Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 lip 2005, 19:14 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2005, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Zgorzelec
INFO OD ADMINA: MOŻNA ZAMIESZCZAĆ ZDJĘCIA SAMOCHODÓW Z REJESTRACJAMI

Jak jeździ się po zatłoczonych zgorzeleckich ulicach nie trzeba chyba pisać, każdy zna ten temat.
Myślę jednak że mogło by byc lepiej, wygodniej, gdyby umiejętność jazdy i jej kultura wśród zgorzeleckich kierowców stała na nieco wyższym poziomie.
Parkowanie w niedozwolonych miejscach, często wbrew logice, jazda bez sygnalizowania zamiaru skrętu czy zmiany pasa ruchu, czy towarzyskie pogawędki na środku skrzyżowania przez uchyloną szybę i blokowanie tym samym ruchu, to obrazki ogólnie znane z ulic naszego miasta.
Pomyślałem sobie że warto by założyć temat w który każdy kto ma taką możliwość, umieszczał będzie zdjęcia kierowców - kretynów.
Ja dziś zaczynam.
Oto kilka obrazków przedstawiających "bardzo rozśądnie zaparkowane samochody w okolicach ul. Tuwima i Karłowicza dziś ok. godz 18:00
http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/01.JPG
http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/02.JPG
http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/03.JPG
http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/04.JPG
http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/05.JPG
http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/06.JPG

Dobrego browara stawiam temu, kto bez kłopotu przejdzie po chodniku obok tych samochodów, a ten kto dokona tego prowadząc wózek dziecięcy, to naprawdę cudotwórca.
Dodam jeszcze że dosłownie o kilkanaście do 100 metrów od miejsc zaparkowania tych pojazdów znajdowały się parkingi które świeciły pustkami.


Ostatnio zmieniony 17 lip 2005, 19:19 przez Krzaku, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2005, 19:18 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
I bardzo slusznie!
Przekaz takie fotki takze odpowiednim organom, ktore powinny cos z tym zrobic.
Ja jestem wlasnie w trakcie robienia czegos zbey bylo lepiej tu unas.
Pozdro, czekam na kontynuacje:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2005, 19:23 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2005, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Zgorzelec
Zapraszam więc sznowny Nicram do współpracy. Aparat w dłoń i na miasto. Jutro zamieszczę kolejną serię zdjęć. Mam nadzieję że ktoś z odpowiednich władz tu zagląda. I odpowiednio wykorzysta zawrte tu materiały. Ja nie ma nic przeciw temu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2005, 21:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
Krzaku pisze:
Zapraszam więc sznowny Nicram do współpracy. Aparat w dłoń i na miasto. Jutro zamieszczę kolejną serię zdjęć. Mam nadzieję że ktoś z odpowiednich władz tu zagląda. I odpowiednio wykorzysta zawrte tu materiały. Ja nie ma nic przeciw temu.



fajny, pomysl... a moze zrobic cos ala fotka.pl, z tym, ze zdjecia
rzeczy, ktore wkurzaja mieszkancow, albo zdjecia lamiacych
przepisy !?!??!

ja bardzo chetnie z kims zabiore sie za ten temat (od zaraz),
wszystko co potrzebne, mozliwosci techniczne, wiedze
posiadam..

to kto chce sie zaangazowac?

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2005, 21:47 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2005, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Zgorzelec
Będą pokrewne tematy. W kolejce czekają najprawdopodobniej pijacy spożywający trunki wyskokowe w miejscach publicznych. Co o tym myślicie???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2005, 23:55 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
policyjanty do roboty :!: :!: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lip 2005, 8:50 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
gdzies juz widzialem taka akcje nazywala sie jakos takos "nie parkuj jak łoś" akcja dobra. ja jestem za. tylko kurde panowie ja proponuje wyslac pismo do komendanta strazy miejskiej ktory cos z tym fantem powinien zrobic. co wy na to? moze tak sie podpisac pod tym i mu wyslac mysle ze ze 100 podpisow to nie problem a to by byla akcja obywatelska tak wiec musieli by na nia odpowiedziec. mysle ze to by odnioslo jakis skutek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lip 2005, 9:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Więc ja też przyłanczam się do tej inicjatywy obywatelskiej. Lista z podpisami to świetny pomysł, proponuję wziąść się do roboty tak ostro, żeby zaroiło się tu od ciekawych fotek, a linka do tego tematu podesłać zgorzeleckiej policji, bo na straż miejską to chyba nie ma co liczyć.
Myślę że tego typu akcja może pomóc w poprawieniu bezpieczeństwa i estetyki naszego gródka. Szlag mnie trafia i nagła krew zalewa, gdy idąc chodnikiem z wózkiem dziecięcym prowadzinym przed sobą, zmuszony jestem do zejścia na ulicę, lub wejścia na trawnik, bo własnie jakiś patafian zdecydował zaparkować swoke cztery kółka na środku chodnika.
Co to za miasto, co to za zwyczaje :?: :x


Ostatnio zmieniony 18 lip 2005, 10:01 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lip 2005, 10:00 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
to ja mam lepszy pomysł: :D wlepki o wymiarach 9x9 naklejane na szybe z napisem Parkuję jak łoś albo jeszcze bardziej kompromitujacym. Na szybie nie sprawi wiekszego problemu zeby to pod woda umyc ale ciekawe czy bedzie sie komus chcialo odklejac cos codziennie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lip 2005, 12:04 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
vlepki dobry pomysl 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2005, 2:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 sty 2005, 22:37
Posty: 20
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam wszystkich :)
Miła akcja ze takie zdjecia robicie ale chyba nie znacie przepisow .
Bo wlasnie emailuje na ten temaz z fereracja-konsumeta , czy mieliscie prawo zamiesci fotke mojego auta bez mojej zgody wstepnie zasiegajac informacji wiem ze Nie mielisice takiego prawa , i mozna sie domagac odszkodowania :) .Az milo :) ciekawe ile mozna wyciagnac za nieznajomosc przepisow , Zgłosze sie jak dostane wyczerpujace informacje z kilku zrodel w tym z portalu"E-Prawniki.pl" dobra sprawa :) .
Pieniazki zawsze sie przydadza :)
Aby tak dalej :)
Powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Nalepka
Post: 19 lip 2005, 2:42 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 sty 2005, 22:37
Posty: 20
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam ponownie

Pomysl z nalepka jest jeszcze lepszy powiedzcie gdzie macie zamiar oklejac auta to swoje jeszcze raz podstawie , NARUSZENIE CUDZEJ WLASNOSCI tesz moze byc :)
Bedziecie zrodlem dobrego dochodu :)

Pozdrowionka :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: do pana krzeaka
Post: 19 lip 2005, 2:54 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 sty 2005, 22:37
Posty: 20
Lokalizacja: Zgorzelec
Szanowny panie krzaku niewiedza to nie grzech ale biorac sie za ten temat powinien sie pan choc troche przygotowac .
w mysl polskiego prawa , jezeli nie ma znaku zabraniajacego parkowania" B-35 "-"zakaz postoju" to dozwolone jest zatrzymanie pojazdu na chodniku pozostawiajac 1/3 miejsca wolnego powierzchni chodnika :) a tako powierzchnie pozostawilo moje auto .
a od kogo pan uzyskal pozwolenie o podaniu zdjec prywatnych samochodow mozna powiedziec do opini publicznej - znowu brak znajomosci prawa .
O ja przygotuj sie drogi przyjacielu nastepnym razem :)
Pozdrowionka :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lip 2005, 7:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
Boryseck pisze:
w mysl polskiego prawa , jezeli nie ma znaku zabraniajacego parkowania" B-35 "-"zakaz postoju" to dozwolone jest zatrzymanie pojazdu na chodniku pozostawiajac 1/3 miejsca wolnego powierzchni chodnika :) a tako powierzchnie pozostawilo moje auto .


A skad ty wzieles te 1/3 miejsca? Zacytuj laskawie
ten artykul z Kodeksu Drogowego.

Niech zgadne, Kodeks Drogowy czytalo sie kilkadziesiat
lat temu?

No dobra, pomoge cie (powtarzam sie):

"Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że: "

(...)

"2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m; "

(...)

"2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi. "

To znajdziesz w Dziale II Kodeksu Drogowego - "Zatrzymywanie
i postój".

Wiec, gdzie ty masz tam te 1/3 !? Chyba, że chodnik
ma 4,5 metra szerkości. Ale ten chyba tyle nie miał :)

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lip 2005, 9:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ty Boryseck jakiś pomylony jesteś. Jestem zawodowym kierowcą i nie znam przepisu o 1/3 chodnika.
Masz szczęście że ten Krzaku jest zrównoważonym człowiekiem i np. burty Ci gwoździem nie przerysował. Znam kilku takich, którzy by tak zrobili, napotykając na swojej drodze auto zaprkowane w taki sposób. Jestem pewien ze już więcej nie zaparkowałbyś na chodniku w tak karygodny sposób buraku jeden.
Ja też wyskoczę na miasto z aparatem i urządzę sobie polowanie na takich łosi. I co mi kto zrobi ? Ja fotografuję konkretne sytuacje w których łąmane jest prawo :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..