Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 kwie 2016, 9:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Tam jest a20, a wyjeżdżając z PKP dalej masz znak że jesteś na podporządkowanej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2016, 13:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Dokładnie - A20 jest tam od zawsze - Yello czas odświeżyć sobie przepisy :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2016, 17:11 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Yello czas odświeżyć sobie przepisy


To nie kwestia znajomości przepisów tylko sytuacji o której poniżej :roll:

Entor pisze:
Tam jest a20, a wyjeżdżając z PKP dalej masz znak że jesteś na podporządkowanej.

manzir pisze:
Dokładnie - A20 jest tam od zawsze


No jednak jest :oops: Aż mi głupio.
Na swe wytłumaczenie mam to - jechał przede mną facet, który przepuszczał kierowcę jadącego od stacji. Ja akurat mijałem znak A20 i dałbym głowę, że był to A5. W połączeniu z miną kierowcy od PKP wszystko złożyło mi się w logiczny ciąg zdarzeń ;)
Należy mi się :smt075



roman77 pisze:
postawiono też zakaz skrętu w ul.Dziką jadąc od szpitala (nie jest wcale taki widoczny bo stoi prawie na samym skrzyżowaniu ) i tak żeby się pozbyć nadwyżek z magazynu przy samym przejeździe jadąc w stronę szpitala G-1c (kiedyś był przed skrzyżowaniem z ul.Dziką)


Co ciekawe - identyczna sytuacja zachodzi gdy jadąc w kierunku szpitala zaraz za przejazdem skręcasz w lewo na parking osiedlowy. Tam zakazu nie ma, a zachodzi ta sama sytuacja z zakorkowaniem aut na przejeździe :smt021



Entor pisze:
Ostatnio dodali też stop na przejeździe na obwodnicy.


Byłem (i jestem) przekonany, że stawiają go tylko w przypadku awarii rogatek. Od wypadku pociągi jadące w kierunku Lubania zdecydowanie zwalniają. Jadące od Lubania nie aż tak bardzo, bo jest lepsza widoczność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2016, 20:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Zakaz skrętu w Dziką jadąc od szpitala jest jak najbardziej na miejscu. Szkoda tylko że nikt tego zakazu nie przestrzega. W 15 minut można zaobserwować przynajmniej kilku kierowców, którzy nie patrzą na znak. Patrol zaparkowany na Dzikiej po 15-20 minut dziennie skutecznie nauczyłby ludzi przestrzegania przepisów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2016, 15:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Entor pisze:
statnio dodali też stop na przejeździe na obwodnicy.


A'propos STOP-u.
Dziś awaria rogatek na Lubańskiej - byłem jedynym, który zatrzymał się jak tamtędy przekeżdżałem :roll:
info tutaj :
https://zgorzelec.info/#!/news/13576

Jeśli chodzi o obwodnicę to podziękujemy temu panu :
http://mojejerzmanki.blogspot.com/2015/ ... ogowy.html
przez niego jest tam STOP i ograniczenie prędkości dla pociągów :roll:
Wyjątkowo irytujący STOP muszę przyznać... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2016, 17:13 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
YELLO_35 pisze:
Entor pisze:
Jeśli chodzi o obwodnicę to podziękujemy temu panu :
http://mojejerzmanki.blogspot.com/2015/ ... ogowy.html
przez niego jest tam STOP i ograniczenie prędkości dla pociągów :roll:
Wyjątkowo irytujący STOP muszę przyznać... :smt021

A co on winny, przecież tam nikt się nie zatrzymywał jak były automatyczne szlabany, konia z rzędem temu, który byłby w stanie jadąc tamtędy nawet 50km/h, zauważyć pociąg w dzień.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2016, 19:02 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
Dr.Skacz pisze:
YELLO_35 pisze:
Entor pisze:
Jeśli chodzi o obwodnicę to podziękujemy temu panu :
http://mojejerzmanki.blogspot.com/2015/ ... ogowy.html
przez niego jest tam STOP i ograniczenie prędkości dla pociągów :roll:
Wyjątkowo irytujący STOP muszę przyznać... :smt021

A co on winny, przecież tam nikt się nie zatrzymywał jak były automatyczne szlabany, konia z rzędem temu, który byłby w stanie jadąc tamtędy nawet 50km/h, zauważyć pociąg w dzień.



akurat z tej strony, gdzie nadjechał pociąg powodując wypadek widoczność jest na min. 200 m. A na chwilę obecną to wracamy do lat 60. :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2016, 19:28 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Cytuj:
Wyjątkowo irytujący STOP muszę przyznać... :smt021


:smt023

Oprócz tego wyjątkowo niebezpieczny, szczególnie, że spory jest tam ruch południowych i zachodnich sąsiadów i polskich kierowców nie znających tego miejsca. A droga jest nowa, więc może to zadziałać negatywnie na spostrzegawczość.

Szczerze mówiąc to automatycy w tym miejscu przeszli samych siebie (bo tam od samego początku często coś się pieprzyo), a zauważyłem, że mają naprawdę ciekawe podejście do swoich obowiązków co więcej rzadko kiedy dosięgają ich konsekwencje służbowe.

Cytuj:
A co on winny, przecież tam nikt się nie zatrzymywał jak były automatyczne szlabany


Teraz to powiem szczerze, że nie pamiętam aby ten znak tam był jak rogatki działały. Jeśli był to jestem przerażony jak przypomnę sobie moje loty nad płytami przejazdowymi :smt015 Ciekawe jest to, że po uszkodzeniu rogatek jakoś od razu wpadł mi w oko :smt026

Cytuj:
konia z rzędem temu, który byłby w stanie jadąc tamtędy nawet 50km/h, zauważyć pociąg w dzień.


Tutaj PLK powinna dostać kolejną nagrodę za połączenie miejskiego parku zieleni z przejazdem kol. - drog. :smt078

Cytuj:
Dziś awaria rogatek na Lubańskiej


A ta sytuacja to właściwie wpisuje nam się idealnie w zgorzelecką układankę przejazdów kol. - drog. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego oni tego natychmiast nie naprawiają. :smt068 Przejazd w takim miejscu, to powinien być absolutny priorytet (choć nie sądzę, żeby mieli jakiekolwiek inne). Władze miasta powinny mocno naciskać na jak najszybsze usunięcie usterki, a potem ewentualnie domagać się szczegółowych wyjaśnień. Nie znamy sprawy od środka, ale widzę tutaj wiele wiele nieprawidłowości ze strony zarządcy infrastruktury kolejowej... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2016, 20:00 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Przejazd naprawiony :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2016, 6:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
...tam nikt się nie zatrzymywał jak były automatyczne szlabany...


Żebyśmy mieli jasność - bo na głównej też ten temat poruszono. Szlabany na obwodnicy działają. STOP jest niezależny od jego prawidłowego (bądź nie) funkcjonowania :roll:

Inaczej niż w przypadku przejazdu na Lubańskiej - tam STOP doczepiono po wykryciu awarii. I tu pojawia się problem często krytykowanej jazdy na pamięć :roll: Na całym świecie (no nieco przesadziłem...) w takich przypadkach równolegle do znaku STOP ustawia się żółtą sygnalizację ostrzegawczą. Kierowca jeżdżący stale na tej samej trasie nie musi koncentrować się za każdym razem na znakach - lub na tym czy ktoś mu przypadkiem nowego nie dostawił :roll: Policja zachodnia wręcz chwali kierowców znających swoją trasę - kierowca ów więcej uwagi poświęca obserwacji innych uczestników ruchu, a tym samym poprawia bezpieczeństwo. Nie "marnuje" czasu na patrzenie na te same znaki :smt021
Ta teoria w naszym kraju nie jest popularna - nie ma systemu oznakowania ostrzegawczego i taki STOP na obwodnicy postawiono cichaczem bez żadnych tablic ostrzegawczych. Policja nadal w krytycznym tonie bredzi o kierowcach jeżdżących na pamięć - a nie widzi w tym żadnych plusów. Tak samo jak nie widzi braku znaków ostrzegawczych o zmianie oznakowania. I w tym konkretnym przypadku, przy takim nasileniu ruchu pociągów i samochodów, to naprawdę cud, że nikt nie miał tam "przygody"...

inzynier pisze:
Teraz to powiem szczerze, że nie pamiętam aby ten znak tam był jak rogatki działały.


Rogatki działają. STOP stanął dopiero niedawno - równolegle z ograniczeniem prędkości dla pociągów (zwłaszcza jadących od Ujazdu).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2016, 17:11 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
YELLO_35 pisze:
Dr.Skacz pisze:
...tam nikt się nie zatrzymywał jak były automatyczne szlabany...


Żebyśmy mieli jasność - bo na głównej też ten temat poruszono. Szlabany na obwodnicy działają. STOP jest niezależny od jego prawidłowego (bądź nie) funkcjonowania :roll:


STOP jest od stosunkowo niedawna, natomiast w momencie tej kolizji z szynobusem stopu tam nie było i do tego donosiła się moja wypowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2016, 18:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
STOP jest od stosunkowo niedawna, natomiast w momencie tej kolizji z szynobusem stopu tam nie było i do tego donosiła się moja wypowiedź.


Wszystko się zgadza - i dlatego napisałem to :
YELLO_35 pisze:
Jeśli chodzi o obwodnicę to podziękujemy temu panu :
http://mojejerzmanki.blogspot.com/2015/ ... ogowy.html
przez niego jest tam STOP i ograniczenie prędkości dla pociągów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2016, 6:31 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Entor pisze:
Ostatnio dodali też stop na przejeździe na obwodnicy.



Po ostatnich pracach na tym przejeździe STOP zniknął :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lis 2017, 20:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
manzir pisze:
zgc_qwerty pisze:
Ronda trzeba budować z głową, odpowiednie do natężenia ruchu.


Zgadzam się w pełni - dali tam du.py - koło PLAZY też przydałoby się takie rondo, tylko tam jest słabo z miejscem - mogliby zmniejszyć wysepkę i w ten sposób zyskać miejsce na dodatkowy pas.


czy ktoś wie czy miasto zamierza coś robić z tą porażką komunikacyjną obok Plazy i Castoramy? Bo miejsca tam starczy na coś bardziej przepustowego...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2017, 12:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
w ostatnim czasie na odcinku ul.Tuwima zmieniono organizacje ruchu i jest to obecnie droga jednokierunkowa ale nikt nie pomyślał o umieszczeniu znaków zakazu skrętu z ul.Poniatowskiego i o ile jadąc od strony Lubańskiej znaki są widoczne to od strony Traugutta w zasadzie wcale można ich nie dostrzec :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..