Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 maja 2014, 19:32 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 maja 2014, 19:14
Posty: 3
Dla kogoś,kto przeprawadził się z Podkarpacia w te rejony, każda wizyta na zgorzeleckiej poczcie to prawdziwy szok i powrót w czasy głebokiego socjalizmu.OK - pracownicy są super mili ale organizacja obsługi ( jedna kolejka i wynikające z tego ciągłe kłótnie pomiędzy kolejkowiczami ) jest poniżej wszelkiej przyzwoitości. Ale to nic. Dworzec Zgorzelec Miasto przebija wszystko !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2014, 19:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie byłeś w sanepidzie, umarłem ze śmiechu jak zobaczyłem tabliczkę z napisem "POKÓJ MASZYNISTEK" :smt003
Zostało jeszcze kilka takich perełek rodem z PRL...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2014, 21:13 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
wydaje mi się że nie jest źle na poczcie głównej. jedna kolejka do 3-4 okienek, w każdym załatwisz wszystko. tak jest optymalnie. kolejki są, bo ludzie nie wiedzieć po co np. płacą rachunki na poczcie zamiast przez internet, czy jak kto nie lubi internetu - w markecie na kasie. pani musi wklepać dane nadawcy / odbiorcy do np. nadania przesyłki i to zajmuje czas. a nie przyjechałeś czasem z bieszczad i po prostu poczta świeciła tam pustkami? :). ja nie toleruje kłótni w kolejce, od razu walę w zęby bo i tak mam zawsze racje :D żarcik :).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2014, 17:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
W UP przy ulicy Poniatowskiego można płacić kartą płatniczą. Wygląda to trochę dziwnie, ponieważ najpierw trzeba wyjąć gotówkę jak w bankomacie, a potem nią zapłacić :) Niestety pracownica poczty nie informuje o pobieranej przy tym prowizji. Myślę, że taka informacja powinna być podawana lub umieszczona w widocznym miejscu przy okienku. Mam konto w PKO BP, system płatniczy na poczcie obsługuje ten sam bank, a mimo to została mi pobrana z konta prowizja. Żenada :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2014, 11:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Niestety poczta na Poniatowskiego to katastrofa:(

Jako klient masowy nadający kilkaset przesyłek miesięcznie na Poczcie Głównej nie mogę powiedzieć o niej złego słowa, tak samo jak o pracownikach - zawsze są chętni do pomocy, uprzejmi i widać, że się starają.

Idąc na pocztę na Poniatowskiego cofam się w czasie - większą część czasu jedno okienko jest nieczynne, a Pani za nim robi jakieś zestawienia, czy zajmuje się przesyłkami masowymi. Od nich jest Główna i tam powinny być one noszone, a tak absorbują pół dnia pracowników. By kupić głupi znaczek trzeba stać w kolejce - czemu nie ma tam automatu? Czemu nie ma skrytek do odbioru przesyłek poleconych - po wpisaniu numeru przesyłki i nazwiska powinny być wydawane przez automat - działa to w wielu krajach. Wieczny brak druków i żebranie o nie, długopisy na sprężynkach, wygląd sprzed 30 lat, małe otwory w szybach tak niepraktyczne, że przesyłki podawane są górą itp, itd.
Wypełniłem druk, by polecone listonosz wrzucał mi do skrzynki, bo za każdym razem wychodziłem stamtąd wściekły, że straciłem 30-40min, by odebrać mały list. Unikam tego miejsca jak ognia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2014, 7:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
gobo007 pisze:
Wypełniłem druk, by polecone listonosz wrzucał mi do skrzynki, bo za każdym razem wychodziłem stamtąd wściekły, że straciłem 30-40min, by odebrać mały list.

z tym bym uważał... mam złe doświadczenia. kupuję trochę różnych śmieci w internecie i niestety dwa razy przesyłki do mnie nie dotarły a listonosz potwierdził, że w skrzynce zostawił. co wtedy się dzieje? nic, słowo listonosza jest ważniejsze niż słowo adresata, napisałem i zostawiłem na poczcie reklamację ale nic z niej nie wynika. wszystko jest dobrze, jak jest dobrze, jednak jak coś jest nie tak, potwierdzenie listonosza załatwia ewentualne roszczenia i odpowiedzialność poczty za przesyłkę. dlatego wróciłem do awizowania i stania w kolejce.
miałem podobną przygodę swego czasu też z inPostem, tzn przesyłka nie dotarła choć donosiciel potwierdził, że dostarczył. dzwonię z reklamacją i mówię jak się sprawy mają, no i pani po drugiej stronie reklamację przyjęła, nawet sprawdziła i z GPSa doręczyciela wynikało, ze dnia którego przesyłka miała być wrzucona do skrzynki była pod wskazanym adresem, jednak skoro twierdzę, że przesyłki nie otrzymałem ona mi wierzy przeprasza i pyta się jak możemy sprawę załatwić. zaginęła wtedy bajka dywidy dla mojego młodego, więc mówię, ze była to taka a taka płyta, którą kupiłem na allegro - chodziło o "cudaczka kiwaczka" i był chyba tylko jeden sprzedawca w Polsce :) InPost zakupił drugą płytę,pewnie na koszt doręczyciela i po tygodniu płyta została z przeprosinami dostarczona. dlatego ta firma zdobyła sobie u mnie dużego plusa i kiedy tylko mogę na allegro w opcjach przesyłki wybierać, kto ma dostarczyć zakupy, zawsze wybieram ich (zwłaszcza odkąd pojawiły się paczkomaty w mieście).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2014, 8:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Z InPostu też korzystam jako nadający. Tygodniowo wysyłam 20-30 paczek i doświadczenia mam raczej pozytywne. Piszę "raczej" bo raz ukradziono mi 2 przesyłki - okazało się, że ukradł je zawodnik wyciągający paczki z paczkomatu i szybko poleciał z pracy.
Co do poczty:
Polecone mi na szczęście jeszcze nie zaginęły, dlatego chwalę sobie możliwość zostawiania ich bezpośrednio w skrzynce, a też sporo kupuję drobnych rzeczy. Staram się jednak kupować takie, których nie będzie mi żal, jak zaginą. Cenniejsze rzeczy zamawiam już jako paczki, czy przesyłki kurierskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2014, 19:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lip 2014, 16:51
Posty: 3
ja zawsze idę na pocztę z żoną, jest niestety (nerwowa) i jak się wydrze na te baby to chodza jak w zegarku i kolejka się jakby zmiejsza. Także musicie moi drodzy poszukać odpowiedniej drugiej połówki ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lip 2014, 6:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
krzysiek999 pisze:
...musicie moi drodzy poszukać odpowiedniej drugiej połówki...


Najlepsza taka :

krzysiek999 pisze:
...niestety (nerwowa)...


Nic tylko pogratulowac wyboru :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lip 2014, 13:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
krzysiek999 pisze:
ja zawsze idę na pocztę z żoną, jest niestety (nerwowa) i jak się wydrze na te baby to chodza jak w zegarku i kolejka się jakby zmiejsza. Także musicie moi drodzy poszukać odpowiedniej drugiej połówki ;)


nie baby a pracownice, a co do żony... hm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lip 2014, 13:49 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolega krzysiek999 w domu "chodzi" jak w zegarku, ponieważ żona

krzysiek999 pisze:
jest niestety (nerwowa) i jak się wydrze


... to masakra ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..