Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 8:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 sie 2012, 7:16 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Przekorny odpowiedziałeś mi kilka dni temu że nie masz żadnych planów politycznych, więc nie masz interesu ( w sensie osobistym) w permanentnym krytykowaniu każdej aktywności obecnej władzy. Osobiście to forum traktuje jako miejsce gdzie można coś wykreować, przemyśleć, poddać to pod krytykę, ocenę itp. Jednak uniemożliwiasz mi i innym swobodę myśli i takie tam bzdety. Wiesz dobrze, że nie wszystko, co stworzyła obecna ekipa jest „do bani”. Chodzisz po ulicach Zgorzelca i widzisz różnicę od czasu przejęcia władzy przez Rafała? Ja widzę. Jest czyściej, jest zadbana zieleń miejska, są place zabaw, są boiska na których klepią w kosza do samej nocy, Do miasta wreszcie można wjechać bez strachu że odpadnie koło w aucie. Pamiętasz ulicę Boh II Armii WP lub Lubańską ? Toż to były porażki i wstyd na całą Polskę. Pamiętasz to paskudne skrzyżowanie obok Plazy? Pamiętasz, że nie było obwodnicy i skrzyżowania na Reymonta. Pamiętasz jak cieszyłeś się z pierwszych Jakubów? Z Muzeum Łużyckiego? Pamiętasz jaki byłeś dumny że w tym pierdziszewie będzie muzeum? Pamiętasz jaki zły byłeś na poprzednią ekipę ? Za Dobrzyna i innych… Zapomniałeś. Ja potrafię dostrzegać pozytywy władzy obecnych jak i ich ułomności i bezmyślność a nawet w kilku przypadkach głupotę! Myślisz, że ja nie zderzyłem się z arogancją burmistrza czy jego zastępcy? Zderzyłem się i uwierz mi że był czas że miałem ochotę napluć im w twarz Tylko, co to zmieni…? Ciągłe ujadanie i narzekanie nie ma w dłuższej perspektywie sensu. Sens byłby gdybym np. planował start w przyszłych wyborach samorządowych. Nie mam takich planów i nie widzę żadnej siły politycznej w tym mieście która potrafi skutecznie zdobywać władzę jak i skutecznie rządzić. Zresztą mój pogląd znasz: Polacy to naród wspaniały, lecz ludzie huje. Dla kasy brat brata udusi co dopiero obcego. :smt084


:smt023




A'propos zalewu - z głównej - Zalew Czerwona Woda: nowy jaz do końca roku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2012, 8:02 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
Ot chociażby mogłaby powstać jakaś strzelnica, zlot militarny.


Masz namiastkę - Twój głos został wysłuchany ]:->

Otwarte Zawody Strzeleckie 2012 w Görlitz

:smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2012, 8:54 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Owszem został, ale niestety nie przez naszych włodarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2012, 5:10 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
"Złej tancerce przeszkadza rąbek w sukience" :smt023

...a tego nie zauważyłeś? Militarysto kanapowo - internetowy?

Medea pisze:
Oto przykład jak malkontenci interesują się tym co się naprawdę w mieście dzieje.....
Otóż Szanowny Dr.Skacz... Jest w mieście strzelnica, jest Koło Strzeleckie, ba.... jest nawet Zgorzelecka Liga Strzelecka. Zawody są organizowane raz w miesiącu w trakcie roku szkolnego. Szkoda tylko, że przeważnie frekwencja pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak na innych imprezach czy koncertach organizowanych w poszczególnych lokalach. Siedzicie w domach, przed klawiaturami i tylko marudzicie jak to jest źle i nudno. A prawda jest taka, że nawet jak coś ciekawego ktoś organizuje to marudom się nie chce po prostu wyjść z domu... Ale ponarzekać? Oczywiście!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2012, 10:02 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
A owszem jest strzelnica. WIATRÓWKOWA. Tyle w tym temacie, na coś fajniejszego niestety muszę do Niemiec jechać, ewentualnie do Czech. I tak, kocham ponarzekać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2012, 10:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Taki smerf to się chyba Maruda nazywa. czy widziałeś strzelnicę w Lubaniu w SG ? Wolisz w niemczech lub czechach Tam szukaj też inwestycji skoro tam kasę zostawiasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2012, 10:52 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Zostawiam, bo lubię profesjonalizm :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2012, 11:24 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
to bardzo proszę o nie korzystanie z zostawianych przeze mnie mniej profesjonalnie obsługiwanego w Polsce.
Tobie zostaje Fenix za kasę a mnie powinna ochronić Policja i znów będę obsłużony mniej profesjonalnie - to nie znaczy że tak lubię


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2012, 11:41 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
bog180 pisze:
to bardzo proszę o nie korzystanie z zostawianych przeze mnie mniej profesjonalnie obsługiwanego w Polsce.

Szczególnie tej części Twojej wypowiedzi nie potrafię objąć rozumem. O co Ci chodzi człowieku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2012, 13:05 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
jesteś egoistą w swoich oczekiwaniach / - masz do tego prawo - broń boże cie nie obrażam tylko oceniam postawę / więc co maiłbyś zrozumieć
Dla komfortu zostawiasz swoje pieniądze a więc i podatki w innych krajach dlatego ci gorzej obsługiwani tacy jak finansują całe to otoczenie.
Wielu zarabiających za granica zęby inne rzeczy lecą w Polskim NFZ to też jest przekręt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 sie 2012, 13:19 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Zrozumiałem cześć Twojej wypowiedzi, ale postaraj się pisać tak, żeby można było Cię zrozumieć. Strasznie ciężko zajarzyć o co Ci chodzi w tej plątaninie słów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sie 2012, 22:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
PiotrArcimowicz pisze:
Ile lat miał dzierżawca na przygotowanie "ładnie zagospodarowanego ośrodka, oferującego coś więcej" ? Co robił przez te lata ? Mogę odnieść wrażenie, że uważasz, że nieprzedłużenie umowy przerwało jakiś wspaniały plan inwestycyjny... Nikt tam nic nie robił (pomijając postawienie dwóch drewnianych wiat). Może gdyby dzierżawca wykorzystał ten czas, to może były by to przesłanki do przedłużenia umowy. Spójrz prawdzie w oczy - on po prostu ten teren chciał kupić i prawdopodobnie uważał, że dzięki "zasiedzeniu" cena będzie atrakcyjniejsza.


Z uwagi na fakt, że obiecałem wcześniej "podrążyć" ten temat, poszperałem nieco i natrafiłem na ciekawy artykuł, który ukazał się w Gazecie Wojewódzkiej z dnia 22 lipca 2008 roku. Niestety, ponieważ mam go w dość marnej jakościowo kserokopii, postanowiłem więc go po prostu przepisać i zamieścić na forum:
Cytuj:

Gorąco wokół zalewu Czerwona Woda w Zgorzelcu

Czy dzierżawca straci ośrodek?

Malowniczy położony teren nad zgorzeleckim zalewem w pobliżu miejskiej obwodnicy to świetne miejsce do rodzinnej rekreacji i doskonała lokalizacja dla hotelu, restauracji czy dobrej kawiarni.

Dziś na terenie zalewu funkcjonuje już wprawdzie restauracja i w weekendy są tam nawet dancingi i dyskoteki dla młodzieży, ale wszystko odbywa się w wyjątkowo spartańskich warunkach. Restauracja to tak naprawdę jedynie popeerelowski barak, a okoliczni mieszkańcy skarżą się na hałas, bo muzyka jest grana pod gołym niebem, jak na wiejskich zabawach.
Obecne zagospodarowanie terenu nie podoba się także gospodarzowi miasta. Burmistrz Rafał Gronicz zapowiada, że po wygaśnięciu umowy dzierżawy ogłosi na ten teren przetarg. - Przez wszystkie te lata można tam było zrobić o wiele więcej niż to widać – mówi niezadowolony. – To miejsce potrzebuje bardziej inwestora, niż dzierżawcy i będziemy wymagać, żeby pokazał, co chce tam zrobić – zapowiada burmistrz.
Tymczasem Wiesław Korneć, który dzierżawi zalew od 10 lat, informacją o planach burmistrza jest niemiło zaskoczony. – Zrobiłem w tym miejscu, ile mogłem. Ale przecież to dzierżawa, a nikt nie będzie inwestował poważnych pieniędzy w coś, co do niego nie należy – tłumaczy. – Dlatego wystąpiłem do miasta o wykup zalewu, ale odpowiedzi nie dostałem – dodaje. Zapewnia, że ma bardzo poważne plany inwestycyjne. Gdyby teren stał się jego własnością, jest gotów wyłożyć nawet kilka milionów złotych.
- Przygotowałem koncepcję zagospodarowania, projekty. Proszę, tak miałby wyglądać hotel, który chce wybudować – pokazuje biznesmen. Zapowiedziami dotyczącymi przetargu jest zdziwiony i zaniepokojony.
- Rozmawiałem przecież z burmistrzem na ten temat. Jeszcze 2 lata temu dostałem nawet pismo z urzędu miasta, w którym napisano, że jeśli poniosę ryzyko i zainwestuję, będę miał pierwszeństwo przy wykupie tych gruntów – pokazuje papier Wiesław Korneć.
- Będę walczył o zalew, a jeśli odejdę, zażądam odszkodowania, bo sporo tam zainwestowałem – zapowiada.
- Mój mąż to pasjonat. Ma wielką słabość do tego miejsca – dorzuca Maria Korneć. Dlatego właśnie małżeństwo, które prowadzi dziś swoje interesy w Szklarskiej Porębie, rozważa przeniesienie działalności z powrotem do Zgorzelca.
Lepszego zagospodarowania tego miejsca nie mogą się już doczekać mieszkańcy miasta.
- Z jednej strony las, z drugiej stary kamieniołom, a do tego jeszcze plaża i woda. To taki kurort w środku miasta – śmieje się Monika Jarecka, która nad zalew przychodzi codziennie na spacer z psem. – Jasne, ze można to miejsce lepiej wykorzystać – zauważa.

Janusz Pawul

W artykule jest zamieszczone zdjęcie dzierżawcy, z planem przyszłego, sporej wielkości budynku w ręku...

Mało tego, wszedłem również w posiadanie kserokopii decyzji Starosty Zgorzeleckiego z dnia 22.01.2007 - zatwierdzającej również projekt budowlany - będącej pozwoleniem na budowę dla ówczesnego dzierżawcy. Pozwolenie obejmuje, cyt.: "budowę obiektu rekreacyjnego na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu, na działce nr 38, AM-3, Obr. XII przy ul. Widok.

Pozwolenie takie wydano wnioskodawcy i przesłano również do wiadomości Urzędu Miasta... i dziwię się, że Pitek nawet słowem nie mruknął o tak istotnych szczegółach tej sprawy... A może nie ma w tym niczego dziwnego??? :smt021

Piotrze (to do Arcima), to wszystko powyżej, chyba miażdży linię Twojej argumentacji, nie sądzisz??? Zwróć szczególną uwagę na daty, proszę... Pozdrawiam...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2012, 21:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
PiotrArcimowicz pisze:
Ile lat miał dzierżawca na przygotowanie "ładnie zagospodarowanego ośrodka, oferującego coś więcej" ? Co robił przez te lata ?



Gorąco wokół zalewu Czerwona Woda w Zgorzelcu

Czy dzierżawca straci ośrodek?

Malowniczy położony teren nad zgorzeleckim zalewem w pobliżu miejskiej obwodnicy to świetne miejsce do rodzinnej rekreacji i doskonała lokalizacja dla hotelu, restauracji czy dobrej kawiarni.

Dziś na terenie zalewu funkcjonuje już wprawdzie restauracja i w weekendy są tam nawet dancingi i dyskoteki dla młodzieży, ale wszystko odbywa się w wyjątkowo spartańskich warunkach. Restauracja to tak naprawdę jedynie popeerelowski barak, a okoliczni mieszkańcy skarżą się na hałas, bo muzyka jest grana pod gołym niebem, jak na wiejskich zabawach.
Obecne zagospodarowanie terenu nie podoba się także gospodarzowi miasta. Burmistrz Rafał Gronicz zapowiada, że po wygaśnięciu umowy dzierżawy ogłosi na ten teren przetarg. - Przez wszystkie te lata można tam było zrobić o wiele więcej niż to widać – mówi niezadowolony. – To miejsce potrzebuje bardziej inwestora, niż dzierżawcy i będziemy wymagać, żeby pokazał, co chce tam zrobić – zapowiada burmistrz.
Tymczasem Wiesław Korneć, który dzierżawi zalew od 10 lat, informacją o planach burmistrza jest niemiło zaskoczony. – Zrobiłem w tym miejscu, ile mogłem. Ale przecież to dzierżawa, a nikt nie będzie inwestował poważnych pieniędzy w coś, co do niego nie należy – tłumaczy. – Dlatego wystąpiłem do miasta o wykup zalewu, ale odpowiedzi nie dostałem – dodaje. Zapewnia, że ma bardzo poważne plany inwestycyjne. Gdyby teren stał się jego własnością, jest gotów wyłożyć nawet kilka milionów złotych.
- Przygotowałem koncepcję zagospodarowania, projekty. Proszę, tak miałby wyglądać hotel, który chce wybudować – pokazuje biznesmen. Zapowiedziami dotyczącymi przetargu jest zdziwiony i zaniepokojony.
- Rozmawiałem przecież z burmistrzem na ten temat. Jeszcze 2 lata temu dostałem nawet pismo z urzędu miasta, w którym napisano, że jeśli poniosę ryzyko i zainwestuję, będę miał pierwszeństwo przy wykupie tych gruntów – pokazuje papier Wiesław Korneć.
- Będę walczył o zalew, a jeśli odejdę, zażądam odszkodowania, bo sporo tam zainwestowałem – zapowiada.
- Mój mąż to pasjonat. Ma wielką słabość do tego miejsca – dorzuca Maria Korneć. Dlatego właśnie małżeństwo, które prowadzi dziś swoje interesy w Szklarskiej Porębie, rozważa przeniesienie działalności z powrotem do Zgorzelca.
Lepszego zagospodarowania tego miejsca nie mogą się już doczekać mieszkańcy miasta.
- Z jednej strony las, z drugiej stary kamieniołom, a do tego jeszcze plaża i woda. To taki kurort w środku miasta – śmieje się Monika Jarecka, która nad zalew przychodzi codziennie na spacer z psem. – Jasne, ze można to miejsce lepiej wykorzystać – zauważa.

Janusz Pawul

W artykule jest zamieszczone zdjęcie dzierżawcy, z planem przyszłego, sporej wielkości budynku w ręku...

Mało tego, wszedłem również w posiadanie kserokopii decyzji Starosty Zgorzeleckiego z dnia 22.01.2007 - zatwierdzającej również projekt budowlany - będącej pozwoleniem na budowę dla ówczesnego dzierżawcy. Pozwolenie obejmuje, cyt.: "budowę obiektu rekreacyjnego na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu, na działce nr 38, AM-3, Obr. XII przy ul. Widok.

Pozwolenie takie wydano wnioskodawcy i przesłano również do wiadomości Urzędu Miasta... i dziwię się, że Pitek nawet słowem nie mruknął o tak istotnych szczegółach tej sprawy... A może nie ma w tym niczego dziwnego??? :smt021


BRAWO PRZEKORNY, Twoja docieklwośc spowodowała, że niektórzy nabrali wody w usta. :smt023 :smt023 :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2012, 22:03 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Bul bul bul woda tryska z mojej gardzieli :smt075

No właśnie tego oczekiwałem wcześniej ;-)

fisban pisze:
Ej przekorny może zacznij pisać konkrety to nikt nie bedzie się czepiał twoich wypowiedzi.


Już lepiej jak widać przekorny potrafi się zagłębić w temat :D
jednak proszę pamiętać, że w tym czasie Pan Korneć zwijał się ze z Zgorzelca (mowa o artykule), Zgorzelec nie interesował go jako inwestycja bo przenosił się do Szklarskiej lub Karpacza. (nie pamiętam ale w tamtym kierunku inwestował) chodziło tylko o ziemię w centrum miasta a zabrakło poparcia politycznego.....
Czasami nic nie wydaje się czarne lub białe, są tylko różne odcienie szarości.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sie 2012, 22:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
fisban pisze:
Ej przekorny może zacznij pisać konkrety to nikt nie bedzie się czepiał twoich wypowiedzi.

Przekorny napisał konkrety.



Uzyskane pozwolenie na budowę przez p. Kornecia zaprzecza Twojej wersji. (patrz data pozwolenia)
W artykule jest zamieszczone zdjęcie dzierżawcy, z planem przyszłego, sporej wielkości budynku w ręku...
Cytuj:
Przekorny pisze:

Mało tego, wszedłem również w posiadanie kserokopii decyzji Starosty Zgorzeleckiego z dnia 22.01.2007 - zatwierdzającej również projekt budowlany - będącej pozwoleniem na budowę dla ówczesnego dzierżawcy. Pozwolenie obejmuje, cyt.: "budowę obiektu rekreacyjnego na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu, na działce nr 38, AM-3, Obr. XII przy ul. Widok.

Cytuj:
fisban pisze:

Cytuj:
Czasami nic nie wydaje się czarne lub białe, są tylko różne odcienie szarości.....

Szczególnie jak szuka się, tych różnych odcieni szarości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..