Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 21:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 kwie 2011, 23:59 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
za kilka dni mija rok od polskiego dramatu na sowieckiej ziemi. Czy w Zgorzelcu ktoś gdzieś organizuje obchody tej rocznicy? Czy są jacyś chętni złożyc hołd poległym córkom i synom polskiej ziemi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 6:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
A może ciszej już nad tymi trumnami???? :oops: Może najlepszym hołdem będzie cisza i zaduma nad ofiarami, bez zbędnych manifestacji tego... Naprawdę szkoda mi przynajmniej niektórych, poległych w tej katastrofie, ale cały cyrk który od roku jest po niej nakręcany zarówno po stronie PO jak i PIS powoduje, że jak słyszę plany co do uczczenia rocznicy, to zwyczajnie rzygam tym tematem. Idź Chłopie na cmentarz, zapal pod krzyżem świeczkę i pomódl się w hołdzie poległym jeśli czujesz taką potrzebę, ale nie dawaj się wciągać w cały medialny cyrk z organizacją obchodów rocznicy, to nie służy dobrze sprawie... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 7:29 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Brzmisz jak radziecki agent Turku ]:-> Niby narodowiec. Jakoś Niemcom nie omieszkałeś wypomnieć błędy i stronniczość w sprawie bijatyki na Moście Staromiejskim. Ksenofobiczne komentarze lokalnej niemieckiej prawicowej prasy też dobitnie skrytykowałeś. To jakaś wybiórcza dbałość o polski interes? Wykorzystywaniu krzyża czy mieszanie do tego polityki stanowcze NIE ale cisza w tym przypadku to coś na wzór Chocholego tańca. W tym kraju społeczeństwo podniesie wspólnie głos sprzeciwu chyba już tylko gdy piwo podrożeje lub Mc Donald'sa zamkną, albo multikina nie wybudują.

Polecam obejrzeć w PozaNowa film: "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" aby przypomnieć jak w interesie Rosji Polak Polakowi potrafi piekło stworzyć.


Ostatnio zmieniony 05 kwie 2011, 8:01 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Niby narodowiec
no właśnie "niby"
Dr. Dre pisze:
Wykorzystywaniu krzyża czy mieszanie do tego polityki stanowcze NIE ale cisza w tym przypadku to coś na wzór Chocholego tańca
zauważ, że właśnie od roku szumią o tym w polityce, w mediach i co z tego powstało??? Właśnie chocholi taniec :roll: Temat jest potrzebny politykom, do swych brutalnych zagrywek i mediom do nakręcania tegoż tematu... :roll: Zaraz będziemy mieli w Warszawie pokaz patriotyzmu, manifestacje i kontrmanifestacje obie strony najchętniej wzięły by się za łby i tłukły do ostatniej kropli krwi w imię oddania hołdu poległym w katastrofie.. tylko gdzie w tym wszystkim jest ten hołd, ta godność??? :roll: Dlatego jak najbardziej szanuję decyzję kogoś, kto ma taką potrzebę i bez zbędnych manifestacji tego co robi, odda hołd poległym 8)
Dr. Dre pisze:
W tym kraju społeczeństwo podniesie wspólnie głos sprzeciwu chyba już tylko gdy piwo podrożeje lub Mc Donald'sa zamkną, albo multikina nie wybudują.:smt028
A przeciwko czemu Chcesz tu unosić swój głos sprzeciwu? :roll: To jest rocznica tragicznej katastrofy, będziesz przeciw niej się sprzeciwiał - to już się nie odstanie :roll: Możesz się sprzeciwiać, manifestować, krzyczeć że Ci nie pasuje np. sposób prowadzenia śledztwa w sprawie tej katastrofy, ale rocznica, to chyba nie najlepsza do tego pora i okazja :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:09 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Jakiej katastrofy przeca wiadomo że to zamach był, sztuczna mgła, strzały i dobijanie rannych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
A jeszcze komuś mało słuchania o tej katastrofie, że trzeba organizować jej rocznicę? Żałobę nosi się w sercu, a nie manifestuje na ulicy.
Cały rok nie słyszę o niczym innym jak o Smoleńsku. Mam nadzieję, że dożyję dnia bez jakiegoś artykułu, czy telewizyjnej migawki związanej z katastrofą.

Powinniśmy zdać sobie sprawę z kruchości ludzkiego życia, uświadomić sobie, że każdego z nas w każdej chwili może zaskoczyć podobny wypadek.
Zginęli ludzie tacy jak my. Zwykli śmiertelnicy. Nie róbmy z nich na siłę bohaterów. Byli wśród nich ludzie których szanowałem, byli tacy, na których patrzeć nie mogłem. Współczułem jednak wszystkim rodzinom tak samo. Po tym roku jednak odniosłem wrażenie, że była to katastrofa garstki ludzi, bo o reszcie się zapomniało i nawet o nich nie wspomina. Po prostu ktoś stwierdził, że na części ofiar nie zbije się kapitału politycznego i żałoba medialna po nich trwała zdecydowanie krócej, niż po innych pasażerach Tu-134.

Dla mnie dzień rocznicy, to dzień jak każdy inny. Spadł samolot, katastrofa, szkoda ludzi. I tyle. Setki wydarzeń zbierających znacznie większe żniwo dotyka każdego roku nasza planetę i jakoś to nas nie rusza.
Jeśli będzie ładna pogoda to nawet może zorganizuję grilla - moje życie i moje sprawy są dla mnie ważniejsze niż polityk, który dziś jest, a jutro go nie ma. Ja mam płakać po jakimś senatorze, czy innym urzędniku? A on za mną by płakał?:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Dla mnie dzień rocznicy, to dzień jak każdy inny. Spadł samolot, katastrofa, szkoda ludzi. I tyle. Setki wydarzeń zbierających znacznie większe żniwo dotyka każdego roku nasza planetę i jakoś to nas nie rusza.
Jeśli będzie ładna pogoda to nawet może zorganizuję grilla - moje życie i moje sprawy są dla mnie ważniejsze niż polityk, który dziś jest, a jutro go nie ma. Ja mam płakać po jakimś senatorze, czy innym urzędniku? A on za mną by płakał?:)
Dokładnie tak gobo007, :smt023 Zbojkotować ten cały polityczny motłoch i pieprzyć żałobę! Zycie toczy się dalej, w hołdzie ofiarom można zapalić w ciszy znicz a nie robić z tego cyrk na styl Krakowskiego Przedmieścia... :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:27 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
turek pisze:
A przeciwko czemu Chcesz tu unosić swój głos sprzeciwu? To jest rocznica tragicznej katastrofy, będziesz przeciw niej się sprzeciwiał - to już się nie odstanie Możesz się sprzeciwiać, manifestować, krzyczeć że Ci nie pasuje np. sposób prowadzenia śledztwa w sprawie tej katastrofy, ale rocznica, to chyba nie najlepsza do tego pora i okazja


Nie chcę zabrzmieć zbyt patetycznie, bo patos w dzisiejszych czasach jest kojarzony bardziej z polityką jednej z opcji politycznej, ale chcę przeciwstawić się właśnie w tym dniu, przeciwko bananowemu społeczeństwu, które sprowadza tą tragedię do "nawalony pilot czy generał podjudzany przez Prezydenta RP rozbił maszynę bo chciał orderów". Chcę, aby ten dzień stał się manifestacją przeciwko Rosji i jej polityce wobec Polski i nie uważam, że w dniu katastrofy Rosja dokonała jakiegoś zamachu. Jednak już po tych tragicznych wydarzeniach zrobiła to kilkakrotnie. Dostaliśmy po gębie i w dodatku będąc na kolanach. Przeciwko temu i właśnie w tym dniu chcę głośno się temu przeciwstawiać. Był już jeden pan w ciemnych okularach który niby w obawie przed gniewem Rosji zabijał polskimi rękoma naszych rodaków. Co potraktowano przez wielu Polaków jako bohaterstwo tfuuu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Przeciwko temu i właśnie w tym dniu chcę głośno się temu przeciwstawiać.
no i właśnie dlatego, że w tym dniu to możesz być
Dr. Dre pisze:
kojarzony bardziej z polityką jednej z opcji politycznej
Robiąc tego typu cyrki, stajesz na równi z tymi, którzy ten cały cyrk od roku nakręcają... :roll: A co Zrobisz, jak nie znajdziesz więcej chętnych na spędzenie tego dnia w sposób jaki planujesz? :roll: Obanerujesz się, oflagujesz i ruszysz w miasto manifestować? :grin: Romantyczny dziwak z Ciebie ;)


Ostatnio zmieniony 05 kwie 2011, 8:35 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:39 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
gobo007 pisze:
Dla mnie dzień rocznicy, to dzień jak każdy inny. Spadł samolot, katastrofa, szkoda ludzi. I tyle. Setki wydarzeń zbierających znacznie większe żniwo dotyka każdego roku nasza planetę i jakoś to nas nie rusza.
Jeśli będzie ładna pogoda to nawet może zorganizuję grilla - moje życie i moje sprawy są dla mnie ważniejsze niż polityk, który dziś jest, a jutro go nie ma. Ja mam płakać po jakimś senatorze, czy innym urzędniku? A on za mną by płakał?:)


Niestety, Polska dla takich postaw sprowadza się do obowiązku składania PIT'u, cóż takie to uroki wolności. Takie jednostki w PRL'u lizały pupę pierwszym sekretarzom dla zdobywania dóbr i przyjemności życia. ]:->

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2011 8:42 am ]
turek pisze:
Dr. Dre napisał/a:
kojarzony bardziej z polityką jednej z opcji politycznej
Robiąc tego typu cyrki, stajesz na równi z tymi, którzy ten cały cyrk od roku nakręcają...


To już Twój problem, jeśli patriotyzm kojarzony jest wyłącznie z PiS'em to sa to już Twoje a nie moje klapki na oczach. Istnieją inne ugrupowania polityczne - za dużo oglądasz telewizji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Kaczyński już powiedział, kto jest prawdziwym patriotą. Według jego definicji niestety się na niego nie łapię. Ty też zarzucasz mi to samo. Coś w tym musi być. Ale się przejąłem... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:52 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
turek pisze:
Romantyczny dziwak z Ciebie


Lepszy dziwak niż nastawiony wyłącznie na konsumpcję obywatel ( właśnie czego?)

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2011 8:54 am ]
gobo007 pisze:
Kaczyński już powiedział, kto jest prawdziwym patriotą.


Noooo własnie tego oczekiwałem: Albo myślisz tak jak MY albo jesteś od Kaczyńskiego. To chyba takie w stylu Jarosława?

gobo007 pisze:
Ale się przejąłem...
na nic innego nie liczyłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 8:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Takie jednostki w PRL'u lizały pupę pierwszym sekretarzom dla zdobywania dóbr i przyjemności życia.
Naprawdę? Znasz to z własnego doświadczenia, czy tylko tak sobie fantazjujesz? :roll:
Dr. Dre pisze:
To już Twój problem, jeśli patriotyzm kojarzony jest wyłącznie z PiS'em
Hmm.. widzisz jak wiele jest jego odmian.. - mój kojarzy ci się z nacjonalizmem 8)
Dr. Dre pisze:
za dużo oglądasz telewizji
jesteś w błędzie nie oglądam jej wcale, ale Ty sprawiasz wrażenie podjaranego całym tym szumem wokół katastrofy, nawet deklarujesz chęć wykrzykiwania swych racji w dniu rocznicy... 8)
Jątrzysz Chłopaku, jątrzysz, że krzyczałbyś w ten dzień, manifestował to i owo... Ciekawe czy jakby faktycznie taka manifestacja powstała, czy rzeczywiście szedłbyś tak w jej pierwszych szeregach i tak głośno krzyczał jak to tu deklarujesz... ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 9:08 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
turek pisze:
Naprawdę? Znasz to z własnego doświadczenia, czy tylko tak sobie fantazjujesz?


Ktoś kiedyś wymyślił przekaz typu książka, film itp Widze że musze Cię o takich prostych rzeczach uświadamiać cóż...

turek pisze:
Hmm.. widzisz jak wiele jest jego odmian.. - mój kojarzy ci się z nacjonalizmem


Teraz to ja mam już wątpliwości. Raczej niechęć do Niemców.

turek pisze:
jesteś w błędzie nie oglądam jej wcale,

prąd Ci wyłączono?
turek pisze:
ale Ty sprawiasz wrażenie podjaranego całym tym szumem wokół katastrofy, nawet deklarujesz chęć wykrzykiwania swych racji w dniu rocznicy...
Jątrzysz Chłopaku, jątrzysz, że krzyczałbyś w ten dzień, manifestował to i owo... Ciekawe czy jakby faktycznie taka manifestacja powstała, czy rzeczywiście szedłbyś tak w jej pierwszych szeregach i tak głośno krzyczał jak to tu deklarujesz...


Jak brak Ci argumentów to "chłopaku" , nie ignorancie nie jątrze tylko przelewam swoje poglądy na forum. Zaraz zrobisz ze mnie obrońcę krzyża ha ha ha błazenada. 3m sie turku :smt058 Przejdź do wątku " nie parkuj jak łoś" tam będzie bardziej ambitnie. :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2011, 9:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Jak brak Ci argumentów to "chłopaku" , nie ignorancie nie jątrze tylko przelewam swoje poglądy na forum. Zaraz zrobisz ze mnie obrońcę krzyża ha ha ha błazenada. 3m sie turku Przejdź do wątku " nie parkuj jak łoś" tam będzie bardziej ambitnie.
no ta część Twojego posta świadczy raczej o tym, że to Tobie się wyczerpała amunicja argumentów... :oops: Póki co masz rację.... ....3m się ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..