Dzisiaj jest 18 maja 2024, 17:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 sty 2006, 0:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
krotko naswietle problem: Krakow pisze prace magisterska o Zgorzelcu, pomozmy w dostarczeniu wszelkich potrzebnych informacji bo mozemy zyskac wiele, wszak niewiele pochlebnych rzeczy o naszym miescie dotychczas napisano. Zatem prosze wszystkich o pomoc jak tylko mozecie

tresc listu:
Cytuj:
Szanowni Państwo,
Nazywam się Marta Lewek i jestem studentka V roku Na Uniwersytecie w Krakowie. Będąc w ubiegłym roku na stypendium w Dreźnie zainteresowałam sie bardzo problematyka i samymi miastami Gorlitz/Zgorzelec. Postanowiłam wybrać Państwa miasto na temat mojej pracy magisterskiej. Z tego względu potrzebna będzie mi pomoc a nie znam nikogo w Zgorzelcu. Niestety Biblioteka Jagiellońska dysponuje jedynie 3 egzemplarzami ksiązek, w których pojawia sie wzmianka o Zgorzelcu. Dlatego wybieram sie w marcu do Zgorzelca na miesiąc w celu zebrania materiałów do pracy i przeprowadzeniu badań. Bardzo bym Państwa prosiła o jakis kontakt i pomoc w zebraniu materiałów na temat historii obu tych miast (moga byc tez w jezyku niemieckim). Wiem ze prosba jest smiala, ale na prawde ciezko mi nawiazac jakakolwiek znajomosc, bo moje prosby o ewentualna pomoc nie spotkaly sie do tej pory z odzewem.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, ze do usłyszenia
Marta Lewek
moj adres e-mail:
bannannek+poczta.fm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2006, 17:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:17
Posty: 15
To prawda ,że Zgorzelec w Polsce wywołuje raczej niegatywne skojarzenia .Kojarzony jest z miastem narkomanów i złodziei samochodów .Pewnie nadszedł czas aby cos zmienić w tej kwestii .Wiele dobrego dzieje się w tym miescie i wiele jest ludzi ,którymi mozemy sie pochwalić .Warto zaprosić krakowską magistrantką do współpracy .Dziwi jednak dlaczego nikt z lokalnych studentów nie wpadł na ten pomysł .Byłoby łatwiej i więcej może emocjonalnego zaangazowania -choć nauka potrzebuje raczej dystansu i myslenia racjonalnego ......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2006, 22:46 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
A może by tak czytelniej tego e-maila podać,co??Bo naprawdę chciałabym się skontaktować z tą studentką,ale ten adres mail do niej nie jest jednoznaczny...A już jakbym nr telefonu do niej dostała to w ogóle byłoby bosko... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2006, 11:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Kermit pisze:
A może by tak czytelniej tego e-maila podać,co??Bo naprawdę chciałabym się skontaktować z tą studentką,ale ten adres mail do niej nie jest jednoznaczny...A już jakbym nr telefonu do niej dostała to w ogóle byłoby bosko... :wink:


Robisz problem tam, gdzie go nie ma. Widziałeś kiedyś znak '+' w adresie? Zamień '+' na '@' i po sprawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2006, 11:31 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
No właśnie o to się rozchodzi,że nie widziałam,bo jakbym widziała to bym się głupio nie pytała i myślałam,iż to oczywiste :? Ale dziękuję za informację,jakkolwiek ironiczna by ona nie była :twisted: Z resztą już sobie poradziłam i znalazłam inny kontakt do tej pani.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2006, 11:48 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sty 2006, 10:57
Posty: 56
Lokalizacja: Zgorzelec
Lokalni studenci też pisali prace o Zgorzelcu i powstaje ich coraz więcej. Tylko, że nie są one publikowane, a to że niewiele ludzi o nich wie nie znaczy że ich nie ma. Zresztą czasami jest niewskazane, aby pracę rozgłaszać, sam pisałem w zeszłym roku taką i podczas zbierania danych zobowiązałem się, że będą one wykorzystane tylko na potrzeby tejże pracy i nie przedostana się na zewnątrz. To jednak zależy od tego jakie to są informacje. Ja zbierałem akurat dane m.in. dotyczące działalności pewnych firm, a Zgorzelec przedstawiałem przeważnie jako miasto godne odwiedzenia :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2006, 11:50 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sty 2006, 10:57
Posty: 56
Lokalizacja: Zgorzelec
I do tej studentki juz napisałem maila:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2006, 11:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Kermit pisze:
No właśnie o to się rozchodzi,że nie widziałam,bo jakbym widziała to bym się głupio nie pytała i myślałam,iż to oczywiste :? Ale dziękuję za informację,jakkolwiek ironiczna by ona nie była :twisted: Z resztą już sobie poradziłam i znalazłam inny kontakt do tej pani.


Ooops, dama na pokładzie. Przepraszam, nie zauważyłem. Nick mnie zmylił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lut 2006, 23:25 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Kazimierz Prosyniak napisał w liscie:

Cytuj:
Nawiązałem kontakt z mieszkanką Krakowa, studentką, która zamierza napisac prace magisterską o tematyce historycznej dot. Zgorzelca. Umówiliśmy się na spotkanie w dniu 6 lutego w Zgorzelcu, podczas którego wymienimy poglądy na temat formy i zakresu planowanej pracy magisterskiej.
Kazimierz Prosyniak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..