Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 20:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lis 2005, 13:10 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 sty 2005, 20:42
Posty: 131
Lokalizacja: z Polmosu
Hit transferowy, Mollinari w Turowie

Yann Mollinari powraca do Polski podaje strona sporstnews69.com. Zawodnik ponownie będzie występował w drużynie Turowa Zgorzelec. Mollinari przychodzi do Zgorzelca na zasadzie wypożyczenia ze swojego obecnego klubu - Asvel Villerbanne, w którym grał średnio niespełna 14 minut w meczu.

W ubiegłym sezonie Mollinari był czołowym rozgrywającym ligi i podporą Turowa. Nie zdecydował się jednak na przedłużenie kontraktu z czwartą drużyną polskiej ekstraklasy i wrócił do rodzinnej Francji. Po niezbyt udanych występach w Adeco Asvel, zespół postanowił wypożyczyć go do Turowa.

/e-basket.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lis 2005, 22:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
Tralala... nie lubie koszykowki ale nie mam nic do wydawania
przez BOT pieniedzy na wlasna druzyne. Ja nie, ale od innych od jakiegos
coraz wiecej moich znajomych jest niezadowolonych z tego faktu.
A co Wy o tym sadzicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2005, 21:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
tuka fakt potwierdzony, że ani pracownicy kopalni i elektorwni tych pieniędzy w ramach podwyżek czy też premii by nie otrzymali. Pieniądze te byłyby przekazane na rzecz RP w ramach podatku, a jednak jest taka opcja, że nie muszą być i są przekazywane na BOT KS Turów Zgorzelec i w tym przygranicznym mieście jednak coś się dzieje. Zainteresowanie meczami jest spore, a w weekendowe popołudnie jest co robić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2005, 22:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Nie wiem, ale wydaje mi się, że za zwiększaniem budżetu nie idzie wzrost wartości drużyny, ostatnie porażki są tego dowodem. Od czasu jak kopalnię zastąpił BOT, zaczęły się eksperymanty, niektóre decyzje są podejmowane pod większymi niż dotąd naciskami.
Ale, znowu wątki się zaczynają mieszać, przecież to powinno być w dziale SPORT :shock:
o pardon, nie zauważyłem, że ten dział został zlikwidowany :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2005, 23:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
szamo pisze:
tuka fakt potwierdzony, że ani pracownicy kopalni i elektorwni tych pieniędzy w ramach podwyżek czy też premii by nie otrzymali. Pieniądze te byłyby przekazane na rzecz RP w ramach podatku, a jednak jest taka opcja, że nie muszą być i są przekazywane na BOT KS Turów Zgorzelec i w tym przygranicznym mieście jednak coś się dzieje. Zainteresowanie meczami jest spore, a w weekendowe popołudnie jest co robić.


Ale wsrod moich znajomych sa nie tylko ludzie z elektrowni czy
kopalni. Tak samo to bulwersuje innych. A zastanawiales sie
jak sie czuja zwolennicy innych sportow?

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2005, 23:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
np.? piłki nożnej, która mając szansę na III ligę jej nie wykorzystała? pokaż mi inny zawodowy sport w Zgorzelcu, który gra w jakiejś wyższej lidze...

tak to wygląda, że w sekcjach młodzieżowych Turowa jest ok. 60 chłopaków z rocznika 88 do 93-94 + pierwsza drużyna dzięki której Arturze coś się dzieje w tym mieście. Zgorzelec znany jest w całej Polsce, ba nawet w Europie jako miasto, gdzie pieniążki są na czas, a zawodnicy nie muszą martwić się o żadne wypłaty, czy życie tutaj.

Teraz pomyśl sobie, że na 14 zespołową ligę takich zespołów jest 3-4 - Zgorzelec, Sopot, Świecie i Włocławek. Reszta (11) drużyn ma poślizgi z wypłatami lub po jakimś czasie ich w ogóle nie wypłaca.

I teraz zasadnicze pytanie... jak drużyna koszykówki męskiej w Zgorzelcu promuje to miasto w kraju i na kontynencie? Powiem Ci tak, że zespoły z Francji, Hiszpani, Włoch i Rosji biły się o to, żeby zagrać z naszą drużyną mecze towarzyskie na naszym terenie. Jednak nie terminy wcześniej ustalonych rozgrywek ligowych i turniejowych nie pozwoliły na zawody z czołowymi zespołami tych krajów. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z nimi i w przyszłym sezonie może się okazać, że Zgorzelec zorganizuje jeden z najsilniejszych turniejów na starym kontynencie. Dzięki czemu promocja koszykówki, miasta i drużyny w Polsce i Europie będzie inwestycją w to co dzieje się co dwa tygodnie na naszej hali w Zgorzelcu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2005, 23:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
szamo pisze:
[...]
I teraz zasadnicze pytanie... jak drużyna koszykówki męskiej w Zgorzelcu promuje to miasto w kraju i na kontynencie? Powiem Ci tak, że zespoły z [...]


Musisz zrozumiec, ze nie wszystkich to az tak fascynuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2005, 23:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Mnie to fascynuje z jednego względu - coś się w tym szarym i małym mieście dzieje.

A że nie fascynuje to wszystkich? To może mi powiesz czy znasz kogoś, kto jest w stanie dogodzić swoimi poglądami, myśleniem, zachowaniem i postępowaniem takiemu zbiorowisku jak Zgorzelec?

Inny przykład... znajdziesz prawdopodonie tylu samu przedsiębiorców, którzy są za tym, żeby powstawały nowe markety, ale też drugie tyle "biznesmenów" w naszym mieście będzie temu przeciwnych.

Spróbuj dogodzić większości...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2005, 11:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Turów koszykówka to bez wątpienia lokomotywa, która ciągnie za sobą pordzewiałe wagony, czyli resztę tego miasta.
I co by nie mówić, to narzekanie i krytykowanie basketu zgorzeleckiego dowodzi wyłączni krótkowzroczności, nawet, jak sie tej kosztykówki nie lubi.
Tuka, zadziwiasz mnie, taki, wydawałoby się z innych wypowiedzi, racjonalnie myślący człowiek, a tu takie kuriozum :roll: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2005, 13:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
paździoch pisze:
[...]
Tuka, zadziwiasz mnie, taki, wydawałoby się z innych wypowiedzi, racjonalnie myślący człowiek, a tu takie kuriozum :roll: [...]


Czytajcie uwaznie. Od poczatku pisalem o zdaniu innych i postawilem
sie w ich rozumowaniu. Ja nie mam osobiscie nic przeciwko
finansowaniu turowa - napisalem to na samym poczatku! Chcialem
rozwinac temat ale po wypowiedzi szama, fanatyka w tej
materii, stwierdzilem, ze nie ma sensu bo wychodzi, ze jestem
wielce anty.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2005, 14:13 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
tuka nie jestem fanatykiem tylko pasjonatem i nie twierdze, że Ty jesteś anty tylko wyrażam swoje zdanie, które jest niezmienne ze względu na to, że w momencie, kiedy rozgrywki koszykówki się kończą to nie pozostaje nic innego jak siedzieć w domu, bo w Zgorzelcu innych rozrywek jak na lekarstwo!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2005, 14:53 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Moim zdaniem drużyna koszykarzy z Turowa robi dla miasta tyle, że nie sposób tego przecenić. Kiedyś w dawnych czasach był to boks amatorski, w której to dziedzinie, Turów również dużo dobrego dla promocji miasta zrobił. Z tym, że inne były czasy, inne zasady i priorytety.
Z czym sie obecnie Zgorzelec (z czym pozytywnym) kojarzy ludziom w Polsce i na świecie?
Może z przejściem granicznym, może z kategorią zachodnich miast podzialonych (Frankfurt-Słubice, Guben-Gubin, Goerlitz-Zgorzelec), może nielicznym z Jakubem Boehme (?), z węglem brunatnym, nic więcej mi do głowy nie przychodzi, oprócz oczywiście basketu (może o czymś zapomniałem?). No, może czymś takim być projekt 2010. Koniec.
To, czy pozostaniemy tu głuchą prowincją, czy potrafimy się odbić od dna i wypłynąć na szersze europejskie wody, zależy od tego, jak nas będą postrzegać z zewnątrz, choć nie tylko. Dlatego obiema rękami będę się podpisywał pod wszystkim, co upowszechnia pozytywny wizerunek miasta i dzięki czemu Zgorzelec może przestanie być grajdołem.
Bo na dobrą sprawę, wszystkim z nas o to chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2005, 18:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Problem z Turowem : stał się rozrywką dla wybranych. Już kiedyś
wspominałem, że moje "lubienie" koszykówki rozbiło się o
dostępność, a konkretnie dostępność biletów.
Jeśli nie możesz czerpać przyjemności z tego do czego jakby nie patrzeć dopłacasz,
tracisz zainteresowanie i się buntujesz.
Normalna kolej rzeczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2005, 23:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
krytyczny pisze:
Problem z Turowem : stał się rozrywką dla wybranych. Już kiedyś
wspominałem, że moje "lubienie" koszykówki rozbiło się o
dostępność, a konkretnie dostępność biletów


w sumie racja, z punktu widzenia pracownika klubu powinnienem bronić swoich spraw, ale przyznam szczerze, że właśnie dostępność biletów, a w zasadzie ich udostępnianie szaremu obywatelowi Zgorzelca, który nie ma żadnego znajomego w KWB lub elektrowni jest fatalne. Jednak niestety takie prawo ma dwójka sponsorów, która wydaje kasę na klub i basta innego wyboru nie ma.

Cóż mogę powiedzieć krytyczny... znam sporo osób, które swoją zawiętością potrafią po kilka godzin czekać w kolejce i kupić nawet stojący bilet, aby kolejne dwie godziny postać i pooglądać 40 minut meczu. No cóż Turów w pewnym sensie stał się trendy, niewiele osób pamięta czasy, kiedy na zawody koszykówki chodziła garstka osób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2005, 23:17 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
szamo pisze:
[...] który nie ma żadnego znajomego w KWB lub elektrowni jest fatalne. [...]


ja mam pelno znajomych w elektrowni jak i w KWB, baa,
sam jestem pracownikiem elektrowni, czy moglbys mi
uswiadomic w jaki sposob mam ulatwiony (w tej chwili)
dostep do biletu?

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..