Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 4:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 sty 2010, 21:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 sty 2010, 21:11
Posty: 6
Lokalizacja: Zgorzelec
Zastanawia mnie,jak to jest,wjeżdżając do Zgorzelca od strony Jędrzychowic mamy już znak Zgorzelec i inormację , że wjeżdżamy w teren zabudowany, więc trzeba jechać 50 km/h ale niestety kierowcy jadą dużo szybciej, żeby było śmieszniej wyjeżdżając ze Zgorzelca w stronę Jędrzychowic mamy koniec naszego miasta na wysokości Schroniska Brata Alberta przy ulicy Henrykowskiej i co mamy? jadą oni wtedy 90 km/h i na długich światłach a w przeciwną stronę!!!!ta sama droga,ten sam odcinek a przepisy jakże inne, co prawda następny znak początek Zgorzelca jest też na wysokości Schroniska przy ulicy Henrykowskiej, mamy dwa początki miasta jeden w Jędrzychowicach a drugi już przed samym Zgorzelcem, gdzie tutaj logika ? jedni mogą jechać 90 km/h na tej samej drodze a drudzy 50km/h!!!jedni na krótkich światłach,drudzy na długich, jak to jest,że drogowcy,policja się tym nie zajmą?????to jest dla mnie nie do pomyślenia, sam nie wiem co mysleć o ludziach odpowiedzielnych za taki stan rzeczy. Jak dla mnie jest to bardzo denerwujące,taka dezorganizacja ruchu drogowego,zróbcie coś z TYM BAŁAGANEM!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2010, 23:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
przemo, zgadzam się z Toba, że znaki terenu zabudowanego od strony Jędzrzychowic ustawione są bezmyślnie natomiast nie moge się zgodzić, co do tego:
przemo pisze:
jedni na krótkich światłach,drudzy na długich
o ile się orientuję, to już od paru ładnych lat przepisy zezwalają nam na jazdę na światłach drogowych w terenie zabudowanym, pod warunkiem, ze droga nie jest oświetlona latarniami ulicznymi i nie powodujemy oślepienia innych użytkowników drogi, także z Jędrzychowic możesz jechać na "długich" ale w świetle przepisów 50 a w godzinach nocnych (po 22-giej) 60 km/h Sam często jeżdżę tą drogą i dziwię się, że drogówka nie wpadła na pomysł by kasować jadących do Zgorzelca z prędkością pow. 50 - 60 km/h :twisted:
przemo pisze:
zróbcie coś z TYM BAŁAGANEM!!!!!
ale kto? My forumowicze? ;) Jeśli Ci to nie pasuje i Widzisz nieprawidłowość, zwróć się z odpowiednią petycją do np. drogówki czy zarządcy drogi, może coś zdziałasz ;) i spełnisz swój obywatelski obowiązek :roll:


Ostatnio zmieniony 05 sty 2010, 23:08 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 0:30 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2009, 17:34
Posty: 128
Lokalizacja: ZGORZELEC
Znak ,który przedstawiam dotyczy rowerów .Znajduje się przed mostem staromiejskim po stronie niemieckiej,zgodnie z jego treścią do Jawora mamy 107 km,Lubania 33 km ale nie mogę rozszyfrować co znaczy S/ER-4.Czy ktoś spotkał się już z podobnym oznaczeniem?
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 0:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Piotro pisze:
Lubania 33 km
Na sto procent nie jestem pewien ale myślę, że ta odległość dotyczy trasy rowerowej ER-4 i może wynosić te 33 km, bo nie chodzi by była krótka tylko ciekawa i troszkę może prowadzić dłuższymi odcinkami :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 8:14 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
ER-... oznacza Euroregionalny Szlak Rowerowy Drezno-Wrocław (Szlak Średniowiecznych Miast; w miejscu kropek są cyfry)
cyfra '[shadow=red]4[/shadow]' oznacza numer trasy (ta biegnie ze Zgorzelca do Lwówka Śląskiego i ma długość 56 km; mieli go dalej poprowadzić, ale nie wiem jak sytuacja się rozwinęła :roll: )
natomiast litera 'S' na Moście Staromiejskim oznacza początek szlaku.[shadow=red][/shadow]

Więcej szczegółów o trasach z pewnością zna PiTeK z racji tego, że jest aktywnym bicyklistą.

Jest także wyszukiwarka :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 10:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
A jak już jesteśmy przy znakach, to przy autostradzie jest drogowskaz na Jędrzychowice, który prowadzi prosto na autostradę. Nie muszę chyba pisać, że nie jest to najkrótsza droga do Jędrzychowic. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 10:33 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2009, 17:34
Posty: 128
Lokalizacja: ZGORZELEC
andreas, -super informacja .Pierwszy raz słyszę o tym szlaku rowerowym,może się coś się rozrusza w tym temacie i takie znaki będą widoczne bardziej po naszej stronie :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 10:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Piotro pisze:
Pierwszy raz słyszę o tym szlaku rowerowym
Widać trochę słabo się do tej pory interesowałeś tą tematyką :roll: Szlak istnieje od dobrych paru lat i po naszej stronie - Wyobraź sobie - jest również oznakowany symbolami ER-4
Piotro pisze:
może się coś się rozrusza w tym temacie i takie znaki będą widoczne bardziej po naszej stronie
:roll: To znaczy ,że co? Maja być podświetlane w nocy, czy jak? :roll: Bo jak pisałem są już po naszej stronie, fragmentami nawet ta trasa pokrywa się ze szlakiem Św. Jakuba ;-)


Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, 10:47 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 11:07 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2009, 17:34
Posty: 128
Lokalizacja: ZGORZELEC
turek pisze:
Na sto procent nie jestem pewien ale myślę, że ta odległość dotyczy trasy rowerowej ER-4 i
jak widać wcześniej też za wiele nie wiedziałeś na ten temat ,,
turek pisze:
Maja być podświetlane w nocy, czy jak?
-nie głupi pomysł byli byśmy pierwsi w taki oznakowaniu ,skoro nie mamy ścieżek rowerowych z prawdziwego zdarzenia to będą ładne znaki :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 11:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Piotro pisze:
ak widać wcześniej też za wiele nie wiedziałeś na ten temat
Daruj sobie :grin: istnienia trasy to akurat byłem pewien na tysiąc procent, chodziło mi raczej o odległość 33km :roll: ale dla Ciebie to i tak nie istotne jest.... :smt084


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2010, 16:18 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2009, 17:34
Posty: 128
Lokalizacja: ZGORZELEC
Skoro jesteśmy przy znakach w naszym mieście to może ktoś wytłumaczyć gdzie się znajduje sklep PLUS-a ,a może chodzi o doładowanie telefonów w tej sieć :D ?? Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lis 2012, 13:21 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 paź 2005, 21:33
Posty: 115
Lokalizacja: Langenau
Może ktoś rozwiązałby mój (a moze i nie tylko) dylemat ul . Bema....
Na większości map (łącznie z tą która jest na stronie UM) jest to ulica pomiędzy dawną "Remą" (obecnie"FreshMarket"), a jednym z budynków starostwa - inaczej mówiąc jest to wjazd do InterCaru.
Na innych mapach z kolei jest to ulica pomiędzy budynkami starostwa, która prowadzi dalej do nowego budynku policji.

Nasuwa się zatem pytanie:
1) która ulica w Zgorzelcu ma patrona Bema?
2) jeśli to któraś z w/w ulic, to w związku z brakiem oznakowania jej skrzyżowaniu z ul. Boh. II Armii WP
- należy traktować to skrzyżowanie jako równorzędne, a tym samym jadący od skrzyżowania z E.Plater w kierunku cmentarza MUSZĄ ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z InterCaru bądź z terenu Starostwa?

Jeśli tak, to czas umówić się do lakiernika :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lis 2012, 15:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
fiks pisze:
2) jeśli to któraś z w/w ulic, to w związku z brakiem oznakowania jej skrzyżowaniu z ul. Boh. II Armii WP
- należy traktować to skrzyżowanie jako równorzędne, a tym samym jadący od skrzyżowania z E.Plater w kierunku cmentarza MUSZĄ ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z InterCaru bądź z terenu Starostwa?


muszą ale tego nie robią, wjazd do Starostwa też i jeszcze kilka takich kwiatków w Zgorzelcu można znaleźć :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..