Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 lis 2015, 9:36 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Mieszanie "dobrego" i "złego" węgla jest normalne- strach używać tego słowa.
Kupując węgiel z kopalni czasami trafia się syf, zwykły kamień albo spopielony węgiel. (W nocy czasami widać łuny palącego się węgla na składowisku, jak nie jest dobrze wodą zlany). Jak kierowca wanny sie spije albo nie da 50-200zł kierowcy ładowarki to tenże załaduje mu syf z samej ziemi. Normalny diler robi przesiew takiego węgla. Czasami tylko po to, by uzyskać z niego część drobnego surowca i sprzedać go jako groszek, eko - zwał jak chciał. Niestety taki węgiel w piecach z dobrym ciągiem spala się za szybko więc mieszają go z węglem niskokalorycznym, czasami bardziej zanieczyszczonym. Jeśli mieszanie odbędzie się na zasadzie kilka razy łyżką ładowarki przejechał po pryzmie, to jednemu komin wysuszy a drugiemu ruszt szlaką zasypie. Jedynym złotym środkiem jest po prostu kupić worek węgla od różnych dostawców i zobaczyć jak się co spala. Czasami wystarczy pogadać, dokupić eko, zmieszać, najczęściej mieszanie jest za free, jak diler jest normalny ;) Czasami wystarczy pogadać z kominiarzem-on wie wszystko!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lis 2015, 19:21 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
4mA pisze:
Do tej pory węgiel brałem z Lubania skład opału Janar ( ulica Torowa 1). Według mnie i obserwując piec to jest tam najlepszy ekogroszek w regionie(porównując ze Zgorzelcem,Zawidowem)


No właśnie słyszałem też dobrą opinię o ekogroszku ze stacji w Zawidowie.

4mA pisze:
Ja wziąłem ekogroszek silwer,jest też gold który według informacji na stronce wytwarza mniej % popiołu i ma więcej MJ/kg


A ten bardziej kaloryczny nie wytwarza Ci spieków? Bo mi swego czasu 28MJ okropne spieki robił :|

4mA pisze:
Transport jest w cenie ,przywożą na paletach(na palecie 1 tona) w workach


W kwestii opłat za transport nareszcie zmądrzeli 8)


oxo pisze:
Czasami wystarczy pogadać z kominiarzem-on wie wszystko!


Tu akurat bym dyskutował...bo to też normą nie jest :roll:

oxo pisze:
Jedynym złotym środkiem jest po prostu kupić worek węgla od różnych dostawców i zobaczyć jak się co spala.


Co na dobrą sprawę też 100% gwarancji nie daje - ale jest faktycznie najlepszym rozwiązaniem przed większym zakupem :smt023


Dzięki Panowie za zabranie głosu :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2016, 16:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 wrz 2006, 11:22
Posty: 16
Ja od dwóch sezonów męczę się z ekoretem z Lubania.
Problem polega na dużej ilości popiołu a właściwie na mieszance niedopalonego węgla i popiołu. co drugi dzień wyciągam z szuflady popielnika wiadro (chyba) niedopalonego ekogroszku, reszta to popiół. Próbowałam różnych ustawień, kombinowałam z ilością powietrza i niestety nic nie pomaga.
Może ktoś zna się i podsunie jakiś pomysł aby lepiej się spalało?
Teraz mam czas podawania 5 sek, przerwy 30 sek, wentylator na 25 %, klapka wentylatora uchylona na 2-3 cm.
Dodam, że kiedyś próbowałam innych ekogroszków z naszego terenu, m.inn. ze Zgorzelca (tam chyba handlują piastem) ale było jeszcze gorzej. Ten z Lubania był najlepszy ale od jakiegoś czasu raczej się pogorszył.
A skąd Wy bierzecie ekogroszek z którego jesteście zadowoleni? Który super się spala ?

Poniżej zdjęcie tego niedopalonego ekogroszku.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/6b2c44bf54d4ffe0


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sty 2016, 21:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
malwina - masz faktycznie sporo spieków :|
Z tego co widzę masz stary typ pieca - mój regulator sam reguluje przerwy w podawaniu i moc wentylatora. Ciężko więc doradzać - ale ja mam aktualnie 6 sekund podawania, mniej więcej 100 sekund przerwy, a wentylator przytłumiłem nieco żeby za mocno nie kręcił.
Popiołu mam za dobę pełną szufladę - i nawet mnie to przestało dziwić ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2016, 17:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 wrz 2006, 11:22
Posty: 16
Wypróbowałam już wszystkie możliwe nastawienia. Niestety ewidentnie to wina ekogroszku.
Ma ktoś z Was sprawdzony skład z dobrym, sprawdzonym ekogroszkiem? Jak tak to proszę o namiar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2016, 19:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
s.p.o.r.t. pisze:
Po spaleniu drugiej tony kupiłem 2 worki na próbę przy Powstańców i sprawdził się.


malwina - ten węgiel z Powstańców wg mojego rozeznania uchodzi za najlepszy w mieście. Najczęściej to właśnie ten punkt jest chwalony za jakość.
Wkrótce kupię tam 2 tony i wtedy będę coś na ten temat mógł powiedzieć we własnym imieniu :smt023
Ale na prędkość mojej opinii nie licz - najpierw muszę spalić pozostałą tonę marketowego o którym wspominałem wcześniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2016, 22:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 wrz 2006, 11:22
Posty: 16
Z Powstańców ze 3-4 sezony temu wzięłam na próbę kilka worków i była jeszcze większe tragedia. Robiły się takie spieki, które trzeba było rozbijać. Pełna szufladę wynosiło się co 12h a piec nie mógł osiągnąć temperatury zadanej.
Pamiętam ze to był węgiel z "Piasta" który nie miał zbyt dobrych opinie.
Ale spróbuję, może coś się zmieniło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2016, 8:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
malwina - z mojego doświadczenia z tymi niby-lepszymi ekogroszkami wynika, że to one najczęściej powodują spieki. Mają większą wartość energetyczną i nie zdążą się wypalić jak już spadają do szuflady. I wtedy również miałem potężne spieki i ogólnie kłopoty. Wg mnie wartość energetyczna z zakresie 23-25 MJ to optymalna wartość dla kotłów z podajnikiem. Nie mniej i nie więcej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lut 2016, 11:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Wkrótce kupię tam 2 tony i wtedy będę coś na ten temat mógł powiedzieć we własnym imieniu


Po zakupie mogę tylko pochwalić - obsługę, prędkość i jakość usługi i na koniec najważniejsze - sam ekogroszek :smt023
Kupiłem ten tańszy - chyba 760 tona + 60 za workowanie + 50 dowóz z wykiprowaniem przy drzwiach (co dla mnie ważne, bo łatwego dojazdu tam nie mam, a kierowca nie robił problemu) :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2016, 17:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 cze 2016, 15:40
Posty: 3
Otwórz przysłonę i zmniejsz obroty i reguluj aż dopasujesz do odpowiedniego kopczyka na palniku. Jeśli kopiec zapada sie, to zmniejszasz, jak przesypuje zar do popielnika, to zwiększasz obroty. Generalnie ekogroszek z wysokokaloryczny, czyli pow 26MJ nie lubi szybkiego spalania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2017, 15:15 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sty 2017, 15:04
Posty: 5
Najlepiej kupować ekogroszek, który wykonany jest z dobrej jakości polskiego węgla, przynajmniej dzięki temu wspiera się polskich producentów. Ekogroszek jest naprawdę wydajny. Jeżeli kupimy go od dobrej firmy, to można liczyć na naprawdę konkretne ogrzewanie. Różnie to bywa z ekogroszkiem, zazwyczaj pakowany jest tylko i wyłącznie suchy materiał, ale w niektórych okresach w ciągu roku trudno uniknąć wilgoci. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2017, 13:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 maja 2017, 13:10
Posty: 5
Lecter pisze:
Najlepiej kupować ekogroszek, który wykonany jest z dobrej jakości polskiego węgla, przynajmniej dzięki temu wspiera się polskich producentów. Ekogroszek jest naprawdę wydajny. Jeżeli kupimy go od dobrej firmy, to można liczyć na naprawdę konkretne ogrzewanie. Różnie to bywa z ekogroszkiem, zazwyczaj pakowany jest tylko i wyłącznie suchy materiał, ale w niektórych okresach w ciągu roku trudno uniknąć wilgoci. :)


Dokładnie, dlatego ja od dłuższego czasu zamawiam ekogroszek od firmy ... Siedzibę mają na śląsku, ale nie mają żadnego problemu w dostarczaniu opału nawet do Zgorzelca. Biorę od nich zawsze ekogroszek - wesoła i jestem zadowolony. Dodatkowo nie zdarzyło mi się odebrać od nich wilgotny materiał. :grin:

Unikaj spamu :smt021 Kolejny będzie Twoim ostatnim - YELLO_35


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2017, 18:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
Lucjan pisze:
Lecter pisze:
Najlepiej kupować ekogroszek, który wykonany jest z dobrej jakości polskiego węgla, przynajmniej dzięki temu wspiera się polskich producentów. Ekogroszek jest naprawdę wydajny. Jeżeli kupimy go od dobrej firmy, to można liczyć na naprawdę konkretne ogrzewanie. Różnie to bywa z ekogroszkiem, zazwyczaj pakowany jest tylko i wyłącznie suchy materiał, ale w niektórych okresach w ciągu roku trudno uniknąć wilgoci. :)


Dokładnie, dlatego ja od dłuższego czasu zamawiam ekogroszek od firmy ... Siedzibę mają na śląsku, ale nie mają żadnego problemu w dostarczaniu opału nawet do Zgorzelca. Biorę od nich zawsze ekogroszek - wesoła i jestem zadowolony. Dodatkowo nie zdarzyło mi się odebrać od nich wilgotny materiał. :grin:


A ja zamówiłem i byłem bardzo niezadowolony.Nie trzymał parametrów którymi reklamowała się firma i w dodatku wilgotny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2017, 12:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 maja 2017, 12:30
Posty: 2
Ja kupuję ze Śląska, bo tam jest najlepszy ze wszystkich jakie miałem. Słaby się spiekał i strasznie mnie to denerwowało.


-----------


edit by YELLO_35
uważaj na spam :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lip 2017, 13:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 lip 2017, 13:17
Posty: 1
Ja w te zimę paliłem groszkiem z Sovillo (Hanysek). Spiekalność mała, na początku tylko musiałem ustawić piec, a potem już wszystko spoko, wydajnie całkiem!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..