Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 2:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Śliskie ulice
Post: 30 lis 2010, 19:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 lis 2006, 21:55
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok
Czy ktoś mógłby posypać piaskiem chociaż skrzyżowania, ruszenie spod świateł to nie lada sztuka.
Bardzo ciężko się jeździ,nasze ulice to praktycznie ślizgawka, może ze względu na wybory :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2010, 20:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Chyba się nie doczekasz...
Cytat z portalu konkurencji, zinfo.pl

"Piaskarki nie pojawią się podczas tegorocznej zimy na drogach krajowych w całym Dolnym Śląsku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o wycofaniu ich z użytku.
Na ulicy Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Daszyńskiego, Piłsudskiego, Bolesławieckiej, Henrykowskiej, Andersa, Słowiańskiej, Łużyckiej i pozostałych drogach krajowych w Zgorzelcu podczas tegorocznej zimy nie zobaczymy piaskarek.

- W tym roku zdecydowaliśmy się zrezygnować z tego sprzętu - mówi Joanna Wąsiel, rzecznik prasowy GDDKiA. – Piaskarki są przestarzałe. Na drogach pojawi za to się więcej solarek, które są o wiele bardziej skuteczne.

Drogowcy nie walczą z zima, tylko łagodzą jej skutki – tak brzmi coroczne motto GDDKiA. – Nie jesteśmy w stanie łapać płatków śniegu – komentuje Wąsiel. Oby w tym roku to drogowcy zaskoczyli zimę."


Solanka zamarza przy -10stC, a jej skuteczność na polanych nią skrzyżowaniach jest żadna.
Nie wiem jakim trzeba być "mózgiem", by zrezygnować z piasku, który jest skuteczny na lodzie i to bez względu na temperaturę, ale skoro miasto wyraziło na to zgodę, to znaczy, że wszystkim ten układ pasuje.

Dziś wracając z Bogatyni zaobserwowałem ciekawą rzecz. Asfalt na trasie był czarny. Tylko dojechaliśmy do ronda przy POMie i droga stała się biała, a auta nie mogły nawet wyjechać ze Zgorzelca, bo przy wjeździe na rondo się ślizgały. Oczywiście wszystkie drogi w mieście również nie zostały polane solanką, a pługi jeżdżące po mieście przygotowały świetne lodowisko, odgarniając śnieg i odsłaniając to, co skrywało się pod nim.
BRAWO służby miejskie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2010, 22:26 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
zima to śnieg. Tak to już bywa. A jeśli wziąć pod uwagę, że w mieście są 3 TRZY rodzaje dróg - miejskie, powiatowe i wojewódzkie, ba nawet krajowe, - czyli 4, to znając polski bezład, trudno się dziwić, że z pozycji Wrocławia (a to zarząd województwa zarządza kilkoma głównymi ulicami w Zgcu!!!) drogi zgorzeleckie wydają się mało ważne... Tym którzy narzekają, powiem, że we Wrocławiu też jest kiepsko z jazdą - popoludniami pól miasta stoi w korku. W Warszawie nie jest lepiej...Tak więc to nie jest problem tylko Zgca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2010, 23:01 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
gobo007 pisze:

Cytuj:
Oczywiście wszystkie drogi w mieście również nie zostały polane solanką, a pługi jeżdżące po mieście przygotowały świetne lodowisko, odgarniając śnieg i odsłaniając to, co skrywało się pod nim.
BRAWO służby miejskie!
:smt023 :smt023

A miało byc tak pięknie, w obietnicach i śą kolejne....obietnice.
A co na to obecny Burmistrz?, pewnie zajęty, innymi sprawami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2010, 23:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lis 2006, 18:14
Posty: 63
krzywuss pisze:
Cytuj:
zima to śnieg. Tak to już bywa. A jeśli wziąć pod uwagę, że w mieście są 3 TRZY rodzaje dróg - miejskie, powiatowe i wojewódzkie, ba nawet krajowe, - czyli 4, to znając polski bezład, trudno się dziwić, że z pozycji Wrocławia (a [b]to zarząd województwa zarządza kilkoma głównymi ulicami w Zgcu!!!)[/b] drogi zgorzeleckie wydają się mało ważne... Tym którzy narzekają, powiem, że we Wrocławiu też jest kiepsko z jazdą - popoludniami pól miasta stoi w korku. Tak więc to nie jest problem tylko Zgca.

W rządzie Platforma z Premierem Tuskiem i Posłem p.Brodniakiem, Wojewoda we Wrocławiu z Platformy, Zarząd Województwa z Platformy ba mamy nawet radnego Sejmiku p.Kozłowskiego ze Zgorzelca. Burmistrz Zgorzelca z Platformy.
Macie absolutną władzę
A nie (PO)traficie sobie poradzic z paroma ulicami. A miało byc tak pięknie. Wcześniej przeszkadzał Prezydent Kaczyński ?.

A teraz kto Panom przeszkadza?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 7:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 11:17 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 8:24 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Znowu polityka... dla Was to podgrzewane ulice koniecznie trzeba zrobić. Jakoś cały dzień wczoraj po mieście śmigałem i wszędzie dojechałem. Złej tancerce... Jak jest się słabym kierowcą to lepiej zima taxi wezwać? :smt028

[ Dodano: Sro Gru 01, 2010 8:26 am ]
albo babcię czy żone poprosić o poprowadzenie auta. :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 12:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
turek pisze:
ruszenie jak ruszenie, ja już miałem dwie sytuacje, gdzie problemem było zatrzymanie się przed skrzyżowaniem i gdyby nie zwalony przez pług śnieg, przy krawężniku, to wpakował bym się w kufer oczekującego na światłach wcale nie jadąc szybko :roll: koniecznie powinno się posypywać chociaż okolice skrzyżowań, bo raz, że nie można się zatrzymać bezpiecznie, dwa zakorkowane miasto się jeszcze bardziej korkuje przez nie mogące ruszyć pojazdy... :|

Ja wczoraj wieczorem właśnie w taki sposób na moment zablokowałem wjazd na Rondo Solidarności od strony Ronda Gronicza, gdyż był tam sam lód i musiałem hamować w zaspach tak jak Turek żeby nie zaparkować na jadącym przede mną.

Dr. Dre pisze:
dla Was to podgrzewane ulice koniecznie trzeba zrobić. Jakoś cały dzień wczoraj po mieście śmigałem i wszędzie dojechałem.

W need for speed chyba... albo z prędkością 5km/h

Dr. Dre pisze:
Złej tancerce... Jak jest się słabym kierowcą to lepiej zima taxi wezwać?

Proszę nie wiedziałem, ze mamy Vettela na forum i w dodatku świetnie mówiącego po polsku... Jak jesteś takim dobrym kierowca to powinieneś wiedzieć, ze na lodzie nic nie pomoże... poza oponami z kolcami. Ja w zimie chciałbym się poruszać po mieście z prędkością większą niż 5km/h...


Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 12:57 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 14:24 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Gero pisze:
Ja w zimie chciałbym się poruszać po mieście z prędkością większą niż 5km/h...


Proszę cię ... nie przejechałem każdej ulicy i każdego skrzyżowania ale całe popołudnie śmigałem po ulicach Zgorzelca i poza „zawalidrogami” nie było żadnych utrudnień. Wiadomo wolniej tj. max 40 km/h, ale nie 5 km/h. Powtarzam jak się boisz czy masz brak zaufania do własnych umiejętności to proszę nie wsiadać w tym okresie za kółko, proste. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 16:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja wczoraj jadac ponizej 20km/h przestrzelilem krzyzowke Pulaskiego/Traugutta.
Jadac jakies 50km/h obok PUPa zaczalem standardowo hamowac silnikiem 4->3->2.
Hamujac juz normalnie przed pasami nie dalem rady sie zatrzymac wiec skrecilem w prawo w Traugutta.
Stan drog masakryczny. Wolalbym juz ubity snieg bo jest o wiele bezpieczniejszy i przewidywalny niz ta breja i lod na drodze.

A Gronicz do nieodsniezonych drog ma sie chyba srednio bo to przede wszystkim MZGK odpowiada za ich stan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 16:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 20 lis 2006, 19:19
Posty: 133
yARO_81 pisze:
A Gronicz do nieodsniezonych drog ma sie chyba srednio bo to przede wszystkim MZGK odpowiada za ich stan.


Przecież MPGK podlega pod Gronicza
Dr.Dre pisze:
Znowu polityka... dla Was to podgrzewane ulice koniecznie trzeba zrobić. Jakoś cały dzień wczoraj po mieście śmigałem i wszędzie dojechałem. Złej tancerce... Jak jest się słabym kierowcą to lepiej zima taxi wezwać?

[ Dodano: Sro Gru 01, 2010 8:26 am ]
albo babcię czy żone poprosić o poprowadzenie auta.



Za drogi w mieście odpowiada ktoś (Gronicz) a Ty Dr.Dre pewnie jeździłeś palcem po ekranie
Dzisiaj nadal jest ślisko, nic się nie zmieniło. Wystarczy popatrzeć jakie tasiemce są przy skrzyżowaniach i wszyscy boksują, na rondach wcale nie jest lepiej, na drogach osiedlowych makabra

pewnie to przez PIS...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 19:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Przecież MPGK podlega pod Gronicza


Posrednio owszem ale wg mnie najpierw prezes MZGK i to u niego nalezaloby szukac odpowiedzi dlaczego nasze drogi tak wygladaja.

Z drugiej strony jak juz ktos zauwazyl to nie wszystkie drogi w Zgorzelcu sa miejskie i to chyba nie MZGK za nie odpowiada tylko zarzady drog. Ale faktem jest, ze sa w tragicznym stanie :smt084


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 19:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Dr. Dre pisze:
Powtarzam jak się boisz czy masz brak zaufania do własnych umiejętności to proszę nie wsiadać w tym okresie za kółko, proste. ;)

Akurat lubię jeździć w zimie i mam dość duże zaufanie co do swoich umiejętności... ale tutaj nie chodzi o umiejętności tylko o nieodśnieżone drogi... Fakt może jest wiele osób, które się boją, ale wyjechać muszą - mnie tez oni przeszkadzają co nie oznacza, ze to akurat ich wina, wiec proszę Cię nie graj tutaj "miszcza" kierownicy tylko wyjedz na miasto jeszcze raz i popatrz co się dzieje... bo jak widzisz ze swoim zdaniem jesteś jedyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 21:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 11:20 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2010, 21:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Godzinę temu pomiędzy dwoma rondami było tak ślisko, że auta same się zsuwały z górki. W ciągu kilku minut widziałem wiele aut, które aby uniknąć wjechania w tył poprzedzającego pojazdu wjeżdżały w zaspy na poboczach.

Ja jadąc około 35km/h od strony Europy chciałem skręcić w Tuwima, w stronę PKP. Zatrzymałem się kilka metrów za skrzyżowaniem i już za pasami dla pieszych.
Pod śniegiem był (i dalej jest) pięknie wypolerowany lód.


Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 21:14 przez gobo007, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..