Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 lip 2010, 17:08 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
sobota, 31 lipca , 18.35
Panie Gronicz, burmistrzu tego miasta, jutro jest 1 sierpnia - dla każdego Polaka - patrioty wielki dzień, a w Zgorzelcu nie wisi ani jedna flaga!!!

Może to dla kogoś "mała rzecz", może drobiazg, ale dla mnie NIE!
A młodzież patrzy... i zapomina o tej ofierze ich rówieśników 66 lat temu. Zgorzelec nie potrafi uczcić ofiary życia tych ludzi nawet wywieszeniem flag... WSTYD mi za to, choć to nie moja wina...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 lip 2010, 17:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
krzywuss pisze:
Panie Gronicz, burmistrzu tego miasta, jutro jest 1 sierpnia - dla każdego Polaka - patrioty wielki dzień, a w Zgorzelcu nie wisi ani jedna flaga!!!

Uprzedzę atak sfory wściekłych psów POwskich i sprostuję że flagi wiszą.Mieszkam w centrum i widziałem dwie co stanowi żenujący obraz.Na pierwszego maja więcej wywieszają Gromnicze.
A zatem w 100% zgadzam się z Tobą.
ŻENADA.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 lip 2010, 17:31 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
CICHY pisze:
Uprzedzę atak sfory wściekłych psów POwskich i sprostuję że flagi wiszą.Mieszkam w centrum i widziałem dwie


... skoro mieszkasz w centrum i widziales 2(slownie:DWIE), tzn, ze jedną z nich była MOJA, wywieszona wlasnorecznie w moim oknie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 lip 2010, 18:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
krzywuss pisze:
CICHY pisze:
Uprzedzę atak sfory wściekłych psów POwskich i sprostuję że flagi wiszą.Mieszkam w centrum i widziałem dwie

...
Cytuj:
skoro mieszkasz w centrum i widziales 2(slownie:DWIE), tzn, ze jedną z nich była MOJA, wywieszona wlasnorecznie w moim oknie...

Ja mieszkam na Ujeździe, flag nie ma. Zgadzam się z "krzywusem" i "CICHYM" Gronkowiec dał ciała, ostatnoo ponoc wystąpił na otwartym basenie. :oops: :oops: Pitek nie zaprzeczył :smt023 . :smt023


Ostatnio zmieniony 31 lip 2010, 18:50 przez bartekz, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 lip 2010, 18:56 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Święto 1 sierpnia jest pierwszym świętem, dlatego może w UM o nim zapomnieli?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 lip 2010, 20:49 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
zrobiłem spacerek po miescie - musze dodac, ze wisza w kilku miejscach jakies male flagi, ale to jest wrecz niezauwazalne. A do tego te flagi sa jakies male.... nie wiem gdzie sie podzialy te flagi, ktore kiedys byly wieszane na slupach w miescie.... nie mowiac juz o ich ilosci.... sa ulice gdzie nei ma ani jednej.

kiepsko to wyglada.


Ostatnio zmieniony 31 lip 2010, 20:49 przez krzywuss, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sie 2010, 18:16 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
krzywuss pisze:
jakies male flagi, ale to jest wrecz niezauwazalne. A do tego te flagi sa jakies male
podwójnie zmniejszone? to rzeczywiście trudno zauważyć, szczególnie gdy wiszą wysoko. Ja wczoraj widziałem polskie flagi na Warszawskiej na co drugiej latarni, wiatru nie było, więc trudno było stwierdzić, jakiej są wielkości, z jakiego materiału są uszyte i czy mają długie sztyce, czy krótkie. Więc o co chodzi? Że nie na każdej ulicy? Może jakby zwykli ludzie wywieszali w swoich oknach więcej flag, miasto byłoby bardziej udekorowane. Liczmy na siebie, to lepiej na tym wyjdziemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sie 2010, 11:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
flagi??? chyba czarne :/
wg mnie im ciszej nad tą trumną - tym lepiej.

http://powstanie.pl/
http://www.kurdwanowski.pl/

P.S.y
a to już jest po prostu chore:
http://www.mmwroclaw.pl/10396/2010/8/1/ ... egory=news
rekonstrukcja łapanki? ciekawe kiedy w oświęcimiu zaczną się odbywać rekonstrukcje gazowania. poza tym wrocław ma swój rozdział w historii tej wojny, inscenizowanie powstania na świdnickiej jako rekompensata za brak "polskiej" wojennej historii miasta???
wot piknik...


Ostatnio zmieniony 02 sie 2010, 11:55 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sie 2010, 13:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
neandertalski pisze:
flagi??? chyba czarne :/
wg mnie im ciszej nad tą trumną - tym lepiej.

Jeśli chodzi o ocenę historyczną powstania,jego sens ,itd. to się z Tobą zgadzam.
Natomiast te flagi o których piszemy to bardziej dla pamięci bohaterstwa i ofiary ówczesnych mieszkańców stolicy,bo przecież ich heroizm i ofiara są dalekie od politycznego podłoża wybuchu powstania.Oni po prostu chcieli bić SZWABA za lata okupacji.Tak ja to odbieram.U nas i tak za dużo jest czczenia w stylu GLORIA VICTIS. Natomiast za mało gloryfikujemy ZWYCIĘSTWA.Taki mam na to pogląd.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sie 2010, 21:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
krzywuss pisze:
jakies male flagi,


Ciekaw co jeszcze będzie się zmniejszało w Zgorzelcu z pewnością nie zadłużenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2010, 7:02 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Ze zdziwieniem stwierdzam że musze się z CICHYM zgodzić :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2010, 8:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
xionc pisze:
Ze zdziwieniem stwierdzam że musze się z CICHYM zgodzić :twisted:

Nie zbadane są wyroki Boskie.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2010, 9:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Flaga ma świadczyć o naszym patriotyzmie? Właśnie oglądam zdjęcia z demonstracji pod Pałacem Prezydenckim, flag tam sporo, a moim zdaniem demonstrujący wycierają sobie nią cztery litery. Tylko tak mogę zinterpretować angażowanie symboli krzyża i flagi narodowej do walki. Sami patrioci...
Chodzi o dokładnie tę samą flagę, za którą kilkadziesiąt lat temu ginęli ludzie, a teraz banda oszołomów i religijnych fanatyków używa do swoich celów. Skoro nikomu to nie przeszkadza, nikt nie widzi nic złego w takim zachowaniu, to ja na znak protestu flagi wieszać nie będę.

Niedawno odwiedziłem Muzeum Powstania - jak teraz obserwuję kto i do jakich celów używa symboli narodowych to uważam, że śmierć powstańców była niepotrzebna - nie potrafimy jej docenić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2010, 10:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Flaga ma świadczyć o naszym patriotyzmie? Właśnie oglądam zdjęcia z demonstracji pod Pałacem Prezydenckim, flag tam sporo, a moim zdaniem demonstrujący wycierają sobie nią cztery litery. Tylko tak mogę zinterpretować angażowanie symboli krzyża i flagi narodowej do walki. Sami patrioci...
Chodzi o dokładnie tę samą flagę, za którą kilkadziesiąt lat temu ginęli ludzie, a teraz banda oszołomów i religijnych fanatyków używa do swoich celów. Skoro nikomu to nie przeszkadza, nikt nie widzi nic złego w takim zachowaniu, to ja na znak protestu flagi wieszać nie będę.

Niedawno odwiedziłem Muzeum Powstania - jak teraz obserwuję kto i do jakich celów używa symboli narodowych to uważam, że śmierć powstańców była niepotrzebna - nie potrafimy jej docenić.


Niestety... :| Nie można się z tym nie zgodzić... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2010, 14:59 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
gobo007 pisze:
banda oszołomów i religijnych fanatyków używa do swoich celów
moim zdaniem są to potencjalni pensjonariusze psychiatryka.
Dlaczego pozwala się na takie rzeczy? i puszcza to w mediach? Przecież to wzór do naśladowania dla innych podobnych osób w różnych miastach Polski. Łamanie prawa, bez reakcji władzy i żadnych konsekwencji. Jeśli najważniejsza osoba w państwie nie potrafi sobie z tym radzić, to to jest stan totalnego bezprawia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..