Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 8:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 lut 2015, 21:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
zgc_qwerty pisze:
Jest jeszcze belka magio, czy jak to się nazywa na przedmieściu nyskim.

zgc_qwerty pisze:
zobaczymy co z "normalnych dań" można tam uświadczyć


Polecam karkóweczkę z opiekanymi ziemniaczkami - tylko ostrzegam, bo porcja jest słuszna :), a co do jakości i walorów smakowych, to sam uświadczysz.
Dla mnie "bomba".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2015, 22:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
zgc_qwerty pisze:

Jest jeszcze belka magio


Wg. mnie to Tobie należy się kartka za taką pisownię :smt021
Pomijam znajomość samej nazwy Bella Maggio, ale właśnie nazwy pisze się z wielkiej litery, bo po cytacie powyżej trzeba szukać o jaką restaurację chodzi :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lut 2015, 22:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Faktycznie, przyznaje się do błędu. Na usprawiedliwienie niech będzie autokorekta, która czasem tak poprawi że wstyd.


No, skoro mówicie że warto to przy najbliższej okazji wybiorę się do Bella Maggio (tym razem pilnowałem żeby komputer nic nie "poprawił".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2015, 10:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Szkoda tylko, ze w Zgo nie serwuja tak ostrych dan jak ja lubie i musze nosic swoje wlasne papryczki, wywolujac czesto zdziwienie kelnerow/ek, ktorym wreczam przy zamowieniu z prosba o dorzucenie do dania :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2015, 10:34 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 gru 2014, 11:59
Posty: 26
grengo pisze:
Polecam karkóweczkę z opiekanymi ziemniaczkami - tylko ostrzegam, bo porcja jest słuszna :), a co do jakości i walorów smakowych, to sam uświadczysz.
Dla mnie "bomba".



Tylko "karkoweczke" to jeszcze trzeba umieć przygotować.

Dalem ostatnio temu lokalowi ponowna szanse po dotychczasowych wpadkach (surowe ciasto pizzy itd.) i zamówiłem karkówkę zapiekana z serem i dodatkami.

Niestety lokal się nie zrehabilitował.

Karkówka okazała się niedopieczona a do tego okrutnie przerośnięta i tym samym niejadalna.

Na więcej eksperymentów niemam ochoty i raczej już nigdy więcej tam się nie wybiorę.

Jakość w takich lokalach nie może codziennie być inna bo wizyta staje się rosyjska ruletka.


Dredek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2015, 18:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
dredek pisze:
Tylko "karkoweczke" to jeszcze trzeba umieć przygotować


Tak naprawdę to wszystko trzeba umieć przygotować. Dobrzy kucharze się uczą tego latami- ćwiczą wiele razy to samo na jednym produkcje. Ja osobiście jak mam iść do restauracji, to wybieram ją od kuchni- idę do restauracji ze względu na kucharza czy szefa kuchni, który ją prowadzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2015, 19:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MarioBross pisze:
Ja osobiście jak mam iść do restauracji, to wybieram ją od kuchni- idę do restauracji ze względu na kucharza czy szefa kuchni, który ją prowadzi.


Zaintrygowałeś - jak to robisz?
Wchodzisz tylnym wejściem?
Prosisz na rozmowę przed tym jak siądziesz przy stoliku?
Opierasz się na opiniach w necie? Info od znajomych?
Jak???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2015, 19:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
YELLO_35,
Znam paru kucharzy, z którymi rozmawiam na ten temat. Kto jest gdzie, co ciekawego robi jak mu idzie. Kolejnym źródłem są opinie znajomych oraz internet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2015, 22:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
MarioBross pisze:
YELLO_35,
Znam paru kucharzy, z którymi rozmawiam na ten temat. Kto jest gdzie, co ciekawego robi jak mu idzie. Kolejnym źródłem są opinie znajomych oraz internet.


MarioBross

wg mnie sondujesz rynek i próbujesz od nas konsumentów trochę wyciągnąć. Ale jeśli się mylę to podaj mi nazwiska bądź inicjały chociaż dwóch szefów kuchni w Zgorzeleckich restaurantach.
W szczególności zaintrygowałeś mnie tym internetem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2015, 23:04 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
ktoś pisze:
sondujesz rynek
tez mam takie wrazenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 10:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
Można powiedzieć, że macie racje i sonduję. Może dowiem się między innymi czegoś nowego od Was i będzie okazja to sprawdzić :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2015, 11:16 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Windujesz rynek?
No to ja powiem jakiej restauracji bym chciał

Chciałbym takiej że podejściu czuje się naprawdę dobrze, żeby był odpowiedni wystrój i w ogóle. Żeby przed zamówieniem pojawiło się czekadełko, żeby każde podane danie czy przekąska były wytłumaczone, skąd pochodzą, co to jest, mniej więcej jak się przygotowuje. Gdyby takie rzeczy tłumaczyła kuchnia to byłoby jeszcze lepiej
Żeby dania były przygotowywane ze świeżych składników, dobrych jakościowo, od lokalnych dostawców. Żeby byłby obłędnie dobre

Dla mnie porcja nie musi być ogromna, bo jak zjesz pełny posiłek czyli przystawkę, danie główne i deser to nie umrzesz pozniej z przejedzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2015, 18:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
zgc_qwerty pisze:
...żeby każde podane danie czy przekąska były wytłumaczone, skąd pochodzą, co to jest, mniej więcej jak się przygotowuje. Gdyby takie rzeczy tłumaczyła kuchnia to byłoby jeszcze lepiej
Żeby dania były przygotowywane ze świeżych składników, dobrych jakościowo, od lokalnych dostawców.


Eeeee - Gesslerowej się naoglądałeś :roll:
Poza tym lokalny dostawca to może nawet z Chin sprowadzać produkty - chyba o producenta Ci chodziło... :smt028

zgc_qwerty pisze:
Windujesz rynek?

zgc_qwerty pisze:
Chciałbym takiej że podejściu czuje się ...


Tu zaciekawiłeś :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2015, 19:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
zgc_qwerty pisze:
żeby każde podane danie czy przekąska były wytłumaczone, skąd pochodzą, co to jest, mniej więcej jak się przygotowuje. Gdyby takie rzeczy tłumaczyła kuchnia to byłoby jeszcze lepiej
Żeby dania były przygotowywane ze świeżych składników, dobrych jakościowo, od lokalnych dostawców. Żeby byłby obłędnie dobre


"Takie rzeczy tylko w Erze"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2015, 19:45 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Podczas ostatnich wakacji przebywałem trochę za granicą i pochodziłem trochę do restauracji, gdzie właśnie było tak jak napisałem.
W porównaniu do tych zgorzeleckich to przepaść!


Muszę czytać swoje posty po napisaniu bo autokorekta zaczyna mnie wkurzać. Posty wyglądają jakbym nie umiał pisać.


Właściciele lokalnych restauracji idą po najmniejszej linii oporu - tak działa brak konkurencji
Żadna restauracja niczym się nie wyróżnia. Właściwie wszędzie to samo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..