Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 4:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 cze 2010, 20:43 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
gobo007 pisze:
Pamiętacie pewnie, jak kilka dni temu zastanawiałem się, czy wpadłem na fotoradar w okolicach Dąbek, niedaleko Koszalina? Dziś moje wątpliwości zostały rozwiane:) Otrzymałem list polecony z fotką do rodzinnego albumu:)
110zł i 4 punkty.


kolega się chwali czy żali ? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 cze 2010, 21:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Podchodzę do tego neutralnie - to gra w kotka i myszkę - wiele razy się udaje, czasem jednak zdarza się porażka.
Jaką rolę wychowawczą ma mieć to przewinienie? Nie mam pojęcia. Jeżdżę jak jeździłem. Uważam, że SM to formacja, która powinna zajmować się wszystkim innym, tylko nie pomiarami prędkości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 cze 2010, 21:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
gobo007 pisze:
Uważam, że SM to formacja, która powinna zajmować się wszystkim innym


Nie mam co prawda jeszcze zdania czy powinna zajmować się pomiarami prędkości, ale czy powinna zajmować się odwiedzaniem prywatnych posesji z żądaniem okazania podpisanej umowy na wywóz śmieci? Taka wizyta miała miejsce u mnie dwa dni temu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 6:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
gobo007 pisze:
Jaką rolę wychowawczą ma mieć to przewinienie? Nie mam pojęcia. Jeżdżę jak jeździłem.

Trochę się nie zgodzę bo idąc tym tokiem rozumowania można by zlikwidować nawet całą drogówkę skoro i tak każdy dalej tak samo jeździ.

gobo007 pisze:
Uważam, że SM to formacja, która powinna zajmować się wszystkim innym, tylko nie pomiarami prędkości.

Ja tez tak uważam.

MARUNIO pisze:
czy powinna zajmować się odwiedzaniem prywatnych posesji z żądaniem okazania podpisanej umowy na wywóz śmieci?

Ja bym rozszerzył zakres obowiązków na kontrolę:
- czy trawa jest skoszona
- czy dziś rano umyłeś zęby
- czy opłaciłeś abonament RTV
Mogliby tez zaocznie zbierać "na tace" i przekazywać właściwej parafii

Jak dla mnie cala ta SM jest niepotrzebna a przynajmniej ich zakres uprawnień za szeroki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 6:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Jaką rolę wychowawczą ma mieć to przewinienie

A no takie, że przepis złamałeś, stąd ten mandat. Gdyby to zdjęcie pochodziło od policji tez byś marudził.
MARUNIO pisze:
ale czy powinna zajmować się odwiedzaniem prywatnych posesji z żądaniem okazania podpisanej umowy na wywóz śmieci?

Stanowczo powinna, u mnie pod pracą mam kontener na śmieci za wywóz których płacę, systematycznie wrzucane tam były śmieci które nie były od nas, przejedź się po lasach koło Łagowa i zobacz ile tam jest wyrzucanych śmieci. Jak dla mnie powinien być nakaz podpisywania umów z firmami wywożącymi śmieci.


Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 6:53 przez Marcopollo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 7:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo - nie marudziłbym.
Po prostu nie lubię Straży Miejskiej, o czym wielokrotnie wspominałem.
Przez lata obserwuję to, co robią w naszym mieście - marnują pieniądze podatników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 7:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
o prostu nie lubię Straży Miejskiej, o czym wielokrotnie wspominałem.
Przez lata obserwuję to, co robią w naszym mieście - marnują pieniądze podatników

Zgadzam się w pełni z tobą. To skoro tak wielu nie lubi SM, proponuje szeroko zakrojona akcję skierowana przeciwko SM. Zacznijmy jeździć przepisowo, jak przestaną zarabiać na fotoradarze to wygonią ich w teren.
A swoja droga jestem ciekaw na jakiej podstawie oceniana jest praca SM, czym się ktoś kieruje oceniając ich pracę??
Kiedyś zwracałem im uwagę o braku znaków wjazdowy z nazwą miejscowości Zgorzelec, od strony Łagowa i od wjazdu od strony Wrocławia i do tej pory ich nie ustawiono. Czyli do znaku teren zabudowany obowiązuje 90km, czyli jeśli ktoś zapłacił mandat na obwodnicy nowej przed przejazdem to chyba niesłusznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 8:33 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
a może zaczniemy tankować na stacjach paliwowych po 5 litrów i płacić jednogroszówkami ? niech trochę zjeżdżają z cenami ! tyle stacji w takim mieście i praktycznie zero różnic cenowych... niedługo w ilości "cpn-ów" to Andorę przegonimy :P ponoć w zeszłym roku a może i dwa lata wstecz taką akcję przeprowadzili na lokalnych stacjach mieszkańcy Świnoujścia i jak się okazało z POWODZENIEM ! po kilku dniach ceny spadły po 30-40 gr/l. może warto to u nas zorganizować ?:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 9:05 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lip 2008, 20:48
Posty: 342
Lokalizacja: Zgorzelec
wróżka pisze:
a może zaczniemy tankować na stacjach paliwowych po 5 litrów i płacić jednogroszówkami ? niech trochę zjeżdżają z cenami ! tyle stacji w takim mieście i praktycznie zero różnic cenowych... niedługo w ilości "cpn-ów" to Andorę przegonimy :P ponoć w zeszłym roku a może i dwa lata wstecz taką akcję przeprowadzili na lokalnych stacjach mieszkańcy Świnoujścia i jak się okazało z POWODZENIEM ! po kilku dniach ceny spadły po 30-40 gr/l. może warto to u nas zorganizować ?:)


Chyba nie ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 9:08 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
doskonale o tym wiem :) kolego !

ale tylko dałam propozycje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 9:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Marcopollo pisze:
Stanowczo powinna, u mnie pod pracą mam kontener na śmieci za wywóz których płacę, systematycznie wrzucane tam były śmieci które nie były od nas, przejedź się po lasach koło Łagowa i zobacz ile tam jest wyrzucanych śmieci. Jak dla mnie powinien być nakaz podpisywania umów z firmami wywożącymi śmieci.


Tego nie neguję, tylko czy tym powinna zajmować się akurat SM? Wydaje mi się że robią czyjąś robotę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2010, 10:17 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
MARUNIO pisze:
Tego nie neguję, tylko czy tym powinna zajmować się akurat SM? Wydaje mi się że robią czyjąś robotę.


Powinna , nie powinna, czymś jednak zajmować sie muszą , przecież non stop fotek robić nie będą mieli ogromne odleżyny na tyłkach :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2010, 22:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 cze 2010, 13:05
Posty: 22
Lokalizacja: Zgorzelec
Szczerze mówiąc nie wolno osądzać całej straży, bo znajdują się tacy którzy się przykładają do swojej pracy parę prostych przykładów jak moich znajomych gonili na torach, rozmawiali o piciu w parku czy nawet ostatnio sam byłem świadkiem jak dwójka młodych ludzi piła sobie piwo na murku przy ul Powstańców Śląskich i straż miejska widząc ich zatrzymała się podeszłą i z kulturą porozmawiała tak, że młodzież wyniosła się z widoku w jakieś inne miejsce. Myślę , że te sytuacje to pierdoły , ale w końcu od tego są , nie są policjantami , broni nie mają więc się zajmują tym co mogą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2010, 13:45 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
MARUNIO pisze:
tylko czy tym powinna zajmować się akurat SM? Wydaje mi się że robią czyjąś robotę.
Zita pisze:
nie wolno osądzać całej straży, bo znajdują się tacy którzy się przykładają do swojej pracy parę prostych przykładów jak moich znajomych gonili na torach
trza by było zacząć od tego, co mają zapisane w obowiązkach, regulaminie czy tp i na podstawie tego oceniać ich działalność.
Uważam, że formacja ta może być właściwie użyta, z pożytkiem dla miasta i jego mieszkańców, problem we właściwym zdefiniowaniu tego, co i jak mają robić. I tu, podejrzewam, zaczynają się schody: jakieś przepisy nie pozwalają na to, czy na tamto. Ale ścisłe określenie obowiązków SM to podstawa. Poszukam jakiegoś regulaminu, na podstawie którego działają, może to rozjaśni obraz? A może ktoś ma gotowca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2011, 16:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Może to by było nowe i potrzebne zajęcia dla naszych stróżów prawa?

liczenie dziur w asfalcie

Co Wy na to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..