Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 gru 2009, 15:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Niewiele osób wie, że wkrótce okolice Zgorzelca staną się wiatrakowym zagłębiem. Pod „Zielonym sztandarem” z ekologią(sic!) na ustach wójtowie gmin Zgorzelca (pan Janik)i Sulikowa (pan Hasiuk) kreślą coraz bardziej paranoiczne plany. W ich i im podobnym szalonych wizjach już niedługo zostaniemy otoczeni potężnymi farmami : w Koźminie, w Studniskach, Radzimowie, Platerówce, Siekierczynie, Pisarzowicach, Nawojowie, Mściszowie, Lubaniu, Zgorzelcu, Biernej, Olszynie i Lutogniewicach. Gigantyczne konstrukcje będą zataczać swoimi skrzydłami pola o powierzchni 1 ha! Między Żarską, Pokrzywnikiem a Łagowem stanie 20 takich monstrów!
Straszne w tej historii jest to, że wmówiono społeczeństwu, jakie to profity niesie z sobą farma wiatrowa. Koronnymi argumentami są te mówiące o ekologii. Tymczasem farmy wiatrowe są nieekologiczne! Wybitnie szkodzą środowisku wytwarzając pole elektromagnetyczne i hałasując. Wpływają na życie mieszkających w ich pobliżu ludzi i zwierząt.
Wiatraki trwale zdemolują unikalny krajobraz kulturowy Łużyc, czym zaniepokojony jest Wojewódzki Urząd Konserwatorski http://www.cire.pl/item,43968,1.html

Wspomniani wójtowie za nic mają opinie organizacji ekologicznych. Brzęczący pieniądz przesłonił im zdrowy rozsądek - skutecznie lobbowani przez kilku sprytnych biznesmenów forsują swoje szalone plany. Marna pociech jest taka, że na zawsze decyzje te związane będą z ich nazwiskami. Ktoś kiedyś im za to podziękuje.

prawdy i mity o wiatrakach na stronie:
http://www.topik.zgorzelec.pl/o-nas/dzi ... -wiatrakow


Ostatnio zmieniony 10 gru 2009, 15:44 przez zubek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 gru 2009, 15:49 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
wkrótce okolice Zgorzelca staną się wiatrakowym zagłębiem


Szeroko zakrojona akcja jak widzę :roll:

Dotychczas tylko mieszkańcy okolic Sulikowa walczyli z tymi planami...
Chore polskie przepisy zezwalają na takie budowle zdecydowanie za blisko zabudowań - w tym główny problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2009, 16:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Wg IMGW nasze tereny są raczej mało korzystne na takie inwestycje. Ciekawe jak by to wyglądało gdyby nie było dotacji na wiatraki...

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 gru 2009, 22:27 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Niemcy mają odmienną opinię niż nasz IMGW i nastawiali już sporo tych "brzydkich monumentów" przy A-4 tuż za granicą (co zresztą widać). Może nasi samorządowcy posłużyli się niemieckimi obserwacjami. Wszak teraz jest w modzie wzorować się na krajach zachodnich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 gru 2009, 22:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
W Niemczech mogę postawić wiatrak w przedpokoju zasilany przeciągiem podczas porannego wietrzenia mieszkania i też mi się będzie opłacało, bo oni trochę do tego dopłacają. A mapka przedstawia mniej więcej jak i gdzie wieje. U nas wieje tak sobie średnio, więc trzeba by było o jakimś dodatkowym bloku w Turowie pomyśleć na wypadek ciszy wiatrowej.

Moda nie jest dobrym doradcą w gospodarce :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 8:05 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
ta "gospodarka" to interes kilku zaledwie wielkich firm, które całkowicie zawłaszczyły rynek i robią na tym gigantyczne pieniądze. Korzystają z dopłat, niewiedzy społeczeństwa i kumpli na ważnych stołkach.
Tak naprawdę wyprodukowana przez wiatraki energia jest sprawą drugoplanową. Tak jak Tadam napisał, cała gra toczy się o dopłaty, pieniądze z dzierżawy gruntów, kasę za wybudowanie farm i ze sprzedaży urządzeń. W takiej sytuacji beznadziejne warunki wiatrowe nikogo nie martwią.
Jak nas nasi wiatrowi dobrodzieje wyrolują, wepchną nam ten cały szajs, to o nas zapomną i zajmą się innymi frajerami.
A prąd? ..... Jaki prąd?
A czy Janik z Hasiukiem będą jeszcze wtedy wójtami?

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 7:43 am ]
Mapka rozmieszczenia wiatraków pod Zgorzelecem
http://lh4.ggpht.com/_S3iM0kB37Ik/SyH_t ... rzelec.jpg

Mapka wiatraków w Koźminie
http://lh3.ggpht.com/_S3iM0kB37Ik/SyH__ ... Kozmin.jpg

Wiatraki na polskich Łużycach
http://lh4.ggpht.com/_S3iM0kB37Ik/SyIAH ... ausitz.jpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 10:01 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
Niewiele osób wie, że wkrótce okolice Zgorzelca staną się wiatrakowym zagłębiem.


Niewiele osób wie, że nasz teren posiada jeszcze jedno bogactwo naturalne ...

Pierwszy, który o nim mnie powiedział był Faustyn Urbańczyk.
Kto pamięta o jakie bogactwo chodziło?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 10:55 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Taki krajobraz będzie za chwile w Dobkowie.
Obrazek


podobnie będzie wyglądał Koźmin.

Kto wytłumaczy mieszkańcom tej wioski, że ich działki poważnie stracą na wartości?
do kogo zwrócą się mieszkańcy Koźmina cierpiący z powodu emisji infradźwięków, nieustającego hałasu, efektu migającego cienia, z depresją spowodowaną brakiem snu?
artykuł przedstawiający wyniki amerykańskich badań nad wpływem farm na życie ludzkie:
http://niewiatrakom.pl/halas.pdf

ciekawe, ze niemieckie prawo zezwala budować wiatraki w odległości nie mniejszej niż 2000 m, w "ciasnej" Danii pas ochronny wynosi 1000 m. W Polsce wolno budować w odległości .... 300 m!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 11:03 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
podobnie będzie wyglądał Koźmin.


Zubek ja nie jestem ani za ani przeciw.
Jeszcze nie mam zdania. Za mało przeczytałem

Wytłumacz mi jednak, co robią fermy wiatraków po niemieckiej stronie?

Czy ich ludzie są inni?
Czy ich wiatraki są inne.

Mnie chodzi o to, że walczyć będziemy z czymś a w tym czasie inni postawią wiatraki, czerpać będą zyski a my się smakiem obejdziemy.

Żródło, które przedstawiłeś nie do końca mnie przekonało a polskich wiarygodnych źródeł jeszcze nie szukałem.

P
G


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 11:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Grzegorz pisze:
Wytłumacz mi jednak, co robią fermy wiatraków po niemieckiej stronie?

wytłumaczę Ci ja :grin: po niemieckiej stronie fermy wiatraków robią 2000 m odstępu a po naszej będą robić 300 :|

Grzegorz pisze:
Mnie chodzi o to, że walczyć będziemy z czymś a w tym czasie inni postawią wiatraki, czerpać będą zyski a my się smakiem obejdziemy.


czy masz jakieś informacje na temat zysków fermy w Görlitz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 11:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 02 mar 2006, 21:49
Posty: 59
zalatuje tutaj troche zazdroscia. ciekawe jakie zdanie mialby przeciwnik budowy wiatrakow gdyby to na jego dzialce zostal wyznaczony teren pod wiatrak. dla mnie wiatrak moze stac pod samym oknem mojego domu. nie mialbym nic przeciwko temu za, grubo ponad 1000zl. miesiecznie przez 30 lat. moim zdaniem wiekszosc przeciwnikow to poprosty zazdrosnicy ktorzy nie maja zielonego pojecia w tym temacie i powtarzajacy brednie wymyslone przez pseudo ekologow. :smt026


Ostatnio zmieniony 11 gru 2009, 11:50 przez szwed71, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 12:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
szwed71 pisze:
moim zdaniem wiekszosc przeciwnikow to poprosty zazdrosnicy

To prawda. Rozgryzłeś wszystkich :o każdy przecież marzy o wiatraku na swoim ogródku, ale nie każdemu jest dane takie błogosławieństwo, no i ten tysiąc co miesiąc... mniam!

Ale bądźmy poważni. Po kiego grzyba wiatraki tam gdzie słabo wieje. Węgiel kopie się na Śląsku nie przypadkowo, bo tego węgla jest tam dużo. To tak jakby ktoś chciał kopalnie węgla kamiennego w Zielonej Gorze otworzyć - na pewno jak odpowiednio głęboko kopnie to trochę węgla i tam znajdzie. Ale po co? Stawiajmy wiatraki tam gdzie wieje, kolektory słoneczne tam gdzie świeci słońce a elektrownie wodne tam gdzie płyną rzeki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 12:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Przecież jest to prywatne przedsięwzięcie. Niech się martwią inwestorzy, czy będą mieli zyski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 12:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Wg Niemców, którzy maja już pewne doświadczenie w tych sprawach wygląda to tak:
koszt kWh z elektrowni węglowej 3,5 - 4 centy
koszt kWh z elektrowni wiatrowej 11 - 15 centów

jak to możliwe, ze jest to w ogóle opłacalne?
Cytuj:
(...)Reasumując przedstawione propozycje finansowania farm wiatrowych można dojść do wniosku, że nasz kraj zaopatrzony w środki Unii Europejskiej oferuje nam ogromne szanse na rozwój tego sektora.

całość tutaj: http://windpower.com.pl/?a=article&id=33


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2009, 12:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
W Danii zapotrzebowanie na energię wiatrową to 20 %, w Hiszpanii i Niemczech to 6 %. Jesteśmy zdecydowanie do tyłu! Te dane zaczerpnąłem ze strony powiatu zgorzeleckiego "Odnawialne źródła energii" - autor Piotr Frączak, warto zapoznać się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..