Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 lip 2016, 21:39 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Po naszej stronie spokój, a niemiecka policja w końcu zaczęła pałami rozpedzać ciapatych i przywraca porządek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2016, 20:38 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
Zapomnieliście wspomnieć, że Zgorzelec to miasto opanowane przez "pikoludków". Handel tym g..nem odbywa się wszędzie. Policja ma na wszystko wy....ne. Na zinfo
ludzie podają nawet nr rejestracyjne dilerów i co ? I nic!
CO do pracowników to osobiście nie mogę znaleźć nawet pomocnika budowlanego za 12zł/h, bo albo pikoludek albo złodziej.
Granica daje profity dla centrów handlowych, sklepików, straganów na małym rynku, restauracji i stacji paliwowych, gdzie dederony liczą każdego eurocenta i tutaj wielka ciekawostka i ubaw jednocześnie można zobaczyć widok - tankowanie do wszelkiej maści kanistrów i kanisterków.
Niemiec wiadomo u nas za obiad dla rodziny zapłaci tyle co u siebie dla jednej osoby.
Samo Goerlitz ze spokojnego, pięknego i bezpiecznego miasta, budzi się z letargu za sprawą tzw imigrantów, których tu sobie sprowadziły lewaccy włodarze, ostrzegający teraz kobiety przed wychodzeniem w pojedynkę z domu. Za kilkanaście lat będzie to miasto ze strefami w których obowiązuje szariat i zakazem wstępu dla "białych".
Mam tylko nadzieję że ta zaraza nie przejdzie tutaj na naszą stronę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2016, 7:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
SeaBlade pisze:
CO do pracowników to osobiście nie mogę znaleźć nawet pomocnika budowlanego za 12zł/h, bo albo pikoludek albo złodziej.


No cóż...swoją nieudolność najlepiej zrzucić na kogoś :roll:

SeaBlade pisze:
Granica daje profity dla centrów handlowych, sklepików, straganów na małym rynku, restauracji i stacji paliwowych, gdzie dederony liczą każdego eurocenta i tutaj wielka ciekawostka i ubaw jednocześnie można zobaczyć widok - tankowanie do wszelkiej maści kanistrów i kanisterków.
Niemiec wiadomo u nas za obiad dla rodziny zapłaci tyle co u siebie dla jednej osoby.


Mnie to też wkurza - a zwłaszcza te tanie obiady 8)
Młody jesteś i nie pamiętasz - jak my identycznie tankowaliśmy w NRD :roll:

SeaBlade pisze:
Mam tylko nadzieję że ta zaraza nie przejdzie tutaj na naszą stronę.


Naszych granic bronią prawdziwi patrioci - nie z takimi dawali sobie rade ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2016, 10:45 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
YELLO_35 pisze:
Młody jesteś i nie pamiętasz - jak my identycznie tankowaliśmy w NRD

Nie taki młody - rzeczywiście 100% racji :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2016, 10:51 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
YELLO_35 pisze:
No cóż...swoją nieudolność najlepiej zrzucić na kogoś

Niestety nie jest to tylko moja bolączka - ja tylko buduje dom- pogadaj z tymi co mają firmy budowlane i kontrakty - jeden temat: brak rąk do pracy, nawet tych z brakiem wszelkich kwalifikacji, o prawdziwych fachowcach zapomnij.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2016, 13:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
SeaBlade pisze:
Zgorzelec to miasto opanowane przez "pikoludków". Handel tym g..nem odbywa się wszędzie. Policja ma na wszystko wy....ne. Na zinfo
ludzie podają nawet nr rejestracyjne dilerów i co ? I nic!


To się może niebawem zmienić. Kilka dni temu poproszono mnie o podpis na piśmie do Ministra Ziobry. Mój podpis miał nr 231. Pismo przedstawia sytuację w naszym mieście i obojętność oraz zaniechania policji. Do pisma mają być dołączone nagrania audio i wideo z interwencji policji i rozmów z dyżurnym oraz zdjęcia przedstawiające przedmioty i sytuacje tych interwencji i niepodjętych zgłoszeń. Wszystko oczywiście z datami i godzinami jak również w niektórych przypadkach z nazwiskami, czy numerami służbowymi funkcjonariuszy.
Ludzie maja dosyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2016, 20:38 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
SeaBlade pisze:
Niestety nie jest to tylko moja bolączka - ja tylko buduje dom- pogadaj z tymi co mają firmy budowlane i kontrakty - jeden temat: brak rąk do pracy, nawet tych z brakiem wszelkich kwalifikacji, o prawdziwych fachowcach zapomnij.

I to wszystko przez to?
SeaBlade pisze:
...bo albo pikoludek albo złodziej.


Śmiała teoria :smt020

Poza tym zastanawiam się czy to (jeśli już) tylko zgorzelecka przypadłość :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lip 2016, 9:59 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
YELLO_35 pisze:
Śmiała teoria Poza tym zastanawiam się czy to (jeśli już) tylko zgorzelecka przypadłość


Niestety tak w naszych okolicach koszty jednostkowe(R+S+M+Kp+Z) są ok 20% wyższe niż porównywalne np. w centralnej Polsce. Mam to na bieżąco, bo kolega buduje się właśnie tamtym okolicach.
Co do metaamfetaminy ("piko") nasz region jest zagłębiem produkcyjnym tego dziadostwa - tutaj króluje w tej dziedzinie czeska strona. Nasycenie rynku jest tak duże, że działka tego syfu u nas jest tańsza niż flaszka najgorszej wódki. Takiego zjawiska i tylu uzależnionych w stosunku do liczby mieszkańców nie ma w całej Polsce.

viper126pzgc pisze:
To się może niebawem zmienić. Kilka dni temu poproszono mnie o podpis na piśmie do Ministra Ziobry. Mój podpis miał nr 231. Pismo przedstawia sytuację w naszym mieście i obojętność oraz zaniechania policji.

Proszę o wiadomość na priv - chętnie podpiszę się pod tym pismem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lip 2016, 17:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Niestety nie mogę pomóc. Jestem tylko jednym z podpisujących rzeczoną petycję. Człowiek podszedł do mnie gdy wysiadałem z auta pod Lidlem. Przeprosił, przedstawił się z imienia i nazwiska, wyjaśnił w czym rzecz i dał do przeczytania dokument. Z treścią tegoż całkowicie się zgadzałem więc zdecydowałem podpisać. Nazwiska człowieka nie pamiętam ale na imię miał Paweł. Mówił, że zamierza zebrać co najmniej 500 podpisów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lip 2016, 20:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
SeaBlade pisze:
YELLO_35 pisze:
No cóż...swoją nieudolność najlepiej zrzucić na kogoś

Niestety nie jest to tylko moja bolączka - ja tylko buduje dom- pogadaj z tymi co mają firmy budowlane i kontrakty - jeden temat: brak rąk do pracy, nawet tych z brakiem wszelkich kwalifikacji, o prawdziwych fachowcach zapomnij.


rąk nie brakuje tylko coraz trudniej o jelenia co będzie pracował za parę groszy i dotyczy to wielu innych branż również - zobacz ile składów stoi u bananów na placu bez obsady ? uważasz że nie ma kierowców? są w okolicach Bautzen czy Dresden


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lip 2016, 22:48 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Musimy się zgodzić z opinią, że nasze miasto jest dla piko tym czym marycha dla Amsterdamu. Ale tak jak marycha tak i piko jest dostępne wszędzie (w całej Polsce). To nie jest problem ze pracownik jest uzależniony od piko. Problemem jest ze ludzie są uzależnieni w zależności od regionu od piko, spida czy
alkoholu. Osobiście skłaniam się ku temu że ludzie z naszych okolic na zbyt znają (głównie z opowieści) zachodni standard życia. I nawet jeśli nigdy nie mieli do czynienia z niemiecką kulturą pracy to uważają, że do niej należą, głównie pod względem wymagań płacowych. Robotnicy fizyczni w więksZości, niezależnie od kraju są od czegoś uzależnieni albo przynajmniej zależni. Dlatego mimo, że piko to zło naszym lokalnym problemem jest po prostu mentalność ludzi. I powiem wam, że w tej chwili nie wiem czy rację mają wymagający robotnicy czy wymagający pracodawcy.

Ps. Pisane z telefonu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2016, 7:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Skoro piszesz że:
SeaBlade pisze:

CO do pracowników to osobiście nie mogę znaleźć nawet pomocnika budowlanego za 12zł/h


...a masz świadomość tego że:
SeaBlade pisze:
w naszych okolicach koszty jednostkowe(R+S+M+Kp+Z) są ok 20% wyższe


To w czym problem? Nie czekaj oferując najniższą krajową, tylko zapłać więcej i ludzie sami przyjdą.
Ja myślę że problem leży w tym, że pracy jest dużo, ale płacić nie ma komu. Płacić niestety trzeba więcej, ponieważ to narzuca nasze położenie geograficzne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2016, 10:53 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
MARUNIO pisze:
Skoro piszesz że:
SeaBlade pisze:

CO do pracowników to osobiście nie mogę znaleźć nawet pomocnika budowlanego za 12zł/h


...a masz świadomość tego że:
SeaBlade pisze:
w naszych okolicach koszty jednostkowe(R+S+M+Kp+Z) są ok 20% wyższe


To w czym problem? Nie czekaj oferując najniższą krajową, tylko zapłać więcej i ludzie sami przyjdą.
Ja myślę że problem leży w tym, że pracy jest dużo, ale płacić nie ma komu. Płacić niestety trzeba więcej, ponieważ to narzuca nasze położenie geograficzne.


Jeżeli dla Ciebie 2,5tys na rękę za miesiąc uczciwej pracy dla prostego robotnika bez kwalifikacji to mało? Koleżanka mgr fizykoterapeutka, po wielu kursach w szpitalu zarabia 1890zł na rękę. Zapytaj ile zarabiają za miesiąc ciężkiej, fizycznej pracy w Carrefour czy Biedronce, nie mówię nawet tutaj o pracy przy tzw pomidorach, bo to już urąga godności człowieka.
Powtarzam nie szukam inżyniera od fizyki kwantowej tylko prostego pracownika. 12zł/h wchodzi dopiero od 01.01.2017 roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2016, 11:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
SeaBlade pisze:

Jeżeli dla Ciebie 2,5tys na rękę za miesiąc uczciwej pracy dla prostego robotnika bez kwalifikacji to mało? Koleżanka mgr fizykoterapeutka, po wielu kursach w szpitalu zarabia 1890zł na rękę. Zapytaj ile zarabiają za miesiąc ciężkiej, fizycznej pracy w Carrefour czy Biedronce, nie mówię nawet tutaj o pracy przy tzw pomidorach, bo to już urąga godności człowieka.
Powtarzam nie szukam inżyniera od fizyki kwantowej tylko prostego pracownika. 12zł/h wchodzi dopiero od 01.01.2017 roku.


chyba się zapędziłeś nie tam gdzie trzeba ? robotnik bez kwalifikacji to może być na stróżówce przy wjeździe na parking ,natomiast pracownik budowlany posiada doświadczenie i fach w ręku który jak widzisz jest wart więcej niż kwalifikacje fizykoterapeutki a dlaczego ?
ano widzisz ona jest skazana na etat w szpitalu i jej to odpowiada (za bardzo nie ma alternatyw) ,
natomiast ten prosty robotnik ma inne możliwości i z nich korzysta i nie godzi się na prace za 12zł ,
kolejna kwestia - 2,5tzł może i nie jest drastycznie niskim wynagrodzeniem o ile zaoferujesz zatrudnienie na czas nieokreślony ze wszystkimi przywilejami natomiast jako praca chwilowa ? :?
jeszcze trzy lata temu mój bliski kolega wykonywał na profesjonalnym poziomie prace budowlane ale poniżej 25zł nie wchodził w rozmowę a dziś go tu nie ma i nie ma zamiaru wracać dokąd nie uzyska praw emerytalnych (nie opłaca mu się i zawsze mnie pyta co mnie tu trzyma ? )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lip 2016, 11:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
SeaBlade pisze:

Jeżeli dla Ciebie 2,5tys na rękę za miesiąc uczciwej pracy dla prostego robotnika bez kwalifikacji to mało?


Nie piszesz co ta kwota znaczy- czy ze wszystkimi świadczeniami, ubezpieczeniem itd... czy to jest z tą 20% różnicą...itd. Dlatego nie łatwo się do tego odnieść. Myślę że najprostszą odpowiedzią było by zapytanie- jeśli się budujesz, to ile miesięcznie zarabiasz i czy tyle możesz zapłacić pracownikowi? ;)
Jeśli nie stać Cię zapłacić min. 17 zł /h netto to niestety musisz szukać pracowników ze wschodu.

ps. Moja żona pracuje w Carrefourze i wiem jakie są tam zarobki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..