Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 kwie 2006, 21:28 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 paź 2005, 21:33
Posty: 115
Lokalizacja: Langenau
Zapewne wielu z Was miało do czynienia z tym tematem. W końcu, odkąd weszliśmy do UE powinno byc to "normalka"...
No właśnie... czy to takie proste?
Przeglądam fora finansowe i nigdzie nie znalazłem optymistycznych informacji na ten temat, a takie konto byłoby mi bardzo potrzebne.
Za dużo traci się na przewalutowaniu przelewu przychodzącego z konta niemieckiego na polskie konto osobiste.

Moze ktoś z Was mógłby podzielić się informacjami, gdzie, za ile i przy jakim wysiłku lingwistycznym mozna je założyć?
Nie "śpiewam" po niemiecku więc rozmowa z konsultantem w bankach w Gorlitz na nic mi się nie zda.

Oczywiście najbardziej porządane było by konto z dostępem przez internet, minimalnej opłacie za jego prowadzenie i przedewszystkim - żeby nie wdepnąc w minę, bo przeciez nawet z tłumaczem nie wyłapie się wszystkich kruczków umowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 0:06 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
mam założone konto firmowe w Sparkasse przy Berlińskiej i jestem bardzo zadowolony. Podpisanie umowy przebiega bezboleśnie, a pomaga tego dokonać Pan Arkadiusz Olejniczak (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwiska) który jest pracownikiem banku. Opłaty miesięczne są niewielkie, ale z tego co wiem teraz przy zakładaniu konta jest jakiś depozyt dla Polaków. Jak ja zakładałem to tego jeszcze nie było, nie mniej jednak uważam że w tym banku warto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 9:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej, tez mam tam konto i jestem zadowolony:).
Tez zalatwialem wszystko przez Pana Olejniczaka. W razie czego moge Ci podrzucic adres mailowy, to sie umowisz z nim na wizyte.
Oplaty miesieczne to chyba 2.5 lub 3.5e, karta za darmo, dostep przez net do konta i co dla mnie wazne: przelewy do Polski za free. (czesto przelewam pieniazki na swoje polskie konto w mBanku)
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 13:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
gobo007 pisze:
przelewy do Polski za free. (czesto przelewam pieniazki na swoje polskie konto w mBanku)
Pozdrawiam
Piotrek


Do polski za free? Troche za dobrze by bylo, ale jak tak mowisz.

Jest jeszzcze DB, ktory zreszta ma swoja czesc w Polsce
i dzieki temu nie musisz chodzic do niemiec aby wyplacic
pieniadze. Wyplaty z bankomatow w polskiej sieci DB
sa bez prowizji.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwie 2006, 15:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej
Konto mam w niemieckim banku od lipca i na serio nie placi sie za przelewy. Tzn: niemiecki bank nic nie bierze, a moze taka prowizje pobrac bank polski - musisz sprawdzic u siebie. mBank nie pobiera za to oplat wiec jest ok. Do tego czesto bardziej oplaca sie przelac pieniazki niz je wybrac i sprzedac w kantorze, bo kursy bankowe sa srednio 1-2 grosze wyzsze niz w kantorze w Zgorzelcu. Problemem moze byc dla niektorych czas przelewu: idzie on ok. 3-4 dni roboczych.
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2006, 21:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 maja 2006, 21:13
Posty: 26
Witam,
tez mam konto w Sparkasse w Goerlitz i jestem bardzo zadowolony, calosc zostala sprawnie poprowadzona przez Pana Olejnika bo tak sie on nazywa (nie Olejniczak) a co najwazniejsze wszystko bez problemu bo w jezyku polskim :D . Co prwda trzeba wplacic kaucje ale jest ona zwracana przy likwidacji rachunku a do tego czasu jest na ksiazeczce oszczednosciowej. Wiecej mozna poczytac na stronie banku www.sparkasse-oberlausitz-niederschlesien.de podobno niedlugo tez w jezyku polskim.

pozdrawiam[/u]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2006, 15:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:23
Posty: 95
Lokalizacja: Zgorzelec
a tak na marginesie- jesli komus zalezy na absolutnie najlepszym systemie bankowym, to polecam system austriacki. Juz nie Szwajcaria, a Austria powinna byc nazywana "krajem bankierow". Szwajcaria jest dla snobow i ...hochsztaplerow, chcacych ukryc kase z przekretow, ale jesli komus zalezy na swietnej obsludze, latwosci uzytkowania i w ogole braku problemow- polecam goraco banki austriackie. Tam nawet mala filia tzw. Sparkasse, w jakims miasteczku oferuje takie uslugi i zapewnia taki profesjonalizm, ze w Polsce moga tylko podpatrywac i uczyc sie.
A do tego- Austriacy to sympatyczni ludzie i traktuja klienta jak klienta a nie jak "zlo konieczne"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2006, 21:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 maja 2006, 21:24
Posty: 2
cześć
mam prośbę interesuje mnie również założenie konta w sparkasse
czy Ktoś może podać namiary do p.Olejnika, z góry dziekuję
Pozdrawiam
dmkr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2006, 21:39 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
dmkr pisze:
cześć
mam prośbę interesuje mnie również założenie konta w sparkasse
czy Ktoś może podać namiary do p.Olejnika, z góry dziekuję
Pozdrawiam
dmkr

:))) Póść tam i zapytać(?):
Chciałbym rozmawiać z Herr Olejnik (?)

:)))
Chyba sie uda... :)
PS.
Też mnie korci takie konto. Ale nie mam dochodów w € ;(;(;(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 maja 2006, 11:15 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
tak się składa, że mam przy sobie wizytówkę Pana Olejnika :)

Arkadiusz Olejnik
tel: +49 3581 467 1234
e-mail: arkadiusz.olejnik@skp-on.de


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 maja 2006, 13:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 maja 2006, 21:24
Posty: 2
Dzięki za informacje pozdrowienia
dmkr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2006, 16:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam.Maly drobiazg dosc istotny dla Polakow.W zadnym Niemieckim banku nie zaloza nam konta bez zameldowania w Niemczech lub bez pozwolenia na legalna prace,itp,Wiem bo juz tam bylem(rowniez w Sparkasse),tak wiec nie do konca jestesmy w unii!
A sprobujcie wyslac paczke na terenie unii.Teoretycznie nie powinno to byc drogie,lecz jest inaczej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 cze 2006, 12:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 maja 2006, 21:13
Posty: 26
No nie wiem czy masz racje??? Mi sie jakos udalo. Mysle ze naprawde warto zapytac w sparkasse, a moze sie uda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 cze 2006, 12:50 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
MANIUS pisze:
No nie wiem czy masz racje??? Mi sie jakos udalo.

Załozyć konto,czy wysłać paczkę?

Cytuj:
Mysle ze naprawde warto zapytac w sparkasse, a moze sie uda.

teraz ;) - jak wysłać paczkę?
;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2006, 10:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 maja 2006, 21:13
Posty: 26
Dla zainteresowanych mila wiadomosc: czesc ich strony juz w jezyku polskim: www.spk-on.de


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..