Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 20:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2012, 23:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Dzisiaj w mediach rozgorzało nt. likwidacji SM w wielu już miastach w Polsce. Najbliższym nam jest Świeradów Zdrój, w którym ten stwór przestał istnieć. Pytanie - po co nam SM samo nasuwa się na usta widząc ich bezmiar niemożności, niekompetencji, ignorancji, itp., itd. Dzisiejsze sytuacje pokazywane przez wiele mediów utwierdziło mnie w przekonaniu, że SM nie powinno po prostu być. Mimo tego, że argumenty jednego z wypowiadających się przed kamerą człowieka przemawiają do mnie, to uważam, że więcej jest negatywów przemawiających za likwidacją SM, aniżeli pozytywów tłumaczących sens ich istnienia. Co najciekawsze dzisiaj nikt nie krył, że SM to są w rękach urzędów maszynki do wykonywania budżetów w poszczególnych jednostkach samorządowych. Od chwili, kiedy otrzymali upoważnienie do używania fotoradarów nie robią niczego innego. A ja się pytam: kto da Kowalskiej mandat za to, że jej pies obsrywa mi nagminnie wycieraczkę. SM to twór, który nigdy nie powinien powstać, bo jest to ostoja dla nieudaczników i spadochroniarzy z różnych służb. Podoba mi się postawa Pana Frasyniuka, który dzisiaj powiedział w TV Wrocław, że nie zapłaci mandatu za fotografię wykonaną w systemie kaskadowym, tzn, stoi pierwsze auto z fot, 200 m dalej stoi drugie auto, a za nim 500 m dalej trzecie. P.Frasyniuk stwierdził (i wg mnie ma rację), że tego typu działania nie mają na celu zdyscyplinowania kierowców, a jedynie wyciągnięcie od nich kasy - i ma rację. SM - OUT!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2012, 9:40 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Przyczajony policjant, ukryty strażnik
2012-12-12
- z głównej...


Może po to oni są? :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2012, 12:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Dla mnie różnica jest jeszcze jedna. Policjantów szanuję i wiem, że mają ciężką i niewdzięczną pracę. Strażnicy to natomiast dla mnie ludzie zupełnie pozbawieni empatii, woli i chęci pomocy, ociężałości umysłowej, buractwa, megalomani. Wkurza mnie, że ich bożkiem jest pieniądz, a nie chęć pomocy i dbania o porządek. Do niczego taka instytucja nie jest nam potrzebna. Burmistrzowi natomiast tak, bo nabija mu kasę, czyli przysłowiowo "goli frajerów".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2012, 13:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
gobo007 pisze:
Strażnicy to natomiast dla mnie ludzie zupełnie pozbawieni empatii, woli i chęci pomocy, ociężałości umysłowej, buractwa, megalomani.

akurat jakby im tych trzech ostatnich cech brakowało, to by nie było wcale tak źle ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2012, 14:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
No wiesz o co chodzi:)
Są pozbawieni: empatii, woli i chęci pomocy, a resztę wymienionych wad mają:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2012, 14:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
no pewnie, ze wiem - tylko tak śmiesznie wyszło ;)
pzdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2012, 14:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
:) Tak jest zawsze jak myślę o tej formacji - skacze mi ciśnienie i może to efekt tego zjawiska:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 gru 2012, 16:09 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:32
Posty: 23
zrobiła się niezłaafera ostatnio - myślicie, że władze poważnie mogą nagle wycofywać się z SM?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 gru 2012, 20:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
aby niech im odbiorą prawo do kontroli prędkości i szybko ten twór zniknie z naszego kraju :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sty 2013, 19:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 sty 2013, 19:33
Posty: 1
Witajcie, dopiero się zarejestrowałem na forum, z racji tego że się wychowałem w Zgorzelcu, i to miasto jest mi bardzo bliskie. :)

Odnośnie SM - mieszkam w Bydgoszczy. Ostatnio zbierałem wraz z grupą znajomych podpisy, pod listą w której chcemy likwidacji tego tworu. W Bydgoszczy to SM-ki, chodzą po mieście i szukają źle zaparkowanych samochodów.

Największym powodem aby "trzymać" SM przy życiu, jest to, że nasz "kochany rząd" sporą część dochodów do budżetu państwa oznaczył jako "mandaty" (czy jakoś tak). A ktoś to musi zbierać, więc SM nie będzie zlikwidowane - przynajmniej tam, gdzie PO rządzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2013, 12:52 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:30
Posty: 16
Straż Miejska jest potrzebna - policja nie zawsze ma ludzi i moce przerobowe by zajmować się najdrobniejszymi problemami mieszkańców - a to właśnie one są najbardziej uciążliwe dla zwykłych mieszkańców!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2013, 16:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Bywa , że SM się przydaje :

Straż miejska pomaga odpalić auto

ale to w Lublinie , a nie u nas :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2013, 22:21 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
taaa... już ci pomogą

nasza straż miejska nie wychodzi z budynku przy ujemnych temperaturach :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2013, 19:50 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:41
Posty: 71
Lokalizacja: Zgorzelec
Straż Miejska nie zwraca uwagi na wybryki chuligańskie, boi się grupek rozwydrzonej młodzieży, oni potrafią gorliwie karać emerytów (źle zaparkowałeś), spokojnych rowerzystów jadących Broniewskiego chodnikiem - a raczej jego krawędzią. Na co nam taka grupa? Tę kasę co oni biorą przeznaczyłbym na dofinansowanie np. policji.
Jestem za likwidacją tego tworu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lut 2013, 0:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
andromeda pisze:
Straż Miejska jest potrzebna - policja nie zawsze ma ludzi i moce przerobowe by zajmować się najdrobniejszymi problemami mieszkańców - a to właśnie one są najbardziej uciążliwe dla zwykłych mieszkańców!

Kiedy Ci pomogli??? Bzdety piszesz.
Wczoraj przeszedłem odcinek od Mostu Staromiejskiego do ul. Konarskiego. Ul. Daszyńskiego... co 20-30 m łamane są przepisy wytyczone przez znak Obrazek. Dla mniej inteligentnych właścicieli 4-kółek (bo mieć SAMOCHÓD, to nie to samo umieć użyć go w zgodzie z przepisami kodeksu drogowego), zamieszczam link wyjaśniający: http://www.v10.pl/prawo/Przepisy,obowia ... a,263.html
Dobra, do sedna sprawy. Na wysokości boisk sportowych widzę wyjeżdżający z alejek przy MDK "wóz bojowy" SM. Co oni tam szukają, podczas gdy prawie cała ul. Daszyńskiego (sorki- parkujący tam) kpią sobie z obowiązujących przepisów??? Wg moich wyliczeń (z grubsza) ok 50-60 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów x wysokość mandatu (nie orientuję się ile) = straty wynikłe przez zaniedbywanie zadań, co do których SM została (m.in.) powołana. I to tylko w ciągu jednego dnia.
Co na to el Comendanto? I jego Szef? Tak się gospodaruje naszymi podatkami?
Po następnej "przechadzce" zarzucę forum fotkami łosi. O ile sytuacja się nie zmieni :smt068


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..