Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 18:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 10:25 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
To cytat z komentarzy z tego sławetnego artykułu, w którym Turek popisał się swoim bezmyślnym wpisem. Napisany chyba niedawno, bo jest jednym z ostatnich.

"Diejenigen, die die Attacke mit 1939 vergleichen sollten endlich erwachsen werden und ein wenig Selbstwertgefühl entwickeln, um nicht immer auf längst vergessene Dinge zu verweisen und damit Schuldige für anderes zu suchen. Anscheinend gibt es unter den Schreibern Personen, die zu viel Wodka getrunken haben und so den Blick für die Realität und den Anstand verloren haben. Die Redaktion vom Portal sollte hier zensierend eingreifen, um solche müssigen Vergleiche nicht der Öffentlichkeit zu präsentieren."

Tłumaczenie: ( może słabe, ale nie oto tu chodzi)

Ci, którzy chcą porównać to zdarzenie z atakiem w 1939 roku powinni w końcu dorosnąć i podnosić niskie poczucie własnej wartości, aby nie odnosili się do rzeczy dawno zapomnianych. Najwyraźniej pisarz ten wypił za dużo wódki i tym samym stracił z oczu rzeczywistość i przyzwoitości. Redakcja portalu tutaj powinna zaangażować się w cenzurę, bo takie porównania są nie do publicznej wiadomości.

Tak Turku zgadzam się z tym Panem w 100% i uważam, że powinieneś być cenzurowany. Szukasz sensacji? Lubisz prowokować? Szukasz usprawiedliwienia w poszukiwaniu bardziej idiotycznych komentarzy na innych portalach?

Sam pisałeś, że nikt niczego w tej sprawie nie udowodnił a wpisem: autor Turek: "to i tak o wiele, wiele niższa szkodliwość czynu, niż napaść Niemców na Polaków we wrześniu 1939 roku... ;)" potwierdziłeś winę Polaków. Bo ni jak inaczej tego nie mogę zinterpretować. Wstydzę się w tym przypadku za Ciebie Turku. :| :smt053 :smt053


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 10:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 12:35 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 11:16 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
turek pisze:
Wystarczy, że przyjmiesz do wiadomości, że ja mam takie zdanie, niekoniecznie zgodne z Twoim


OK, ale jak wyjdziesz kiedyś na ulicę z hasłami nacjonalistycznymi i zaczniesz stosować przemoc w stosunku do innych narodowości. To pozwolisz, że czynnie będę zwalczał Twoje poglądy 8) . Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 11:17 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 11:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 12:36 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 11:35 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie odnosić się do rzeczy dawno zapomnianych? jak można zapomnieć o 39 rok, jak ten Niemiec mógł to napisać, a forumowicze mu przytakują. Takich rzeczy nie można zapomnieć i nigdy nie zapomnimy Niemcy za dużo wyrządziły nam krzywdy i innym narodom, aby ot tak zapominać. Teraz napaść na obywateli Niemiec to wielka zbrodnia, ale jak oni to zrobili w brutalniejszy sposób to już mamy o tym zapomnieć, jeszcze trochę to Niemcy zdecydują, aby to wymazać z książek historii Polski, bo to by było lepsze dla poprawienia stosunków polsko niemieckich?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 11:49 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Czyli proponujesz wizje przyszłości Polski w ogniu konfliktów odwetowych. Litwa z Ukrainą napada nas od wschodu, Czesi za 68 od południa, a My stroszymy armaty na zachód w kierunku Niemiec za 39? aaaa Zapomniałem że od południowego wschodu razem z legionami mniejszościowymi z zachodu Turcy przypomnieli sobie najazd Sobieskiego we Wiedniu.

Kurcze ja mam inną wizję Polski. Chcę się zestarzeć w pokoju i szczęśliwości. Proponuję wynająć się w Afganistanie, aby uleczyć nienawiścią i rozlewem krwi swoje frustracje.

Oboje moich dziadków walczyło w tej strasznej II wojnie, ale każdy z nich opisując ją przypominał mi abym nigdy nie musiał w czymś takim brać udziału. Bo człowiek staje się zwierzyną. Co innego gdy będę musiał w obronie kraju ale jak na razie nie widzę realnego zagrożenia. No chyba sami ze sobą, to najbardziej prawdopodobne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 14:02 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie, ale nie rozumiem haseł typu zapomnijmy o 39 roku, a Polacy przytakują, nie można zapomnieć takiej krzywdy i nie można zapomnieć takich czynów aby nie powtórzyły się ponownie. Niemcy wykorzystują konflikty przygraniczne, ale sami zapomnieli jak na początku lat 90 niemieccy skinheadzi przekraczali granicę i na Daszyńskiego robili demolkę o takich rzeczach się już zapomina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 15:04 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Zapomnieć oczywiście nie, ale nie możemy dawać się wciągać ich retorykę. Bo NPD i neofaszyści to mały procent społeczności niemieckiej. Jeśli damy im karmę w postaci usprawiedliwiania zwykłego wandalizmu czy chuligaństwa pseudo-odwetem za 39, to zwykły zjadacz niemieckiego chleba uwierzy w wyimaginowane zagrożenie ze strony nacjonalistów polskich. Tak w ogóle to banda dzieciaków dała sobie po ryju, a za monitorami odważni bohaterowie malkontenci rozpisują się jaki to Polak dumny jest i odważny, a Niemiec zły i okrutny. Jak jesteście tacy twardzi i waleczni to dlaczego w sobotę nie było ani jednego odważnego Polaka z pikietą antyfaszystowską np. na Moście Staromiejskim? W domku za monitorkiem to każdy odważny. Ale za to pitolenie na necie może wam kiedyś agresja zapukać do drzwi. W nasze święta narodowe też jakoś nie widzę lasu flag biało-czerwonych. Ja swoją wywiesiłem i się tego nie wstydziłem. O symbole narodowe należy dbać na co dzień a nie od zadymy do zadymy. Jakoś nie widzę żeby Polak za Polaka oddał krew - co najwyżej kopnie leżącego, bo taka to nasza natura. Twierdzimy, że Niemiec nie szanuje Polaków a sami siebie nie potrafimy uszanować. Nacjonalizm to nacjonalizm nie ważne czy polski czy niemiecki. Trzeba go dusić w zarodku.


Ostatnio zmieniony 11 sty 2011, 15:16 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 20:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
No ...... dodam tylko tyle że podczas 12 letniej współpracy z partnerami z Niemiec nigdy nie było tego typu kłopotów , a byliśmy na ok . 30 imprezach , wymianach itp - i żadne szmatławce prasowe nie pisały o tym że poznali się ludzie , że powstały przyjaźnie , że na partnerów z Niemiec możemy liczyć i oni na nas w swoich projektach - działa to obustronnie , że dzięki nimi między innymi powstanie skatepark , że parę , razy z młodymi ludźmi byliśmy , w Oświęcimiu i pomimo całości obciążenia dziadków ojców , oni i my wspólnie płakaliśmy ..............dużo emocji , dużo zawiści ...........jednakże mały rozum osób odpowiedzialnych za odpowiedzialność jaką daje prasa i internet , oraz ich stronniczość oraz odpowiedzialność za słowa dają efekt taki że napędzamy w nas agresję .
Jest to normalne że na imprezach masowych / no a gdzie ochrona ? - wszyscy wiedza że od lat jest dzika impreza na moście .. chyba że nie :) to się tyczy policji z Niemiec i Polski - bez ściemy dali dupę !! / - ot i wielkie halo !!!! ktoś dał komuś w morde a gdzie były szmatławce prasowe gdy były fajne udane imprezy ? z Niemcami ?gdzie relacje ze Szkalrskiej Poręby , z Oświęcimia , z Ukrainy , z Naszego Miasta w takim wielkim echem - nie wiem ile było Polaków i Niemców na moście, gdy się tłukli - mówią o 30- sąsiedzi - polska policja o 2 ..... w jednej wymianie międzynarodowej z Niemcami bardzo udanej buerzę ok 30 osób !!! robię ich ok 6 w roku , dodatkowo Nasze Miasto / nazwa imprezy / to ok 120 osób , i o tym żadny redaktor bez zapłaty dla gazety nie powie !!!!.
Myśle że i to będzie w prasie Niemieckiej - jak ktoś chce więcej potwierdzonych informacji to zapraszam ----- a udzielę informacji wraz z dokumentacją oddolnej komunikacji pomiędzy polakami a Niemcami - takiej ... prawdziwej :) normalnej .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2011, 22:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
Robert Gruszecki pisze:
... a gdzie były szmatławce prasowe gdy były fajne udane imprezy ? z Niemcami ?gdzie relacje ze Szkalrskiej Poręby , z Oświęcimia , z Ukrainy
, z Naszego Miasta w takim wielkim echem - nie wiem ile było Polaków i Niemców na moście, gdy się tłukli - mówią o 30- sąsiedzi - polska policja o 2 ..... w jednej wymianie międzynarodowej z Niemcami bardzo udanej buerzę ok 30 osób !!! robię ich ok 6 w roku , dodatkowo Nasze Miasto / nazwa imprezy / to ok 120 osób , i o tym żadny redaktor bez zapłaty dla gazety nie powie !!!!.

Robert Gruszecki pisze:
...że parę , razy z młodymi ludźmi byliśmy , w Oświęcimiu i pomimo całości obciążenia dziadków ojców , oni i my wspólnie płakaliśmy


Robert, to chyba oczywiste, że nikt o tym nie pisze, bo o czym ? No gdyby choć jakieś freak show było , a Ty ot wspólna wycieczka do Oświęcimia ... ooo gdybyś zorganizował inscenizację palenia Żydów w Oświęcimiu, gazowanie na ekranie lub coś w ten deseń - wtedy możesz liczyć na przychylność prasy i mediów.

Co do zajścia na moście ...
Kabaret Mlodych Panów pisze:
...
Naczelny - Pokaż ten tekst. A co to znaczy że była niezła zabawa.
Młody - No bo była, Czamba łamba i do przodu, sam tańczyłem z panią Kasią.
Nnaczelny - Ty mi masz napisać, że tam się bili, szarpali, że ona na własnym ślubie płakała
Młody - ale tak nie było
Nnaczelny - w pupie mam jak tam było, Ty mi masz napisać to co polki chcą czytać i popraw ten tekst.

http://www.kmp.art.pl/teksty/redakcja.php
http://www.youtube.com/watch?v=DmWFnLurlGs


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2011, 20:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 12:37 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2011, 21:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Tak to że nasi polityce podkładali sobie Niemcom zwalając winę na jak by nie patrzeć swoich obywateli zamiast ich bronić .....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 241 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..