Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 6:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03 sie 2010, 17:24 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Jakoś dziwnie to wszystko zgrało się z podwyżkami VAT-u czytaj cen na najbardziej potrzebne produkty żywnościowe.
Metoda tematów zastępczych świetnie została opanowana przez obecną ekipę rządzącą. Jak tak dalej pójdzie to zabiorą emerytury emerytom, płace pracownikom a to np przy sztucznej zadymie związanej z krzyżami i religią w szkołach. Zadymę łatwo wywołać a inny cel osiągnąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2010, 22:31 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Marko pisze:
Jakoś dziwnie to wszystko zgrało się z podwyżkami VAT-u czytaj cen na najbardziej potrzebne produkty żywnościowe.
Metoda tematów zastępczych świetnie została opanowana przez obecną ekipę rządzącą. Jak tak dalej pójdzie to zabiorą emerytury emerytom, płace pracownikom a to np przy sztucznej zadymie związanej z krzyżami i religią w szkołach. Zadymę łatwo wywołać a inny cel osiągnąć.


"Podobał" mi się dziś tekst w pasku na TVN24, podczas konferencji prasowej, w której premier przedstawił stawiki VAT " ...CHLEB, NABIAŁ, MĄKA bądą tańsze". Zresztą to były cytowane słowa premiera. Ehh Dr Joseph Paul Goebbels prekursorem był naszej demokracji. ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sie 2010, 7:25 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Jeśli chodzi o Święta Państwowe / lub tak jak w przypadku rocznicy PW/od lat jest w większości ten sam schemat - stoją władze , harcerze i troszkę ludzi starszych - takie sa moje obserwacje :oops:

A o to jak harcerze uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego na Obozie Harcerskim w Sławie 2010. To co piszę nie jest absolutnie pewniakiem że tylko te osoby są patriotami - można to okazywać lub tez nie w różny sposób -Cichy ma swój styl celebracji duchowej takich okazji , dla Krzywusa ważna jest ilość flag powieszonych na słupach , dla mnie chwila zadumy nad młodymi ludźmi którzy wtedy w swój sposób pokazywali patriotyzm oraz spuścizna po nich . Wielu moich znajomych w święta narodowe obchodzi w górach odpoczywając i cieszy mnie to że wiedzą co to za dzień :lol: w chwili obecnej dla mnie to słowo ma wiele obliczy jednym z nich jest empatia - chciałem w ten sposób podziękować pewnej Osobie / R/ , która zareagowała na mój apel i pomogła wyjechać całemu rodzeństwu na obóz .Następnym z nich jest także spokój i kultura osobista - gdzie w nadchodzących wyborach patrioci będą o tym pamiętali - choć zakładam że dla części osób to słowo ma inne znaczenie .

Namawiam wszystkich którzy będą w Warszawie na odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego - niezapomniana naprawdę edukacja .

Właśnie zobaczyłem także na stronie UM że było zaproszenie do uczestnictwa na uroczystościach z tej okazji w Kościele - czy ktoś z was był obecny ?


Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 7:40 przez Robert Gruszecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sie 2010, 7:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Robert Gruszecki pisze:
Jeśli chodzi o Święta Państwowe / lub tak jak w przypadku rocznicy PW/od lat jest w większości ten sam schemat - stoją władze , harcerze i troszkę ludzi starszych - takie sa moje obserwacje :oops:

Bo ludzie w średnim wieku to plon działania takich HARCERZY jak Marko.Oni tylko wtedy na 1 maja w pochodzie kroczyli,no może jeszcze jakieś akademie ku czci Lenina,Marksa ,castro czy innego działacz KOMINTERNU.
Robert Gruszecki pisze:
A o to jak harcerze uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego na Obozie Harcerskim w Sławie 2010. To co piszę nie jest absolutnie pewniakiem że tylko te osoby są patriotami - można to okazywać lub tez nie w różny sposób -Cichy ma swój styl celebracji duchowej takich okazji , dla Krzywusa ważna jest ilość flag powieszonych na słupach

Super tylko grucha po co te wycieczki osobiste.
]:->

[ Dodano: Sro Sie 04, 2010 8:48 am ]
gobo007 pisze:
Flaga ma świadczyć o naszym patriotyzmie? Właśnie oglądam zdjęcia z demonstracji pod Pałacem Prezydenckim, flag tam sporo, a moim zdaniem demonstrujący wycierają sobie nią cztery litery. Tylko tak mogę zinterpretować angażowanie symboli krzyża i flagi narodowej do walki. Sami patrioci...

Trudno mi się odnieść do wczorajszych wydarzeń ponieważ będzie to nie na temat.Jednak odniosę się do wątku z flagą.A jakie to niby uczestnicy tej manifestacji mieli mieć flagi jeśli nie biało-czerwone?
]:->

[ Dodano: Sro Sie 04, 2010 8:50 am ]
Cytuj:
gobo007 napisał/a:
banda oszołomów i religijnych fanatyków używa do swoich celów
moim zdaniem są to potencjalni pensjonariusze psychiatryka.
Dlaczego pozwala się na takie rzeczy? i puszcza to w mediach? Przecież to wzór do naśladowania dla innych podobnych osób w różnych miastach Polski. Łamanie prawa, bez reakcji władzy i żadnych konsekwencji. Jeśli najważniejsza osoba w państwie nie potrafi sobie z tym radzić, to to jest stan totalnego bezprawia.
_________________
http://www.hornbyeagles.com/webcam.htm

:oops:
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sie 2010, 10:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Grzesiu żadne osobiste wycieczki - poprostu kazdy jest taki jaki jest i tyle , ostatnio podobały Ci sie moje korale z usmiechem i wcale nie uwarzałem tego za wycieczke osobista .
A średnia wieku obecnych harcerzy na zdjeciu to 17 lat , ja chyba jestem w srednim wieku :lol: i bywam , choć podkreślam nie jest to wyznacznikiem , no ale ok Grzes - nie miałem złych intencji i jeśli tak odebrałes to jestem Ci winny ,, zielonego'' , którego bedziesz mógł skosztować na festiwalu kuktury ludowej w Kuźni 14-15 sierpnia , wystąpią perełki folkloru , nie płacąc za wstęp bo wstrętna Unia dała mi dofinansowanie :smt026


Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 10:17 przez Robert Gruszecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sie 2010, 13:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
gobo007 pisze:
a teraz banda oszołomów

Chuck Norris jr pisze:
moim zdaniem są to potencjalni pensjonariusze psychiatryka.

Przyszli chłopaki w niebieskich mundurach
jak za komuny, z tarczami, z pałkami
żeby wypełnić rozkaz prezydenta
żeby poćwiczyć ze staruszkami

Miała być zgoda, która buduje
miała być miłość, co wszystko zwycięża
to tylko puste hasła prezydenta
bo po wyborach słychać szczęk oręża

Ludzi motłochem teraz się nazywa
a motłoch pałką się nawraca
Trzeba pokazać kto tu teraz rządzi
.....................................
Warszawa 3.08.2010 r
]:->


Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 13:23 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sie 2010, 14:27 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Ciekawe czy jakby podpuścić, zebranych na Krakowskim Przedmieściu ludzi, aby domagali się wyświęcenia byłego prezydenta Śp. Lecha Kaczyńskiego wraz z Marią, nie zrobiliby tego. Za ten stan sporej części społeczeństwa obwiniam Jarosława, który jako mistrz socjotechniki i mistrzowsko trafionej retoryki potrafi przenosić góry. Jedną „górę” widzieliśmy wczoraj.
U lekarza wszystko boli... ale wyrywać barierki pierwsi i to z jakim poświęceniem. Jesteśmy naprawdę ciekawym narodem, wszystko inaczej i zawsze odmienni. W europejskich państwach objętych aktualnie kryzysem na ulice wychodzą młodociani anarchiści i antyglobaliści, u nas emeryci leją się z policją w obronie wartości chrześcijańskich albo...sam już nie wiem ... patriotyzmu? Coś mi się wydaje, ze problem tkwi w nadmiarze wolnego czasu. Podatni na manipulację młodzi Grecy, którzy bez pracy siedzą na ławkach z piwem cały dzień, nic z sobą nie robiąc, odreagowują na zadymach. Natomiast szukam podobieństwa w naszym starszym pokoleniu Polaków. :roll: ... Brak pieniędzy na rozrywkę, całkowite wycofanie z życia zawodowego, apatia, rozczarowanie... Bardzo podatny grunt.


Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 15:24 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sie 2010, 22:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 cze 2010, 13:05
Posty: 22
Lokalizacja: Zgorzelec
Moim zdaniem miło by było jak by została zorganizowana właśnie jakaś akcja nawet "nawet" sprzedaży tych flag po mniejszej cenie ... w ten sposób na pewno by to wszystko jakoś lepiej wyglądało .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sie 2010, 7:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Zita - z tego co wiem -na 100 procent ,to flagi były rozdawane za darmo kilka razy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sie 2010, 7:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Było na bank , bo sam pobrałem jedną spod Urzędu Miasta. Ale taką akcję można przecież przeprowadzić raz do roku pod różnymi urzędami gdzie zawsze jest sporo ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2010, 6:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
neandertalski pisze:
ciekawe kiedy w oświęcimiu zaczną się odbywać rekonstrukcje gazowania.


zdaje się, że to tylko kwestia czasu...


Cytuj:


Dzieci ćwiczą likwidację getta. Inscenizacja w sobotę

W Będzinie trwają próby. Naziści znów będą wyrzucać z mieszkań Żydów, strzelać i pędzić ich na rampę. Inscenizacja likwidacji będzińskiego getta w sobotę 11 września o godz. 16.


Plac Kazimierza Wielkiego to nie jest teren getta, ale okalają go stare kamieniczki. Wystarczy usunąć samochody, by miejsce wyglądało jak z lat 40. - Pokażemy ostatnie godziny getta. Odbędą się obrona bunkra przez członków Żydowskiej Organizacji Bojowej i deportacja Żydów do rampy kolejowej. Widzowie zobaczą postacie znane historykom, jak broniącą bunkra Frumkę Płotnicką i Hansa Dreiera, który dokonywał selekcji. Ja sam zagram jednego z niemieckich oprawców - mówi Adam Szydłowski, kierownik urzędu stanu cywilnego, pomysłodawca i główny organizator będzińskich inscenizacji.
W rolę Płotnickiej wcieli się Monika Jaśkiewicz. - Przez ostatnie tygodnie kompletowałam strój. Stare buty, spódnicę, płaszcz. Chcę, żeby każdy detal wyglądał jak najbardziej realistycznie - zapewnia. Jak dostała rolę? - Pan Adam wypatrzył mnie na ulicy. Stwierdził, że jestem podobna do Frumki. Zgodziłam się bez wahania - mówi Monika.

Zdecydowana większość uczestników to młodzież. Nie brakuje też uczniów najmłodszych klas. - O Będzinie uczymy się w szkole. Przedstawienie jest dużo ciekawsze niż zwykła lekcja - mówi Dawid Kukuryk z V klasy. Najstarsi uczniowie, podzieleni na pary, zagrają rodziców, najmłodsi ich dzieci. - Musimy mieć personel szpitala, grupę rabinów. Opaski z gwiazdą zostaną rozdane. Będzie też broń i mundury - dzielił role Szydłowski.

Justyna Płużek-Kuffel, nauczycielka, też zdecydowała się wystąpić. Do inscenizacji namówiła swoją przyjaciółkę z dwójką małych dzieci. - Jestem będzinianką od szóstego pokolenia. Moja prababcia miała żydowskie koleżanki, babcia przeżyła wojnę. Z miastem jestem związana emocjonalnie. Z historii Będzina pisałam pracę magisterską. Inscenizacje to fantastyczny pomysł i promocja - podkreśla nauczycielka.

Niewiele osób wie, że do połowy sierpnia 1942 r. z Będzina deportowano do obozów zagłady około 2,4 tys. Żydów. 1 sierpnia 1943 r. rozpoczęła się ostateczna akcja likwidacji getta. Jego mieszkańcy trafili głównie do Auschwitz-Birkenau. Z ponad 30 tys. będzińskich Żydów do miasta po wojnie wróciło niespełna 900 osób.



Więcej... http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... z0yuoy8fnH.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Flagi
Post: 09 wrz 2010, 15:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 lip 2010, 12:45
Posty: 38
Lokalizacja: Zgorzelec
Zita pisze:
Moim zdaniem miło by było jak by została zorganizowana właśnie jakaś akcja nawet "nawet" sprzedaży tych flag po mniejszej cenie ... w ten sposób na pewno by to wszystko jakoś lepiej wyglądało .


:lol: Zita trzeba się trochę orientować... flagi są rozdawane tak jak w każdym większym mieście kilka razy w roku, więc trzeba brać póki jest okazja a nie później narzekać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2010, 18:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Podczas dzisiejszego meczu Turowa Zgorzelec(międzynarodowego turnieju), spojrzałem w górę i moim oczom ukazał się dziwny widok. Już myślałem, że o czymś nie wiem i wydarzyła się jakaś tragedia narodowa, ale nie to po prostu zapominalscy włodarze Centrum sportowego zapomnieli ściągnąć kir z flagi narodowej. Podczas tego turnieju byli wszyscy włodarze miasta, kopalni i elektrowni, a tu taki wstyd. Podejrzewam, że i tak nikt nie spojrzał w górę ale co przez to wstyd nie jest mniejszy. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2010, 21:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Jaki wstyd?! Z flagi narodowej czy z tego, że jest z kirem?!
Sprawa wywieszania flagi i "żałoby posmoleńskiej" jest sprawą indywidualną i na szczęście nie podlega tzw. "poprawności" i jednomyślności. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś swoje zastrzeżenia i uwagi zwrócił zarządcy obiektu - może to przyniesie skutek, a nie lamenty na forum. pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2010, 22:02 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2009, 19:52
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
O ile się nie myle...to flaga państwowa a dokładniej to co z nią robimy nie jest "sprawą indywidualną" m.in. ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej

PS. "Szczególny sposób obchodzenia się z flagą narodową obowiązuje w wypadku ogłoszenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej żałoby narodowej. Na okres żałoby flagi na masztach powinny być opuszczone do połowy wysokości masztu, natomiast flagi wywieszone na drzewcach powinny być przewiązane kirem – jednolicie czarną i nieprzejrzystą wstążką. Flagi zawieszonej pionowo nie opuszcza się do połowy – tak więc nie powinna być ona wywieszana podczas żałoby."

źródło: http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/504/165 ... gi_RP.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..