Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 10:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 mar 2014, 10:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak przy okazji. Słyszałem, że Stadthalle ma zostać wyburzona. Czy to prawda? bo jakoś wierzyć mi się w to nie chce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 10:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
viper126pzgc pisze:
Tak przy okazji. Słyszałem, że Stadthalle ma zostać wyburzona. Czy to prawda? bo jakoś wierzyć mi się w to nie chce.

jeszcze parę lat i się sama zawali.
Jest stowarzyszenie "Fördervereins Stadthalle Görlitz e.V.", które stara się o przywrócenie hali do użytku. Jednak składki członkowskie (20 EUR rocznie) i kilku sponsorów entuzjastów nie da rady wysupłać 25 do 40 milionów EUR (bo różnie szasuje się koszty remontu i dostosowania do nowoczesnych wymogów koncertów, targów czy czegokolwiek).

Chyba nie znajdzie się odważny, który podejmie decyzję o wyburzeniu, więc póki co stoi niefunkcjonalny kloc i czeka na wpompowanie kuuuuupy siana by ładnie się prezentował z granicy :)

PS. może by wydzielić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 11:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Wyburzenie to na razie raczej plotka. Z tego co sie dowiedzialem caly czas trwaja poszukiwania sponsora tylko, ze z roku na rok stan budynku sie pogarsza, przy tym pojawia sie pytanie czy miasto bedzie stac na utrzymanie hali.

Mnie najbardziej by interesowalo otworzenie ruchu pod tym lacznikiem ulicy z hala :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 12:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
PS. może by wydzielić?


Zrobiono:

viewtopic.php?p=122407#p122407


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 15:45 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam nadzieję, że znajdą inwestora i uda się odnowić halę - jakby nie patrzeć, to zabytek ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 17:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
manzir pisze:
to zabytek

Tak wlasnie (moze zbyt malo wnikliwie) szukalem dzis i nie ma nigdzie jej na liscie zabytkow. Co mnie zdziwilo bo to budynek z 1910.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 19:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
...nie ma nigdzie jej na liscie zabytkow. Co mnie zdziwilo bo to budynek z 1910.


To nie powinno akurat dziwić - rocznik to nie wszystko.
Gdy pomagałem Wikiekspedycji w naszym regionie dowiedziałem się, że kwestie te są zależne m.in. od właściciela. I tak np. nie każdy kościół w regionie znajduje się na liście zabytków NID-u ( NID ) - być może tu jest podobnie. Nikt tego nie zgłosił i formalności nie dopełnił. W samym Zgorzelcu na jednej ulicy kamienice z podobnego rocznika są zabytkiem lub nie - przykład Staszica, Boh. Getta, Czachowskiego czy Daszyńskiego jest tu ewidentny.
Kiedyś o tym pisał Neo bodajże...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 20:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
W samym Zgorzelcu na jednej ulicy kamienice z podobnego rocznika są zabytkiem lub nie


Co tam całe kamienice, w jednym ciągu jedna klatka jest, a druga już nie. A jeden rocznik budowy, ta sama architektura.
Tu macie cały wypis które są, a które nie. Od strony 56.
Widać jak skaczą nr.
http://edzienniki.duw.pl/duw/WDU_D/2012 ... cznik1.pdf


Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, 20:56 przez Marcopollo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 20:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Marcopollo pisze:
Co tam całe kamienice, w jednym ciągu jedna klatka jest, a druga już nie. A jeden rocznik budowy, ta sama architektura.


Takiego akurat przypadku nie potwierdzę - a na potrzeby Wiki sfotografowałem wszystkie (wg NID-u) zabytki zgorzeleckie...
Ale dopuszczam możliwość, że masz rację :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2014, 21:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Gero pisze:
szukalem dzis i nie ma nigdzie jej na liscie zabytkow.

jak nie Stadthale to co? Aczkolwiek w Görlitz jest tyle zabytków, że mogli przeoczyć ;)

Też nie znalazłem Stadthale na liście zabytków, bo nawet nie znalazłem jakiejś w miarę wiarygodnej listy! Ale z innych tekstów, gdzie ludzie się burzą, że "co na to konserwator zabytków" oraz z rozsądku wnioskuję, że jednak zabytkiem jest.

Wracając do remontu, to ostatnio jakieś biuro architektoniczne zbadało budynek i stwierdziło, że jest gorzej niż myśleli. Konstrukcję zżera rdza, wilgoć panoszy się wszędzie i wszystko butwieje - wycenili, że na najpilniejsze prace, żeby ponownie się nie zawaliła potrzeba ok 345 tys. ełrów a miasto może wysupłać jedynie 122 tys. Resztę mogłoby dać ministerstwo, ale nie da, bo da jedynie pod warunkiem, że w najbliższym czasie będzie przeprowadzony remont. A nie będzie, bo miasto wydało już dwa miliony! (2.000.000 EUR) na przygotowanie remontu i pieniądze się skończyły.

Stadthalę prawdopodobnie będą chcieli sprzedać pod warunkiem zachowania jej funkcjonalności, a jak nie znajdzie się kupiec (co wątpliwe) to będzie można ją kupić i zrobić z niej magazyn :)

Obrazek
Foto: Pawel Sosnowski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2014, 11:30 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
tadam pisze:
gdzie ludzie się burzą

Ludzie sie moga burzyc - to o niczym nie swiadczy.

Moge potwierdzic w 100%. Jest na liscie zabytkow tak jak pisal manzir, wiec nie wydaje mi sie zeby mieli ja zburzyc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2014, 11:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Gero pisze:
wiec nie wydaje mi sie zeby mieli ja zburzyc.

Jak już pisałem - nie znajdzie się odważny, który by podjął taką decyzję. Kasy jednak nie ma nawet w tak bogatych Niemczech a co za tym idzie jest szansa, że sama się zawali, a w zawalaniu to ona jest akurat dobra ;)

Gero pisze:
Moge potwierdzic w 100%

masz jakąś listę zabytków Görlitz? bo ja nie mogę nic sensownego znaleźć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2014, 12:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
tadam pisze:
masz jakąś listę zabytków Görlitz? bo ja nie mogę nic sensownego znaleźć.

Nie mam. Szukalem, szukalem, ale tez nic nie znalezlem poza wzmianka, ze w 2013 byla otwarta dla zwiedzajacych podczas Tag des offenen Denkmals (co juz w zasadzie wiele wyjasnilo). Poniewaz ciekawosc mnie zzerala to zdecydowalem sie zadzwonic do Denkmalschutzbehörde i tam mi potwierdzili ze jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2014, 8:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
viper126pzgc pisze:
Stadthalle ma zostać wyburzona

jest szansa, ze nawez bez udzialu z zewnatrz...

Obecnie jest ogrodzna gdyz grozi zawaleniem

http://www.hitradio-rtl.de/top-aktuell/ ... t-1076710/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2015, 13:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ktoś wie może co tak naprawdę wynika z tego opracowania?
https://www.facebook.com/bevenue.de/pho ... =1&fref=nf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..