Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 11:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 20 cze 2014, 7:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
cortland pisze:
Z ciekawości - ile dostajesz diety, i czy uważasz że Ci się należy?

stosujesz logikę Macierewicza a ja z nią niestety nie potrafię polimeryzować... nie wiem po co brniesz w te swoje objawienia, ale widać nie umiesz inaczej...
nie chce mi się tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem, powiem Ci tylko, że na drugi raz zanim znowu coś pierdykniesz w słusznym gniewie, ugryź się palec zanim wciśniesz enter. zastanawiam się tylko
cortland pisze:
Nie ma to jak połamać mieszkańcom język na łacinie. Chciałbyś mieszkać na ulicy np. Ubergeringera (pierwsze to u umlaut) albo Oehringbauma, a może Goettingen-Schmackendorfa?

gdzie Ty się łaciny uczyłeś, skoro z lekcji takie nazwiska zapamiętałeś?
nie chce mi się gadać już o tym jak to Scultetus wielkim astronomem i kartografem był, bo rozumiem, że do Ciebie to nie dociera. rozumiem też, że nie dociera, że ulica owa wiedzie przy płocie jego rodzinnego domu - przez pole, które pewnie nawet kiedyś do jego rodziny należało. wisi Ci kalafiorem, że raczej nie ma ważniejszej postaci historycznej - jeżeli znasz takową, to podaj proszę - która by z naszej wschodniej części miasta pochodziła i pozostawiła swój trwały ślad w historii zarówno tego miasta jak i regionu.
rozumiem, że Ciebie zajmuje tylko to, że jakaś menda wzięła w łapę i to oczywiście z Twoich podatków o czym jesteś przekonany bo Ci tak Twoja niezawodna intuicja granicząca z pewnością podpowiada?
cortland - nie idźcie tą drogą proszę, bo błądzicie w czarnej dziurze.

P.S.y
a propo dziwnych nazwisk jeszcze, tak z mojego własnego doświadczenia w tym mieście zresztą. na początku lat osiemdziesiątych zamieszkałem z rodzicami na świeżo powstałej wtedy ulicy Kotsisa. nikt bladego pojęcia nie miał co to za Kotsis? najczęściej jak podawałem nazwę mojej ulicy, słyszałem, że to chyba jakiegoś wodza indiańskiego imienia. książkę by można napisać z przekręceń jakie wyczytywałem przez lata na zaadresowanych do nas kopertach, czego to ludzie nie wymyślą: Koczisa, Kocisa, Kodżisa, Koczusa, Kotsika... często z tego powodu był ubaw, nie zauważyłem jednak aby u mnie czy u moich sąsiadów z tego powodu jakaś trauma się rozwinęła - nikt z tego powodu gazu nie odkręcił ani się w garażu nie powiesił, stad pozwalam sobie wysnuwać wniosek, że można z tym żyć. ja nawet dzięki temu, że mieszkałem kiedyś przypadkiem na takiej ulicy, trochę bardziej zwróciłem uwagę na Kotsisa, jako na malarza, którego być może inaczej bym w ogóle w swojej głowie nie odnotował, a tak to wręcz zacząłem jego obrazów szukać i do dziś je bardzo lubię i pamiętam nawet gdzie wiszą w warszawskim muzeum narodowym :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2014, 15:24 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
@neandertalski
"No brawo Jasiu" ;)
A trza było tego Scultetusa po naszemu Szulcem/Szolcem nazwać i by nikt nie miał wątów bardziejszych. Myślę. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..