Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 16:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 wrz 2005, 21:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 wrz 2005, 20:31
Posty: 27
Mariusz , nie ma głupich . Wolę odgłosy natury niż najpiękniejsze śpiewy kiedy nie mam ochoty ich słuchać . I w tym wlaśnie jest przewaga wsi nad miastem . Co do wybudowania nowego kościoła ... nam wystarczy jeden - otwarty tylko dwa razy w tygodniu przez godzinę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2005, 22:27 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:59
Posty: 121
He he he!!!My nie mamy takich pronlemów. U nas organista jest wójtem gminy . Moze sam siebie nie chce słuchać .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 wrz 2005, 7:51 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
no tak ale te "utworki " nie wiele mają wspólnego z organistą.lecą z pewnie z płytki lub kasetki....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 wrz 2005, 8:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Jak się zorientowałem, obyczaj raczenia sąsiadów głosem nie zawsze umuzykalnionego księdza w niedziele i święta, nie jest osobliwością lokalną. Także w innych miastach i miasteczkach Dolnego Śląska jest to praktykowane. Jaki z tego wniosek? Są widocznie dyrektywy kurii i proboszczowie je tylko wykonują, jako polecenie służbowe... :shock: :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 wrz 2005, 10:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
no Panie Paździoch,ale przecież w Zgorzelcu mamy inne kościółka i co ?nic -cicho(narazie).zresztą jak w wcześniej już wspomniałem w sąsiedniej miejscowści grają tylko na jeden a są dwa kościoły(chociaż tam jeden wystarczy i tak jest doniosły)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 wrz 2005, 12:39 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Noo, po co ten pan :?: Marian jestem.. :lol:
nie wiem, jak to jest, czy księża się porozumiewają w tej kwestii, czy jest to uzależnione od ich cech psychicznych lub upodobań muzycznych, czy mają dyrektywy (np. żeby jeden kościół w danej miejscowości), faktem jest, że nie jest tak tylko w Zgorzelcu w Bonifacym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 wrz 2005, 12:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
może ten najmocniejszy i największy może najwięcej ....?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 wrz 2005, 12:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Wierzmy w Pana :!: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 10:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Zaniepokojony zwiększającym się stale udziałem pobliskiego kościoła w zakłócaniu spokoju okolicznym mieszkańcom, w tym także i mnie, postanowiłem zacząć rejestrować te fakty. Inaczej bowiem nie będzie dowodów na tą niezamierzoną i nieprzemyślaną, być może, działalność.

29 marca 2006

W ciągu pół godziny, pomiędzy 8.30 a 9.00 kuranty odezwały się trzykrotnie, co znacznie przekracza średnią i cierpliwość.
Także o godz. 23 z wieży płynęła melodia przez kilka minut.
Następnie przez całą prawie noc musiałem wysłuchiwać melodii z wieży, udało mi się trochę zasnąć i odnotowuję tylko te godziny, w których słyszałem kuranty: 1.15, 4.00, 5.00.

piątek, 31 marca 2006

Jest godzina 9.50 i wieża kościelna znowu „puszcza” muzykę, w ramach tzw. „bonusa”, czyli dodatkowej nadprogramowej przyjemności odbiorcy :lol: .
Standard ustanowiony samowolnie, bez konsultacji z kimkolwiek z przymusowych słuchaczy polega na graniu co trzy godziny, poczynając od 6.00 kończąc na 21.00, dodatkowo o 21.27 Barka. Cały jednak czas trwają eksperymenty i wyraźne usiłowania zwiększenia częstotliwości emisji, dobrze że nikt dotąd nie wpadł na "genialny" pomysł podkręcenia głośności, jak to bywa z głośnikami zewnętrznymi w czasie nabożeństw.
Godzina 11.06 z wieży płynie melodia Barki. Czy ktoś to kontroluje?

poniedziałek, 3 kwietnia 2006

Godzina 17.48 koncert, dwukrotne powtórzenie jakiejś nieznanej melodii, (marsz żałobny?).


Ostatnio zmieniony 03 kwie 2006, 17:06 przez paździoch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 17:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Słuchajcie ja wam proponuje żebyśicie sami zaczeli puszcza muze na full ( najlepiej rooka ) i w tedy jak im zacznie przeszkadza to sie chyba kapną że cus nie tak albo.... Polucku zevra kilkoro ludzi i iś porozmawia z osobami które sa za to odpowiedzalne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2006, 21:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sty 2006, 22:57
Posty: 40
Lokalizacja: Zgorzelec
Przys³uchajcie siê melodii.Na pocz±tku graj± tam marsz ¿a³obny dopiero pochwili melodia przechodzi w inn± mañkie.
    Nie wiem,nie znam siê,nie orientuje siê.Zarobiony jestem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 11:52 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Paździoch ma racje, przegiają z tymi melodiami strasznie, mieszkam blisko kościoła, także dotyka mnie to bezpośrednio i te 3 melodyjki między 8:30 a 9:00 tez pamietam (chyba w środe to było) Szczerze to szlag mnie trafia już od tych melodyjek...tym co nie słyszeli proponuje wieczorem jak juz jest cisza i nie jeżdzą auta podejść i posluchać jak to głośno wyje!! :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2006, 13:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Któregos dnia w lutym na daszyńskiego ( górna częśc nad granicą ) Słyszałem barke o 21:37 siedząc w domu przy lekko uchylonym oknie :) Więc wyobraźcie sobie jak to musiało by głośno


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 cze 2006, 8:38 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Wielebni Duszpastarze parafii pw św Bonifacego :!:
Mimionej nocy co jakiś czas odzywały się kuranty wygrywając cała swoja wielusetwatową mocą frazę jakiejś melodii. To jest nie do zniesienia, apeluję w imię Boże, o ograniczenie eksperymentów na wieży kościelnej, albowiem zakłócają one spokój nam, sąsiadom św Bonifacego :cry: . W ciągu ostatniej godziny trzykrotnie rozbrzmiewała wspomniana fraza, o 9.00 po raz kolejny, potem zabrzmiał dziewięciokrotnie dzwon (nowość :!: :shock: ) i następnie standard, czyli pieśń kościelna, w której tekście są słowa "zmiłuj się, zmiłuj, nad ludem swym", albo podobnie :? :idea:
Domyślam się, iż wspomniane praktyki służyć mają krzewieniu wiary w kraju, w którym jest 99% katolików, podobnie używanie zewnętrznych głośników kościelnych, które z małymi przerwami przekazują wszystko, co się dzieje wewnątrz.
Apeluję o umiar, który to jest cechą zalecaną również przez kościół.

Podejrzewam, że szwankować zaczyna tzw. sterowanie, które dokonywane jest za pomocą telefonu komórkowego, tzn. drogą radiową. Sygnały podatne są na zakłócenia (pamiętam, że po jakiejś burzy długo wracało to do "normy" :) ), albo też jakiś młody kleryk z braku lepszego zajęcia bawi się komórką, czego efekty są żałosne :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 cze 2006, 8:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:23
Posty: 453
Lokalizacja: Zgolek -> Ujazd
a co Wy nie wiecie ze ksieza tez maja swoje hobby, tam pewno jest jakis powazny DJ :lol: i uklada nam playliste :P zobaczymy co jeszcze wymysla :D

a tak na powaznie to zagranie Barki o 21.37 w zupelnosci wystarczy :) tak pozatym uwazam ze jest to jakis taki fajny gest :D a reszta to juz zdeka przesada :!: :!: :!: :!: :!: :!:

to ja se tez postawie sprzet w srodku mista i bede puszczal hardcore trance :!: ciekawe jak szybko mnie zamkna :P :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..