Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 0:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 wrz 2005, 22:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 wrz 2005, 22:03
Posty: 5
Szok, co wyprawiają w Urzędzie Pracy. Nie moge zrozumiec jak to jest. Poszłam do Urzędu a tam kobietki sobie rozmawiają i nie interesują sie klientem. Oferty pracy - szkoda gadać. Co one tam robią, chyba pobieraja podatników pieniądze. Kto się tym zajmie??? Pod kogo podlegają?

Ktoś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2005, 22:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 wrz 2005, 22:03
Posty: 5
Widzę, że nie ma zainteresowania tematem. Czy szanowne Panie urzędniczki mogą zająć się poszukiwaniem osób dla bezrobotnych. Szukam na własną rękę i niestety mi się nie udaje. Rozpacz, czyja to wina Ich, Burmistyrza, starosty, nie piszcie, że rządu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2005, 10:09 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Bylem u tych Pan kilka razy po dokumenty i porade w pewnej sprawie, Przyznam ze pomimo spartanskich warunkow jakie tam panuja zostalem przyjety bardzo mile. Panie wytlumaczyly mi o co chodzi, jadnak ich morale jest, bardzo niskie. Dlaczego ?


jeden z kilku przykładów:

Art. 207 § 2 ust 2:

Podstawowe obowiązki pracodawcy

§ 2. Pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników poprzez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. W szczególności pracodawca jest obowiązany:

2) zapewniać przestrzeganie w zakładzie pracy przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, wydawać polecenia usunięcia uchybień w tym zakresie oraz kontrolować wykonanie tych poleceń,

A co my tu mamy ?
-> barak Powiatowego Urzędu Pracy
-> w pomieszczenia o powierzchni 8 metrów kwadratowych pracuje po 4 osoby
-> brudne odrapane zielone ściany
-> baaardzo stare meble biurowe
-> krzesełka nieergonomiczne i pozycja przy komputerze także
-> sterty dokumentów,
-> segregatory poukładane na parapetach (brak miejsca)
-> popsute skośnie wiszące stare aluminiowe żaluzje
-> zimą niedogrzane a latem ukrop, ze wytrzymac nie mozna
-> brak miejsca do obslugi petenta

No przecież to paradoks ! Pomagają ludziom otrzymać godną pracę jednocześnie pracując w warunkach urągających godności ludzkiej.

Czy ktoś widział Starostwo, pod które podlega Urząd Pracy ? To sobie porównajcie luksusy Pana Starosty i jego wizytowke na ujezdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2005, 16:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 wrz 2005, 22:03
Posty: 5
A tak na marginesie - czy urzędy pracy są potrzebne???? Jeśli ludzie tam pracujący nie potrafią znależć pracy osobom o długim stażu bezrobocia? Ostatnio pojawiły się nowe instytucje, które działają w poszczególnych gminach. Nazywają się Centrami Informacji. One robią dobrą robotę. Trzymam kciuki i licze na pomoc w znalezieniu pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 paź 2005, 15:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 paź 2005, 21:29
Posty: 1
Ja znam ciekawą prawdę o tej instytucji.
Więc tak, jeśli jesteś bezrobotny/a, możesz starać się o dofinansowanie do rozpoczęcia działalności gosp. w wysokości 500% średniego miesięcznego wynagrodzenia w naszym kraju (ok 11000 zł).
Zadzwoniłam się dopytać co i jak ... Pani do której mnie przełączono wyjaśniła wszystko co i jak, a na końcu dodała że proszę smiało składać wniosek, dofinansowania w pierwszej kolejności przyznajemy kobietom, więc są duże szanse.
Ja mam prace więc nie złożyłam podania, złożyl je mój znajomy.
Był zadowolony, bo widział inne wnioski, a on do wniosku dołączył business plan, specyfikacje, ośwadczenie o posiadaniu lokalu, oraz poreczenie majatkowe, jako zabezpieczenie. Wybrał także bardzo prężnie rozwijającą się dziedzinę gospodarki.

Przyszła Pani ocenic lokal, wyobraźcie sobie, że proszono go o napisanie business planu,a Pani z PUP oceniająca lokum, na zadane przez niego pytanie odnośnie złożonej dokumentacji, odpowiedziała że w PUP i tak nikt tego nie czyta !!!!!! To ciekawe ... hmm.
To na jakiej podstawie PUP udziela dofinansowań ?? Na piękne oczy ?? Chyba nie, coś mi się wydaje, że tak jak wszędzie chodzi o znajomości i korzyści... A PRZEDE WSZYSTKIM TRZEBA BYĆ KOBIETĄ !!!!!! Jak w rozmowie stwierdziła Pani z PUP.

Oczywiście znajomy nie otrzymał dofinansowania.

Czy może jest ktoś z mężczyzn który nie za pomocą koneksji otrzymał dofinansowanie ????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..