Dzisiaj jest 29 mar 2024, 7:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 wrz 2013, 1:14 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 wrz 2013, 0:34
Posty: 24
Wczoraj 15.09 br w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych na ul Francuskiej odbył się pokaz garnków.

Prezentacje garnków z firmy Ekovital szokuje swą skutecznością, a jednocześnie naiwnością ludzką. Ekovital działa prosto. Parę dni przed prezentacją hostessy przy marketach zachęcają do zdrapania zdrapki, w które j główną wygraną są dwa bilety na występ Halamy. Występ ten ma poprzedzić prezentacja kulinarna wraz z degustacją. Zdziwiło mnie to, że wszystkie zdrapki są identyczne, czyli wszyscy wygrywają. Między czasie hostessy proszą o nasze dane imię, nazwisko, telefon, datę urodzenia, podpis, w celu potwierdzenia przybycia na występ. Darmowe uczestnictwo dotyczy jednak osób po 30 roku życia. Sama prezentacja odbyła się na Emilkach. Uczestnicy prezentacji po okazaniu biletów zostali przydzielani do klas, w których czekały przygotowane na nich miejsca siedzące, prezenter wraz z pomocnikami oraz bony do wypełnienia. Po raz kolejny należało podać swoje dane, telefon i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Na drugiej stronie bonu należało podać 4 osoby wraz z adresem, telefonem, które mogły by być zainteresowane prezentacjami. Przedmiotem prezentacji były garnki, które miały same zalety. Gwarancja 25 lat, smażenie bez tłuszczu, mycie bez wody i detergentów, nawet karmel można zetrzeć szmatką, a spalone mleko po starciu zamienia się w pył, udka z kurczaka w zaledwie 12 min. Był również piernik z rondla pieczony bez piekarnika zaledwie w kilkanaście minut. Prezenterka podkreślała na każdym kroku, że garnki Ekovital to garnki 3 generacji, które każdy powinien mieć-zdrowie jest najważniejsze i na zdrowiu nie powinno się oszczędzać, zdrowie nie ma ceny, a ludzie cenią je dopiero jak je stracą. Prezenterka do każdej z prezentacji wybierała inna osobę przeważnie mężczyzn. Mi kazała przetrzeć szmatką rondel po karmelu, mówiąc ludziom i proszę szmatka jest czysta , a tak naprawdę brudną stronę szybko odwróciła. Piernik z patelni kroiła inna prezenterka która zasłoniła się tymi cudownymi garnkami. Co dziwne piernik był jak by ktoś oskrobał lub ściął spód. Bigos z szybkowaru gołym okiem było widać, że jest spalony, jednak prezenterka podniesionym głosem wpierała, że to liść laurowy i wybierała spaleniznę. Po całej prezentacji grupa z klasy znów została rozdzielona, przed klasą czekały ustawione specjalnie do tego celu stoliki. Każdy otrzymał swojego osobistego doradcę, którego celem było sprzedanie nam jak największą ilość garnków.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d84 ... e0cb4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6d ... 13ecb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07f ... 632b9.html

Zaczęło się od pisania na kartce modeli, które nas interesują, po czym konsultant wyceniał zestaw. Mój zestaw został wyceniony na ok 9 tyś. zł- parownik, patelnia, rondel.

http://eco-vital.pl/naczynia/

W przypadku zakupu w tym samym dniu dodatkowa zniżka 50%. W przypadku braku gotówki możliwość zakupy na raty 12miesiecy 212zł rata miesięcznie, 36 miesięcy 155 zł miesięcznie . Gdy prezenter zauważył, że wciąż nie dam się przekonać zaproponował raty 79zł, a na koniec 69zł 36m-cy, za jeden parownik. Nie ulegałem i wtedy wtrąciła się kolejna doradczyni mówiąc no dalej Maciek wyciągaj dowód i podpisuj takiej okazji nie będzie, nam magazyny już pustoszeją. Ja dorzucę Ci kołdrę wełnianą wartości 2000 złotych i kosmetyki niemieckie wartości 500zł , niema co myśleć podpisuj, nie bądź taki . Gdy odmówiłem zostałem zaproszony na degustację bigosu, wtedy kolejny prezenter zaczął mnie namawiać bym kupił choć jeden garnek i nie przemawiało, że jest mi to niepotrzebne. Samo odmawianie skutecznemu praniu mózgu można określić, że zajęło mi ok 40-50min. Z mojej grupy, która mogła liczyć ok. 15 osób tylko ja odmówiłem reszta wcześniej, czy później uległa. Widziałem w oczach tych ludzi pewien rodzaj dumy gdy mogli eksponować kopertę z napisem V.I.P za zakup garnków. Pomyślnie zakończona transakcja , dawała dodatkowy atut możliwość obejrzenia występu w pierwszym rzędzie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab2 ... 04cf8.html

Problem nastąpił po całej prezentacji, ludzie zaczęli szukać sali, w której miał odbyć się występ, nikt nic nie wiedział. Ekipa prezenterów natomiast w pospiechu pakowała się i opuszczała szkołę. Po 30 min. dowiedziałem się przypadkiem, że występ jest na ulicy Maratońskiej niezwłocznie się tam udałem, Bbyło ciemno i nic nie wskazywało na to, że w hali sportowej odbywa się jakikolwiek kabaret. Na miejscu byłem w szoku jak wielu ludzi dało się naciągnąć na garnki wielokrotnie przepłacone, na moje oko ok. 100 lub więcej ludzi zakupiło garnki firmy Ekovital.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e5 ... 081cb.html

Cała akcja sprzedaży była bardzo precyzyjnie przygotowana, wprowadzanie metod szokowych czasem poprzez krzyk, a jednocześnie próba udowodnienia, że garnki te są jednak na każdą kieszeń, a wszystko to dzięki systemowi ratalnemu. Wielu ludzi uległo zwykłemu praniu mózgu nie mieli ani sekundy, by pomyśleć logicznie, wpierano im zalety i przysłaniano oczy gratisami. Cały chaos przed występem i po występie miał na celu odwrócić rzeczywistą uwagę osób, które nabyły garnki, uspokoić je i odwlec od myśli typu: co ja zrobiłem?
Na temat firmy Ekovital powstało wiele artykułów, w których to ostrzega się ludzi przed nieczystymi procederami tej firmy. (FAKT, GAZETA WYBORCZA. itd) Garnki o podobnej funkcji jak garnki Ekovital można kupić w dobrych sklepach za o wiele niższe pieniądze. Osoby, które dały się nabrać na te sprytnie pomyślane praktyki, mogą się jeszcze wycofać w ciągu 10 dni, nie zwlekajcie póki nie jest za późno. Garnki te, to nie żaden interes życia, tylko nabijanie portfela dla sprytnego twórcy tego procederu.
Na koniec przedstawiam Wam artykuł: Spowiedź sprzedawcy garnków: To wszystko to oszustwo

http://www.fakt.pl/pracownik-firmy-ecov ... 906,1.html

oraz jak pewnej Pani wzrastały raty:

http://wyborcza.pl/1,75248,14480975,Fir ... c_3_2.html

Chcecie Państwo więcej artykułów na temat tych kanciarzy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Ekovital lub Firma Łukasz Burda

(zdjęcia są wykonane przeze mnie, przepraszam za jakość)


Ostatnio zmieniony 04 paź 2013, 21:52 przez 59900, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 5:40 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Włączając TV, kompa czy radio, otwierając gazetę, wchodząc do hipermarketu jesteśmy perfidnie poddawani praniu mózgu, manipulacji. Ten przykład który opisałeś to tylko dowód na skuteczność metody. Za głupotę trzeba płacić. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 7:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Ciekawe co Jaros na to...

http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 7:46 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
No to odbył się gdzieś w końcu ten występ Halamy czy nie?


Oczywiście osoby które zakupiły to badziewie mają przecież 10 dni na odstąpienie od umowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 8:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Do mnie wydzwaniali około dwóch tygodni temu. Byli natrętni, dzwonili po kilkanaście razy dziennie. Twierdzili, ze muszę przyjść na ten pokaz, że to wyjątkowa okazja. Nawet około 22:00 potrafili zadzwonić. Nie chcieli powiedzieć skąd mają mój nr, ani przyjąć do wiadomości, że nie jestem zainteresowany ich ofertą. Nękali mnie strasznie tymi telefonami dzień za dniem. W końcu zgłosiłem sprawę na policję i jak za przyczyną działania czarodziejskiej różdżki, telefony ustały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 8:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Byli natrętni, dzwonili po kilkanaście razy dziennie.


Do mnie podobnie :roll:
Ja po którymś razie na pytanie czy rozmawiają z osobą pow. 30-go roku życia odpowiedziałem NIE. Telefony ustały :)
Do mojej mamy wysłali aż 6 zaproszeń - a i tak nie poszła :smt028

zgc_qwerty pisze:
...odbył się gdzieś w końcu ten występ Halamy czy nie?


Też mnie interesuje 8)
Szkoda, że pogromca drobiu tak się daje wpuszczać w maliny :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 8:51 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 wrz 2013, 0:34
Posty: 24
Tak, kabaret się odbył. Nie wszyscy mogli się tam udać, ponieważ po zakupienie garnków poinformowano szczęśliwych nabywców, że Halama jest na Maratońskiej. Wielu ludzi tam nie dotarło a tez i spora ich część praktycznie przyszła na koniec.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e5 ... 081cb.html

Mam wielką prośbę do Was. Trzeba jakoś tą sprawę rozdmuchać. Jeśli znacie kogoś kto dał się wczoraj zaczarować ostrzeżcie go w jakie bagno się wpakował i niech stara się szybko z tego bagna uciekać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 9:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
Ciekawe co Jaros na to...

Nie czepialbym sie wykonawcow... nie oni winni ludzkiej naiwnosci. Aczkolwiek ja na ich miejscu zastanowilbym sie nad tym, ze kabaret zaczyna sie pojawiac przy okazji takich akcji.

Niestety nazwijmy to po imieniu. Trzeba byc debilem albo bogaczem zeby sobie sprawic garnki za 9000zl!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 9:31 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Hehehehehe. A to zabawne, debile się nabierają, a potem będzie płacz :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 10:14 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:08
Posty: 21
Cytuj:
Niestety nazwijmy to po imieniu. Trzeba byc debilem albo bogaczem zeby sobie sprawic garnki za 9000zl!



Czysta naiwność i dziwne nieracjonalne myślenie typu^że sprzedawca to nasz przyjaciel i chce dla nas dobrze^ Agresywny atak socjotechniczny na ludzi najczęściej w podeszłym wieku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 19:41 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
Śmiejecie się z ludzi ale zauważcie, że osoby, które dały się nabrać to są najczęściej starsi ludzi, których łatwiej omamić więc nazywanie ich debilami jest z waszej strony dosyć chamskie. Ciekawe, czy wam będzie tak miło jak w wieku 60 - 70 lat ktoś was oszuka a inni nazwą was debilami. Zastanówcie się co piszecie. Przed takimi oszustwami trzeba ostrzegać i starać się pomagać ludziom podatnym na nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2013, 21:29 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Obcy,masz rację!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 7:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
obcy pisze:
które dały się nabrać to są najczęściej starsi ludzi

A skad wiesz jaka byla srednia wieku? Byles tam? Zakladajac, ze to emeryci zyjacy ze skromnych emerytur to tym bardziej utwierdzam sie w tym co napisalem. Sorry, moja babcia majac 85lat i 1600zl emerytury w zyciu nie dalaby sie namowic na taki wydatek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 8:19 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
A skad wiesz jaka byla srednia wieku?


Gero - tu nawet nie chodzi o średnią wieku :roll:
Tu chodzi o to, że bardzo nieładnie i niestosownie do sytuacji (nieadekwatnie jak wolisz) nazywasz naiwnych ludzi. Debil to zbyt mocne słowo :smt075
Zabrakło nieco empatii... 8)

Dr.Skacz pisze:
Hehehehehe. A to zabawne, debile się nabierają, a potem będzie płacz


Faktycznie zabawne... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2013, 8:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
YELLO_35 pisze:
Zabrakło nieco empatii... 8)

Yello, ja po prostu nazywam rzeczy po imieniu. Rozumiem, ze kazdego da sie omamic, ale na listosc boska sa chyba jakies granice.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..