Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 1:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 9:51 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
nie zawsze jej ocena wypadała równie fatalnie, jak w naszym przypadku...
he he a Ja myślę sobie, że zdecydowanie łatwiej przyjmuje się krytykę pod adresem innych niż pod własnym. Jak to manzir kiedyś napisał "prawda w oczy kole". Siła nabywcza na jednego mieszkańca naszego miasta jest dzięki kopalni i elektrowni ( i nie tylko) znacznie większa niż w innych miastach do 50 tys., co skutkuje choćby ilością marketów. Tylko, że społeczność ta jest bardzo specyficzna... zgoła odmienna od społeczności miejskich.
zubek pisze:
po drugie wśród potomków przesiedleńców zza Buga i wschodniej Polski. i kto wychodzi na głupka?.
to główny powód tej specyfiki. Zresztą zjawisko to jest szczegółowo opisane w literaturze socjologicznej. Nikt tu nie odkrywa Ameryki. Moja rodzina pochodzi z powiatu Święciany na Wileńszczyżnie , oraz z Mińska gdzie pradziadek prowadził księgarnię. :roll: a Wasza? :D


Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, 10:07 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 9:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dr. Dre pisze:
he he a Ja myślę sobie, że zdecydowanie łatwiej przyjmuje się krytykę pod adresem innych niż pod własnym. Jak to manzir kiedyś napisał "prawda w oczy kole".


Nie jest to szczególnie odkrywcze, co napisałeś, ale nie do końca rozumiem kontekst - możesz rozszerzyć myśl?? 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 10:07 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
możesz rozszerzyć myśl??
Nie... domyśl się... ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 10:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dr. Dre pisze:
Nie... domyśl się... ]:->


No dobra, domyślam się, że restauratorzy z lubością krytykują innych, ale kiedy to ich się krytykuje, złorzeczą i wyklinają na autorów nieprzychylnych opinii - zgadza się??? ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 10:25 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
że restauratorzy z lubością krytykują innych, ale kiedy to ich się krytykuje, złorzeczą i wyklinają na autorów nieprzychylnych opinii - zgadza się???
Myślę że masz całkowitą rację, to też tylko ludzie. :P Tylko, że ja wierzę w ewolucję... Myślę sobie, że część naszej społeczności już oczekuje podnoszenia standardów czy odmienności, powrotu do tradycji np. lokalnej. To kwestia czasu i przeniesienia akcentu tej siły nabywczej ze starszego na młodsze pokolenie. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 12:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
zubek pisze:
ciekawe jest też to, że pani Gessler szuka u nas tradycyjnej kuchni śląskiej. po pierwsze na Łużycach, po drugie wśród potomków przesiedleńców zza Buga i wschodniej Polski. :smt021 i kto wychodzi na głupka?.

wiesz co, z upływem czasu ja się tej śląskości coraz mniej dziwię. ten cały pruski/śląski bum XIXwieczny naprawdę odmienił oblicze tej ziemi i ostatnie prawie 200 lat -ciągle zresztą trwające - na śląsku, trudno chyba uważać za epizod...
poza tym dla mnie kuchnia śląska to nie sery dojrzewające w popiele, ale prosta kuchnia, której zapach czasami można poczuć np w książkach Pana Krajewskiego o Eberhardzie Mocku.
Dr. Dre pisze:
Moja rodzina pochodzi z powiatu Święciany na Wileńszczyżnie , oraz z Mińska gdzie pradziadek prowadził księgarnię. a Wasza?

moja mama urodziła się we wsi Powisznie w powiacie oszmiańskim, gdzie mój dziadek prowadził gospodarstwo rolne :P


Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, 12:21 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 12:34 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
http://www.miastoluban.pl/index.php?opt ... ews_id=605
21.06 np. warto zajechać do Lubania posmakować tej zacnej i prostej kuchni śląskiej czy łużyckiej.
Pojadę odgapię i poleci niebawem. Ciekaw jestem czy się przyjmie. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 13:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
dla mnie z kolei absolutną rewelacją kulinarną nazego regionu jest golonka w Działoszynie z zasmażaną kapustą, wg mnie chowają się przy niej nawet - podobno słynne - wiedeńskie golonki z Prateru. nie wiem jak oni to robią, ale robią - chyba zresztą od poczatku świata, bo nie wiem które już pokolenia tym smakołykiem się zajadają. lokal nie wiem, czy ma jedną gwiazdkę, czy pół, w dodatku leży na uboczu i raczej nie wydaje na promocję. robią chyba zresztą tylko to jedno danie - wąska specjalizacja;)
http://bogatynia.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html
szczerze mówiąc tak właśnie sobie kuchnię śląską wyobrażam i takimi właśnie daniami zajadł się Eberhard Mock we wrocławskich "lokalach" ;)


Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, 13:07 przez neandertalski, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 13:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Pojadę odgapię i poleci niebawem. Ciekaw jestem czy się przyjmie.


Oby wyszło na zdrowie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 13:17 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
neandertalski pisze:
dla mnie z kolei absolutną rewelacją kulinarną naszego regionu jest golonka w Działoszynie z zasmażaną kapustą
a postarałeś się kiedyś poszukać golonki na kapuście zasmażanej w Zgorzelcu? Cudze chwalicie swego nie znacie. :|
manzir pisze:
Oby wyszło na zdrowie
a co ? Myślisz że kuchnia śląska jest niezdrowa? Czy piszesz, aby pisać? :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 13:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Bardziej w kontekście przyjęcia się :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 13:22 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
manzir pisze:
Bardziej w kontekście przyjęcia się

aaaa no tak: więc pewnie sie uleje :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 13:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
więc pewnie sie uleje


hehe to mały problem :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 13:26 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
manzir pisze:
hehe to mały problem

Problem sroblem i dwa gwoździe tak? Ok? dopasuje się...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2012, 13:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
a postarałeś się kiedyś poszukać golonki na kapuście zasmażanej w Zgorzelcu? Cudze chwalicie swego nie znacie.

a dostanę za 20-25 zł taką w zgorzelcu, półkilową golonkę z podwójną zasmażaną kapustą i herbatą?


Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, 13:39 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..