Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 wrz 2010, 16:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 lip 2010, 12:45
Posty: 38
Lokalizacja: Zgorzelec
Ostatnio tj (7.09) Mirosław Fiedorowicz otrzymał wsparcie Grzegorza Napieralskiego ( http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b ). Zastanawia mnie dlaczego teoretycznie bezpartyjny polityk jakim kreuje się Pan Fiedorowicz zabiega o wpływy u działaczy SLD. Co chce tym osiągnąć. A może tak na prawdę popiera poglądy SLD i środowisk lewicowych w takich sprawach jak kościół, in-vitro, związku homoseksualne. Jestem ciekawy co o tym sądzicie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 17:55 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
mały jo pisze:
Jestem ciekawy co o tym sądzicie.


Ja sądzę , że lepszy zdrowy lewicowiec niż chory prawicowiec...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 18:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
YELLO_35 pisze:
Ja sądzę , że lepszy zdrowy lewicowiec niż chory prawicowiec...


uwielbiam twoją "zaangażowaną antyprawicowość".
Mogłbyś rozwinąć myśl i uzasadnić użytą terminologię?

może wklej coś o "zaplutych karłach"... będzie jeszcze bardziej "kontrastowo", bo zestawienie "zdrowy-chory" jest chyba zbyt słabe...


Ostatnio zmieniony 09 wrz 2010, 20:35 przez krzywuss, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 21:01 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Mirek Fiedorowicz nigdy nie wypierał się lewicowych poglądów. Lewicowych z założenia i o naukowym podłożu. Zawsze tez twierdził, ze zdrowy człowiek stoi na dwóch nogach, które wzajemnie się uzupełniają a nie zwalczają.
W każdym samorządzie sztuka władzy to sztuka kompromisu i wyboru najlepszego rozwiązania. Wyboru takiego może dokonać tylko człowiek, który słucha wszystkich, człowiek, który z tego słuchania potrafi wyciągnąć logiczne wnioski i człowiek, który do tego przygotowuje się solidnie. Nie chce być burmistrzem z przypadku i polecenia partyjnego, chce być burmistrzem, który reprezentuje szerokie kręgi mieszkańców w tym wszystkim o nich tu chodzi.
Mierek Fiedorowicz wraca do korzeni samorządności, gdzie nie klucze partyjne lecz potrzeby lokalnej społeczności są najważniejsze.
W dwudziestoletniej historii samorządu największą krzywdę samorządom zrobiło ich upartyjnienie. Widać to bardzo wyraźnie w Zgorzelcu.
Dlatego popieram jednoznacznie powrót do obywatelskich komitetów wyborczych wyborców, a nie komitetów partyjnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 21:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
mały jo pisze:
teoretycznie bezpartyjny polityk


Wyjaśnij mi, proszę, jak można być "teoretycznie bezpartyjnym"??? :roll:

mały jo pisze:
Pan Fiedorowicz zabiega o wpływy u działaczy SLD


Wydaje mi się, że miałeś na myśli nie "o wpływy", lecz o "poparcie", czy tak...? Zakładając, że tak, pozwolę sobie podjąć "sportową" polemikę...
O ile Fiedorowicz o poparcie w lokalnym SLD zabiegać nie musi (jeśli się mylę, rzuć garść dowodów na poparcie swojej tezy), o tyle w rożnych aktywnych środowiskach politycznych,.. i owszem.
Komorowski (obecnie Prezydent),również zabiegał o względy rozmaitych środowisk i ugrupowań politycznych,... w tym także lewicy?? Czy fakt ten nie wzbudza w Tobie,... niesmaku?? ;)

mały jo pisze:
Co chce tym osiągnąć.


Naprawdę nie domyslasz się...?? :lol:

mały jo pisze:
A może tak na prawdę popiera poglądy SLD i środowisk lewicowych w takich sprawach jak kościół, in-vitro, związku homoseksualne.


A może,... tylko co z tego??? Czy sądzisz, że jeśli utożsamia się z poglądami lewicowymi (a z pewnością tak jest), może to mieć jakikolwiek wpływ na funkcjonowanie naszego miasta??? Możesz oczywiście wysnuć futurystyczną wizję apokalipsy w stosunkach pomiędzy burmistrzem a lokalnym klerem, czy na odwrót,... wzniesienie się na szczyty maga tolerancji w stosunku do gejów czy lesbijek. Tylko,... co z tego?? Byłego, obecnego i przyszłego burmistrza obowiązują przepisy prawa. I poza jego ramy nie wyjdzie - tego bądź pewien...
Poza tym, zapewniam Cię, że burmistrz Zgorzelca nie będzie miał najmniejszego wpływu na procesy decyzyjne w kwestiach o których wspomniałeś - bo one zapadają na najwyższych szczeblach. I nikt nie zapyta burmistrzów poszczególnych miast o zdanie w tej kwestii. Uspokoiłem Ciebie choć troszkę?? ;-)

mały jo pisze:
Jestem ciekawy co o tym sądzicie.


Ot, co sądzę,.. :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2010, 23:17 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
Marko pisze:
Mirek Fiedorowicz nigdy nie wypierał się lewicowych poglądów. Lewicowych z założenia i o naukowym podłożu.


zapomniałeś wspomnieć o "lewicowej wrażliwości".
A propos - "naukowego podłoża" - dość dwuznacznie to ująłeś.

Marko pisze:
Zawsze tez twierdził, ze zdrowy człowiek stoi na dwóch nogach, które wzajemnie się uzupełniają a nie zwalczają.

a to cytat z Wałęsy, jak mniemam. Pluralizm - rozumiany jako imperatyw wspierania rywala...


Marko pisze:
Mierek Fiedorowicz wraca do korzeni samorządności


W szkole mnie nauczono, żeby używać wyrazów tylko wtedy gdy rozumiem ich znaczenie - semantykę. Piszesz o "powrocie" - ale żeby gdzieś wrócić , trzeba najpierw tam być...

Marko pisze:
W dwudziestoletniej historii samorządu największą krzywdę samorządom zrobiło ich upartyjnienie.

tekst wyjątkowej urody. Gratuluje.


Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, 15:27 przez krzywuss, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2010, 6:09 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
krzywuss pisze:
zestawienie "zdrowy-chory" jest chyba zbyt słabe...


Jest tak samo słabe jak i to:

mały jo pisze:
może tak na prawdę popiera poglądy SLD i środowisk lewicowych w takich sprawach jak kościół, in-vitro, związku homoseksualne.


Mniej więcej tak samo szereguje określony kierunek w polityce.

Ale wróćmy do tematu przewodniego...

mały jo pisze:
Jestem ciekawy co o tym sądzicie.


Zajmij się odpowiadaniem na pytania zadane w wątku , a nie komentowaniem komentarzy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2010, 21:19 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Krzywuss, ja nie będę tłumaczył Ci każdego słowa ani kontekstów w jakim zostały użyte. Jak masz problem ze zrozumieniem to trudna, twój problem. Taki rodzaj dyskusji niszczy to forum już od kilkunastu miesięcy.


Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010, 21:20 przez Marko, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 wrz 2010, 21:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Marko pisze:
Krzywuss, ja nie będę tłumaczył Ci każdego słowa ani kontekstów w jakim zostały użyte. Jak masz problem ze zrozumieniem to trudna, twój problem. Taki rodzaj dyskusji niszczy to forum już od kilkunastu miesięcy.

Chyba tylko Ty możesz wskazać łaskawie jak powinna wyglądać "prawdziwa dyskusja" - taka współczesna, bezkonfliktowa, spokojna i przaśna... no i najlepiej bez żadnych "ekstremizmów", szczególnie z Twojej oponenckiej, prawicowej strony. Żenada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2010, 20:01 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
paawlus pisze:
Chyba tylko Ty możesz wskazać łaskawie jak powinna wyglądać "prawdziwa dyskusja" - taka współczesna, bezkonfliktowa, spokojna i przaśna... no i najlepiej bez żadnych "ekstremizmów", szczególnie z Twojej oponenckiej, prawicowej strony. Żenada.


Ma być otwarta a nie ignorancka, ma być rzeczowa a nie "czkawkowa", mamy w niej przedstawiać swoje zdanie a nie powtarzać jak papugi bez zrozumienia słowa innych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..