Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 0:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 8:14 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
To, po głębszym zastanowieniu wygląda jak manifest wygłoszony w Nowej Hucie do towarzyszy robotników o postępie, nowym porządku socjalistycznej rzeczywistości. Do tamtych czasów się nadajesz. Przykro mi, że nie zdążyłeś i mam nadzieję, że Twoja wizja świata, Polski w gówno się obróci. Przyznam, że nie sądziłem, iż istnieją jeszcze takie pseudo postępowe głowy z czerwoną gwiazdą na czole. Towarzyszu Piotrze ten Twój postępowy światopogląd kijem wytrzebimy, bo przez takich "czerwonych intelektualistów" tylko ludziom mieszano w głowach. Buduj sobie ten Twój nowy porządek świata na Kubie. OK :-?


Tradycji stało się zadość, czyli po co dyskutować jak łatwiej i przyjemniej jest zrobić obie wycieczkę osobistą. Szkoda. Miałem nadzieję, że wniesiesz coś pozytywnego do tego forum ale szybko wyprowadziłeś mnie z błędu. A czy chcesz tego czy nie - świat się zmienia, zmienia się społeczeństwo, wszystko przyspiesza - a wyimaginowane przypisywanie mi czerwonej socjalistycznej gwiazdy i upychanie kolanem w jakimś socjalistycznym światopoglądzie tego nie zmieni, choć zwalnia z konieczności argumentowania.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 8:31 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Z bolszewizmem się nie rozmawia. Przykro mi. To Twoje rozpędzone społeczeństwo i zmieniające się jego jednostki nadal mają jednak dwie ręce, dwie nogi, żołądek i pamięć o tych co głosili kiedyś aby oderwać się od korzeni, od historii. Okazało się ze to zwykłe "gnidy" były, nie warte garści kłaków, które dla przywilejów i dobrych urzędniczych posadek potrafili wmawiać synom że ich matki to zwykłe kurwy. Spędzając ich w kołchozy w imię idei lepszego jutra. Historia lubi się powtarzać. Niestety. :smt021


P.S. Fakt trochę niepotrzebnie personalizuje ten Twój wyimaginowany Bolszewizm, lecz podjąłeś „rękawicę polemiki” w ogólności z patriotyzmem. Więc masz. :smt021


Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 8:44 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 10:55 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
"Cóż, fisbaniku...."

No proszę, tylko wspomnieć o torebkach a jak "mientko"i ciepło się robi heheheh ]:->

"mógłbym Ci darować pewnego rodzaju ociężałość intelektualną, która każe Ci wierzyć, że Ty i Twoja rodzina jesteście całkowicie wolni od wpływu polityki i polityków"

Nigdy czegos takiego nie napisałem. Stwierdzam, że potrafię nabrać dystansu do tych spraw i nie muszę cały czas, do każdego tematu dopisywać :"burmistrz to h....." :D

"Ps. Swoją drogą, pomijanie istotnych kwestii i odnoszenie się jedynie do tych, które "pasują",... kogoś mi przypominają... Tylko kogo???"

Ty przekorny nie bądź taki i zdradź mi o czym Ty mówisz??? Jakie kwestje omijam??? i kogo Ci przypominam??? Co to za niedomówienia??? Pracujesz w zgorzeleckim odziale "Archiwum X"??? :D

Ej Panowie Piotrze i Dr.Dre coś wam przypomnę. Polska jest częścią Europy . Fakt niezaprzeczalny. Nleży do UE, też fakt. Tak więc na pewno w tej kwesti będzie postępowała integracja naszego kraju z resztą państw europejskich i nic tego nie zmieni. No chyba, że chcemy być Białorusią..... Ale nie nastąpi przez to wynarodowienie, zapomnienie historii i upadek uczuć patriotycznych (chyba, ze sami o tym zapomnimy) My Polacy musimy się dostosować do tych nowości aby nie być na marginesie i by inni nie decydowali za nas.(ukłon w strone przekornego i nie sa to słowa biura prasowego Tuska) Oczywiscie przy okazji zachowując własną specyfikę narodową, która jestem pewien, wniesie wiele fantazji do skostniałych i zadowolonych z siebie bogatych narodów Europy. Tak więc Wasze podchody prowadzą do nikąd. Nasz kraj nie będzie kołchozem zależnym w pełni od Brukseli jak i całkowitym państwem narodowym. Wszysko się zmienia i wieje wiatr zmian a ja mam nadzieje, że nas nie wywieje na margines......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 16:51 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
fisban pisze:
Polska jest częścią Europy . Fakt niezaprzeczalny.
faktycznie geograficznie i owszem.
fisban pisze:
Należy do UE, też fakt.
no tak jest. To takie same fakty jak to że przez Polskę płynie Wisła.
fisban pisze:
Tak więc na pewno w tej kwestii będzie postępowała integracja naszego kraju z resztą państw europejskich i nic tego nie zmieni
O popatrz, bo Ty tak stwierdziłeś? Wydawało mi się że decyduje o tym naród, a nie politycy europejscy. No chyba że nie zauważyłem utraty naszej niepodległości i prawa do decydowania sami o sobie. Wchodząc do UE była ona zgoła inna od tej, którą nam się próbuje narzucić. Mi sie wydaje że Unia Europejska stała sie folwarkiem osi Niemcy - Francja. Pamiętamy głupie pomysły niemieckich polityków aby Grecy oddali kilka wysp w zamian za pomoc finansową? Pobawmy się w czarnowidztwo i załóżmy że to Polska jest powodem przyszłego kryzysu i jak myślisz politycy będą bardziej odpowiedzialni? Nie padną jakieś idiotyczne propozycje? Nam Grecja "lotto", tak jak Grekom, Włochom, Szwedom Polska. Najlepszym przykładem jest stosunek UE do naszej trudnej polityki z Rosją. Mamy zbyt wiele przykładów z historii aby wierzyć w poświęcenie Francuza, Brytyjczyka, czy Niemca w sprawie Polski. Unia Europejska została stworzona do swobodnej wymiany handlowej, swobodnego przemieszczania sie jej mieszkańców oraz wyrównywania standardów życia jej obywateli, a nie uzależnianie poszczególnych krajów od pieniędzy unijnych, a nawet decydowanie o wydatkach budżetowych i podatkach. Biurokracja unijna czy centralizacja decyzji jaką nam się proponuje jest rakiem której skutki odczujemy w przyszłości.
fisban pisze:
Ale nie nastąpi przez to wynarodowienie, zapomnienie historii i upadek uczuć patriotycznych (chyba, ze sami o tym zapomnimy) My Polacy musimy się dostosować do tych nowości aby nie być na marginesie i by inni nie decydowali za nas
Człowieku porównaj sobie polski budżet do np. brytyjskiego, niemieckiego, więc o czym Ty chcesz decydować. Co do zapomnienia czy upadku wartości patriotycznych to nie dostrzegasz upadku
Polskiej polityki zagranicznej? Upadku tych Polskich wartości, które propaganda rządowa wpycha je w przestrzeń kiboli i moherowych beretów?
fisban pisze:
Oczywiście przy okazji zachowując własną specyfikę narodową, która jestem pewien, wniesie wiele fantazji do skostniałych i zadowolonych z siebie bogatych narodów Europy
Za często wchodzisz na rządowe strony internetowe, bo bełkot huraoptymizmu wysysa w Tobie zdroworozsądkowość.
fisban pisze:
Nasz kraj nie będzie kołchozem zależnym w pełni od Brukseli jak i całkowitym państwem narodowym.
Znowu ! Bo Ty tak chcesz? Przypominam że Twoje chciejstwo jest wyłącznie Twoje. Co to jest w Twojej ocenie państwo narodowe? Niepodległe? Niezależne? Wiec pragniesz naszej zależności i utraty niepodległości. Zuchwała opinia. To prowokacja? W wielu krajach za takie publiczne wypowiedzi są konsekwencje prawne kolego.
fisban pisze:
Wszystko się zmienia i wieje wiatr zmian a ja mam nadzieje, że nas nie wywieje na margines......
Oby sie nie okazało że znowu Polska w zapatrzeniu na pseudo sojuszników zaprzepaści swój narodowy interes na rzecz interesów innych. Czy nie jest idiotyczne, niesprawiedliwe aby polski podatnik wspierał finansowo kraje które maja przynajmniej dwa razy wyższy standard życia od naszego? W imię czego? Sprawiedliwości społecznej?


Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 16:56 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 16:59 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Z bolszewizmem się nie rozmawia.

Ale bolszewickie metody nie brzydzą... Władza ludowa lubością przyklejała metkę „wroga ludu” tym których nie rozumiała albo chciała się pozbyć (najczęściej jedno i drugie). Metoda ta był wygodna i efektywna, bo zwalniała z konieczności nadawania swemu postępowaniu jakichkolwiek reguł. „Wróg ludu” z automatu był pozbawiany wszelkich praw. „Wróg ludu” definiowany był według kryteriów znanych tylko władzy co oczywiście ułatwiało rozszerzanie pojęcia do granic absurdu. „Wróg ludu” z zasady był pozbawiony prawa do dyskusji, więc władza z nim nie dyskutowała…
No i tak to po latach wracamy do starych sprawdzonych metod, tylko chichotem historii jest, że posługują się nimi Ci którzy się systemem który to spłodził się brzydzą…
Dr. Dre pisze:
P.S. Fakt trochę niepotrzebnie personalizuje ten Twój wyimaginowany Bolszewizm, lecz podjąłeś „rękawicę polemiki” w ogólności z patriotyzmem. Więc masz. :smt021

Przewiń taśmę i znajdź gdzie polemizuje z patriotyzmem. Poprosiłem Cię ładnie o to byś zdefiniował to pojęcie, bym mógł zrozumieć co Ty przez to rozumiesz. Nie mogę wykluczyć oczywiście, że próba ustalenia definicji patriotyzmu, jest dla Ciebie równoznaczne z negowaniem patriotyzmu jako takiego. Tylko, że takie podejście ociera się już o wiarę, bo ona jedynie nie potrzebuje żadnych uzasadnień… Ja chce wiedzieć czy z wytartym do granic możliwości sloganem kryje się coś więcej, czy słowo patriotyzm jest wypełnione jakąś treścią, czy też jest po prostu listkiem figowym który przykrywa i usprawiedliwia wstydliwe zachowania…
Dr. Dre pisze:
To Twoje rozpędzone społeczeństwo i zmieniające się jego jednostki nadal mają jednak dwie ręce, dwie nogi, żołądek i pamięć o tych co głosili kiedyś aby oderwać się od korzeni, od historii. Okazało się ze to zwykłe "gnidy" były, nie warte garści kłaków, które dla przywilejów i dobrych urzędniczych posadek potrafili wmawiać synom że ich matki to zwykłe kurwy. Spędzając ich w kołchozy w imię idei lepszego jutra. Historia lubi się powtarzać. Niestety. :smt021

Ło jezuuu… Na takie dictum nie ma odpowiedzi…


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 17:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Fisban to osobnik, którego można śmiało określić mianem jednostki reprezentatywnej grona wyborców PO. To przerażające, lecz jednocześnie obnaża rzecz oczywistą. Brak świadomości, wiedza na poziomie szkoły podstawowej i duma z przynależności do hołubionej przez mainstreamowe media "klasy" rządzącej - to cecha charakterystyczna tych, dzięki którym PO wciąż ma tak duże poparcie ... :oops:

PiotrArcimowicz pisze:
Władza ludowa lubością przyklejała metkę „wroga ludu” tym których nie rozumiała albo chciała się pozbyć (najczęściej jedno i drugie). Metoda ta był wygodna i efektywna, bo zwalniała z konieczności nadawania swemu postępowaniu jakichkolwiek reguł. „Wróg ludu” z automatu był pozbawiany wszelkich praw. „Wróg ludu” definiowany był według kryteriów znanych tylko władzy co oczywiście ułatwiało rozszerzanie pojęcia do granic absurdu. „Wróg ludu” z zasady był pozbawiony prawa do dyskusji, więc władza z nim nie dyskutowała…
No i tak to po latach wracamy do starych sprawdzonych metod, tylko chichotem historii jest, że posługują się nimi Ci którzy się systemem który to spłodził się brzydzą…


Ano właśnie. Dziś mamy do czynienia z niemal identycznym mechanizmem, czyli płodzeniem i przetwarzaniem informacji w czołowych mediach w taki sposób, żeby z partii opozycyjnych zrobić bandę oszołomów i frustratów. A im większe zagrożenie (czyt. im większe poparcie ma dana partia), tym większy wkłada się wysiłek w uczynienie z nich idiotów. Efekt mamy taki, jaki mamy - rząd, która rujnuje finanse państwa, zarzyna przedsiębiorców podwyższaniem kosztów pracy, nakłada na obywateli coraz wyższe obciążenia finansowe i produkuje szkodliwe dla społeczeństwa buble prawne - wciąż ogromnej rzeszy ludzi jawi się jako jedynie słuszny rząd...

Trudno wymagać od ludzi pokroju fisban'a zdolności do pełnego rozumienia sytuacji społeczno-gospodarczo-politycznej, z jaką mamy obecnie do czynienia w kraju. Jest to naturalne i nie wymaga chyba głębszej dyskusji. Jednak Ci, którzy takową świadomość posiadają i... milczą, powodowani strachem przed utratą tego czy owego, lub (co gorsze), z pełną świadomością biorą udział w tej ogromnej manipulacji, to zgoła inna para kaloszy... Nie wszelkie fisban'y tego kraju są szkodliwe, lecz właśnie ci drudzy... I dobrze, żeby mieli tego świadomość...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 18:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
fisban pisze:
Polska jest częścią Europy

EUREKA. ]:->
fisban pisze:
i nic tego nie zmieni. No chyba, że chcemy być Białorusią.....

..jak NORWEGIA ]:->
fisban pisze:
Nasz kraj nie będzie kołchozem zależnym w pełni od Brukseli jak i całkowitym państwem narodowym

czyli ni pies ni wydra coś na kształt świdra? ]:->
fisban pisze:
Wszysko się zmienia i wieje wiatr

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. ]:->
A tak na marginesie to brzmisz jak niejaka wanda Wasilewska czołowa "POLSKA" patriotka. ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 20:10 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
"A tak na marginesie to brzmisz jak niejaka wanda Wasilewska czołowa "POLSKA" patriotka."

No Cichy ja mam ładniejszy kolor włosów :P

"...jak NORWEGIA"

Stary jeśli porównujesz Norwegię gospodarczo z Polską no to masz trochę inne spojrzenie na zasobność naszych portfeli. Im to się po prostu nie opłaca finansowo....... ale są stowarzyszeni w EOG i należą do Schengen.

"Nasz kraj nie będzie kołchozem zależnym w pełni od Brukseli jak i całkowitym państwem narodowym

czyli ni pies ni wydra coś na kształt świdra? ]:->"

To tak jak teraz a świdra nie widzę. UE , Nato , Narody Zjednoczone, Trybunał Europejski swoimi przepisami mają cały czas wpływ na nasz kraj. Czyli wg. Ciebie jesteśmy niewolnikami innych nacji???? No tak zapomniałem NOP zawsze czujny ......


"Fisban to osobnik, którego można śmiało określić mianem jednostki reprezentatywnej grona wyborców PO. To przerażające, lecz jednocześnie obnaża rzecz oczywistą. Brak świadomości, wiedza na poziomie szkoły podstawowej i duma z przynależności do hołubionej przez mainstreamowe media "klasy" rządzącej - to cecha charakterystyczna tych, dzięki którym PO wciąż ma tak duże poparcie .."

Fakt głosowałem na PO ale niestety żadna inna partia nie pokazał mi alternatywy dla "wrednych POpaprańców " :-) nie jestem z tego dumny, ale po prostu wyszedł ze mnie praktycyzm. Lepsza POpaprana stabilizacja, niż "rewolucjoniści" , którzy nawet dokładnie nie widzą swojego celu.....

".....wciąż ogromnej rzeszy ludzi jawi się jako jedynie słuszny rząd... "

Nie, niestety ma ogromne braki i ty to wiesz jak i inni, przykłady podałeś. Jednak pokaż mi jakąś alternatywę, która będzie w stanie zagrozić supremacji PO??? I do tego będzie miaław swoim programie doskonale przepisy na życie??? Jeśli z uwagą śledzisz scenę polityczną zobaczysz pewne prawidłowości u wszelkich nacji politycznych: po pierwsze politycy kłamią wszyscy, dbają tylko o swoją partię, i od czasu do czasu przywłaszczają sobie pomysły swoich przeciwników politycznych. Jeśli wskażesz mi osoby, które są światłe, uczciwe mają dobry program naprawy RP będziesz miał we mnie najlepszego poplecznika :D


Do Dr. Dre
"O popatrz, bo Ty tak stwierdziłeś? Wydawało mi się że decyduje o tym naród, a nie politycy europejscy."

Nie, stary mylisz się, decydują europosłowie, których Ty wybierałeś.......

"Unia Europejska została stworzona do swobodnej wymiany handlowej, swobodnego przemieszczania sie jej mieszkańców oraz wyrównywania standardów życia jej obywateli, a nie uzależnianie poszczególnych krajów od pieniędzy unijnych, a nawet decydowanie o wydatkach budżetowych i podatkach."

100% racji z jednym małym ale..... kto ma dawać do kasy unijnej, kto ile odbierać, kto ma tą kasą zarządzać? Tak więc powiedz mi tak prosto bo ja prosty jestem... Zbiorą się ministrowie skarbu i jednogłośnie uchwalą plan ratowania Euro. Wszyscy będą bezproblemowo dawać do kasy Unii pieniądze dla najbiedniejszych państw.... Wow na pewno rozwiązałeś teraz wszystkie problemy UE tak więc Dr.Dre zamiast Buzka ;-) System musi powstać a najlepiej aby Polacy byli w nim godnie i licznie reprezentowani dla dobra Polski.


" Co do zapomnienia czy upadku wartości patriotycznych to nie dostrzegasz upadku Polskiej polityki zagranicznej? Upadku tych Polskich wartości, które propaganda rządowa wpycha je w przestrzeń kiboli i moherowych beretów? "

Polskie wartości u moherów i kiboli??? no proszę to raczej wady narodowe: wojujący klerykalizm łącznie z nacjonalizmem.............

"Znowu ! Bo Ty tak chcesz? Przypominam że Twoje chciejstwo jest wyłącznie Twoje. Co to jest w Twojej ocenie państwo narodowe? Niepodległe? Niezależne? Wiec pragniesz naszej zależności i utraty niepodległości. Zuchwała opinia. To prowokacja? W wielu krajach za takie publiczne wypowiedzi są konsekwencje prawne kolego."

O ty pisałem już wyżej, najwidoczniej Prezydent Kaczyński to wg. Ciebie zdrajca bo podpisał pakt z diabelską UE......Traktat lizboński...... No stary nosiłeś kiedyś długie włosy a teraz powielasz opinie NOPu??? wstyd :smt021

A znowu wracając do tematu: Czy patriotą nie może być ktoś kto widzi Polskę silną w strukturach UE???? Co do wykonania i działań polityków na ten temat to już inna dyskusja.....
pozdrawiam

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 8:17 pm ]
A tak poza tym Polska "Tygrysem Europy" ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2012, 20:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
fisban pisze:
Fakt głosowałem na PO ale niestety żadna inna partia nie pokazał mi alternatywy dla "wrednych POpaprańców " :-) nie jestem z tego dumny, ale po prostu wyszedł ze mnie praktycyzm. Lepsza POpaprana stabilizacja, niż "rewolucjoniści" , którzy nawet dokładnie nie widzą swojego celu.....


Efekty masz dzisiaj i pozwolę sobie zapytać... jesteś zadowolony z dokonanego wyboru??? Jeśli widzisz, że rząd Tuska przez 4 lata nie robił NIC, za to wpędził kraj w kolosalne zadłużenie, czy potrzebna Ci jakakolwiek alternatywa, żeby podziękować im za jakość rządzenia?
Ja wychodzę z założenia, że zły rząd należy zmienić przy pierwszej lepszej okazji, dając możliwość rządzenia kolejnemu. Jeśli i ten się nie sprawdzi, przy kolejnych wyborach już na niego po prostu nie głosuję, szukając innych, których mogę podejrzewać o to, że mogą spełnić oczekiwania Polaków.
Nie można dawać sposobności do rządzenia po raz kolejny nieudacznikom, którzy na swoją nieudolność dali wystarczającą ilość dowodów!!

To samo dotyczy naszego podwórka. Słyszałem głosy, żeby dać szansę Groniczowi, że się już nauczył, że teraz to fachowiec etc. I co, jak Ci się podoba kontynuacja rządów w mieście w jego wykonaniu???

fisban pisze:
Jednak pokaż mi jakąś alternatywę, która będzie w stanie zagrozić supremacji PO??? I do tego będzie miaław swoim programie doskonale przepisy na życie??? Jeśli z uwagą śledzisz scenę polityczną zobaczysz pewne prawidłowości u wszelkich nacji politycznych: po pierwsze politycy kłamią wszyscy, dbają tylko o swoją partię, i od czasu do czasu przywłaszczają sobie pomysły swoich przeciwników politycznych. Jeśli wskażesz mi osoby, które są światłe, uczciwe mają dobry program naprawy RP będziesz miał we mnie najlepszego poplecznika :D


W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie... Twierdzisz, że politycy kłamią, ale ich kłamstwo można dopiero wówczas dostrzec, kiedy da się im szansę na rządzenie. Ani Tusk, ani Gronicz nie spełnili swoich obietnic, więc można śmiało zaliczyć ich do kłamców. A kłamcom nie powierza się stanowiska po raz drugi! Czy to takie trudne do zrozumienia???

Spuentując powiem tak - trzeba nieustannie poszukiwać tych "dobrych", tych, którym nie będzie można pod koniec ich kadencji zarzucić kłamstwa a ich działanie uznać za pozytywne. Uczyć się na błędach, wyciągać z nich wnioski a już na pewno swoich błędów nie popełniać po raz drugi... To chyba prosty i niezwykle skuteczny sposób na odnalezienie tych "właściwych"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2012, 6:40 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
Spuentując powiem tak - trzeba nieustannie poszukiwać tych "dobrych",
Dobro, uczciwość? Trochę wstydliwa sprawa, uczciwy to już prawie synonim słowa śmieszny, obciachowy, nieudacznik, a nawet frustrat. Takich czasów dożyliśmy. http://korwin-mikke.pl/super_express/zo ... ach_/47529

Tu mamy namiastke prawdy Rafała Ziemkiewicza o tej naszej obecności w UE i zmarnowanych szansach. O władzuni i "fachowcach". http://wiadomosci.wp.pl/title,Uciekajac ... omosc.html

A to potwiedzenie słów JKM http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html


Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 10:09 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2012, 10:21 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Ej panowie odbiegliście od tematu :smt021 można założyc nowy wątek o przekrtętach, ignorancji władzy ipt, tam będziemy przekonywać się do racji politycznych.....

Ponawiam pytanie: Czy patriotą nie może być ktoś kto widzi Polskę silną w strukturach UE???? Czy włączanie się Polski w struktury UE to patriotyzm czy zdrada???

Dr.Dre, Ziemkiewicz napisał kilka ciekawych książek i opowiadań fantastycznych. To co teraz robi na wp jest przedłużemiem jego niespełnionych ambicji literackich. Skłócony z większościa środowiska literackiego, musiał sie zradykalizować aby zaistnieć w publicystyce politycznej. A Korwin ;-) to Korwin ;-) zawszę miał ciekawy sposób na swój image . Nie twierdzę, że wszstko jest ok z naszym działaniemn w unii i że przekręty nie istnieją ale to temat na inną rozmowę. Oj Apacz, że tak lecisz w prawą stronę to nie wiedziałem........ :smt096
Przekorny ponawiam pytanie: masz jakieś konkretne typy liderów partyjnych, którzy w sposób przez nas opisany będą prowadzili rząd polski???? Jeśli tak to podaj. Wg mnie brak konkretnego polityka w opozycji pozwala dalej rządzić Tuskowi i PO i tak samo jest na naszym zgorzeleckim podwórku. Lepszy gorszy rząd niż jego brak....... no i tak to się kręci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2012, 12:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
fisban pisze:
Czy patriotą nie może być ktoś kto widzi Polskę silną w strukturach UE????


Odbiję piłeczkę: czy patriotą jest polski Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski, deklarując w Berlinie, że Polska jest gotowa zrzec się części własnej suwerenności w obliczu możliwości rozpadu UE??? Czy w ten sposób stara się wzmocnić Polskę, czy stanie się ona przez to silna na arenie międzynarodowej, czy przeciwnie, tracąc część suwerenności bardziej jeszcze pogrążymy się w zależności od krajów wiodących unii, sami siebie spychając na margines??

fisban pisze:
Czy włączanie się Polski w struktury UE to patriotyzm czy zdrada???


Myślę, że w takim kontekście nie można rozpatrywać naszego wejścia do unii. Należałoby raczej poddać pod rozwagę bilans zysków i strat, przy czym jeśli chodzi o straty, za wcześnie chyba jeszcze o tym mówić. UE stanowiła ogromną szansę dla Polski, społeczeństwo miało nadzieję na szybkie dogonienie krajów najbogatszych i zrównanie poziomu życia przeciętnego Kowalskiego z poziomem życia przeciętnego Millera. Tymczasem jak jest, każdy widzi...
Coraz więcej ludzi zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem kraje biedniejsze nie są wykorzystywane do uprawiania wielkiej polityki przez liderów unii...

fisban pisze:
To co teraz robi na wp jest przedłużemiem jego niespełnionych ambicji literackich. Skłócony z większościa środowiska literackiego, musiał sie zradykalizować aby zaistnieć w publicystyce politycznej.


Nie stosuj tutaj tego rodzaju retoryki. Ma ona zastosowanie niemal w każdym przypadku, w którym mamy do czynienia z człowiekiem głoszącym inne tezy, aniżeli te, które głosi partia rządząca słowami któregoś ze swoich przedstawicieli, lub zaprzyjaźnionych (czyt. kupionych) mediów.
Za często już rzucano oskarżeniami o "oszołomstwo", "frustrację" czy inne tego rodzaju epitety, żeby robiło to wciąż wielkie wrażenie. Znajdź mi jakiegokolwiek opozycyjnego dziennikarza czy polityka, wobec którego choć raz gdzieś tam nie użyto tego rodzaju sformułowań... :lol:
Zamiast próbować zdyskredytować Ziemkiewicza, czy traktować lekceważąco JKM, postaraj się może odnieść do ich słów. Metoda ośmieszania przeciwników PO zaczyna się powoli dewaluować... ;-)


Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 12:45 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2012, 12:48 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
fisban pisze:
Lepszy gorszy rząd niż jego brak.......
Ha ha ha ha ha ha ha ha ha - przyjacielu to juz zakrawa na poważną paranoje, Twoje paranoje. Bez PO będzie tylko chaos i anarchia ha ha ha ha .... Sory ale ubawiłeś mnie do łez. Pamiętaj, że w tym tyglu obywatelskim jest więcej amatorki i braku pomysłu na Polskę niż Ci się wydaje. Wydawać kasę unijną potrafi byle kretyn. Przeczytaj Ziemkiewicza jeszcze raz, dokładnie, cierpliwie, całe 4 zakładki to może w końcu dotrze do Twojego zapatrzonego przez pryzmat przywilejów rozumku, że Peło miało najlepszy w dziejach III RP okres, pozytywnych zbiegów okoliczności, które zaprzepaszczono, przejedzono.
fisban pisze:
Korwin to Korwin zawszę miał ciekawy sposób na swój image
i nie słyszę żadnego innego argumentu od 15 lat. Dziwię się, że rządy III RP w końcu nie stworzą ministerstwa propagandy, a tak wieczna obłuda, że niby jej nie ma. Znowu pozory demokracji, tym razem fisbanowego przedstawiciela aparatu władzy pewnie najniższego szczebla kariery politycznej. :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2012, 14:55 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
"Ha ha ha ha ha ha ha ha ha - przyjacielu to juz zakrawa na poważną paranoje, Twoje paranoje. Bez PO będzie tylko chaos i anarchia ha ha ha ha .... Sory ale ubawiłeś mnie do łez."
Nigdy nie twierdziłem,że bez PO będzie chaos..... proszę czytaj dokładniej. Twierdzę, że brak silnej alternatywy PO też mi się nie podoba. Jednak nie chcę mieć podobnej sytuacji gdy ludzie pokroju Leppera lub Giertycha będą zasiadać w rządzie i decydować o naszym kraju. Zasada bezwzględnej większości PO w polityce będzie trwała do wtedy gdy znajdzie się osoba , która potrafi ze swoim programem dotrzec do szerokich mas ludzi i przekona ich do niego. Jak do tej pory nie potrafię tego dostrzec. A powrót do poprzednich rządów jest dla mnie raczej nie do przełknięcia......


"Wydawać kasę unijną potrafi byle kretyn. "

To prawda wydawać kasę potrafi byle głupiec, ale nie wkażdy potrafi ja pozyskiwać....

"Przeczytaj Ziemkiewicza jeszcze raz, dokładnie, cierpliwie, całe 4 zakładki to może w końcu dotrze do Twojego zapatrzonego przez pryzmat przywilejów rozumku, że Peło miało najlepszy w dziejach III RP okres, pozytywnych zbiegów okoliczności, które zaprzepaszczono, przejedzono."


Stary to nie jest "Pieprzony los Kataryniarza" to rzeczywistość... Nie jestem za PO (podkreślam to raz jeszcze) ale czy nie uważasz, że sejm z PISem na czele nie miał lepszej światowej koniunktury gospodarczej???? Podaj mi przykład jakie trudności gospodarcze dotknęły w tamtym okresie nasz kraj......



"fisban napisał/a:
Korwin to Korwin zawszę miał ciekawy sposób na swój image

i nie słyszę żadnego innego argumentu od 15 lat. Dziwię się, że rządy III RP w końcu nie stworzą ministerstwa propagandy, a tak wieczna obłuda, że niby jej nie ma. Znowu pozory demokracji, tym razem fisbanowego przedstawiciela aparatu władzy pewnie najniższego szczebla kariery politycznej."


Pragnę Tobie przypomnieć, że w czasie wyborów parlamentarnych w 2001 kandydaci UPR startowali z listy Platformy Obywatelskiej, wtedy ponownie prezesem UPR był...... tadam niespodzianka Janusz Korwin-Mikke, który wg Ciebie jest "ostatnią nadzieją, uczciwych" w tym kraju..... a taki jest stanowczy w swoich wystąpieniach....
Taaaaa jak pisałem wcześniej wszyscy którzy poszli do polityki są jak dziwki, zawsze pójdą na ustępstwa dla swojej partii ..

[ Dodano: Wto Sty 24, 2012 3:21 pm ]
Przekorny
"fisban napisał/a:
To co teraz robi na wp jest przedłużemiem jego niespełnionych ambicji literackich. Skłócony z większościa środowiska literackiego, musiał sie zradykalizować aby zaistnieć w publicystyce politycznej.
Nie stosuj tutaj tego rodzaju retoryki. Ma ona zastosowanie niemal w każdym przypadku, w którym mamy do czynienia z człowiekiem głoszącym inne tezy, aniżeli te, które głosi partia rządząca słowami któregoś ze swoich przedstawicieli, lub zaprzyjaźnionych (czyt. kupionych) mediów."

To nie retoryka. Co ostatnio napisał oprócz publikacji politycznych??? bo jakos mi toumknęło..... Nie jest oszołomem, nie twierdzę tego. Stwierdzam, że lepiej pisze fantastykę niż felietony polityczne.....

"Odbiję piłeczkę: czy patriotą jest polski Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski, deklarując w Berlinie, że Polska jest gotowa zrzec się części własnej suwerenności w obliczu możliwości rozpadu UE??? "

Taaaa już to słyszłem możesz mi konkretnie przytoczyć przykłady zrzeczenia sie suwerenności??? Że będziemy wspólnie ralizować obostrzenia fiskalne i podatkowe ustalone wspólnie w Brukseli? Chcesz zmniejszyć biurokracje, ok czy jedna stolica UE to zły pomysł? (teraz sa trzy) podaj konkretne przykłady utraty suwerenności!!!bo w samym wystąpieniu tego nie znalazłem ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2012, 15:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
fisban pisze:
Nie jestem za PO (podkreślam to raz jeszcze) ale czy nie uważasz, że sejm z PISem na czele nie miał lepszej światowej koniunktury gospodarczej????


Nie fisbanie, Ty nie jesteś za PO, Ty tylko nie wyobrażasz sobie innej opcji rządzącej i możliwości istnienia rządu złożonego z kogoś innego, aniżeli z "obywatelskich chłopaków"... :lol:

fisban pisze:
Jednak nie chcę mieć podobnej sytuacji gdy ludzie pokroju Leppera lub Giertycha będą zasiadać w rządzie i decydować o naszym kraju. Zasada bezwzględnej większości PO w polityce będzie trwała do wtedy gdy znajdzie się osoba , która potrafi ze swoim programem dotrzec do szerokich mas ludzi i przekona ich do niego. Jak do tej pory nie potrafię tego dostrzec. A powrót do poprzednich rządów jest dla mnie raczej nie do przełknięcia......


Weź łaskawie pod uwagę, że to nie Lepper, Giertych ani Kaczyńscy doprowadzili do tak przerażającego długu publicznego i że za czasów ich rządów naszym przedsiębiorcom żyło się nieco lepiej i mogli się rozwijać, a to za sprawą niższych obciążeń finansowych, nakładanych przez rząd. Na naszym podwórku mamy do czynienia dodatkowo z obciążeniami narzucanymi przez nieudolny samorząd. Porozmawiaj z "prywaciarzami", każdy, który działał w tamtym okresie to potwierdzi...

A wracając jeszcze na chwilkę do radykalizacji i kłamstw, przypomnij sobie sławetne 4xTAK, czyli inicjatywę PO, w celu zaistnienia w oczach wyborców jako partia myśląca o głębokich reformach, oczekiwanych przez Polaków. Zbierano wówczas listę obywatelskiego projektu referendum, w którym społeczeństwo miało udzielić odpowiedzi na pytania o:
1) Zniesienie Senatu,
2) Zmniejszenie liczby posłów o połowę,
3) Zniesienie immunitetu parlamentarnego,
4) Wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

Co zostało z tamtych obietnic i gdzie podziały się listy z głosami "ludu", których liczba wystarczyła do zorganizowania tego referendum? I dlaczego, przejmując w końcu władzę, przez tak długi okres zdołali doprowadzić jedynie do jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Senatu, nota bene, zbędnego i najmniej istotnego trybika w procesach legislacyjnych? :|

Oddając głos na kłamców, społeczeństwo tym samym dało legitymację do rządzenia nimi właśnie w taki sposób, w jaki jest to uprawiane, czyli za pomocą kłamstw, półprawd, wykrętów i przemilczania faktów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 285 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..