Dzisiaj jest 14 maja 2025, 1:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 paź 2009, 23:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Brak mi już słów na to co się w tym mieście wyrabia. Nie dość, że przed Świętem Zmarłych jakiś oszołom zgodził się na budowę nikomu nie potrzebnego ronda, to w dniu dzisiejszym kolejny dureń wydał polecenie malowania pasów na jezdni, która była dotąd jedyną normalną drogą wyjazdową ze Zgorzelca zarówno w kierunku Bogatyni jak i w kierunku Wrocławia czy J.Góry, bo to był najprostszy wyjazd, by nie kluczyć objazdami (Warszawską, Łużycką, w lewo w Reymonta, pierwsza w lewo i jesteśmy na starej obwodnicy). A miejsce do malowania tych pasów wybrał sobie przednie - jadąc od strony centrum na Ujazd - 5m przed drugim wiaduktem kolejowym i tuż za wiaduktem w odległości ok.10m. Są to pasy, tzw."zebra" dla pieszych. Może jestem nie normalny, ale na jaką cholerę w tym miejscu tworzyć dwa przejścia dla pieszych w odległości od siebie niewiele przekraczającej 15m? Tak mógł zaplanować udogodnienia w ruchu tylko pacan nie mający zielonego pojęcia o ruchu drogowym, albo przynajmniej ktoś pozbawiony zupełnie szarych komórek, komu ich brak nie pozwolił pomyśleć, że dwa przejścia dla pieszych w takiej odległości, to totalna bzdura.
Malowania dokonywała grupa pracowników, której zabrakło przede wszystkim kultury słowa, bo na pytanie mojego redakcyjnego kolegi kto im zlecił te roboty usłyszał on siarczyste spier...laj. Dziwi mnie też postawa patrolu policji, który w okolicach godziny 17-17.30 stał na parkingu przy MPGK w celu przeprowadzania kontroli drogowej wśród użytkowników drogi, że widząc jak korkuje się przejazd pod wiaduktem w związku z zajęciem jednego pasa ruchu przez "artystów-malarzy" nie ruszyli się aby pokierować tym ruchem i usprawnić kierowcom przemieszczanie się w tym miejscu. No ale cóż za to, w przeciwieństwie do mandatów, premii nie ma.
Podsumowując w Zgorzelcu teraz czuję się jak w Alcatraz, bo i z tego i z tego nie można się wydostać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2009, 23:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
na jaką cholerę w tym miejscu tworzyć dwa przejścia dla pieszych w odległości od siebie niewiele przekraczającej 15m?
na taką samą, na jaką robi się dwa ronda oddalone od siebie 150 m :grin:
Cytuj:
na pytanie mojego redakcyjnego kolegi kto im zlecił te roboty usłyszał on siarczyste spier...laj.
tu się już trudno dziwić, bo jeśli ktoś przeszkadza w pracy i zadaje irytujące pytania, odpowiedź może być tylko jedna :grin:
nic nas w tym mieście nie powinno już dziwić..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2009, 8:56 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Gero , akurat w tamtym miejscu pasy powinny już być wiele wcześniej , są potrzebne ze względy na bezpieczeństwo pieszych którzy przed wspomnianym wiaduktem przechodzę bardzo często na obydwie strony / z jednej strony przejście pod wiaduktem dla pieszych ma 30 cm/

[ Dodano: Sob Paź 31, 2009 11:57 am ]
przepraszam Grengo a nie Gero


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2009, 9:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
z jednej strony przejście pod wiaduktem dla pieszych ma 30 cm
ta wschodnia 30 cm strona tunelu (nie 'przejście dla pieszych', ale krawężnik), nie służy ruchowi pieszemu, chyba że ktoś koniecznie chce zostać kaleką :smt053
Inne miejsce z nieprzemyślanym oznakowaniem: wyjazd z dworca autobusowego Dąbrowskiego-Plater. Namalowano tam kilka m-cy temu zebrę prowadzącą sprzed kościoła w kierunku byłego kina Grunwald. Nikt nie pomyślał o domalowaniu kilku pasów od tej zebry w kierunku chodnika na ul. Dąbrowskiego (koło baru Zorbas). Tą drogą chodzi dużo ludzi i są dwa wyjazdy: z dworca i z parkingu.
Zabrakło farby, czy wyobraźni?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lis 2009, 5:00 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
grengo pisze:
na pytanie mojego redakcyjnego kolegi


Redakcyjny fumfel musi się jeszcze sporo nauczyć... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lis 2009, 7:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35

Cytuj:
Redakcyjny fumfel musi się jeszcze sporo nauczyć... :roll:


Podobnie jak pewien utytułowany moderatorek,... i niech zacznie najlepiej od przeczytania i pełnego zrozumienia na czym polega moderowanie dyskusji. :roll:

Ps. Może daj sobie na początek ostrzeżenie za uporczywe i jałowe spamowanie na forum?? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lis 2009, 21:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Może daj sobie na początek ostrzeżenie za uporczywe


Dałbym Tobie (za osobiste wycieczki choćby) - ale Ty zaraz okrzykniesz się pierwszym męczennikiem forum i będziesz (w swoim mniemaniu) w chwale chodził ;)

przekorny pisze:
spamowanie na forum??


Poczytaj nieco o spamie Kolego ;)

EOT

PS. Na resztę zaczepnych postów nie odpowiem - nie chce mi się... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lis 2009, 4:23 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Przestrzegam przed dalszymi wycieczkami. Wracamy do tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..