Dzisiaj jest 12 maja 2024, 13:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16 mar 2009, 15:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
viper126pzgc pisze:
I tak, to, ku ogólnemu przyzwoleniu większości społeczeńśtwa niszczone zostaje nasze współne dobro, dewastowane otoczenie, a w świat idzie opinia, że jesteśmy narodem dzikusów i brudasów.


Chyba odwróciłeś kota ogonem... szpital to akurat takie miejsce gdzie podjeżdża się jak najbliżej. A gdyby zasiano trawkę przed wejściem głównym to też krzyczałbyś, że bydło depcze trawę? :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2009, 17:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
... szpital to akurat takie miejsce gdzie podjeżdża się jak najbliżej.

Nawet po trawnikach, chodnikach i alejkach? Dziwne. Są przecież wyznaczone miejsca, by w razie potrzeby podjechać jak najbliżej, niemal pod same drzwi, ale jak już pisałem, te miejsca traktują jak prywatne parkingi pracownicy szpitala.
Widocznie, tam skąd pochodzisz, jeździ się po chodnikach i trawnikach, chodzi po ulicy, biega po autostradzie, a skarpetki trzyma się w lodówce.


Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 17:58 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2009, 20:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
viper126pzgc pisze:
Widocznie, tam skąd pochodzisz, jeździ się po chodnikach i trawnikach, chodzi po ulicy, biega po autostradzie, a skarpetki trzyma się w lodówce.

tam skąd pochodzę nie ma chodników ani autostrad ani lodówek ani skarpetek nawet 8)

a wracając do szpitala to takie krótkie pytanie: ile jest miejsc parkingowych należących do szpitala (dla pracowników i pacjentów)?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2009, 20:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
ile jest miejsc parkingowych należących do szpitala (dla pracowników i pacjentów)?

Jest tego trochę. Jest też dużo miejsc dla pacjentów tych lżej i ciężej chorych. Niestety miejsca dla chorych jak już pisałem są zajmowane przez chorych (zdrowych) inaczej.
Problemem jest to, że każdy chce podjechać pod same drzwi, a gdyby mógł, to może nawet do środka i to nie tylko w kwestii szpitala istnieje taki problem. Mam kilku sąsiadów, któzy potrafią przejachać około 300m po chodnikach i trawnikach, aby tylko podjechać swoim BMW pod same drzwi od klatki schodowej.
To taka polska przypadłość. Z tago chyba nie da się wyleczyć :(((


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2009, 13:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2008, 17:06
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
czytam sobie co piszecie...
jest tego sporo, wiec przyznaje ze nie wszystko przeczytałam dokładnie.

nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko zieleni, ale szpital ma być miejscem przede wszystkim dostępnym.

o ile park za szpitalem służy rekonwalescentom ( jak również spacerującym z pieskami, jak ktoś wcześniej wspomniał) o tyle trawnik od ulicy tj. ten od strony wjazdu pogotowia i teren przy bocznej bramie wjazdowej jest moim zdaniem zbędny
to na pewno spory koszt ale ja bym zrobiła z nich po prostu parkingi
teren od wjazdu pogotowia jest trudny, właściwie to góra, ale są przecież mądrzy ludzie którzy pomyśleli by, zrobili projekt... nie jestem specem, nie znam się,
ale obiekty buduje się na jeszcze bardziej pokręconych działkach, chyba że pod ziemią biegną tam np. rury ciepłownicze, tego nie wiem...
teren od drugiej strony budynku jest równy, wiec to tylko kwestia położenia kostki.

miejsce jest wiec potrzeba dobrej woli, pomysłu no i środków oczywiście

można wydzielić parking dla pracowników, można ( spotkałam się z tym) postawić "bramki" i "bramkarza" tak aby wjechać mogli tylko pracownicy - za okazaniem przepustki, pacjenci - za okazaniem skierowania i inwalidzi - za okazaniem stosownych papierów ew osoby starsze
zdaje sobie sprawę że pojęcie inwalidy jest pojęciem względnym, bo są inwalidzi i "inwalidzi" ale to jest kwestia wyobraźni/sumienia każdego człowieka

co wy na to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2009, 16:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 mar 2009, 20:09
Posty: 2
Lokalizacja: zgorzelec
szkoda sobie nerwy psuc z parkingami -jak by pani BARCZYKOWA nie opchnęła terenu pod SERWIS SKODY to bysmy mieli parking i nie było by problemu a teraz ?.Osobiscie szlag mnie trafia z miejscami dla inwalidow 2 miejsca na taki szpital !!!Jestem inwalidą I gr n
igdy nie mam gdzie zaparkowac. Hyba będe wjezdzac tam gdzie karetki hahaha ,moze administracja zareaguje???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2009, 20:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 lip 2008, 18:52
Posty: 9
Lokalizacja: Zgorzelec
Raczej nie rozpędzałbym się z akcją "Budujemy parking dla szpitala". Nadal niejasna (i chyba długo tak jeszcze pozostanie) jest przyszłość służby zdrowia, jaka będzie, prywatna? Piękny prezent dla przyszłych właścicieli szpitala.
Co do aktualnego stanu parkingu to, według mnie, halszka ma najwięcej racji. Wina leży po stronie administracji szpitala. Brak jakiejkolwiek reakcji na postępującą dewastację i brak prób rozwiązania problemu. Dla siebie Dyrekcja, przy budynku biurowym, wydzieliła dwa miejsca parkingowe (namalowano "koperty) i tyle... Reszta niech sobie radzi...
No to sobie wszyscy radzą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2009, 21:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Kssawery pisze:
Nadal niejasna (i chyba długo tak jeszcze pozostanie) jest przyszłość służby zdrowia, jaka będzie, prywatna?

To jest mniej ważne - istotne jest zniesienie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego i dojenia nasz przez fiskusa na takie fanaberie jak NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Jeśli już miałaby być, choć fragmentaryczna, prywatyzacja to oczywiście z licytacji i 80% zysków do ZUS-u, a jedynie reszta do Skarbu Państwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2009, 6:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lut 2007, 16:41
Posty: 96
Lokalizacja: Zgorzelec
zaraz odezwie się jakiś zwolennik partii prawej i sprawiedliwej z klapkami na oczach nie odróżniający prywatyzacji od komercjalizacji że przekształcanie szpitali to rozkradanie majątku państwowego, że skomercjalizowane szpitale - nastawione na zysk - nie będą chciały leczyć ludzi.
Bo o wiele lepsza jest sytuacja gdy szpitale działają w oparciu o byle jaki system ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, pielęgniarki zarabiają grosze i odstępują od pacjentów.
a przy okazji - wczoraj w wiadomościach chwalili nasz szpital za funkcjonowanie układów samopomocowych (że jakoby lokalne firmy wspierają nasz szpital).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 mar 2009, 22:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Miałem okazję kilka nocy temu byc zmuszonym do korzystania z oddziału ratunkowego w Zgorzeleckim szpitalu. Póżniej zresztą z jednego z oddziałów i muszę to napisać PEŁNY SZACUN !!!!!! wszystko było ok i super .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sie 2009, 1:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
TVP Wrocław/Rynek Zdrowia
2009-08-07 20:24:00

Zgorzelec: szpital będzie przyjmował Anglików?

Brytyjskie kasy chorych są zainteresowane leczeniem swoich pacjentów na Dolnym Śląsku.

W piątek (07.08) Brytyjczycy przyjechali z oficjalną wizytą do Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II, by ocenić warunki i standardy panujące w placówce. Brytyjczycy chcą na Dolnym Śląsku wykonywać operacje przeszczepu endoprotezy, są też zainteresowani kardiologią – informuje TVP Wrocław.

Zgorzelecki szpital ma 16 specjalistycznych oddziałów.

– W ciągu ostatnich 2 lat zainwestowano tu ponad 20 mln zł. Nie mamy się czego wstydzić – powiedziała Zofia Barczyk, dyrektor placówki.

Ponad 2 mln zł wydano na przebudowę i modernizację oddziału ortopedycznego i to nim najbardziej zainteresowani są Brytyjczycy. Dokładnie przyjrzeli się również wyposażeniu pracowni kardiologicznej.

Angielskie kasy chorych szukają kontaktów niemal w całej Europie. Powód: wysokie koszty leczenia na Wyspach. Nawiązały już współpracę ze szpitalami niemieckimi, a teraz szukają po polskiej stronie Nysy.
za: http://www.rynekzdrowia.pl/Zdrowie-publ ... 87,27.html

Cytuj:
Informacje z regionu - Zgorzelec
Piątek, 14 sierpnia 2009 11:51

Szpital europejski

Obrazek

Anglicy 
Angielskie kasy chory chcą leczyć swoich pacjentów na Dolnym Śląsku a dokładnie w zgorzeleckim szpitalu. Placówkę wizytowała już specjalna komisja angielskiej służby zdrowia. Brytyjczycy są zaskoczeni wysoką jakością i specjalizacją oferowanych tu usług medycznych.
wideo: http://luzyce.info/index.php/zgorzelec/ ... ejski.html

Cytuj:
11.08.2009

Zgorzelec: Zmodernizowano oddziały chirurgii urazowej i ortopedii

Znakomicie prezentuje się zmodernizowany oddział chirurgii urazowej i ortopedii w szpitalu w Zgorzelcu. Oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt i urządzenia najlepszych marek. Sala operacyjna jest na najwyższym światowym poziomie. Wyposażono ją m.in. w nowy artroskop. Cały oddział został zmodernizowany zgodnie z wymogami Ministerstwa Zdrowia.

Obrazek

- Wszystkie prace przeprowadzamy w taki sposób, aby oddziały spełniały wysokie standardy - mówi Zofia Barczyk, dyrektorka Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Zgorzelcu.
Wszystkie pokoje mają nie więcej niż 4 łóżka, co znacznie poprawiło komfort przebywających tam pacjentów. Przeważnie na sali są tylko dwa łóżka. Oprócz pacjentów skorzystał na tym również personel oddziału, który teraz pracuje w lepszych warunkach.

Prace remontowe pochłonęły 350 tysięcy złotych, a wykonali je głównie pracownicy szpitala. Wyposażenie oddziału i sprzęt kosztowały 800 tys. zł. Aby zebrać taką kwotę, złożyły się przede wszystkim samorządy: powiatowy, miejski i gminny.

Niestety, kolejki na oddział nie są małe. Aby wszczepić endoprotezę biodra lub kolana, trzeba czekać nawet 2 lata. Powodem jest fakt, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie płaci za zabiegi wykonane ponad plan. A limity są niewielkie i tworzą się długie kolejki. W ubiegłym roku w szpitalu wszczepiono około 400 endoprotez, wykonując nawet po 3 lub 4 zabiegi dziennie.

- Poza kolejką przyjmujemy tylko pacjentów w nagłych przypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji - mówi dyrektorka Barczyk.
Wykonywane są również zabiegi artroskopii kolan, leczone są wszelkie urazy i złamania.
Pacjenci chwalą sobie również otwarte niedawno Centrum Kardiologii Interwencyjnej, gdzie wykonywane są zabiegi związane z wadami serca. Od otwarcia wykonano już ponad 700 zabiegów. Na planowe zabiegi czeka się do trzech miesięcy, jednak nagłe przypadki przyjmowane są niezwłocznie.

Prace nad utworzeniem tego niezwykle potrzebnego oddziału trwały kilka lat. Całkowity koszt utworzenia centrum wyniósł ponad 8,5 miliona złotych.
Wcześniej pacjenci z całego regionu w przypadku zawału serca lub innej formy ostrych zespołów wieńcowych pozbawieni było natychmiastowej, specjalistycznej pomocy.

Mariusz Junik - POLSKA Gazeta Wrocławska
za: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/wydarzenia/1034922.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2009, 21:45 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:57
Posty: 15
Lokalizacja: Zgorzelec
. . .jeśli chodzi o szpital, to jak w każdym zakładzie pracy - chodzi o pieniądze.
Wszak wiadomym jest, pieniądz rządzi światem, a zatem szpitalem też.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2009, 20:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
31 sierpnia 2009
Autor: Marek Żytomirski

Dializy w zgorzeleckim szpitalu

Obrazek

Już 1 września stacja dializ Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Zgorzelcu przyjmie pierwszych pacjentów.

Po około pół roku prac, zgorzelecki oddział dializ rozpoczyna działalność. Przygotowano 10 stanowisk do hemodializy. Zabieg polega na podłączeniu chorego do sztucznej nerki, która oczyszcza krew ze szkodliwych substancji, np. mocznika. Sztuczna nerka ratuje życie ludziom z niewydolnością tego organu. Jest to, niestety, półśrodek. Wielogodzinna procedura powtarzana jest kilka razy w tygodniu. Sztuczna nerka nie zastąpi wszystkich funkcji nerki żywej, więc powinno się dążyć do jak największej liczby przeszczepów tego organu, zwłaszcza u chorych w początkowym stadium niewydolności nerek. Ale w grupie chorych z przewlekłą niewydolnością, dializa jest jedynym sposobem przedłużenia życia.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do zgorzeleckiej stacji zarejestrowało się już 39 osób.
za: http://www.zinfo.pl/artykuly/1826


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2009, 20:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 maja 2008, 21:10
Posty: 115
Lokalizacja: to tu..to tam
Przykład z życia, niestety mojego, wzięty:

- skierowanie na zdjęcie rtg - konieczna rejestracja i ponowna wizyta w następnym tygodniu, bp "dziś już kręgosłupy zrobione" - ostra interwencja osoby mi towarzyszącej, bo mnie skręciło ze zdziwienia i bólu i jeszcze jeden kręgosłup dało się zrobić - jedna pani w recepcji oschła i służbiscie niemiła - druga pani na szczęście wyrozumiała
- skierowanie do poradni neurologicznej - rejestracja w lipcu, termin wizyty w... grudniu
- szukanie innych opcji - rejestracja we wrocławiu - terminu już w październiku (chyba mam się cieszyć)
- sprawdzam odcinek płacowy, co miesiąc 300 złotych to składki na nfz.. ręce opadają...

Jesli wrócić do tematu szpitala w zgorzelcu - parkingów brak, czołgałam się do wejscia jakies 200 metrów, co w obecnej sytuacji jest dla mnie mordęgą, na informacji odbiłam się od szyby i straciłam kwadrans bo nikogo tam nie było, gdyby nie ta milsza pani w recepcji rtg to pewnie rozpłakałabym się jak dziecko.
Ostatni raz w szpitalu byłam w roku 1997, od tego czasu cały czas pracuje i z każdej mojej pensji zabierane są składki... jak widzę panią kopacz w tv to dostaję gęsiej skórki i budzi sie we mnie instynkt mordercy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 wrz 2009, 8:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
blueeelabel pisze:
skierowanie na zdjęcie rtg - konieczna rejestracja i ponowna wizyta w następnym tygodniu, bp "dziś już kręgosłupy zrobione"


Miałaś widocznie pecha. Akurat wczoraj robiłem RTG kolan. Rejestracja dzień przed - bez żadnych problemów.
Nieco zaskoczony byłem , że za kliszę mam zapłacić 10PLN ale trudno ;)
Trochę poczekałem , bo akurat była przerwa w dostawie prądu - potem serwery nie załapały. Ale to przyczyny niezależne od szpitala.

W sumie daleki byłbym od narzekania - choć czekanie średnio mnie bawiło :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..