Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 7:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 13 sty 2015, 22:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 lis 2013, 17:09
Posty: 43
No dobra wprowadzają parkometry i co dalej?
Weźmy za przykład ul.Warszawską pod urzędem miasta.
Mieszkańcy bloków wykupują sobie nieograniczoną możliwość parkowania samochodu i stoimy w miejscu. Miejsca na zaparkowanie auta dalej nie ma, a jak już się znajdzie trzeba jeszcze zapłacić. Sytuacja taka sama jak ma miejsce teraz, z tą różnicą, że wszyscy płacą.

Kiedyś na Warszawskiej za Orlenem a przed mostami, były 2 parkingi dla mieszkańców.
Ludzie przestali się mieścić, więc zrobili dodatkowy pas po drugiej stronie na jezdni.
Jak sytuacja wygląda dziś? Miejsca brak i auta stoją pod eko/ledi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 14 sty 2015, 8:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Martaw33 pisze:
skutek wprowadzenia płatnych parkingów będzie dla nich gwoździem do trumny.
nie, o ile bedzie mozliwosc zatrzymania bez oplat na np. 15 min. Sorry ale pracownicy moga postawic auta poza strefa. Taka opcja wlasnie ulatwilaby zaparkowanie auta klientom wiec ten argument mozna szybko zbic.

ScottyT pisze:
Mieszkańcy bloków wykupują sobie nieograniczoną możliwość parkowania samochodu i stoimy w miejscu.
Wybierz sie noca do centrum - wolnych miejsc parkingowych od groma. Juz ok 18-19 na Staszica jest luzno , wiec to jednak nie jest tak, ze sami mieszkancy blokuja.

Mozna zaorac Plac Partyzantow i wybudowac mega parking 3 pietrowy :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 14 sty 2015, 11:26 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lis 2006, 1:03
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Zastanawia mnie czy przeciwnicy parkomatów maja samochody i czy próbowali zaparkować autko w "centrum" między godziną 8-16. Z drugiej strony jadąc do Niemiec płacimy za postój i ... pyszczek w kubełek. Albo euro albo piechotka. Miejsc parkingowych z powodu wprowadzenia parkomatów na pewno nie przybędzie ale zwiększy się rotacja tych miejsc.
Łatwo jest nazwać czyjś pomysł "kretyńskim pomysłem" i nic w zamian nie zaproponować :smt049 wszak to taka "polaczkowość".
Mam nadzieję, że "władza" się odważy i wprowadzi sensowne rozwiązania. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 14 sty 2015, 11:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
prosty_garbus może zostałeś zobligowany przez władzę do wybadania nastrojów/opinii odnośnie wprowadzenia maszynek do zarabiania kasy?

Powiem Ci, że mieszkam w centrum i sam cierpię na brak możliwości parkowania pod domem, jednak nie jestem za tym pomysłem, ponieważ to jest tylko nabijanie kasy dla miasta - oprócz tego będzie to "tworzenie zapotrzebowania" na straż wiejską, której pewnie wkrótce odbiorą mobilne fotoradary - w sejmie cały czas się z tym boksują, ale pewnie dojdzie to do skutku.
Straż wiejska musi jakoś zasilać budżet miasta, to będą chodzić i sprawdzać kto się spóźnił 3 min do auta i mandat!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 14 sty 2015, 20:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja też uważam, że wprowadzenie strefy płatnego parkowania to dobry pomysł i zwiększy rotację aut na miejscach istniejących. Strefy istnieją nie tylko w Goerlitz, mają je Lubań, Świdnica, Wrocław czy Zielona Góra ( wymieniam tylko te, z których korzystam) i jakoś nikt nikogo na taczkach nigdzie nie wywoził. Przy niektórych galeriach handlowych też parkingi są płatne - przykładem może być lubińska Cuprum Arena, wrocławska Galeria Dominikańska, Pasaż Grunwaldzki czy ostatnio Domar na Braniborskiej ( oczywiście z 1-szą godziną gratis). Jakimś cudem pełno tam i kupujących i parkujących, więc myślę, że niepotrzebnie panikujecie i głosicie kataklizmy. A to co się teraz dzieje na mieście przekracza wszelkie normy, każdy parkuje jak chce, gdzie chce i na ile chce: na Getta cały lewy pas zastawiony, Daszyńskiego zastawione autami (niby na 10min.) do samego skrzyżowania z Kościuszki, samochody parkują bez zachowania przepisowej odległości od skrzyżowania utrudniając innym widoczność. Ale co tam!!! Ja stanąłem, a wy kombinujcie.... Strefa powinna to uporządkować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 14 sty 2015, 20:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Medea pisze:
Ja stanąłem, a wy kombinujcie.... Strefa powinna to uporządkować.


Uporządkować akurat ten ostatni fakt to powinna Straż Miejska :|
Bo tam faktycznie jest wolna amerykanka :roll:


Ja czekam na tę odpowiedź :
Gero pisze:
Martaw33 pisze:
trzeba je budować
no tak, tylko gdzie?

:roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 14 sty 2015, 22:55 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Ja czekam na tę odpowiedź :
Gero pisze:
Martaw33 pisze:
trzeba je budować
no tak, tylko gdzie?

:roll:


Nie bądź złośliwy ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 14 sty 2015, 22:55 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Ja czekam na tę odpowiedź :
Gero pisze:
Martaw33 pisze:
trzeba je budować
no tak, tylko gdzie?

:roll:


Nie bądź złośliwy ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 14 sty 2015, 23:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
ok Czyli płatne parkowanie jest ok ?
Dobrze, ale co w zamian darmowa 50-tka co 0,5h, darmowe rowerki dla zabieganych pieszych ?
Czy kolejna opłata, która NIC nie zmieni, tylko zaglądnie do kieszeni mieszkańców.
Zacznie się parkowanie po podwórkach i w miejscach o których nawet nam się nie śniło !!!
Mam lepszy pomysł dla zwolenników płatnego parkowania w Zgorzelcu !!!!!
Jest albo za dużo samochodów mieszkańców, albo za mało miejsc parkingowych. Jeżeli władze miasta nie mają pomysłu na zwiększenie miejsc do parkowania to najtaniej i najlepiej byłoby wprowadzić lokalny podatek od "miejscówki samochodu" w takiej kwocie aby opłacało się być ekologicznym i pozbyć się TEGO 4 KOŁOWEGO BALASTU.!!!!!
Pozdrawiam zmotoryzowanych :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 15 sty 2015, 5:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Uwaga - babka bez prawa jazdy i zdaje się wegetarianka :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 15 sty 2015, 8:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Martaw33 pisze:
Dobrze, ale co w zamian darmowa 50-tka co 0,5h, darmowe rowerki dla zabieganych pieszych ?
Przeciez nie mowimy o calym miescie! Mowimy o kilku ulicach w centrum miasta! Na co Ci ta komunikacja. LUDZIE! Trzeba sie tez troche ruszac, kalorie spalac. Idziesz np. na Staszica do banku - nie chcesz placic parkujesz np. na Konarskiego. To taki problem ruszyc troche te 4 litery? Jak nie chcesz chodzic bo jestes panisko co to do chce sie pokazac wszedzie autem to jedziesz i placisz!

Martaw33 pisze:
Czyli płatne parkowanie jest ok
nie jest OK. Po prostu mogloby spowodowac wieksza rotacje miejsc. Jest zlem koniecznym w tych czasach.
Martaw33 pisze:
wprowadzić lokalny podatek od "miejscówki samochodu"
Po1. splycasz temat dosc mocno. Po2. Nie podpowiadaj Groniczowi :smt003

Martaw33 pisze:
Czy kolejna opłata, która NIC nie zmieni,
tego nie wiadomo. Zreszta dla mieszkancow strefy wystarczyla by oplata np 150-200zl za pol roku, to chyba nie jest duzo dla kogos kogo stac na skarbonke jaka jest samochod. Bardziej bym sie skupil na oplatach za parkowanie powyzej 15min. Gdyby wprowadzic np 2,5 za godzine postoju to sorry, ale to nie tragedia. Nie wymyslajcie, ze to jest jakas tragedia bo tutaj jest zawsze wybor. Mozesz stawac i placic, ale jak nie chcesz placic zostawiasz samochod poza strefa. Zreszta strefa moglaby byc do 18 wiec tak czy inaczej mieszkancy na noc mogliby miec swoje auta pod domem.

Martaw33 pisze:
Zwiększenie miejsc do parkowania
no ok, tylko napisz jeszcze gdzie? Juz drugi raz prosze!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 15 sty 2015, 14:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Gero pisze:
Zreszta dla mieszkancow strefy wystarczyla by oplata np 150-200zl za pol roku, to chyba nie jest duzo dla kogos kogo stac na skarbonke jaka jest samochod. Bardziej bym sie skupil na oplatach za parkowanie powyzej 15min. Gdyby wprowadzic np 2,5 za godzine postoju to sorry, ale to nie tragedia. Nie wymyslajcie, ze to jest jakas tragedia bo tutaj jest zawsze wybor. Mozesz stawac i placic, ale jak nie chcesz placic zostawiasz samochod poza strefa. Zreszta strefa moglaby byc do 18 wiec tak czy inaczej mieszkancy na noc mogliby miec swoje auta pod domem.

genialne... nie wiem na jakiej wsi mieszkasz ale wprowadź sobie na próbę tę genialną koncepcję na własnej ulicy/szosie przy której mieszkasz aby może bardziej sobie wyobrazić o czym mówisz. nic mnie tak nie wkurza jak urządzanie komuś jego miejsca na ziemi. Zgorzelec to nie Warszawa ani Wrocław ani nawet nie Goerlitz, centrum to trzy ulice na krzyż do których można dojść skądinąd więc proponuję się puknąć w głowę tymi parkometrami, w tym słynnym centrum ludzie przede wszystkim mieszkają :P chcesz se zaparkować jak do miasta przyjeżdżasz to parkuj na parkingu koło ryneczku.
swoją drogą ciekaw jestem ile kosztuje w Goerlitz pozwolenie na parkowanie pod domem w centrum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 15 sty 2015, 15:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 lis 2013, 17:09
Posty: 43
No w sumie Zgorzelec jest tak małym miastem, że wszędzie można spokojnie dojść na piechotkę.

Cytuj:
chcesz se zaparkować jak do miasta przyjeżdżasz to parkuj na parkingu koło ryneczku.

Tam w sumie jest już parkometr, tylko że w trochę innej postaci :lol:
Bodajże 1 zł za godzinę.

A może metro usprawniłoby komunikację miejską w Zgorzelcu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 15 sty 2015, 19:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Sposob dyskusji jak i przedstawiania argumentow utwierdza mnie jednak w tym, ze Twoj nick idealnie koreluje sie ze stanem Twojego umyslu. Wydaje mi sie, ze nie pomoze nawet gdyby Cie
neandertalski pisze:
puknąć w głowę tymi parkometrami


Otoz wyobraz sobie, ze czasami nie mozna sie przejsc i trzeba zaparkowac. Zgorzelec to moze nie Wroclaw czy nawet Goerlitz, ale Ty chyba nigdy nie byles tu w miescie okolo poludnia i nie byles zmuszony wjechac i zaparkowac.

neandertalski pisze:
urządzanie komuś jego miejsca na ziemi
hahaha nie rozsmieszaj mnie. Co to Twoje miasto na wylacznosc?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Parkometry
Post: 16 sty 2015, 11:27 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Przeciez nie mowimy o calym miescie! Mowimy o kilku ulicach w centrum miasta! Na co Ci ta komunikacja. LUDZIE! Trzeba sie tez troche ruszac, kalorie spalac. Idziesz np. na Staszica do banku - nie chcesz placic parkujesz np. na Konarskiego. To taki problem ruszyc troche te 4 litery? Jak nie chcesz chodzic bo jestes panisko co to do chce sie pokazac wszedzie autem to jedziesz i placisz!


Skoro kolega Gero jest takim fanem spacerów, to niech sam parkuje auto na rogatkach miasta i przejdzie się tam, gdzie potrzebuje załatwić sprawę - przecież trzeba spalać kalorie.

Ja, ani nikt inny, kto mieszka w centrum, nie jest zainteresowany wprowadzaniem parkometrów, bo to wymusi dodatkową opłatę na mieszkańcach. Dlaczego JA mam płacić za jakieś dziwne zachcianki koleżki, który raz na tydzień chce podjechać do centrum?! MY mamy płacić, aby TOBIE było wygodniej :smt021

Rozumiem, że kolego Gero to PANISKO i chce się wszędzie pokazać samochodem i w dodatku korzystać z tego blichtru darmowo, bo do 15 minut :lol: :lol: :lol:

neandertalski pisze:
genialne... nie wiem na jakiej wsi mieszkasz ale wprowadź sobie na próbę tę genialną koncepcję na własnej ulicy/szosie przy której mieszkasz aby może bardziej sobie wyobrazić o czym mówisz. nic mnie tak nie wkurza jak urządzanie komuś jego miejsca na ziemi. Zgorzelec to nie Warszawa ani Wrocław ani nawet nie Goerlitz, centrum to trzy ulice na krzyż do których można dojść skądinąd więc proponuję się puknąć w głowę tymi parkometrami, w tym słynnym centrum ludzie przede wszystkim mieszkają :P chcesz se zaparkować jak do miasta przyjeżdżasz to parkuj na parkingu koło ryneczku.swoją drogą ciekaw jestem ile kosztuje w Goerlitz pozwolenie na parkowanie pod domem w centrum.


Zgoda w 100% - Gero parkuj koło ryneczku tam jest zawsze miejsce i wszędzie blisko!

Może na próbę wprowadzimy opłaty pod twoim domem 300-400 zł na ROK - tak chyba uczciwiej podawać koszty, aby nie wprowadzać zamieszania - ewentualnie parkuj 3 km od domu, a po 18.00 podstaw sobie auto pod dom - tylko rano ok. 6.00 nie zapomnij wywieźć auta za strefę, nawet w dniach, kiedy masz urlop :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..