Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 lut 2016, 22:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 lut 2016, 22:07
Posty: 2
Witam wszystkich,

Obecnie mieszkam w Słubicach i pracuję w Niemczech, ale chcę się przeprowadzić do Zgorzelca i kontynuować pracę u sąsiadów. Toteż mam parę pytań:

1) Ze Słubic i okolic jeździmy wspólnie na zasadzie tzw. grup do pracy na różne magazyny, np. Edeka, Rossmann, Zalando, Asos, Amazon, Home24, Lidl, etc.. (nawet do 120 km w jedną stronę).
Czy ze Zgorzelca też jeźdzą grupy - jak tak to na jakie firmy i do jakich miejscowości/parków logistycznych?
- Gdzie najlepiej szukać ogłoszeń dotyczących pracy w DE w okolicy od Zgorzelca i tworzących się nowych grup, albo szukających nowych członków?
- I jakie agencje polecacie gdzie można wysłać CV.

2) Drugie pytanie - jak na przykład jest dużo pracy blisko granicy, np. w Borbet, to grupy nie są potrzebne, bo się przecież można samemu przejechać samochodem do pracy czy z koleżanką/kolegą. Więc proszę polećcie mi firmy/agencje, w których można się zatrudnić blisko granicy.

3) Czy po stronie Niemieckiej jest stawka minimalna 8,50 Euro, bo np. w Brandenburgii jest 8,20 Euro, dopiero po pół roku idzie do 8,50 Euro.

Dziękuję i pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2016, 12:11 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:00
Posty: 49
Prosisz o zbyt wiele. Walka o pracę przy granicy w Zgorzelcu jest ogromna, dosłownie każdy by chciał pracować u naszych zachodnich sąsiadów. Nie licz na to, że ktoś podrzuci Ci gotowe rozwiązania. Prześledź wątek o pracy w Gorlitz, tam jest trochę informacji na temat borbetu, alsy i innych zakładów jak i o agencjach pracy w naszym rejonie. Wystarczy dobrze się wczytać, a znajdziesz dosłownie wszystkie potrzebne informacje, taki pakiet startowy. Od siebie dodam, z własnego doświadczenia, że praca w przygranicznych fabrykach jest dosyć ciężka(mówie to na podstawie ALSA GMBH), cały czas na zasadzie "jak nie ty, to na twoje miejsce kilku innych", ogromna rotacja bo jak napisałem wyżej - wielu polaków chciałoby zarabiać w euro a mieszkać i żyć w polsce więc mają w czym wybierać. Jeśli posiadasz odpowiednie uprawnienia(wózki widłowe to za mało, bo to ma każdy), doświadczenie i władasz językiem w stopniu większym niż komunikatywny to masz szanse.

Odsyłam tutaj:
https://forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?f=62&t=5166


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2016, 19:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 sty 2016, 14:43
Posty: 30
Z pewnością w B-B jest duużo więcej pracy niż tu na południu w Saksonii.
Co do minimalnej stawki wydaje mi się że nie masz racji, 8,50 obowiązuje w całych Niemczech.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lut 2016, 23:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
aadamski pisze:
Co do minimalnej stawki wydaje mi się że nie masz racji, 8,50 obowiązuje w całych Niemczech.


Ogólnie przyjęta jakiś czas temu była 8,5€ ale obowiązują "klasy" w zależności od części Niemiec to się chyba EG nazywa, a więc odpowiednio dla pracowników niewykwalifikowanych czyli po prostu dla ludzi pracujących w fabrykach bez konkretnego fachu, robią to co im się pokaże stawka jest EG 1 - 8,20€ brutto, potem EG 2 i EG 3, odpowiednio dla konkretnego typu pracownika (z zawodem itp).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lut 2016, 0:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 lut 2016, 22:07
Posty: 2
Tak, w B-B jest EG 1 na start, czyli te 8,20€ brutto.

No to kurcze, u Was bieda pod kątem pracy w DE. Przejrzałam podany wyżej wątek o pracy w DE, przejrzałam OLX i inne fora/tablice ogłoszeniowe i coś mało ofert. A szkoda, bo perspektywa posiadania Niemiec (Drezna) pod nosem oraz do tego Czech (malownicza Sasko-Czeska Szwajcaria) jest dla mnie wspaniała :D.

Szkoda, myślałam, że pod Dreznem są jakieś parki logistyczne z conajmniej kilkoma halami.
Dobra, no to podciągne niemiecki bardziej i poczekam, może po Borbecie jeszcze Amazona gdzieś w pobliżu wybudują, bo najbliższy to w Lipsku albo Home24 coś poinwestuje czy Zalando. Wszystkie duże sklepy netowe mają się super i będą budować kolejne centra logistyczne.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lut 2016, 19:07 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
FemShep pisze:
No to kurcze, u Was bieda pod kątem pracy w DE


Ja bym powiedział, że powoli kończą się wakaty dla mniej wykwalifikowanych, lub słabo władających językiem pracowników (prosta produkcja, pakowanie, itp). Może nie dosłownie kończą, ale rynek pracy jest "nasycony" na chwilę obecną. Specjaliści różnych branż są poszukiwani i są w cenie, ale muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje i znać język...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 100 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..