Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 20:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Czy żadasz przedstawienia szczegółów nt inwestycji, o których wspomina R. Gronicz w kampanii?
Tak i uzależniam od tego poparcie dla burmistrza 19%  19%  [ 4 ]
Tak, ale nie wierzę, że do tego dojdzie 48%  48%  [ 10 ]
Nie, burmistrz nie musi się nikomu tłumaczyć bo rozwój widać gołym okiem 33%  33%  [ 7 ]
Nie wiem 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 21
Autor Wiadomość
Post: 14 paź 2014, 22:32 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2014, 20:54
Posty: 12
Z uwagi na istnienie gorącego wątku o bredniach innego kandydata na stanowisko burmistrza proponuję rozdzielić dyskusję na temat bredni kandydata Gronicza, czyli Rafała II Kadencje Skutecznego.

Kandydat Gronicz spogląda z billboardów i przekonuje, że skutecznie zainwestowali 150 milionów w rozwój miasta z udziałem 78 mln z zewnętrznych źródeł. To jest strategia na wybory 2014- przekonać, że skuteczny. Przyznaje: skutecznie wydał pieniądze ale nie mogę potwierdzić, że zainwestował w rozwój, bo jaki Zgorzelec jest, każdy widzi. Gdyby kandydat Gronicz wierzył, że za jego czasów Zgorzelec się rozwinął promowałby się tak: "To my wydawaliśmy Twoje pieniądze przez ostatnie osiem lat. Jeśli nie widzisz efektu i Twoim zdaniem miasto się nie rozwinęlo to na mnie nie głosuj", ale takiego wyboru Gronicz nie daje, bo to ryzykowniejsze niż dogmatyzowanie, że rozwój jest, bo kasa wydana.

Ponawiam apel o rozliczenie hasła wyborczego kandydata Gronicza w sprawie wydatków w inwestycje rozwojowe- data wydatkowania? kwota wydatkowana? kto wydatkował (rozumiem, że liczba mnoga wskazuje, że dotyczy to również spółek komunalnych)? cel wydatkowania? źródło finansowania? jaki efekt rozwojowy ? jakie koszty utrzymania i wpływ na budżet lat następnych? dla uproszczenia- dane w mln zł, można pominąć inwestycje poniżej 0,5 mln


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 11:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Świetny pomysł i celne uwagi, niestety zwolennicy Gronicza w żaden sposób nie odniosą się do zapytań. Zauważyli i słusznie, że z każdą odpowiedzią pogrążają się i muszą brnąć w kierunku ośmieszania, obrażania. Gronicz z NICZEGO nie będzie się nam tłumaczył z własnej woli, a żeby zweryfikować jego " osiągnięcia finansowe" należy mieć dostęp do poufnych danych, to dało by obraz z uwzględnianiem np kruczków czy kreatywnej księgowości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 16:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak zwykle bredzisz. Głupie insynuacje powodują, że jesteś postrzegana jako troll i nikt nie ma ochoty z Tobą rozmawiać. Nie szukaj drugiego dna, nie dorabiaj sobie ideologii, że jesteś tak świetną mówczynią, że wszystkich zagięłaś.
To tyczy się tego "zauważyli i słusznie, że z każdą odpowiedzią pogrążają się i muszą brnąć w kierunku ośmieszania, obrażania".
Szkoda po prostu czasu na dyskusje z Tobą.
I tyle mojego komentarza.
pp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 18:04 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2014, 20:54
Posty: 12
Martaw33, kampania wyborcza polega na przekonaniu większości, że jest się tym człowiekiem, który będzie najlepiej zarządzał miastem. Obecny burmistrz ma z jednej strony łatwiejszą sytuację, bo może o sobie powiedzieć, że ma doświadczenie a z drugiej trudniejszą, bo musi się wytłumaczyć z tego, co do tej pory zrobił.
Doradcy na naradzie ustalili- może uda się nie rozliczać z przeszłości- podsumujemy ją, że SKUTECZNIE. W ruch poszły kalkulatory, przechwałki i wynajdywanie co do 150 milionowego worka wrzucić można. Nawrzucali, nawrzucali, równa się 150 mln i dawaj to na billboard w pierwszym tygodniu, w drugim tygodniu doklej "ojca sukcesu" w pozie wybitnego fachowca.
Nie ma sensu oczekiwać od Gronicza uczciwości w kampanii, bo to już jego trzecia kampania, on walczy o utrzymanie miejsca pracy. Nie mówi tego wprost ale normalnie się boi, bo wie, że społeczeństwo nie jest takie głupie i już kupiło jego teksty o rozwoju i 150 mln. Dla przypomnienia cytat z oficjalnej strony miasta:
zgorzelec.eu środa, 16 marca 2011 15:11 pisze:
21 września 2010 r. wydzielone w południowej części miasta tereny inwestycyjne zostały włączone do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jako Podstrefa Zgorzelec. Eksperci ministerialni szacują, że na 16 ha zgorzeleckiej podstrefy powstaną inwestycje warte blisko 150 mln zł. Miasto zyska dzięki nim przeszło 400 nowych miejsc pracy i wpływy z podatków. Wzrost konkurencyjności na rynku pracy i usług korzystnie wpłynie też na efektywność przedsiębiorstw już istniejących w mieście i da szansę stworzenia co najmniej 100 kolejnych etatów, tym razem poza strefą, w hotelarstwie, gastronomii, handlu, usługach. To impuls do rozwoju.


Żeby rozkręcić dyskusję proponuję ranking "MEGA INWESTYCJI ROZWOJOWYCH GRONICZA", moje typy:
1. HALA SPORTOWO WIDOWISKOWA- 42 MLN?
2. SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA- ? MLN?
3. SKWER PRZED ARKADIĄ- 0,4 MLN

Czekam na propozycje, głosowanie do 14 listopada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 20:34 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Widzisz next bardzo ciężko będzie zrobić taki ranking, wrzucę jednak do niego swoje 3 groszę. W ślad za otrzymaną wczoraj nową gazetką od sztabu Aniszkiewicza:
PRZEWIDYWANY MINIMALNY KOSZT ZAKOŃCZENIA BUDOWY HALI WYNIESIE 45.377.844 zł I 46 gr.
jest więc to z 3,5 mln więcej od kwoty pierwotnie zakładanej. Informacja ta oparta jest oficjalną odpowiedzią z Urzędu Miasta z dnia 19września 2014
Mówiąc krótko z rzekomych 150 mln zł wydatkowanych na inwestycje w ostatnich 8 ? latach ponad 45 mln to budowa hali :smt021 W tym samym dokumencie czytamy że Urząd Miasta nie podpisał żadnej umowy dzierżawy hali. Tyle faktów, zastanawiają mnie jeszcze przyszłe koszty utrzymania tej hali.
Z innej beczki jak pewnie widzisz to dyskusji wtrącił się "moderator" GOBO, O ile mogę radzić, staraj się nie wciągać w dyskusje z tym typem, zignoruj go, przytakuj. Jak nie, zacznie Ciebie obrażać, prowokować, wpinać się w dyskusję bez ładu i składu, starając się zmienić tory dyskusji na pyskówkę. Prawdopodobnie zachowuje się tak, gdyż jest nie kolegą raczej znajomym,
pana nie z PO burmistrza Gronicza. Pozdrawiam Marta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 20:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 lis 2009, 8:18
Posty: 66
Lokalizacja: Łagów
Martaw33 pisze:
Cytuj:
Z innej beczki jak pewnie widzisz to dyskusji wtrącił się "moderator" GOBO, O ile mogę radzić, staraj się nie wciągać w dyskusje z tym typem, zignoruj go, przytakuj. Jak nie, zacznie Ciebie obrażać, prowokować, wpinać się w dyskusję bez ładu i składu, starając się zmienić tory dyskusji na pyskówkę. Prawdopodobnie zachowuje się tak, gdyż jest nie kolegą raczej znajomym,
pana nie z PO burmistrza Gronicza. Pozdrawiam Marta


Bo pewnie niejaki "GOBO 007" jest moderatorem i POplecznikiem obecnego burmistrza. :smt084
To by tłumaczyło sprawę :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 22:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Pisałem to dziesiątki razy, napiszę i kolejny, bo może faktycznie dla niektórych pewne zdania są za trudne do zrozumienia.
Nie jestem w żadnych komitetach poparcia, nie udzielam się politycznie i brzydzę się politykami. Doszliście do tego momentu, czy już się zgubiliście? Jeśli czegoś nie rozumiecie, to pytajcie.

Dlaczego irytuje mnie Aniszkiewicz? Bo plecie bzdury. Obiecuje gabinety lekarskie i dentystyczne w szkołach, których roczne utrzymanie to kilkaset tysięcy złotych, nie licząc 1-2milionów, które potrzebne są na dostosowanie i wyposażenie gabinetów, nie mówiąc o pensjach osób tam zatrudnionych. Bredzi o drogich opłatach za wodę i śmieci - wypunktowaliśmy z Igorem ostatnio ile wynoszą opłaty w innych miastach w okolicy - są podobne, lub wyższe. Aniszkiewicz obiecuje, że radni zrezygnują z diet. Kpina - po pierwsze nie wie kto zostanie wybrany, a po drugie nie było takiego przypadku w historii i nie będzie. Ludzie nie są idiotami. Wykonują pracę i za to kasa im się należy.
Prowadzę działalność i jak słyszę o wpieprzaniu się urzędasów w firmy i kolejne regulacje, tym razem na rynku lokalnym ta aż mnie trafia. Im dalej trzymają politycy i radni łapy od małych firm, tym te lepiej działają. A jak ktoś jest słaby i sobie na rynku nie radzi, to padnie - i tak to powinno działać, a nie przez utrzymywanie trupów: dotacjami, zwolnieniami, ulgami - w momencie zakręcenia kurka wszystko pada. To żadna pomoc dla firmy, chyba że w przedłużeniu agonii.
Przeciwnikiem hali byłem i jestem - koszykówka mnie nie interesuje i pisałem o tym z 2-3 lata temu jak pojawił się pomysł na tę inwestycje. Łudziłem się, że nie wypali, ale niestety nic z tego nie wyszło.
A co mnie cieszy z kadencji Gronicza? Wymiana latarni na oszczędne - krok po kroku. Remonty ulic, place zabaw między blokami, fort na Konarskiego, rewitalizacja parku przy moście granicznym, ścieżki rowerowe: od mostu do Bulwaru Greckiego i od Wrocławskiej w stronę Jędrzychowic. Cieszy mnie remont Francuskiej, gdzie sporo czasu przebywam i kostka, która tam była doprowadzała mnie do szału - była głośna i śliska. Jestem zadowolony z przebudowy Kościuszki, remontu ul. Rubinowej, odnowienia pomnika Orła, remont Armii Krajowej, Zamiejsko-Lubańskiej, budowa parkingu przy szpitalu, wydzielenie pasów do parkowania na Warszawskiej, boiska przy szkołach, budowa ramp i ścian wspinaczkowych, ławeczki w kilku miejscach, np. na Langiewicza, II Armii Krajowej itp. Takich rzeczy jest więcej, ale zaślepieni nienawiścią mało co widzicie. Spróbujcie teraz zrobić podsumowanie co zrobił Fiedorowicz, Leszczyński, czy inni, którzy byli u koryta. Są też rzeczy, które mi się wcale nie podobają: hala, płatne parkingi o których była mowa oraz likwidacja starej hali przy Traugutta i przerobienie jej na bibliotekę. To jakieś kuriozum i mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie.
Dlaczego nie chcę też dać szansy Aniszkiewiczowi? On jest dla mnie neutralny i przeźroczysty, bez polotu - jak Olejniczak z SLD kiedyś. Nie wadzi mi, ale tego nie powiem już o tych, którzy stoją za nim i którzy mają już obiecane wysokie stołki. Tamte osobniki to już małpy z brzytwami. I to ich dojścia do władzy się boję, a nie Waszego guru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 22:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
Olek pisze:
Cytuj:
Bo pewnie niejaki "GOBO 007" jest moderatorem i POplecznikiem obecnego burmistrza. :smt084
To by tłumaczyło sprawę :smt023


Olek masz rację, zobacz:
gobo007 pisze:
Cytuj:
Jak zwykle bredzisz. Głupie insynuacje powodują, że jesteś postrzegana jako troll i nikt nie ma ochoty z Tobą rozmawiać. Nie szukaj drugiego dna, nie dorabiaj sobie ideologii..........

Chyba nie taka jest rola moderatora ? :smt021
Chyba, że moderator gobo007 jest cenzorem ?

Jak za komuny władzę chwalimy. :smt023
I taka jest linia moderatora gobo007(Piotra P.)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 22:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ale ja nikogo nie moderuję - człowieku o co Ci chodzi?
Po co podajesz też moje inicjały? Jaki to ma związek ze sprawą? Za kolejne takie akcje będzie karniak.

Moderator nie może mieć swojego zdania? Chyba nie do końca rozumiecie roli mojej i Yello - usuwamy reklamy, łączymy i dzielimy wątki itp. Nie liczcie na naszą bezstronność - robimy to społecznie i mamy prawo do swojego zdania!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 23:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
NEXT - nie mówiłam, jak na zawołanie, coś nie po myśli moderatora i mamy takie triki :
gobo007 pisze:
. Nie liczcie na naszą bezstronność - robimy to społecznie

Słowo społecznie nabiera nowego znaczenia :)
gobo007 pisze:
Pisałem to dziesiątki razy, napiszę i kolejny, bo może faktycznie dla niektórych pewne zdania są za trudne do zrozumienia.

Znaczy ma nas wszystkich za idiotów, czyli moderator intelektualny:)
gobo007 pisze:
Przeciwnikiem hali byłem i jestem - koszykówka mnie nie interesuje i pisałem o tym z 2-3 lata temu jak pojawił się pomysł na tę inwestycje. Łudziłem się, że nie wypali, ale niestety nic z tego nie wyszło.

Moderator jako aktywny przeciwnik hali :) sprzed 2 lat, bo fanem koszykówki nie jest, to że kasa jest na to marnotrawiona to już nie jego biznes.
Olek pisze:
Nie wadzi mi, ale tego nie powiem już o tych, którzy stoją za nim i którzy mają już obiecane wysokie stołki. Tamte osobniki to już małpy z brzytwami

No i widzisz next z takimi argumentami się zderzamy. Moderator, intelektualista, polityczny oportunista, o liberalnych poglądach, który przesiąkł do sztabu Aniszkiewicza, i "wie co i jak " wcina się w rozmowy, zamęt wprowadza, aby NORMALNI użytkownicy forum przypadkiem czegoś za dużo nie powiedzieli o jego ekonomicznym guru burmistrzu nie z PO Groniczu
pozdrawiam Marta


Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, 0:23 przez Martaw33, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 paź 2014, 23:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Marta - pojawiłaś się na forum w lipcu i pewnie znikniesz po wyborach. Takich trollów było tu już na pęczki.
Nie pisz o wcinaniu się do wątków, bo to nie Twoja prywata - nie ustawiaj moderatorów.
Poćwicz ortografię, bo jednak tak inteligentna na jaką się kreujesz niestety nie jesteś.
Oceny osobowości sobie daruj - za cienka jesteś i nie o tym jest ten temat - i za to masz dziś ostrzeżenie - za osobiste wycieczki.
pp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 paź 2014, 0:07 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Sprowokowana zwrócę się wyjątkowo do Gobo :
gobo007 pisze:
Poćwicz ortografię, bo jednak tak inteligentna

Przyganiał kocioł, garnkowi :)

gobo007 pisze:
i za to masz dziś ostrzeżenie - za osobiste wycieczki.


No to szanowny Gobo powinieneś się teraz sam zbanować, bo wycieczek do mnie miałeś bez liku.
Po kolejne nie zwracałam się do Ciebie w poście, za który bezpodstawnie dostałam ostrzeżenie, kategorycznie żądam usunięcia ostrzeżenia, uważam je za niesprawiedliwe i urągające prawu swobody wypowiedzi. Każda moja opinia została podparta cytatem niewyrwanym z kontekstu zdania.
O ile nie podzielasz mojego zdania i prawa do swobody wypowiedzi, żądam wskazania punktu w regulaminie forum zastosowanego w celu nadania mi ostrzeżenia, gdyż to z kolei zmierza do zablokowania mojego konta, jak widać niewygodnego politycznie dla tutejszego moderatora.

Liczę na szybkie i profesjonalne rozpatrzenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 paź 2014, 1:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lis 2006, 18:14
Posty: 63
Martaw33 pisze:
.
Cytuj:
O ile nie podzielasz mojego zdania i prawa do swobody wypowiedzi, żądam wskazania punktu w regulaminie forum zastosowanego w celu nadania mi ostrzeżenia, gdyż to z kolei zmierza do zablokowania mojego konta, jak widać niewygodnego politycznie dla tutejszego moderatora.[/b]

Martaw-a czego Ty się spodziewasz po stronniku władzy ?
gobo007 pisze:

Cytuj:
Nie liczcie na naszą bezstronność

I to jest oczywiste ! :smt023

Ja też dostanę ostrzeżenie za krytykę władzy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 paź 2014, 6:58 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2014, 20:54
Posty: 12
Nie wiem co za dziwny zwyczaj pisania nie na temat i zejście z dyskusją na tory wzajemnych uszczypliwości. Przypomnę, że temat dotyczy nadużycia, manipulacji czy kłamstwa kandydującego na stanowisko burmistrza Rafała Gronicza w bieżącej kampanii wyborczej. Nie interesują mnie Wasze osobiste animozje, opinie na temat innych kandydatów i wszystko to, co rozmywa temat główny.
W związku z tym proszę o hamowanie emocji i pisanie na temat.

Martaw33- jeśli chodzi o nakłady na halę to zaczynam nabierać wątpliwości o udział dotacji z Ministerstwa Sportu oraz umowy z KS Turów czytając:
Objaśnienia wartości przyjętych w wieloletniej prognozie finansowej
Gminy Miejskiej Zgorzelec na lata 2014-2023 pisze:
- w latach 2014-2015 kontynuowane będzie dofinansowanie do budowy hali sportowo-widowiskowej z Ministerstwa Sportu- odpowiednio 4.818.000 zł w 2014 i 5.237.000 zł w 2015 r.,
-w 2014 roku kontynuowana będzie umowa sponsoringu z klubem sportowym TURÓW, co zapewnić powinno dochody z usług w kwocie 4.430.000 zł,

Nie widzę przejrzystej informacji ile do tej pory MS przekazało pieniędzy, nie widzę informacji publicznej o wzroście nakładów na budowę hali. Moim zdaniem niezaprzeczalnie blisko 1/3 "kampanijnej kwoty 150 mln" to ta inwestycja. Niestety społeczeństwo jest podzielone i bynajmniej nie przekonane czy aby na pewno miasto dzięki temu się rozwinie.

Spodziewam się, że sztab wyborczy kandydata Gronicza będzie precyzyjny i jednak zabierze głos w sprawie i pięknie społeczeństwu wytłumaczy, że dzięki tym inwestycjom miasto się rozwinęło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 paź 2014, 9:51 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
next pisze:
Nie wiem co za dziwny zwyczaj pisania nie na temat i zejście z dyskusją na tory wzajemnych uszczypliwości.


Masz niestety rację - m.in. dlatego jest system ostrzeżeń :smt075

Martaw33 pisze:
...kategorycznie żądam usunięcia ostrzeżenia, uważam je za niesprawiedliwe i urągające prawu swobody wypowiedzi.


Martuś droga - długo i namiętnie pracowałaś na to. Gratuluję skuteczności i decyzję Gobo podtrzymuję. Pisz do Admina - jeden taki (pewnie go znasz) nachodził go nawet osobiście...


next pisze:
W związku z tym proszę o hamowanie emocji i pisanie na temat.


:smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..