatkowe świadczenie w kwocie 1500 zł, które zaliczone zostało do budżetu wynagrodzeń i kosztów bieżącego roku. Nie można się więc zgodzić z zarzutem nieprzestrzegania porozumień czy łamania praw pracowniczych - napisano w komunikacie.

Jednocześnie, jak czytamy w oświadczeniu, zarządy Grupy Energa przystąpiły do rozmów z stroną społeczną z wolą wypracowania kompromisu w sprawie listy 10 postulatów, z których większość dotyczy kwestii finansowych, np. 15-procentowego wzrostu wynagrodzeń czy wypłaty dodatkowych świadczeń. Zarządy spółek zaproponowały łącznie 41 mln zł na realizację postulatów finansowych przy jednoczesnym wprowadzeniu nowego, ujednoliconego systemu wynagradzania i zatrudnienia. Celem ma być przede wszystkim wyrównanie najniższych pułapów wynagrodzeń, budowa motywacyjnego systemu premiowania pracowników oraz obniżenie kosztów stałych spółek. Osiągnięcie tych celów otwiera możliwości dalszych podwyżek. Propozycja zarządów oznaczałaby w tym roku średni wzrost wynagrodzeń o ok. 7 proc. Organizacje związkowe odrzuciły ofertę, żądając ostatecznie 10-procentowej podwyżki bez przeprowadzania jakichkolwiek zmian w systemie wynagrodzeń.

Według władz Grupy obok postulatów płacowych, związki zawodowe domagają się wpływu na zarządzanie przedsiębiorstwem, do czego sprowadza się żądanie niepodejmowania działań restrukturyzacyjnych bez zgody wszystkich organizacji związkowych. Sprzeciwiają się koniecznym z biznesowego punktu widzenia zmianom, których celem jest uporządkowanie i unowocześnienie spółek, zmniejszenie kosztów ich działalności oraz sprawne przeprowadzenie ogromnego programu inwestycyjnego.

W ocenie zarządów dowodem słuszności zmian, jakie zachodzą w Grupie Energa, jest m.in. zaufanie, jakim obdarzyły ją międzynarodowe instytucje finansujące największy w historii Grupy Energa program inwestycyjny.
- Jest to też największy program inwestycyjny w obszarze dystrybucji energii w Polsce. Jego realizacja nie tylko zagwarantuje zatrudnienie pracownikom Grupy, ale stanie się impulsem rozwojowym dla regionów, w których funkcjonuje nasza Grupa. Publikowane przez organizacje związkowe informacje o zagrożeniu miejsc pracy nie znajdują potwierdzenia w faktach ani planach zarządów - podkreślają władze Grupy.

Zaznaczają również, iż wszystkie proponowane zmiany są konsultowane ze związkami zawodowymi. Zarządy zadeklarowały nawet gotowość modyfikowania procesów restrukturyzacji w celu możliwie szerokiego zabezpieczenia interesów pracowników.
-Jednak proces uzgodnień i konsultacji prowadzony w atmosferze negowania propozycji korzystnych dla pracowników, jest niezwykle trudny. Żadna z propozycji zarządów spółek nie została zaakceptowana, a związki zawodowe nie wykazały woli do jakichkolwiek ustępstw. Zarządy ufają jednak, że przez ten trudny czas – przemian, prywatyzacji, wielkiego programu inwestycyjnego - przejdziemy razem, prowadząc merytoryczne dyskusje i osiągając porozumienia - czytamy w komunikacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2010, 16:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Kopalnia i elektrownia Turów przestają być spółkami:
http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html

PGE po konsolidacji poszuka oszczędności:
http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..