Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 9:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 kwie 2015, 10:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2009, 12:36
Posty: 790
Lokalizacja: Zgorzelec
Danio88 pisze:
1) Jakie tam są zarobki
2) Ile godzin pracujesz tygodniowo ,mozliwe są nadgodziny?
3) Co dokładnie robisz w tej pracy


1) Wynagrodzenie jest w złotówkach dlatego przybliżę zarobki w tej właśnie walucie. Na godzine wychodzi około 26 zł. Miesięcznie za mieszkanie płacisz 630 zł, czyli doba około 21 zł (za warunki, w których ja miałem okazje mieszkać cena wręcz śmieszna, ale może się trafić gorzej).
Oprócz tego za wyjazd ponad 420 km od miejsca zamieszkania (coś w tych granicach) dostajesz z automatu 210 złotych nawet jeśli do pracy nie jedziesz swoim autem.
40 groszy za każdy zrobiony kilometr, jeśli do pracy jeździsz swoim samochodem. No i ostatnia sprawa to premia uznaniowa (o którą nie trudno) 150 zł. Postojowe (ale o tym więcej w punkcie drugim) płatne 75% z normalnej stawki.

2) No i tu jest ciekawie. Wszystko zależy od zlecenia, na które Cie wyślą. Na swoim przykładzie. Pierwsze zlecenie, na którym byłem, pracowałem normalnie po 8 godzin (taka jest norma), jeśli chciałem i było coś do roboty mogłem zostać dłużej. Raz lub dwa zdarzyło się, że nadgodziny były konieczne. Na drugim z kolei, były dni, kiedy pracowaliśmy po 10-12 godzin, ale też takie kiedy robiliśmy 2-4 (co nie ukrywam bardzo wkurza). Są też postojowe, kiedy nie ma w danym dniu pracy, siedzimy w domu dostajemy kasę 75 % z normy (wychodzi jakoś 6 godzin pracy). Co do tych postojowych nie chcę się zbytnio rozpisywać, bo sam do końca nie jestem wtajemniczony.

3) Praca jak pisałem wcześniej, lekka, łatwa i przyjemna. Niestety to również zależy od zlecenia. Są takie gdzie Polaczki porobiły takie normy, że nie sposób ich teraz nowym pracownikom wyrobić. Nie ma się jednak czym przejmować. Jak sobie nie radzisz jedziesz po prostu na inne zlecenie. Co w tej pracy się robi? Kontroluje, sortuje, dokonuje prostych napraw różnego rodzaju części, głównie samochodowych. Dlatego wymagany jest dobry wzrok. Żeby nie było tak kolorowo. Praca bardzo monotonna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2015, 8:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 kwie 2015, 8:11
Posty: 3
Witam.
Dopiero zaczynam się interesować pracą w Goerlitz więc chcę zrobić rozeznanie.
Potrzebuje podstawowych informacji jak adres strony internetowej niemieckiego urzędu pracy i/lub adresy sprawdzonych agencji. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwie 2015, 20:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja załapałem pracę w Zalando Erfurt ; ) od Grudnia tu siedzę już i tak lekka robota, że się w pale nie mieści...
Stawka 9.16€ brutto/h - 7.78€ netto
----

Stworzyłem ten temat, nie po to by ktoś tu się z kimś o coś spierał, przeczytałem wszystkie te wypociny i stwierdziłem, że tylko straciłem czas. Brawo.

Mógłbym nie podawać tego do wiadomości publicznej, ew. tylko zainteresowanym na priv ale nie będę taki ; ) - w końcu takie przesłanie miało utworzenie tego tematu... więc

Pracy nie ma co się obawiać, zainteresowanym mogę napisać na priv co się robi... chociaż stanowisk jest wiele... więc wiadomo, wszędzie nie byłem.
WAŻNE: JĘZYK NIEMIECKI NIE JEST WYMAGANY ALE MILE WIDZIANY

A więc tak:
Firma pośrednicząca:

1. Manpower
2. PrimaJob

Sam aktualnie jestem z Manpower i szczerze słysząc opinie ludzi z PrimaJob (że np. nie przyjmują im zwolnień od lekarzy niemieckich grożąc zwolnieniem) polecam Manpower i też odnośnie Manpower napiszę tu dane, jeśli ktoś chcę złożyć podania tu i tu i wszystko mu jedno jaka firma, znaleźć e-mail do drugiej firmy na internecie nie powinien być problemem.

e-mail:
IgertThomas@manpower.de

w tytule podać "Erfurt Zalando" i załączyć CV najlepiej w obu językach (niemiecki / polski)

No i czekać, ciągle przyjmują nowych, więc szansa i dla Was! ; )
Pamiętajcie jednak, że praca 300km od Zgorzelca.

Pozdrawiam Denis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2015, 16:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 mar 2015, 22:32
Posty: 40
9. kwietnia 2015 Borbet rozpoczal oficjalnie nabor pracownikow do swojej nowej fabryki w Koderdorf.
Podania o prace powinno sie skladac na rece pani Kerstin Betke i pana Herrmanna (nazwisko podano bez imienia).

Zrodlo: BORBET sucht Mitarbeiter für Produktion in Sachsen
Cytuj:
BORBET - einer der führenden Hersteller von Leichtmetallrädern und starker Partner der Automobilindustrie - plant eine neue Produktionsstätte im ostsächsischen Kodersdorf. Für den produktionstechnischen Aufbau des Werkes sowie für die anschließende Fertigung sucht das mittelständische Familienunternehmen etappenweise in den nächsten Monaten Mitarbeiter und Helfer mit verschiedenen Qualifikationen. Im Rahmen von Trainingsmaßnahmen an den unterschiedlichen europäischen Standorten der Gruppe wird das zukünftige Personal auf die Tätigkeit bei der BORBET Sachsen GmbH vorbereitet.

Aufgrund des großen Medienechos und des regen Interesses bitten wir sie, aussagefähige Bewerbungsunterlagen an folgende Partner zu richten:

Jobcenter Landkreis Görlitz
AGS Niesky
Frau Kerstin Betke
Robert-Koch-Str. 2
D-02906 Niesky
E-Mail: Kerstin.Betke@kreis-gr.de
Telefon Hotline: 03581/66 37 777

Agentur für Arbeit
AGS Niesky
Herr Herrmann
Muskauer Str. 51
D-02906 Niesky
E-Mail: Niesky.Arbeitgeber@arbeitsagentur.de
Telefonnummer: 03588/25 86 33

Ta sama informacja w jezyku angielskim


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2015, 17:37 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 kwie 2015, 17:33
Posty: 16
Mam pytanie. Dzisiaj właśnie skończyłem szkołę i chciałbym po maturze dorobić na studia.
Z niemieckim jest u mnie średnio (może nawet niżej, bo potrafie się tylko przedstawić, powiedzieć jak dojechać albo co zrobić przy czym ze zrozumieniem poleceń jest troche gorzej)
Ale znam angielski na b. dobrym poziomie (wcześniej praca w Holandii i nawet rozmowy o życiu prywatnym szły mi bardzo lekko).
Czy dałoby się tam porozumieć z ludźmi w języku angielskim? (polaków pomijam)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2015, 14:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 kwie 2015, 14:47
Posty: 3
ziaro pisze:
9. kwietnia 2015 Borbet rozpoczal oficjalnie nabor pracownikow do swojej nowej fabryki w Koderdorf.
Podania o prace powinno sie skladac na rece pani Kerstin Betke i pana Herrmanna (nazwisko podano bez imienia).

Zrodlo: BORBET sucht Mitarbeiter für Produktion in Sachsen
Cytuj:
BORBET - einer der führenden Hersteller von Leichtmetallrädern und starker Partner der Automobilindustrie - plant eine neue Produktionsstätte im ostsächsischen Kodersdorf. Für den produktionstechnischen Aufbau des Werkes sowie für die anschließende Fertigung sucht das mittelständische Familienunternehmen etappenweise in den nächsten Monaten Mitarbeiter und Helfer mit verschiedenen Qualifikationen. Im Rahmen von Trainingsmaßnahmen an den unterschiedlichen europäischen Standorten der Gruppe wird das zukünftige Personal auf die Tätigkeit bei der BORBET Sachsen GmbH vorbereitet.

Aufgrund des großen Medienechos und des regen Interesses bitten wir sie, aussagefähige Bewerbungsunterlagen an folgende Partner zu richten:

Jobcenter Landkreis Görlitz
AGS Niesky
Frau Kerstin Betke
Robert-Koch-Str. 2
D-02906 Niesky
E-Mail: Kerstin.Betke@kreis-gr.de
Telefon Hotline: 03581/66 37 777

Agentur für Arbeit
AGS Niesky
Herr Herrmann
Muskauer Str. 51
D-02906 Niesky
E-Mail: Niesky.Arbeitgeber@arbeitsagentur.de
Telefonnummer: 03588/25 86 33

Ta sama informacja w jezyku angielskim


Orientujesz się kolego czy CV składa się osobiście pod wskazany adres? CV w języku niemieckim?
Skoro już ogłosili nabór osób, a przynajmniej przyjmowanie podań o pracę to czy wiadomo coś konkretniejszego odnośnie samego zakładu i pracy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2015, 21:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 mar 2015, 22:32
Posty: 40
Nie mam innych bardziej szczegolowych informacji, to co sie dowiedzialem z mediow (prasa, radio niemieckie, internet) dalem tutaj. Mnie osobiscie zaskoczylo, ze tak szybko zaczeli z naborem personelu.
Moge tylko doradzic, aby do Niesky zadzwonic i sie samemu zorientowac jak to z tym CV jest. Czysta spekulacja: to ze jest tez informacja o rozpoczetym naborze w jezyku angielskim, moze (ale nie musi) znaczyc, ze papiery nie musza byc po niemiecku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Praca
Post: 28 kwie 2015, 11:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 kwie 2015, 11:37
Posty: 1
Witam,

Mam do oddania prace, tj. rozwozenie gazetek w Gorlitz (godziny nocne).

zainteresowanych prosze o priv


Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2015, 7:23 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Oferta pracy z ZOO :

Poszukujemy pracownika/pracownicy na stanowisko

Pracownik/pracownica sklepu i kasy biletowej

Państwa zadania:

- organizacja oraz realizacja sprzedaży pamiątek i biletów w sklepie Naszego Zoo

- dokumentacja oraz analiza zachowań oraz potrzeb naszych gości

- organizacja oraz reprezentacja przyjaznego dla gości sklepu w Naszym Zoo

- współpraca przy realizacji nowej koncepcji sklepu w Naszym Zoo

- własna inicjatywa oraz propozycje odnośnie poszerzenia asortymentu w sklepie Naszego Zoo


Oczekiwania:

- zdolności organizacyjne i doświadczenie w sprzedaży

- miła obsługa gości

- podstawowa znajomość rozliczania kasy

- znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie

- znajomość języka polskiego w mowie i piśmie

- elastyczność, niezawodność, odpowiedzialność osobista oraz zdolność pracy w grupie

- gotowość do pracy w weekendy i święta

- prawo jazdy


Oferujemy:

Urozmaicone stanowisko pracy w renomowanej instytucji kulturalnej, oferującej spędzanie czasu wolnego, na którym będziecie Państwo pracować przy realizacji innowacyjnych projektów skierowanych w przyszłość Naszego Zoo, z naciskiem na reorganizację naszego sklepu. Po okresie próbnym i umowie na czas określony oferujemy zatrudnienie na czas nieokreślony. Możliwe jest także zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin.

Podania prosimy wysyłać drogą mailową na adres: verwaltung@tierpark-goerlitz.de


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2015, 23:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
ziaro pisze:
Nie mam innych bardziej szczegolowych informacji, to co sie dowiedzialem z mediow (prasa, radio niemieckie, internet) dalem tutaj. Mnie osobiscie zaskoczylo, ze tak szybko zaczeli z naborem personelu.
Moge tylko doradzic, aby do Niesky zadzwonic i sie samemu zorientowac jak to z tym CV jest. Czysta spekulacja: to ze jest tez informacja o rozpoczetym naborze w jezyku angielskim, moze (ale nie musi) znaczyc, ze papiery nie musza byc po niemiecku.


Wysłałem zapytanie a następnie CV w j. niemieckim (osoby trzeciej).

-Nie odpisano mi czy i jaki język jest wymagany, chociaż zaznaczyłem, że dana osoba słabo komunikatywnie niemiecki umie - poproszono o wysłanie CV.
-Przyszedł list do tej osoby na adres z CV (Polski) - z logiem BORBET i z boku z logiem pośrednika, list po niemiecku:
"Że aktualnie nic z tego, jednak ten pośrednik będzie ponawiał kandydaturę tej osoby i by nie pisać do nich z pytaniami czy coś ruszyło - czekać" no i teraz można se czekać lub nie, wiadomo jak to bywa, nadzieję zrobią a potem nic z tego ;)

Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2015, 17:08 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
http://dodajsprzedaj.pl/announcements/s ... agazyniera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2015, 7:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 maja 2015, 7:45
Posty: 1
Witam serdecznie, szukam pracy w Goerlitz i okolicach, posiadam uprawnienia na wózek widłowy, prawo jazdy kat B, wykształcenie średnie- technik ekonomista. Mój niemiecki jest słaby.
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2015, 21:10 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Moze sie komus przyda... wpis na blogu znajomej KLIK KLIK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2015, 12:44 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
A Ja chciałbym zachęcić wszystkich którzy się wahają podjąć ryzyko związane ze zmianą pracodawcy z polskiego na niemieckiego.Jeśli się nie boicie ciężkiej uczciwej pracy za godziwą płacę to naprawdę warto.Jestem pewien że przy odpowiednim samozaparciu na pewno Wam się to uda i odnajdziecie swój sposób na jej znalezienie.Życzę wszystkim powodzenia w drodze ku normalności :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 cze 2015, 15:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 cze 2015, 15:23
Posty: 3
Cześć. Słyszał z was ktoś o Agencja Pracy tymczasowej Vegaconsult? Dzwoniłem ostatnio do nich i powiedzieli mi, że szykują wyjazd do Erfurt na pakowanie słodyczy. Niestety mieszkam kawałek stąd i nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tej agencji, zamierzam przyjechać w następnym tygodniu do nich na rozmowę. Ktoś ma jakieś sprawdzone info? Z góry dzięki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..