Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 mar 2015, 20:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
YELLO_35,
no oczywiście, że te po prawej jest ciekawsze, jak w restauracji
bo tamte barowe to m,nie odpycha.
Co do koloru ryby ta po lewej jest duszona ta po prawej pieczona.
Co do programów kulinarnych niestety nie oglądam, nie mam czasu-
no może z 2 razy widziałem program Madzi na TVN :)

Po prostu w restauracji ma być ładnie i smacznie
Jeśli płacę będąc w RESTAURACJI to wymagam !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2015, 15:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
Jednak nie tylko ja wymagam lub jestem wybredny :)

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2015, 20:05 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MarioBross pisze:
Jednak nie tylko ja wymagam lub jestem wybredny


A widzisz - to tylko ja taki dziwak ;)
Ale umiejętność udowadniania posiadłeś niezwykłą 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2015, 10:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lut 2015, 20:44
Posty: 17
YELLO_35 pisze:
to tylko ja taki dziwak

zgadza się


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2015, 11:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 kwie 2015, 8:11
Posty: 3
Nie jestem "smakoszem" ale wiem co mi smakuje, a co nie. Idąc do restauracji kieruje się zasadą, żeby zamówić to, czego w domu sama nie zrobię, bo po co przepłacać za zwykłego "schabowego". Ale mam parę wspomnień z różnych miejsc, czasem dobrych, czasem niekoniecznie.

1. "Piwnica Staromiejska" 2x jadłam filet rybny w płatkach migdałowych (tego chyba nie ma w menu, ale na zamówienie zrobili), raz było bardzo dobre, drugi raz nie, bo było przypalone. Ale duży plus za ciasto czekoladowe, które jadłam na deser.

2."Espresso" niestety na pizzy były położone całe plasterki szynki konserwowej. Niepraktyczne rozwiązanie, ciężko było odgryźć kawałek, bo za gorące, a pizzy nożem i widelcem jeść nie lubię. Na dodatek niestety obsługa w lokalu ukierunkowana na niemieckiego klienta. Po tej przygodzie innych dań nie odważyłam się jeszcze spróbować.

3. "Miód Maliny" mogę polecić makaron z kaczką i sosem z trawy cytrynowej oraz chyba racuchy z jabłkami (to było chyba ze śmietaną podane i polane miodem), w każdym razie pycha. Obsługa też na plus, bo mimo iż obok siedzieli Niemcy, to nie czuliśmy się "zaniedbywani". Na dodatek mogę polecić naprawdę dobre drinki.

4. "Afirmacja" byłam tam chyba raz, czy dwa. Niestety żaden ze smaków nie wbił mi się na tyle w pamięć, żebym tam chętnie wracała. Choć znajoma zachwala naleśniki po meksykańsku. Dla mnie to bardziej pub niż restauracja, gdzie można iść na dobrego drinka (bo są dobre) a jedzenie to tak tylko jako dodatek.

5. "Tawerna Naoussa" dla mnie oczywiście gyros spezial, bo zawsze dobry, innych specjałów greckich nie mam odwagi próbować.

Pamiętajcie jednak, że to co mi bardzo smakowało komuś innemu nie musi wcale. Na dodatek w każdej restauracji mogą być dania lepsze i gorsze, a w razie wątpliwości najlepiej spytać kelnera/kelnerkę, bo odpowiedni personel też wpływa na ogólną ocenę.

To chyba wszystko co mam do powiedzenia w temacie restauracji. Pizzerie i bary to inna kategoria.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2015, 14:40 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2015, 13:06
Posty: 7
Polecicie dobre miejsca w Zgorzelcu, w których można zjeść naprawdę smacznie? :)

Z góry dziękuję!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2015, 7:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
inna9911 pisze:
Polecicie dobre miejsca w Zgorzelcu, w których można zjeść naprawdę smacznie? :)

Z góry dziękuję!


Zerknij tutaj :

viewtopic.php?f=61&t=895&p=128713#p128713


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2015, 12:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 maja 2014, 19:14
Posty: 3
W Görlitz zamawiam w knejpie pizze ( powiedzmy za 9,90 € ) a jak mi za malo to druga dostaje za 1,00 €. bo im przykro ze sie nie najadlem. Jakby nie patrzec - to mile :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2015, 13:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
bellow11 pisze:
W Görlitz zamawiam w knejpie pizze ( powiedzmy za 9,90 € ) a jak mi za malo to druga dostaje za 1,00 €. bo im przykro ze sie nie najadlem. Jakby nie patrzec - to mile :-)


Miłe to, ale u nas to nie przejdzie - w standard musieliby wpisać zamawianie drugiej pizzy za symboliczną złotówkę ze względu na nienajedzenie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2015, 19:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Byłem ostatnio w Mac Donald's na kawie - a bywam tam rzadko. Jest po remoncie - i jest nowa zasada przy zamawianiu - otrzymujesz numerek :smt003
Pobiłem rekord w oczekiwaniu na kawę + ciastko. Ciastko pomimo zamówienia jabłkowego było sezonowym (w opakowaniu jak do jabłkowego). Kobieta obok oczekiwała chyba dłużej. Otrzymane za chwilę odniosła - było zimne :roll:
Takich rzeczy w MD nigdy nie doświadczyłem :|
A był mały ruch - trzeba dodać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2015, 9:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 cze 2015, 9:51
Posty: 1
Osobiście dochodzę do wniosku że smaczniej (ponieważ robię pod domowe gusta) i taniej wychodzi zrobić dobry obiad w domu (zajmuje trochę czasu - ale jak się polubi to...) stąd też coraz rzadziej odwiedzam restauracje - co najwyżej jak wcześniej zostało wspomniane - idę na dania rybne w piątki - aby weekend fajnie zacząć:-)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sie 2015, 17:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 sie 2015, 17:42
Posty: 4
Musze się pochwalić, że wiem który to geniusz topi restauracje. Tak zwany ROLAND- to nie jest jego imię i on nie jest ze Zgorzelca (tylko ze Świeradowa Zdroju) Muszę to sprostować aby wśród forumowiczów każdy Roland nie był podejrzany. Ten cwaniaczek osiedlowy ma na imię Szymon i uwielbia zapychać zamrażalki produktami jednej z firm, z której ma profity :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sie 2015, 16:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 sie 2015, 15:57
Posty: 3
To skoro on tak działa to nic dziwnego, że restauracje w Zgorzelcu źle wypadają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sie 2015, 19:16 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Restauracja i mrożonki, to nie jest możliwe!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sie 2015, 20:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
oxo pisze:
Restauracja i mrożonki, to nie jest możliwe!!!


Tak dla słabszych- możesz rozwinąć tę myśl?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 79 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..