Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 12 paź 2012, 8:31 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Ja to sobie myślę, że Polacy byliby najszczęśliwsi gdyby każdy odchodzący polityk, rząd, samorząd był publicznie ścinany lub wieszany na szubienicy. Swoisty happening, rozrywka dla ludu. W Europie jesteśmy chyba najbardziej nienawidzącym narodem. nienawidzimy każdego kto ma choć ciut lepiej. Stąd sie bierze ta nasza wyjątkowa narodowa empatia dla biednych bezbronnych i potrzebujących. Bo mają gorzej... Wybieramy wyłącznie tych polityków którzy coś obiecują, stwarzają pozory dawania. Nie stwarzania możliwości, warunków lecz prozaicznego dawania. Było 100 milionów, były obiecanki, cacanki i inne kłamstwa, a Polacy jak baranki nadal czekają na cud obwiniając za niepowodzenia, wszystkich tylko nie siebie. Paderewski powiedział kiedyś w Poznaniu mądre zdanie: "Jesteście synami narodu, który śmiało można uważać za jeden z najzdolniejszych narodów kuli ziemskiej, ale który to naród w dotkliwym stopniu nie posiada cnoty pracowitości, czyli tego czynnika, bez którego największej wrodzonej zdolności nie da się przeistoczyć w słodki owoc żywota: w umiejętność i dobrobyt" :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2012, 9:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Wybieramy wyłącznie tych polityków którzy coś obiecują, stwarzają pozory dawania.

A od kiedy to wybieramy konkretnych polityków do władzy? Idziesz do wyborów głosujesz na Kowalskiego,a wchodzi ten,który był pierwszy na liście, czyli tz. ustawka. Najprawdopodobniej od przyszłych wyborów do samorządu będą okręgi jednomandatowe, kto ma więcej głosów ten wchodzi. Tylko szkoda,że do sejmu tak dobrze nie będzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2012, 10:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Brawo!!! Pozwolę sobie zacytować Twój cudowny wpis, pełen refleksji i głębi, aby broń Boże nie zniknął gdzieś w otchłani forum!!! :smt082 :smt082

printer pisze:
Nie przekorny, Ty tak naprawdę nie byłeś żadną władzą bo żadna władza nie dała ci tego co chciałeś – ciepłego stołeczka i władzy. Szedłeś po władzę z PO. Teraz wchodzisz w tyłeczek radnemu Dołkowskiemu, (PiS) - wyjazdy z Solidarnością do Warszawy, promowanie ich działań etc. Chcąc się odegrać na PO miałeś ocieplenie relacji z Zawadą – szefem koła PiS. Teraz min. pomagając Krzeszowskiemu podlizujesz się Aniszkiewiczowi (Ruch Palikowa), na którego plułeś jadem, kiedy był wiceburmistrzem i członkiem SLD.


Ażeby Twoje jakże płomienne wejście na forum nie zostało odebrane jako dzieło niedokończone, spieszę poinformować zarówno Ciebie jak i światową opinię publiczną, że moje grzechy, które wymieniłeś, to zaledwie czubek góry lodowej...
Najwyraźniej zapomniałeś dodać - co niejako można wytłumaczyć drżeniem rączek, podczas pierwszego swojego wystąpienia na forum - że ten podły przekorny rozmawia (czy trzymając się twojej retoryki - włazi w pupkę) z członkami lokalnego SLD, ich klonem, czyli ŁnZ i Porozumieniem Prawicy.
Mało tego, ten niegodziwiec przekorny lubi sobie od czasu do czasu porozmawiać na stopie prywatnej z Cichym, szefem lokalnego NOP-u.

Więcej grzechów nie pamiętam, ale liczę, że zarejestrowałeś się na forum nie tylko dla tego pierwszego i jedynego jak dotąd wpisu, ale że będziesz dalej systematycznie, (pod ochroną anonimowości rzecz jasna), prowadził swoją odważną krucjatę przeciwko mnie i obwieszczał światu o niegodziwości tego łotra przekornego.... :smt082 :smt082 :smt082

ps. Nie odrobiłeś zadania domowego Mały. Z tego co się orientuję, wiceburmistrz Anyszkiewicz nigdy nie był członkiem SLD. Dlatego błagam cię - konfabuluj, zmyślaj i przekształcaj rzeczywistość do swoich prywatnych celów, ale nie kłam! :smt064 :smt082 :D

ps2. Ups, upraszam się o wybaczenie, że pominąłem jeszcze jedną swoją niegodziwość! Bezczelnie rozmawiam również z lokalnymi działaczami PO, co chyba już dopełnia obraz mojej niegodziwości i fałszu... :oops: :smt082 :lol:


Ostatnio zmieniony 12 paź 2012, 10:49 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2012, 10:40 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:32
Posty: 23
Ostra dyskusja się zaczyna < otworzył Popcorn i zasiadł wygodnie na fotelu>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2012, 9:23 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:31
Posty: 21
jednak gorąca rozmowa zamarła - dlaczego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 paź 2012, 13:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 wrz 2012, 13:40
Posty: 33
bo teraz pewnie większość żyje tematem:
Obrazek

:smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2012, 20:33 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:32
Posty: 23
okazuje się, że jednak zabrakło chęci do tej bzdurnej dyskusji i dobrze. Ja chciałbym dodac, że nie wszytko we władzy to zło wcielone. pare rzeczy im sie jednak udalo, zarówno centralnie jak i lokalnie, prawda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2012, 13:34 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Puls Biznesu: Żuk i Walkowiak na „liście wstydu PO”
2012-11-05
- z głównej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 18:51 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Nie dotyczy to wyłącznie PO ale swój wkład ma. Przeczytałem dziś artykuł z głównej pt.
"Samorząd powinien współpracować z lokalnym biznesem" http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b

Oto komentarz człowieka o nicku "Rodzic" Warty zacytowania. Samo sedno:

"A ja napiszę tak: Panie Starosto, Burmistrzu i Wam podobni możni tego terenu stwórzcie szkołę handlową - wyłącznie handlową. Zaraz odezwą się malkontenci, ale ja powiem tak - od wielu lat nie sprowadza się tu nikogo tylko duże obiekty handlowe (real, carrefour, castorama, leroy merlin, itp, itd.) i tłumaczy się to wysokim zatrudnieniem w tych firmach na poziomie 250-300 osób. A dlaczego nikt z tej wierchuszki nie pofatygował się aby sprawdzić ile osób przy powstaniu takiego marketu traci pracę? Ile małych prywatnych firm istniejących w środku miasta "od zawsze" pada na pysk? Nikt tego nie sprawdza ani nie liczy - ważne jest tu i teraz. Nikt nie liczy się z firmami 1-5 osobowymi, bo po co? Jak się ma 5 osób do 300? Liczą się tylko cyferki. Tylko nikt nie dostrzega, że te małe cyferki lokalne płacą podatki do skarbu państwa, a te w postaci subwencji- co prawda okrojone - ale wracają na nasz lokalny rynek. Za markety pobierany jest tylko raz do roku podatek od nieruchomości i to wszystko, bo reszta wędruje do zagranicznych banków i tyle je widzimy. Podatki - jakie podatki - przecież mają zwolnienia w związku z tworzeniem miejsc pracy. A my mniejsi to co - my ich k...wa nie tworzymy? Kto w tym popapranym mieście nam coś dał? Nikt i nic. Kiedyś Aniszkiewicz obiecywał ulgi podatkowe, a jak się okazało - na obietnicach się skończyło, a zatrudniłem 8 osób. I co z ulgi nici a ludzie pozostali. W przedostatnich wyborach oddałem głos - myślałem młody, ambitny, z pomysłami - i źle zrobiłem, bo okazało się, że bez politycznego zaplecza, to sobie można w nosie podłubać a i to nie za mocno, bo krew poleci. Jestem apolityczny, dla mnie liczy się aby w naszym małym mieście było dobrze każdemu, a politykę to niech sobie działkowcy na Wiejskiej uprawiają. Tu jest nasza Ojczyzna i wszyscy powinni dmuchać w jedną trąbę dla dobra ogółu, a nie wyłącznie dla stanu konta - własnego konta."

Sam, lepiej bym tego nie opisał. Szacun drogi "Rodzicu".
Moja rada dla bezrobotnych i przedsiębiorczych Polaków. Jeśli chcesz dobrze zrobić Polsce wyjedz za granicę i wróć na emeryturze. Jest jedna pozytywna strona takiej polityki, ona ma swoja skończoność. Nie da się wiecznie budować kosztem obywateli. Tylko że, to co po niej powstanie może okazać się chaosem. Jak zwykle, tak jest z każdą rewolucją. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 19:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
A mnie to nie przekonuje - wcale, a wcale. Prowadzę działalność i nie uważam, by jej prowadzenie było jakoś szczególnie utrudniane przez rząd. Pewnie, że obciążenia powinny być mniejsze - zwłaszcza mam na myśli ZUSy i inne składki emerytalne, rentowe itp. Ja mam swoją teorię na temat upadku zgorzeleckiego handlu. W głównej mierze winiłbym właścicieli lokali przy głównych ciągach komunikacyjnych, którzy za lokal średniej wielkości żądają 5-6 tys. czynszu miesięcznie. Wielu z nich prowadziło kiedyś jakiś handel, ale okazało się, że nie robiąc nic i wynajmując lokal bankowi uzyskają bez problemu więcej niż ze swojej działalności. I tu się koło zamyka. Jeden wynajmuje lokal bankowi za grubą kasę, sąsiad z boku też zaczyna marzyć o byciu milionerem i życzy sobie podobną kwotę. Banki jako jedne z nielicznych instytucji są w stanie tyle płacić stąd akurat one zawładnęły najbardziej eksponowanymi miejscami w mieście. I możemy tam robić deptaki i inne mało przemyślane rzeczy, a życia tej okolicy już nie przywrócimy. Po 17 będzie tam pusto i smutno - jak i teraz. Pewnie - możemy powiedzieć, że takie są prawa rynkowe - wygrywa silniejszy, a właściciel ma prawo wynająć lokal za tyle, ile mu się tylko podoba. Tylko dlaczego w niektórych miastach zabroniono tworzenia banków w ścisłych ich centrach? Właśnie dlatego - zabierają życie z całej okolicy. Pomyślcie ile pizzy, czy lodów musiałby naprodukować najmujący, by zarobić 5 tys dla właściciela lokalu, kilka tysięcy na pensje dla pracowników, kilka tysięcy na opłaty za prąd i podatki. A gdzie jego zysk? Handel opłaca się tylko właścicielom lokali - dzierżawiący są już na dzień dobry przegrani. Dodajmy do tego brak parkingów w centrum i przepis na katastrofę ekonomiczną lokalnego handlu gotowy.
I nie obwiniajmy marketów - to zwalanie winy na pozornego sprawcę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2012, 20:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Jakoś nie widzę pustych lokali, a ich właściciele jakoś nie narzekają na brak chętnych na najem. Jak pisze 'Rodzic' prywaciarz płaci wynagrodzenie 5 osobom, a od tego wynagrodzenia podatki, także od pięciu osób. A markety ? płaca pensję dla 300 osób i podatek od wynagrodzenia również od 300 osób. Nie znam się na tym, ale czyż ten podatek nie zostaje na naszym podwórku?
Jakoś prywaciarze sobie radzą, może wystarczy ruszyć makówką i ruszyć do klienta, a nie czekać jak dawniej aż klient sam do nas zajrzy. Jak ktoś jest niezaradny to sobie nie poradzi, rynek się zmienia, nie wystarczy siedzieć i liczyć $, trzeba się coraz bardziej wysilać i starać, ze szczególnym naciskiem na starać.
Nie ma co się tłumaczyć, że właściciel woli wynająć lokal dla banku, i kasa leci. Bo ile takich banków jest w lokalach, które kiedyś tętniły życiem? Ja naliczyłem aż trzy, reszta banków jest w nowo wybudowanych lokalach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..