Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 9:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 sty 2014, 12:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Dr.Skacz pisze:
Czy służba zdrowia jest płatna z podatków, czy państwowa to nie ma to żadnego wpływu na stosunek ludzi do osób leżących na ulicy.

A mi nawet wydaje się, że wpływa. Przy darmowej-państwowej jest większa spychologie "niech ktoś się tymi biednymi ludźmi zajmie" lub "płacę podatki to niech odpowiednie służby się tym zajmują". Odpowiedzialność jest często własnie spuszczana wraz z podatkami jak woda w kiblu. Co wrażliwsi dodatkowo spłukują się datkami na Caritas lub WOŚP i sprawa załatwiona. Prywatna służba zdrowia bardziej daje odczuć na własnej skórze taką pomoc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 15:50 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Dr.Skacz pisze:
ale od osób pijących alkohol codziennie da się w jakiś magicznych sposób tą woń alkoholu wyczuć

Nie no jasne, bede sie nachylal i obwachiwal kogos lezacego na ziemi... stary Ty czytasz te bzdury ktore piszesz?
Dr.Skacz pisze:
A ja mam święte prawo być egoistą i płacić tylko na siebie/swoją rodzinę, zamiast na meneli, ćpunów i innego rodzaju patologie
. Skacz, Twoje
Dr.Skacz pisze:
śmieszne bulwersowanie się nie zmienia faktu
, ze akurat Twoj egoizm mozesz sobie schowac w to miejsce, z ktorego czesto zapach wydobywa sie dosc charakterystyczny (tak a propos zapachow). Akurat teraz jest tak, ze oni beda korzystac z Twoich podatkow czy chcesz czy nie chcesz i musisz z tym zyc :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 15:58 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
To, że ktoś Cię okrada, nie zmienia faktu, że jego kradzież jest bezprawna, a Ty masz z tym żyć "bo tak". Socjalizm nigdy nigdy jeszcze nikomu na dobre nie wyszedł, ale przestudiowania skutków takiego ustroju potrzeba trochę wiedzy, czego od Ciebie nie mam prawa wymagać ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 16:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
Dr.Skacz pisze:
nikt z was nie wykupuje ubezpieczenia na czas wyjazdu do jakiegoś państwa poza UE?


Leczenie w Uni Europejskiej masz bezpłatne :smt028

Dr.Skacz pisze:
A ja mam święte prawo być egoistą i płacić tylko na siebie/swoją rodzinę, zamiast na meneli, ćpunów i innego rodzaju patologie.


Egoistą będziesz do czasu poważniejszej choroby, której nie będzie obejmowało Twoje ubezpieczenie i wtedy będzie rozpacz i szukanie stowarzyszeń i temu podobnych do pomocy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 16:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Dr.Skacz pisze:
ale przestudiowania skutków takiego ustroju potrzeba trochę wiedzy, czego od Ciebie nie mam prawa wymagać
... nie wiem dlaczego kazdy idiota jak nie ma argumentow zaczyna cos bredzic o braku wiedzy. Jesli uwazasz, ze Cie ktos okrada to powiedz mi czy ten fakt juz zglosiles na policji. Odpowiem za Ciebie: NIE, bo nikt Cie nie okrada tylko takie jest prawo.

Idac tym tokiem ktos kto nie ma samochodu moglby powiedziec, ze sobie nie zyczy zeby z jego podatkow budowano droge, ktora pozniej w zimie bedzie trzeba odsniezac i remontowac za jego siano, a z ktorej on sam nie korzysta. Nie chcesz mieszkac w PL i placic? Nikt Cie nie zmusza...! Jestes wolnym czlowiekiem. Sa kraje gdzie nie ma podatkow. Tylko zaczekaj, czy Ty aby zarabiasz na tyle duzo zeby zapewnic sobie taki komfort jak masz tu? Czy to nie jest jednak tak, ze Twoj wklad jest po prostu mizerny i liczysz na to ze dzieki podatkom innym masz mozliwosci.

Najwiecek krzykaczy jest wsrod tych co najmniej sie dokladaja
Ciekawe co powiesz jak stracisz prace? Pewnie bedziesz sadzil pierdy, ze Ty juz tyle zaplaciles, ze teraz mozesz sobie korzystac. Zal.

Pozdawiam Cie cieplo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 18:29 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Gero pisze:
... nie wiem dlaczego kazdy idiota jak nie ma argumentow zaczyna cos bredzic o braku wiedzy.

Popieranie obecnego systemu jest przejawem braku wiedzy lub masochizmu. Inwektywy pominę.
Cytuj:
Jesli uwazasz, ze Cie ktos okrada to powiedz mi czy ten fakt juz zglosiles na policji. Odpowiem za Ciebie: NIE, bo nikt Cie nie okrada tylko takie jest prawo.

Podczas rewolucji bolszewickiej prawo przewidywało przepadek metali szlachetnych, kamieni szlachetnych, dzieł sztuki i innych wartościowych rzeczy na rzecz Komitetu. Okradziono tych ludzi, czy nie?

Cytuj:
Idac tym tokiem ktos kto nie ma samochodu moglby powiedziec, ze sobie nie zyczy zeby z jego podatkow budowano droge, ktora pozniej w zimie bedzie trzeba odsniezac i remontowac za jego siano, a z ktorej on sam nie korzysta.

Dokładnie! Jeśli nie używam czegoś to dlaczego mam za to płacić?

Cytuj:
Nie chcesz mieszkac w PL i placic? Nikt Cie nie zmusza...! Jestes wolnym czlowiekiem. Sa kraje gdzie nie ma podatkow.

Owszem są kraje, jednak nie mogę w nich założyć firmy, gdyż wg Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych będę przestępcą podatkowym :( Poza tym jestem Polakiem i chce żeby nasz kraj w końcu był normalny, a ludzie przestali być dojnymi krowami dla rządu.

Cytuj:
Tylko zaczekaj, czy Ty aby zarabiasz na tyle duzo zeby zapewnic sobie taki komfort jak masz tu? Czy to nie jest jednak tak, ze Twoj wklad jest po prostu mizerny i liczysz na to ze dzieki podatkom innym masz mozliwosci.

Do lekarzy chodzę prywatnych, za przejazd autostradą płacę, wyrzucam pieniądze w błoto na ZUS, niedługo będą zmuszany do płacenia "opłaty audiowizualnej" za samą możliwość oglądania publicznej TV, więc wydaje mi się, że póki co to ja jestem na straconej pozycji, a nie Ci co dostają pieniądze z MOPSu, czy PUPu.

Cytuj:
Najwiecek krzykaczy jest wsrod tych co najmniej sie dokladaja
Ciekawe co powiesz jak stracisz prace? Pewnie bedziesz sadzil pierdy, ze Ty juz tyle zaplaciles, ze teraz mozesz sobie korzystac. Zal.

Owszem, zapłaciłem, więc mam pełne prawo do korzystania ze wszystkiego. Nie zmienia to faktu, że w przypadku nie zabierania mi ponad połowy pensji w podatkach, mógłbym sobie spokojnie odłożyć lub "przepić" te pieniądze i nikogo nie powinno to obchodzić ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 19:25 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych


Widzę, że strzelasz w ciemno :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 19:31 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDUQFjAB&url=http%3A%2F%2Fisap.sejm.gov.pl%2FDownload%3Bjsessionid%3DA80AC23692C0D935B9121E8AA41B1979%3Fid%3DWDU20120000361%26type%3D1&ei=6V_hUuSpGoq5yQPyk4GAAw&usg=AFQjCNEtBmIXSqfFeMwHOEf-HxHx-AHdHQ&sig2=P_XUksKYqc0cSUs37OcLlw&bvm=bv.59568121,d.bGQ&cad=rja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 19:54 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 paź 2013, 23:25
Posty: 40
Dr.Skacz pisze:
Poza tym jestem Polakiem i chce żeby nasz kraj w końcu był normalny


Z takimi podejściem do życia to Polska nigdy nie będzie normalnym krajem.

Od siebie tyle !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 22:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
Dokładnie! Jeśli nie używam czegoś to dlaczego mam za to płacić?


Z dróg nie korzystasz?
Czy ja dobrze załapałem? :roll:

Dr.Skacz pisze:
Poza tym jestem Polakiem i chce żeby nasz kraj w końcu był normalny,


Jaki to wg Ciebie normalny kraj? Co go (sory za wyrażenie) cechuje? :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2014, 7:12 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Yello nie potrafisz, albo nie chcesz czytać ze zrozumieniem, pozwól, że pomogę.
Cytuj:
Cytuj:
Idac tym tokiem ktos kto nie ma samochodu moglby powiedziec, ze sobie nie zyczy zeby z jego podatkow budowano droge, ktora pozniej w zimie bedzie trzeba odsniezac i remontowac za jego siano, a z ktorej on sam nie korzysta.


Dokładnie! Jeśli nie używam czegoś to dlaczego mam za to płacić?

Wypowiedz moja dotyczyła zasugerowanej przez Gero sytuacji, w której podmiot faktycznie nie korzysta z dróg. Jest to tzw. "przykład" sytuacji nie korzystania z czegoś w połączeniu z płaceniem na to.

Może kraj to złe określenie, lepiej pasuje tu państwo. Normalne państwo to takie, które spełnia tylko swoje klasyczne funkcje i nie traktuje nas jak swoich niewolników zakazując nam nawet robienia co chcemy z własnym życiem, ciałem, pieniędzmi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2014, 7:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
A czy ktoś kto nie ma samochodu na pewno nie korzysta z drógjak np pracuje w PGE?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2014, 9:19 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
Yello nie potrafisz, albo nie chcesz czytać ze zrozumieniem, pozwól, że pomogę.


Pomogłeś nieco. Tylko ja nie jestem człekiem słynącym z inteligencji i trzeba mi w prosty sposób pisać :roll:
Napisz zatem przykład takiej osoby :smt023
Tak konkretnie - Ty na pewno wiesz o czym piszesz...

Dr.Skacz pisze:
Normalne państwo to takie, które spełnia tylko swoje klasyczne funkcje i nie traktuje nas jak swoich niewolników zakazując nam nawet robienia co chcemy z własnym życiem, ciałem, pieniędzmi...


To też taka ucieczka od konkretów... :smt075
Jakie to klasyczne funkcje? Łoży na Twoje kształcenie? Nie łoży na Twoje leczenie gdy popadniesz w niedolę?
Prościej pisz - jak chłopu na roli ;) Albo blondynce jak wolisz :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2014, 10:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bog180 pisze:
A czy ktoś kto nie ma samochodu na pewno nie korzysta z dróg jak np pracuje w PGE?

jeśli chodzi Ci o to, że i tak musi dojechać autobusem, to owszem, korzysta, ale wówczas przewoźnik tą opłatę wrzuca w cenę biletu.
Przykład z telewizorem i opłatą audiowizualną (czy jak ona się zowie) jest lepszy i prostszy do zrozumienia. Ja nie mam TV a muszę płacić za możliwość oglądania familiady, nawet jeśłi pracuję w PGE.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2014, 11:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
A zastanawiałeś się że parę programów typu teleturniej, dokument powinieś obejrzeć dla własnej potrzeby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..