Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 9:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 lut 2017, 10:26 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 sty 2017, 13:30
Posty: 5
viper126pzgc pisze:
calc432 pisze:
No rzeczywiście zmotywował do działania


Zwyczajnie podzieliłem się swoimi doświadczeniami. Trzy razy w życiu szukałem pracy. Zawsze z pozytywnym skutkiem.

Problem w tym, że ludzie, często ze średnim bądź wyższym wykształceniem nie potrafią CV edytować, a o liście motywacyjnym wogóle nie słyszeli. Gdy piszę znajomym CV i pytam jakie informacje zawrzeć w liście motywacyjnym, wybałuszają gały i pytają "czy ten list motywacyjny jest konieczny, po co to wogóle, przecież wystarczy samo CV".

Nie wiem czego teraz uczą w szkołach. Mnie uczono już w podstawówce jak pisać podanie i CV.
Poszukiwanie pracy i aplikowanie u potencjalnego pracodawcy, to poważna sprawa, a znam też takich, co idą na rozmowę rekrutacyjną w dresach i z reklamówką w której mają z lekka pogniecione dossier. Do tego adres e-mail w składanych dokumentach brzmi np. sylwusia@buziaczek.pl

Normalnie ręce i nogi się załamują!


Ależ ty mi teraz zaimponował!
Z całym szacunkiem ale chyba tematem tego wątku jest "Praca Goerlitz i okolice?" a nie to ile ty razy w życiu szukałeś pracy, albo co uważasz o innych. Chcesz się chwalić czy co bo nie rozumiem? Każdy szuka pracy tak jak mu się podoba. Wątek ten przynajmniej w 2015 roku tak wyglądał. Ktoś miał namiary, dawał link albo pisał kto i kiedy rekrutuje.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2017, 13:06 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
szymi87 pisze:
Każdy szuka pracy tak jak mu się podoba.


Jakby Twoje metody szukania byly skuteczne, nie musialbys szukac informacji o pracy na forach internetowych :)

Rady napisane przez Vipera sa sluszne. Wielu ludzi przez potencjalnych pracodawcow jest skreslanych na starcie, przez fatalne CV wlasnie.

A zeby bylo w temacie, to oddzial Elbe Flugzeugwerke (Aircraft Composites Sachsen GmbH) budowany w Kodersdorfie rozpoczal proces rekrutacji.

:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2017, 18:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
szymi87 pisze:
Z całym szacunkiem ale chyba tematem tego wątku jest "Praca Goerlitz i okolice?" a nie to ile ty razy w życiu szukałeś pracy, albo co uważasz o innych.


Pozwolisz, że ja zadbam o zgodność postów z tematem głównym? :smt075

szymi87 pisze:
Wątek ten przynajmniej w 2015 roku tak wyglądał. Ktoś miał namiary, dawał link albo pisał kto i kiedy rekrutuje.


No i co w związku z tym, że tak wyglądał? :roll:
Teraz wygląda inaczej - powinieneś poczytać co pisze viper126pzgc i zastosować to w praktyce. Może przestałbyś zaglądać tutaj, a znalazł pracę... :roll:
Czego Ci zresztą życzę :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2017, 4:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja skwituję to krótko, bowiem przemówcy ujęli sedno sprawy. I bądź tu człowieku życzliwy. :-(

Czy szukasz pracy w Niemczech, czy w Polsce. Czy szukasz pracy w dużej aglomeracji miejskiej, czy w Pcimiu Dolnym. Zasady rekrutacji są jednakowe standaryzowane, do których dostosowanie się co prawda nie daje stuprocentowej gwarancji znalezienia pracy ale zwiększa Twoje szanse na jej znalezienie.

Miłego dnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 mar 2017, 8:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Podobno w fabryce butów duże zwolnienia.Ktoś coś wie?Może ktoś by chciał się podzielić swoimi doświadczeniami pracy w zakładach przy granicy?Borbet,Stolarnia,Buty,Bombardier?Może jakieś inne opcje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2017, 21:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 sty 2017, 12:35
Posty: 17
tak słyszałem, od znajomego, który tam pracuje ale nie licz na nowe przyjecia bo raczej ich nie bedzie...nie pozostaje nic innego jak latac po posredniakach - ale osobiscie bo maile to minimalne szanse, pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 16:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Namruf pisze:
A zeby bylo w temacie, to oddzial Elbe Flugzeugwerke (Aircraft Composites Sachsen GmbH) budowany w Kodersdorfie rozpoczal proces rekrutacji.



Cześć, wiesz coś więcej na ten temat? Rekrutacje przeprowadzają na miejscu, mają jakąś siedzibę już w Kodersdorfie? Czy wszystko przez oddział w Dreźnie?

Pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2017, 23:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
No właśnie podłączam się pod pytanie gdzie rozpoczął się ten proces rekrutacji czy ma ktoś namiar gdzie trzeba się zgłosić aby uczestniczyć w tym procesie?:-)Pozdrawiam lubiących pracować:-) ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2017, 17:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 sty 2017, 12:35
Posty: 17
Witam wszystkich szukających pracy, chciałbym informacyjnie dodać, że nie polecam wyjazdu na trzy dni próby do Molkerei in Niesky...szef sie wycwanił i bierze ludzi na trzy dni a później żegna...obiecując, żę sie odezwie...trzy dni roboty za free...NIE POLECAM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2017, 17:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2009, 10:32
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Xewiozo pisze:
Witam wszystkich szukających pracy, chciałbym informacyjnie dodać, że nie polecam wyjazdu na trzy dni próby do Molkerei in Niesky...szef sie wycwanił i bierze ludzi na trzy dni a później żegna...obiecując, żę sie odezwie...trzy dni roboty za free...NIE POLECAM


Dobrze wiedzieć :) Byłem tam załatwiając pracę trzem paniom, więc i tam wstąpiłem spytać ale szef bardzo arogancki, wszystko w biegu ani chwili czasu by na spokojnie i poważnie porozmawiać.

Warto dodać z tego co mi powiedział, że praca bardziej dla facetów, ponieważ do dźwigania są trochę jednak ważące skrzynie.

Pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2017, 18:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 sty 2017, 12:35
Posty: 17
Arogancki....w sumie a raczej fałszywy...ale co poradzić...potrzebują facetów..owszem na próbę a potem "sajonara" bo szanse na przyjecie praktycznie minimalne a szef znalazł sposób na darmową siłę roboczą.........choć jeden z pracowników przyznał, że musiał "latać" za szefem i wydzwaniać tygodniami...i wtedy o dziwo się zgodził...no cóż, na szczęście znalazłem pracę a ten przypadek to niemiłe doświadczenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 mar 2017, 1:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziwi mnie kolego twoje podejście.Jeśli pracowałeś tam 3 dni bez wynagrodzenia to raczej powinieneś udać się na Policję i złożyć zawiadomienie o przestępstwie.Nawet jeśli przepracowałeś tam jedną godzinę wynagrodzenie zgodnie z prawem CI się należy.Ja osobiście na pewno bym tego nie podarował.A temu pracodawcy jeśli tak postępuje nie wróże niczego dobrego:-)Uwierz mi wiem co mówię :smt027 .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2017, 18:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 sty 2017, 12:35
Posty: 17
Może i masz racje, tylko co to da(nauczony bezczynnością polskich organów), że gdzieś to zgłoszę(niekoniecznie na Policję), nie jestem na tyle "biegły" w tej tematyce, więc jeśli możesz coś doradzić będę wdzięczny, pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2017, 20:23 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
Xewiozo pisze:
Może i masz racje, tylko co to da(nauczony bezczynnością polskich organów), że gdzieś to zgłoszę(niekoniecznie na Policję), nie jestem na tyle "biegły" w tej tematyce, więc jeśli możesz coś doradzić będę wdzięczny, pozdro


i tu w w Niemczech a zwłaszcza we wschodnich ( niby są jedne Niemcy) też podchodzą opieszale ( lub jak ktoś woli inną interpretacje - nazbyt skrupulatnie ) do spraw gdzie stroną poszkodowaną jest obcokrajowiec :( (nie są to puste słowa bo sam jestem stroną w sprawie gdzie już ponad dwa lata trwa postępowanie a dostarczyłem nagranie i nadal nikomu nie postawiono zarzutów - sprawa utknęła w szufladach ) wiec może czasem dla swojego spokoju i zaoszczędzenia czasu jak i stresu warto odpuścić drobne tematy ( tak wiem nie powinno się tak robić) ale świata sam nie naprawisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2017, 9:06 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Jakieś wiadomości z lokalnego rynku pracy po stronie niemieckiej?Przyjęcia zwolnienia nowe miejsca?:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 407 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..