Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 sty 2015, 12:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Wydaje mi się że temat dosyć świeży, a przekonałem się o tym na własnej skórze.
Co sądzicie o zmianach dotyczących dostarczania/odbioru przesyłek urzędowych?
W piątek dostałem awizo na jednym druku, do odbioru dwu przesyłek z ksiąg wieczystych. Pomijam to że nie wiem kto to dostarczył, bo podpis nie czytelny, ale wsadzone za kontakt dzwonka wejściowego, a nie do skrzynki, która wisi jak byk. W poniedziałek wybrałem się do urzędu pocztowego i tam zaskoczenie- przesyłkę może pan odebrać w kiosku :shock: Jak to - w kiosku?- pytam. Kobieta wytłumaczyła, więc się tam udałem. Przesyłki były, moja i żony. Niestety dla żony przesyłki kioskarz nie wydał bo byłem sam, ale awizo zabrał. Ze względu że kioskarz mnie zna, to przypuszczam że wyda drugą przesyłkę żonie, gdy ta zgłosi się osobiście i nie będzie robił problemu, że nie będzie miała awizo- które wcześniej zabrał.
Co myślicie o tym "udogodnieniu" wszak ludzie mają przesyłki dotyczące o wiele ważniejszych spraw?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2015, 12:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
wiesz problem jest mały gdy dotyczy korespondencji typu informacyjnego ,natomiast nie do przeskoczenia stanie się gdy będzie to pismo procesowe,którego nie podjęcie skutkuje uznaniem za doręczone i niesie konsekwencje prawne :smt021 bo np ktoś dla zabawy wyjmie awizo zza twojego dzwonka :smt068


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2015, 12:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
roman77 pisze:
ktoś dla zabawy wyjmie awizo zza twojego dzwonka :smt068


np. wiatr... :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2015, 8:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Co sądzicie o zmianach dotyczących dostarczania/odbioru przesyłek urzędowych?


Jeżeli nikt nie zawali tematu awizo (jak w Twoim przypadku) to jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż poczta.
Nie wiem jak u Ciebie (w San Francisco :smt033 ) ale w Zgorzelcu na głównej kolejki są dobijające. Od dwóch dni odbieram tam przesyłkę i brakuje mi cierpliwości w kolejce - w zasadzie brakuje mi czasu na stanie...
Dziś kolejne podejście :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2015, 11:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Problem może być bardziej złożony niż tłok na poczcie.
Myślę tutaj np. o tajemnicy korespondencji która wyraźnie umiera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2015, 11:16 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Myślę tutaj np. o tajemnicy korespondencji która wyraźnie umiera.


Co sugerujesz? Ktoś Ci listy otwiera? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2015, 11:51 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
a może obok dzwonka powinna być skrzynka. Dostarczanie nie jest problemem problemem jest biurokracja na poczcie dokonanie wpłaty w okienku to 15 min. przy takim czasie kolejka musi rosnąć a Panie klepią dane do kompa i czas im w pracy ucieka . Kolejki to nie do końca ich wina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2015, 10:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
YELLO_35 pisze:

Co sugerujesz? Ktoś Ci listy otwiera? :shock:


Tajemnica korespondencji nie polega wyłącznie na otwieraniu listów :lol: - odsyłam do wiki
Może aby przybliżyć temat podrzucę materiał:
http://biznes.newsweek.pl/inpost-jak-wy ... 923,1.html

bog180 pisze:
a może obok dzwonka powinna być skrzynka.


Proponuję czytać dokładnie :smt075

MARUNIO pisze:
wisi jak byk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2015, 13:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO - przepisy te obowiązują bodajże od początku 2014r. - gdy Poczta Polska przegrała sromotnie przetarg na te akurat usługi. Od samego początku jest nagonka i szukanie haków. Listonosze (z całym szacunkiem dla ich pracy) być może swego czasu też popełniali błędy. Teraz w erze szybkiej komunikacji i "wszystkiego nagrywania" przerażają Cię te dziwne i nieprawidłowe praktyki. Na moje oko osoby które się nie sprawdzą w tej roli przestaną pełnić te funkcje - a zostaną sami sprawdzeni. A, że "operują" na żywym organizmie to cóż...takie czasy. Byli tańsi :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2015, 13:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Rozumiem - byli tańsi. Nie chcę przekonywać Cię do swojego zdania, ale nie ufam temu posunięciu, bo uparcie przychodzą mi na myśl dawniejsze afery z płaceniem rachunków w różnego rodzaju kioskach i sklepikach - myślę że to pamiętasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2015, 13:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Rozumiem - byli tańsi.


To był przetarg na te usługi - jakie są kryteria dobrze wiesz :smt075

MARUNIO pisze:
...afery z płaceniem rachunków w różnego rodzaju kioskach i sklepikach - myślę że to pamiętasz?


Pamiętam. Najgorsze to, że pomimo upływu lat nasze Państwo w zasadzie nadal tej kwestii nie uporządkowało... Ale to już inny temat :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2015, 17:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 cze 2013, 18:41
Posty: 11
jakaś kartka była w skrzynce,ale zgubiła się, coś pisało do odbioru u kioskarza, mówię , że chcę odebrać a kioskarz na to:chce tę kartkę to wtedy da mi polecony list.Powiadomienia nie mam i listu nie mam.Tłumaczył tym iż za dużo ma takich listów aby mojego nazwiska wśród nich szukać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2015, 19:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
klasyczny39 pisze:
jakaś kartka była w skrzynce,ale zgubiła się, coś pisało do odbioru u kioskarza...


Sama się wzięła i zgubiła?
Jak czytam (a częściej zdarza mi się słuchać) tekstu typu: "jakaś kartka", "coś pisało", to też odechciewa mi się cokolwiek dla petenta robić :roll: Też nie traciłbym czasu na szukanie czegokolwiek dla Ciebie - wybacz stary ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2015, 20:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 z jednej strony zgadzam się z Tobą, ale z drugiej strony kioskarz ma chyba obowiązek wydać przesyłkę, jeżeli zgłasza się po nią właściciel z dokumentem tożsamości 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lut 2015, 20:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
... kioskarz ma chyba obowiązek wydać przesyłkę, jeżeli zgłasza się po nią właściciel z dokumentem tożsamości 8)


W tym akurat momencie nie kioskarz, a "pracownik" InPost-u.
Po drugie nie wiemy jakie mają procedury - może warunkiem wydania pisma (wszak z sądu piszą) jest okazanie awizo? Tego nie wiemy.

Idąc na pocztę bez awizo niekoniecznie napotkasz panią z okienka, która poleci przerzucać stertę listów szukając chyba Twojego. Bo może ktoś coś innego napisał/przeczytał na jakiejś kartce :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..