Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 lip 2015, 11:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
nigdzie nie napisałem
źle odczytałem intencje w takim razie.

neandertalski pisze:
zasiłek dla bezrobotnego tubylca
poczekaj poczekaj... zaraz znowu sie odezwa glosy ze jak to? Tak mało? Co za nietolerancyjny kraj! I tak jak to było teraz, kolejnym szantażem lub jakim innym dealem, pod przykrywka jakiejś fundacji będą im wypłacać więcej... Polska to kraj cudów jak wlasciciel Biedronki, Jeronimo Martins zostanie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej to nic mnie tu już nie zdziwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 11:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 sie 2013, 21:48
Posty: 62
fisban pisze:
Nie chcę wspominać o działaniach NOP którzy sloganami nie wnoszą nic konstruktywnego do tego tematu. Ich hasła są chwytliwe, ale nie zawierają konkretnych propozycji. A jeśli już się pojawią są oderwane od rzeczywistości...

Od kiedy hasła zawierają konkrety "ekspercie"? Nie jestem z NOP-u ale twój post jest tak śmieszny, że głowa mała, zupełnie nie masz pojęcia o czym piszesz więc nawet do reszty się nie odniosę.

Co do ulotek, mamy ich ponad 5 tysięcy i jako Narodowy Zgorzelec we współpracy z NOP mamy zamiar robić taką pikietę co tydzień do końca sierpnia, zobaczymy czy się uda :) a w międzyczasie 1 sierpnia i akcja "Swój do swego po swoje".
Ulotki również nie były rozrzucane, a to, że ktoś wyrzuca po czasie to cóż - normalne, do kogoś na pewno przekaz dotarł zwłaszcza, że jak widać i tu czy na profilach na FB jest spore zainteresowanie wydarzeniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 11:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Gero pisze:
poczekaj poczekaj... zaraz znowu sie odezwa glosy ze jak to? Tak mało? Co za nietolerancyjny kraj! I tak jak to było teraz, kolejnym szantażem lub jakim innym dealem, pod przykrywka jakiejś fundacji będą im wypłacać więcej... Polska to kraj cudów

takim sposobem w tym kraju to może być tylko kościół katolicki pompowany:) cała reszta musi sobie radzić sama, ewentualnie dostaną jak powodzianie w świetle jupiterów interwencyjną kopertę ale po kilku tygodniach zostaną odesłani na drzewo jak każdy inny obywatel. Gero Ty żyjesz naprawdę w zupełnie innym kraju niż nasz.
Cytuj:
wlasciciel Biedronki, Jeronimo Martins zostanie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

tu bym nie zazdrościł chłopinie bo ostatnio podobny medal dostał od Bredzisława też Kulczyk i... jak słyszę w radiu właśnie mu garnitur szyją do trumny, taki medal przynosi pecha;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 11:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
w tym kraju to może być tylko kościół katolicki pompowan
Moze byc? Chyba raczej jest co mnie tez wkurza ...

neandertalski pisze:
Ty żyjesz naprawdę w zupełnie innym kraju niż nasz
ale bardzo blisko... nawet mam widok na mój Heimat vel Vaterland :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 11:49 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
rzezimiech pisze:
Nie jestem z NOP-u ale twój post jest tak śmieszny, że głowa mała, zupełnie nie masz pojęcia o czym piszesz więc nawet do reszty się nie odniosę.


No nie to takie banalne...... Tylko "MY" mamy monopol na wiedzę i prawidłowe rozumienie świata..... Dlatego tak nie lubię skrajności : czy brunatny, czy czerwony, czy katolik, czy muzułmanin, czy homofob albo zagorzały obrońca równouprawnienia wszyscy jesteście tacy sami. Nie potraficie słuchać innych i wierzycie, że wasze jest najważniejsze.......


rzezimiech pisze:
Od kiedy hasła zawierają konkrety "ekspercie"?


Nie jestem ekspertem do spraw emigracji tak jak Ty bo jak pisałem wyżej każdy skrajny frustrat ma monopol na wiedzę w każdym temacie. Co do hasła masz rację ale nie tak do końca ]:-> np. zwrot " konkretne hasło" istnieje i przenosi konkretne przesłanie i postulaty np" zdelegalizować NOP" Jak jesteś taki bystry to powinieneś wywnioskować z mojego teksu, że oprócz haseł które nic nie postulują niczym więcej nie możecie się podzielić z przechodniami. No macie jeszcze ulotki..... a może jak dostaliście pieniądze z "Centrali" to wydrukujecie je po niemiecku i będziecie rozdawać u sąsiadów zza Nysy ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 12:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Gero pisze:
Polska to kraj cudów

a propo cudów i pociągów z przybyszami:
http://telewizjarepublika.pl/kopacz-jez ... 22087.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2015, 12:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
neandertalski pisze:
taki medal przynosi pecha
O! To może zamiast nalotów na IS niech wyślą tam Bronka z wagonem medali :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lip 2015, 7:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
rzezimiech pisze:
Ulotki również nie były rozrzucane, a to, że ktoś wyrzuca po czasie to cóż - normalne,


No pewnie, że normalne - po dwie sztuki na każdym schodku :roll:
Dziś rozrzućcie - może wiatr poniesie za Nysę ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lip 2015, 9:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
należałoby chyba jak sugeruje tadam wrzucić na ponton i spuścić do morza śródziemnego. póki co innych propozycji co z nimi począć nie zauważyłem, być może nieuważnie wątek śledziłem.

a w Fakcie pojawi się tytuł, że tadam, chce zatapiać uchodźców :O
Rzeczywiście nieuważnie czytałeś wątek, dwa razy przedstawiłem dość precyzyjne (jak na to forum) rozwiązanie. Jestem za pomaganiem ludziom w potrzebie. Jednak pomoc w swojej definicji zawiera dobrowolność u obu stron! Nie można komuś pomagać na siłę i nie da się też kazać sobie pomagać w określony sposób. Polska jest wystarczająco dużym krajem i 5 tys. uchodźców łyknęłaby bez żadnego "ale". Ale... Polska rządzona jest przez przez bandę cwaniaczków wspomaganą przez rzesze niekompetentnych urzędników-pociotków na szczeblu lokalnym. Dlatego się nieda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2015, 6:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
tadam pisze:
Rzeczywiście nieuważnie czytałeś wątek, dwa razy przedstawiłem dość precyzyjne (jak na to forum) rozwiązanie.

rzeczywiście - zwracam honor
tadam pisze:
za konflikty nie jesteśmy odpowiedzialni, ale pomagać mamy prawo a nawet obowiązek moralny. To, że ktoś popadł w tarapaty nie z naszej winy, nie zwalania nas z niesienia im pomocy. Tak jak napisałem wyżej - polska wchłonęłaby 2 tys. albo i 5 tys. uciekinierów i nwet nikt by tego nie zauważył. Po jednej rodzinie na gminę czy tam powiat z prawem do pracy i zakazem zmiany gminy. Jedna taka rodzina szybko by się asymilowała, szybko by się nauczyła języka a i sąsiedzi łatwiej tolerują jedną rodzinę niż cały ośrodek z ludźmi w barakach, którzy sie nudzą. Dodatkowo przyjmować tylko chrześcijan - wtedy odpada problem islamizacji czy zakazów bdowania meczetów. Po jednym pokoleniu ta rodzina rozpuściłaby się jak cukier w herbacie.

tylko nie wydaje Ci się, że to co proponujesz to rodzaj getta rozproszonego. powiem inaczej, Ty jako polski imigrant w Niemczech przyjąłbyś taką pomoc jako naturalną gdyby zgoda na Twój pobyt obwarowana była ograniczeniem miejsca zamieszkania i co za tym idzie ograniczeniem kontaktów z rodakami i jeszcze wypisaniem się z kościoła katolickiego? a jak się nie podoba to na ponton.
tu ciekawy wg mnie głos głos w dyskusji:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,146230, ... a_Wyborcza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2015, 8:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
proponujesz to rodzaj getta rozproszonego.

jak mogą być otwarte oddziały więzienne to i mogą być getta rozproszone ;) Semantyka.
Póki co nie ma mądrego, który znalazłby rozwiązanie. Jedyne jakie spotykam (a w Niemczech emigrantów jest nieco więcej) to getta skupione :P
neandertalski pisze:
gdyby zgoda na Twój pobyt obwarowana była ograniczeniem miejsca zamieszkania i co za tym idzie ograniczeniem kontaktów z rodakami i jeszcze wypisaniem się z kościoła katolickiego? a jak się nie podoba to na ponton.
mój pobyt jest obwarowany pewnymi ograniczeniami, dopiero niedawno zostały zniesione ostatnie. Niemcy pozwoliły nam się osiedlać pod warunkiem, że spełnimy pewne wymagania, że ucywilizujemy się jako kraj, że nie będziemy zadłużeni, że będziemy przestrzegać przepisów unijnych itp, itd. Syryjczycy czy Irakijczycy takich warunków nie spełniają więc trzyma się ich w barakach w gettach skupionych, nie pozwala się im pracować itp. Wiem, bo widziałem na własne oczy.
A co do kościoła, to nikomu nie każę się wypisywać. Mówię żeby brać tych, którzy są nam najbliżsi. Po co z kilkuset tysięcy potrzebujących brać losowo? ba! nawet gdyby okazało się, że wśród tych uciekinierów jest jakaś polonia, to preferowałbym właśnie ich. Starannie dobrać potrzebujących, starannie się nimi zająć i po problemie.

Ale jak znam życie, to wypieprzą gdzieś pod jakąś wioską ośrodek dla uchodźców na kilkaset osób i w Polsce przybędzie islamofobów - o ilość mieszkańców tej wioski :)
PS.
Jak już jesteśmy w temacie Niemiec i ich sposobów, to niedawno czytałem odezwę, do rodziców bawarskich szkół, by przekonali swoje córeczki, żeby się nie ubierały zbyt skąpo, bo w pobliżu jest getto skupione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2015, 9:05 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
tadam pisze:
przekonali swoje córeczki, żeby się nie ubierały zbyt skąpo
Tak mniejszość zaczyna sterować większością i nikt się nie pyta dlaczego oni nie chcą być tolerancyjni wobec nas, ja za to nie godząc się na narzucanie mi czegokolwiek jestem nietolerancyjny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sie 2015, 1:59 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Nie ma żadnego kompromisu między islamem a resztą świata.
Moim zdaniem to jakiś podgatunek ludzki, który należy eksterminować wszelkimi możliwymi sposobami.
Niestety współczesne społeczeństwo zostało wykastrowane. Uwiąd polityczny doprowadził nas do tego, że trzeba być kryminalistą by walczyć o swoje prawa, tym samym musimy się przyzwyczaić, że za 20-25 lat Europa będzie państwem islamskim.
Szczerze, to wolę zginąć w III WŚ niż patrzeć jak na własne życzenie, staliśmy się kozami...
Gdyby to ode mnie zależało, uwolnił bym Brevika i odrestaurowałbym "polskie obozy", by rzeczywiście stały się polskimi obozami eksterminacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2015, 18:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Czesi też protestują ;)
http://www.novinky.cz/domaci/376510-tep ... rabum.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sie 2015, 10:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
Czesi też protestują ;)

jak już jesteśmy w Czechach, to własnie ichni prezydent trochę ładniej powiedział, to co ja miałem na myśli o wsadzaniu ich w pontony ;)
onet.pl pisze:
Czeski prezydent Milosz Zeman upomniał nielegalnych imigrantów, którzy według niego powinni przyswoić sobie trzy zasady: "Nikt cię tu nie zapraszał. Skoro już jesteś, szanuj nasze przepisy. Jeśli ci się to nie podoba, odejdź".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..