Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 sty 2014, 12:29 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Jest różnica, czy ćpun, czy porządny obywatel, który zasłabł. Jeśli takiej różnicy nie widzisz, to nie życzę Ci żebyś doczekał dnia, kiedy jedyna wolna karetka pojedzie do ćpuna/alkoholika, a chwile później będzie potrzebna Twojej rodzinie.

----------------------------------------------

Edit by YELLO_35

Wydzielono z TEGO WĄTKU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 14:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
Jest różnica, czy ćpun, czy porządny obywatel, który zasłabł. Jeśli takiej różnicy nie widzisz, to nie życzę Ci żebyś doczekał dnia, kiedy jedyna wolna karetka pojedzie do ćpuna/alkoholika, a chwile później będzie potrzebna Twojej rodzinie.



Co to za tok myślenia. Również można nie dzwonić na policję, przecież patrol może być potrzebny w tym czasie. Czyli kto jest najodpowiedniejszy do jakiego zdarzenia? Na straż miejska nie dzwonić, na pogotowie również nie dzwonić, więc gdzie?
A po za tym czytaj ze zrozumieniem, zadzwonił pod 112, a oni wezwali karetkę. Więc pretesje do kogo innego :smt064

A czy ćpun bądź pijak nie zasługują na ratunek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 16:28 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Marcopollo pisze:

A czy ćpun bądź pijak nie zasługują na ratunek?


Nie za moje pieniądze. Nikt mnie nie pytał o to, czy chce żeby moje podatki szły na pomoc dla ćpunów, alkoholików, osób niszczących sobie życie w ten, czy inny sposób. I żeby nie było, nie mam nic przeciwko ratowaniu nawet najgorszego menela, ale jestem przeciw marnowaniu moich, Twoich, naszych pieniędzy na pomaganie takim ludziom, kiedy dla osób, potrzebujących pomocy nie ze swojej winy, nie ma środków. Od pomocy takim ludziom powinny być dobrowolne fundacje, stowarzyszenia, etc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 16:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Dr.Skacz pisze:
to nie życzę Ci żebyś doczekał dnia, kiedy jedyna wolna karetka pojedzie do ćpuna/alkoholika, a chwile później będzie potrzebna Twojej rodzinie.

Gratuluje! Mysle ze mozesz smialo pisac podanie o prace do oddzialu ratunkowego. Bedziesz przed wyslaniem karetki prosil o przefaksowanie lub wyslanie mailem skanu ostatniego zeznania podatkowego.

Ja Tobie ten nie zycze, zeby kiedys Twoje dziecko, badz Ty sam zaslabl (pominmy czy bylby to efekt alkoholowy czy nie) gdzies na ulicy i ktos kwalifikowal Cie jako placacego podatki czy nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 16:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
Marcopollo pisze:

A czy ćpun bądź pijak nie zasługują na ratunek?


Nie za moje pieniądze.


A może ten pijak bądź ćpun w trakcie swojego życia zapłacili wystarczająco dużo podatków, aby mogli liczyć na pomoc w razie swojego kryzysu życiowego? Może płacili tak duże podatki, że Twoje dzieci uczą się jeszcze z ich podatków? Tego nie możesz wykluczyć.

Dr.Skacz pisze:
Od pomocy takim ludziom powinny być dobrowolne fundacje, stowarzyszenia, etc.


A stowarzyszenia nie będą już utrzymywane z " Twoich pieniedzy"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 16:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Marcopollo pojdzmy tropem Skacza dalej... nie wysylajmy karetek np. do obcokrajowcow. Przeciez oni nie placa podatkow. Nikt im nie kazal przyjezdzac do Polski. Taka karetka moglaby przeciez pojechac do placacego podatki Polaka :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 16:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero nie przesadzasz? ćpun i pijak to również polacy. Więc nie do wszystkich Polaków. :smt044

A co z zawodnikami Turowa tymi z za granicy w razie kontuzji? zostawmy ich na parkiecie, a co :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 17:36 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
To sie okaze kto Polak, a kto nie... mogl miec np. dziadka w Wehrmachtcie.
Zawodnicy Turowa tez nie. Gdzie biala karetka do czarnego? To rasizm ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 18:33 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Wasze śmieszne bulwersowanie się nie zmienia faktu, że "darmowa" służba zdrowia w istocie nie jest darmową i ktoś za to płaci. O ile prościej byłoby wprowadzić całkowicie prywatną służbę i refundacje ze środków budżetu państwa tylko operacji/zabiegów ratujących życie. I nic ponad to. A mycie, karmienie, doprowadzanie do jako-takiego stanu ćpuna niech sobie osoby o wrażliwych serduszkach finansują w ramach stowarzyszeń, fundacji. I tak, większość stowarzyszeń w Polsce utrzymuje się z dobrowolnych składek członków, a nie ciągnie pieniądze od podatnika. A co do obcokrajowców, nikt z was nie wykupuje ubezpieczenia na czas wyjazdu do jakiegoś państwa poza UE?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 20:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
I tak, większość stowarzyszeń w Polsce utrzymuje się z dobrowolnych składek członków


Czy Ty wyobrażasz sobie ćpuna bądź pijaka jak opłacają członkowskie w stowarzyszeniu?
Już widzę nagłówki: Stowarzyszenie ćpunów i pijaków, członkowskie 200 zł :smt044
dosłownie będą się bić o miejsca hehehe ...

Dr.Skacz pisze:
A co do obcokrajowców, nikt z was nie wykupuje ubezpieczenia


Przecież ćpuny i pijaki przeważnie ubezpieczenie mają! więc czemu odmawiasz im dostępu do służby medycznej?

Ręce opadają, ja wysiadam i wracam do tematu.

A szlag Cie nie trafia jak Twoje podatki są wydawane na twór jakim jest Straż Miejska?
W pierwszej kolejności należy ich zlikwidować!!
Czy czujesz się bezpieczniej widząc SM? bo mi się chce śmiać jak widzę ich na mieście :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 23:07 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Marcopollo pisze:

Czy Ty wyobrażasz sobie ćpuna bądź pijaka jak opłacają członkowskie w stowarzyszeniu?
Już widzę nagłówki: Stowarzyszenie ćpunów i pijaków, członkowskie 200 zł :smt044
dosłownie będą się bić o miejsca hehehe ...

Dr.Skacz pisze:
A co do obcokrajowców, nikt z was nie wykupuje ubezpieczenia


Przecież ćpuny i pijaki przeważnie ubezpieczenie mają! więc czemu odmawiasz im dostępu do służby medycznej?
A szlag Cie nie trafia jak Twoje podatki są wydawane na twór jakim jest Straż Miejska?
W pierwszej kolejności należy ich zlikwidować!!
Czy czujesz się bezpieczniej widząc SM? bo mi się chce śmiać jak widzę ich na mieście :grin:

Po pierwsze:
Takie stowarzyszenia by płaciły (lub nie) NA tych, którzy sami za siebie nie płacą. Po prostu grupa ludzi chce pomóc innym i wykupuje w szpitalu 20 wyjazdów karetek do osób nie będących objętych ubezpieczeniem, umowa, itp.
Po drugie:
Nie wiem kto Ci wciska te bajki, ale zazwyczaj te osoby nie mają żadnego ubezpieczenia, jeśli nie są objęte jakimś państwowym programem Z NASZYCH PIENIĘDZY.
Po trzecie:
Akurat SM to sama zazwyczaj na siebie zarabia, czasami jest nawet źródłem niezłych dochodów dla samorządów. I o ile w naszej pipidówie nie ma sensu jej utrzymywanie to w miastach jak Wrocław, Warszawa, Kraków jest jak najbardziej na miejscu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 23:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
Dr.Skacz pisze:
Nie za moje pieniądze. Nikt mnie nie pytał o to, czy chce żeby moje podatki szły na pomoc dla ćpunów, alkoholików, osób niszczących sobie życie w ten, czy inny sposób. I żeby nie było, nie mam nic przeciwko ratowaniu nawet najgorszego menela, ale jestem przeciw marnowaniu moich, Twoich, naszych pieniędzy na pomaganie takim ludziom, kiedy dla osób, potrzebujących pomocy nie ze swojej winy, nie ma środków. Od pomocy takim ludziom powinny być dobrowolne fundacje, stowarzyszenia, etc.


no to pojechałeś. :smt075
Rozumiem że Ty jeszcze nie pijesz i nigdy tego nie będziesz robił. :smt023
Ale odrzucając wątek alkoholowy :smt030 oby nigdy nie przyszedł taki dzień że spotkasz na swojej drodze kogoś. kto będzie przechodził obok Ciebie powie " nie patrz dziecko bo to pijak" a Ty będziesz miał atak serca lub udar, które w swoich objawach często wywołują bardzo różne reakcje. Wtedy jak ich przekonasz że Ty nie jesteś "pijak i cham, bo każdy pijak to złodziej i cham" :smt064


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2014, 23:42 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Poczytaj kilka wypowiedzi wyżej i nie rób za trolla.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 10:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
Dr.Skacz pisze:
Poczytaj kilka wypowiedzi wyżej i nie rób za trolla.


widzę że zostałeś zawstydzony swoją indolencją w tym temacie. ]:->
Ale nie martw się, nie będę dalej pisał w tym temacie ale proponuję Ci tekę na nowego ministra zdrowia :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2014, 11:05 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Widzę, że muszę Ci wytłumaczyć, gdyż sam tego zagadnienia nie zrozumiesz. Czy służba zdrowia jest płatna z podatków, czy państwowa to nie ma to żadnego wpływu na stosunek ludzi do osób leżących na ulicy. Druga sprawa, że nie wiem, czy wiesz, ale od osób pijących alkohol codziennie da się w jakiś magicznych sposób tą woń alkoholu wyczuć. A to duża różnica w ocenie sytuacji między staruszkiem mającym zawał i staruszkiem naprutym. I po trzecie nigdzie nie pisałem, żeby ćpunom i alkoholikom w ogóle nie pomagać, napisałem, że jedynie powinno to być fundowane z pieniędzy tych, którym na takich osobach zależy. A ja mam święte prawo być egoistą i płacić tylko na siebie/swoją rodzinę, zamiast na meneli, ćpunów i innego rodzaju patologie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..