Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 8:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 wrz 2010, 8:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Sesja rozpoczęta. To będzie dłuuuga sesja.

Jednym z głównych tematów omawianych przez radnych będzie Hala sportowa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 9:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Radny Wolanin zgłosił wniosek o wycofanie uchwały:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 9:19 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Chwilę potem, po konsultacji z prawnikiem, wniosek upadł. (2-13-4)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 9:33 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Trwa dyskusja na temat klubu seniora w dawnym budynku Urzędu Pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 10:25 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
No i się zaczęło:

poniżej kolejność podejmowania uchwał. Za chwilę powinny się pojawić także pliki dźwiękowe z ciekawszych momentów dyskusji. O ile takowa zaistnieje. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 11:31 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
głosowanie pkt 5.2 - 16,0,2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 12:19 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Ale nudy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 21:35 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Coś krótka ta relacja z dzisiejszej Sesji.
Dla informacji podam o czym jeszcze mówiłem na sesji.

Zadałem pytanie gdzie są zapory przeciwpowodziowe, które w 2009 roku zgodnie z programem gospodarki odpadami miały być zakupione dla miasta.
BM najpierw nie wiedział o co chodzi, później, po przerwie, wyjaśnił, że zapór nie kupiono.
Słowem nie zrealizowano zapisów programu, a tym razem jego realizacja mogła zapobiec niejednej tragedii.

W trakcie interpelacji, zapytałem BM co zamierza zrobić z faktem, że jeden ze strażników miejskich nie posiadając uprawnień wypisywał mieszkańcom mandaty? Czy BM przewiduje zwrot nieprawnie pobranych od mieszkańców pieniędzy i odpisanie punktów karnych za łamanie przepisów ruchu drogowego, jesli mandaty dotyczyły również takiego działania.
BM stwierdził, ze strażnik pracuje już od dawna, i miał uprawnienia ale dla pewności wysłał go na szkolenie w tym zakresie. Jeśli będzie trzeba to zastanowi się nad oddaniem ludziom pieniędzy.
Czyli jednak coś w tym jest.

Kolejne pytanie dotyczyło nielegalnego nagrywania rozmów telefonicznych w Straży miejskiej. Zaznaczam, ze aby nagrywać rozmowy telefoniczne należy o tym uprzedzać rozmówcę inaczej to jest..........
BM odpowiedział, że rozmówcy są teraz uprzedzaniu o nagrywaniu rozmów, a nienagrywanie dotyczyło czasy gdy sprzęt był testowany.
Słowem przyznał, że miało to miejsce.

Zapytałem także dlaczego nie ma na dzisiejszej sesji uchwały w sprawie nadania sali widowiskowej w Centrum Sportowo Rekreacyjnym imienia Jerzego Szmajdzińskiego.
BM odbił piłeczkę, że przekazał to Przewodniczącemu Rady. Całość trwa już cztery miesiące a chłopcy winą obrzucają innych. Dobra, zdrowa partyjna współpraca.

Poprosiłem też o bilans strat i zysków ADM, zakładu budżetowego o którym milczy się w informacjach na sesjach.

Przypomniałem, że radni czekają już blisko pół roku na wyjaśnienie afery ORLIKA przy Gimnazjum Nr 1, jakoś nikt się nie kwapi by sprawę wyjaśnić.
BM stwierdził, ze całością zajęła się CBA a on wyciągnął konsekwencje służbowe. Przyznał zatem, że nieprawidłowości były ale nic dalej nie mówi o problemach które dotyczą pieniędzy publicznych.

Była też dyskusja o realizacji programu gospodarki odpadami, usuwania azbestu. Reasumując można powiedzieć, że program jest realizowany choć zapisy przy konkretnych zadaniach brzmią niezrealizowano
BM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 21:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Marko pisze:
Zapytałem także dlaczego nie ma na dzisiejszej sesji uchwały w sprawie nadania sali widowiskowej w Centrum Sportowo Rekreacyjnym imienia Jerzego Szmajdzińskiego.


A dlaczego niby miał się ten projekt uchwały znaleźć na dzisiejszej sesji???
Kto wnosił o wprowadzenie tego punktu do porządku obrad i dlaczego ów projekt nie wszedł pod obrady???

Marko pisze:
Była też dyskusja o realizacji programu gospodarki odpadami, usuwania azbestu. Reasumując można powiedzieć, że program jest realizowany choć zapisy przy konkretnych zadaniach brzmią niezrealizowano
??

Zapytam z ciekawości... Ponieważ gdzieś na stronie głównej w artykule o azbeście znalazłem komentarz o rzekomym, nieodpłatnym usuwaniu "tegoż problemu" z prywatnych posesji przez Gminę Wiejską Zgorzelec - czy możesz to potwierdzić lub zdementować?? :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2010, 21:23 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeśli chodzi o projekt uchwały to został wniesiony przez klub radnych Porozumienie dla Zgorzelca jeszcze na początku lipca. Do projektu dołączono wnioski w tej sprawie Zarządy Miejskiego SLD, Związku byłych żołnierzy LWP i Klubu Kibica.

W drugiej sprawie związanej azbestem i dopłatami to realizowane są wnioski, które zostały zgłoszone w ubiegłym roku jeszcze przed zniesieniem przez obecny rząd gminnych funduszy ochrony środowiska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2010, 0:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Marko pisze:
W drugiej sprawie związanej azbestem i dopłatami to realizowane są wnioski, które zostały zgłoszone w ubiegłym roku jeszcze przed zniesieniem przez obecny rząd gminnych funduszy ochrony środowiska

To jakim cudem gmina realizuje również wnioski z bieżącego roku? I nie chodzi wyłącznie o azbest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2010, 5:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Burmistrz udzielał odpowiedzi w żenującym stylu. Jeżeli rzeczywiście nie zakupił zapór to można postawić pytanie dlaczego? Czy gdyby były to skutki powodzi byłyby mniejsze?
I jeszcze jedno, projektowana hala będzie mogła pomieścić 5000 osób. Planuje się ją oddać w prywatne ręce. Będą tam organizowane m.in.koncerty z których uzyska się optymistycznie
( bilet za 50 zł) 25.000 zł. Z tego należy opłacić m.in. artystę ( III liga) i co zostaje? Nie wiem, ja tego nie jestem w stanie pojąć, gdzie tu ekonomia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..