Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 12:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 lis 2005, 0:42 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 paź 2005, 17:01
Posty: 9
Bylem na cmentarzu, takze zolnierzy II Armii WP. Syf i wstyd pod pomnikiem. Kim jest Pan Fiedorowicz? oficerem? a jakiego wojska? Ludowego? no to jak mozna miec szacunek do Ojczyzny skoro Urzad Miasta w osobie burmistrza nie szarpnie sie nawet na wieniec i kilka symbolicznych gestow w strone chlopcow, ktorzy zgineli po to tez, zeby Mr. Fiedorowicz mogl byc burmistrzem?
Mamy tu jeszcze jakies wojsko? moze znajdzie sie jakas kompania honorowa i postawi warte. Ludzie, nie dajmy sie zwariowac, ZYJEMY W POLSCE a nie w jakims bezplciowym i niechcianym Europa-Miescie. Zauwazyliscie chroniczny brak NASZYCH symboli narodowych? przed NASZYM Ratuszem wisza jakies szmaty co to dostal Aniszkiewicz od Niemcow do powieszenia zamiast pieniedzy do wydania. Do Herr Aniszkiewicza napisze juz wkrotce, list baaaardzo otwarty. Baczcie Waszmosciowie!, tak bedzie ze wszystkimi tzw. projektami.

The 1st day of September in 1939. DO NOT EVER FORGET BOYS!

P.S. Na przejsciach granicznych wisza te same scierki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2005, 12:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Zgadzam się!!!
Ja także odwiedziłam dziś cmentarz wojskowy. Faktycznie jeden wielki bałagan. Wszędzie pełno szkieł które można sobie wbić w noge idąc nieostrożnie. Widziałam tylko jeden malutki wieniec i to taki pożal się Boże. A doskonale pamiętam jak byłam jeszcze małą dziewczynką zawsze było tam tak ładnie, kolorowo i kwieciście w tym dniu. Ktoś o to dbał i się tym interesował. Co się z tym stało???
POZDRAWIAM :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2005, 13:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Macie rację. Jednak takich miejsc w naszym jest więcej. Co na niektórcych planuje się nawet budowę czegoś tam, w miejscu gdzie spoczywa ok 1500 - 2000 pomordowanych osób, w tym polscy Żołnierze Września 1939.
Piszemy o tym na forum historycznym w temacie " Miejsca pamięci na sprzedaż".
Wymyśliłem dziś, aby każdy komu nie obojętna jest pamięć ludzi umęczonych przez bezlitosną machinę nazizmu, zapalił znicz na wyrobisku za POMem. Ja już to zrobiłem dziś, chociaż zaproponowałem abyśmy uczynili to jutro - w Zaduszki. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie abym wraz ze znajomymi jutro uczynił to po raz drugi.
Przeczytać o moim pomyśle możecie tutaj:

http://www.forum.zgorzelec.info/viewtop ... 9&start=75


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lis 2005, 1:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:59
Posty: 121
Wielu ( szczegolnie młodych ) ludzi uważa , że zapalenie znicza na grobie żolnierza AL , lub żolnierz Armii Radzieckjej jest czynem hańbiącym . Nikt nie pomyśli o realiach tamtych czasów .Ci ludzie ginęliwobroniewolności jakakoleiek by ona byla . Nie myśleli o socjaliżmie , komuniżmoie , czy demokracji . Oni chcieli po prostu spokojnego życia .To uklady rządowe dokonaly reszty . Dlaczego więc potępiać prostych ludzi , ktorzy oddali swoje życie za nas i nasze dzieci . To nie ich wina, że losy Polski potoczyly sie tak jak potoczyły . Oni walczyli jedynie z hitleryzmem . A może ktoś wolałby dziś żyć pod rządami Hitlera ? Dlatego zawszejestem w dzień Wszystkich świętych na cmętarzu wojskowym i zapalam symboliczną świeczkę za tych co oddali życie rownież za mnie . I nie ważne jest to dla mnie czy to Rosjanin , czy Polak . Zapaliłbym rownież świeczkę na niemieckim grobie , gdybym wiedział , że ten czlowiek zginął w walce z hitleryzmem , lub stalinizmem .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..