Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 0:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 lut 2005, 11:17 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Czy w Zgorzelcu jest archiwum?
z którego można było by się dowiedzieć, kiedy panował w Zgorzelcu burmistrz X, kiedy pomalowano domy przy ulicy Daszyńskiego a kiedy zrobiono za krótkie miejsca parkingowe naprzeciw Urzędu Miasta, nie mówiąc już o słynnych ścieżkach rowerowych w mieście.
To wszystko i wiele innych wydarzeń powinno być archiwizowane. Z tego co mi wiadomo, takiej placówki nie ma. Są prywatni archiwiści, którzy nie wiedzą potem gdzie i komu swoje materiały przekazać.
Tworzona jest od kilkudziesięciu lat historia miasta Zgorzelec nad Nysą Łużycką, gdzie są tego ślady? porozrzucane w różnych publikacjach i miejscach, powinny być gromadzone przez urzędowo opłacanego pracownika i dostępne dla chcących z nich skorzystać. Miałem okazję zwiedzać Archiwum Miejskie w Goerlitz, większość z nas nie ma pojęcia, jakie informacje można tam znależć, a oni tam także zaczynali od początku.
Jedyne starsze dokumenty w Zgorzelcu (XIX w.) miałem okazję oglądać w archiwum byłego MZGM; ostatnio na giełdach internetowych pojawiają się tego rodzaju teczki dotyczące zgorzeleckich budynków. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2005, 11:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja też podpisuję sie pod tym pomysłem obiema rękami. Już wcześniej myślałem o jakimś periodyku, a jako tekściarza miałem na mysli Ciebie Janku. Rozmawiałem o tym nawet z Dnielem i jemu pomysł też się spodobał. Nie odzywałem się jednak na te temat, ponieważ nie wierzyłem w ogólną aprobatę. Pomyliłem się. Przepraszam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2005, 14:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Archiwum i czasopismo stricte historyczne to chyba coś czym powinniśmy się zająć na poważnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2005, 14:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Tu nie chodzi o zawodostwo, a o pasję, o to aby sie podzielić z innymi wiedzą która my już posiadamy. Żeby pokazać ludziom miasto które nie kończy się na hipermarketach i tandetnych spędach przypominających prowincjonalne, wiejskie odpusty. :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2005, 16:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 sty 2005, 21:14
Posty: 264
Lokalizacja: Zgorzelec
Fajny pomysł :) Jestem zaa.... A co do pomysłu i zamieszczenia tego działu - to spoko, tylko zeby głupot niewypisywali ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lut 2005, 15:54 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lut 2005, 14:09
Posty: 13
Lokalizacja: Dzierżoniow/Olszyna/Wroclaw
bombas3 pisze:
Czy w Zgorzelcu jest archiwum?
z którego można było by się dowiedzieć, kiedy panował w Zgorzelcu burmistrz X, kiedy pomalowano domy przy ulicy Daszyńskiego a kiedy zrobiono za krótkie miejsca parkingowe naprzeciw Urzędu Miasta, nie mówiąc już o słynnych ścieżkach rowerowych w mieście.
To wszystko i wiele innych wydarzeń powinno być archiwizowane. Z tego co mi wiadomo, takiej placówki nie ma. Są prywatni archiwiści, którzy nie wiedzą potem gdzie i komu swoje materiały przekazać.
Tworzona jest od kilkudziesięciu lat historia miasta Zgorzelec nad Nysą Łużycką, gdzie są tego ślady? porozrzucane w różnych publikacjach i miejscach, powinny być gromadzone przez urzędowo opłacanego pracownika i dostępne dla chcących z nich skorzystać. Miałem okazję zwiedzać Archiwum Miejskie w Goerlitz, większość z nas nie ma pojęcia, jakie informacje można tam znależć, a oni tam także zaczynali od początku.
Jedyne starsze dokumenty w Zgorzelcu (XIX w.) miałem okazję oglądać w archiwum byłego MZGM; ostatnio na giełdach internetowych pojawiają się tego rodzaju teczki dotyczące zgorzeleckich budynków. 8)



archiwalia zgorzeleckie sa w lubaniu slaskim moze czesc w jeleniej ?
archiwum przekopalem pisalem magisterke zgorzelec 1945 -1950 materialow jest malo trzeba przewalac wszystko po kolei czesc zaginela (urzad miejski) sa jedynie ogolne dane starostwa powiatowego ....wyszla mi z tego praca na jakies 80 stron bronie ja niebaerm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2005, 10:07 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Robercik, a zamierzasz swoja magisterke w jakis sposob upublicznic? To jest, jakby nie patrzec, kawal dobrej, acz potrzebnej tylko zapalencom roboty, mgrke z historii pisac... Wiem cos o tym, bo sam popelnilem :wink: A co do archiwaliow UM, to podobno trzymaja cos po piwnicach... Przy okazji, czy wie ktos, jak to jest teraz z archiwizacja zasobow przedsiebiorstw i instytucji? Bo ustawa w tej sprawie jakos ostatnio ulegla zaostrzeniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2005, 12:59 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lut 2005, 14:09
Posty: 13
Lokalizacja: Dzierżoniow/Olszyna/Wroclaw
jak ktos by mi pomogl i ktos chcialby to to czemu :idea: nie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2005, 16:27 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
co ci trza pomóc? w czym oczekujesz pomocy? wal :D :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2005, 15:37 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lut 2005, 14:09
Posty: 13
Lokalizacja: Dzierżoniow/Olszyna/Wroclaw
no to jak to opublikowac ?kto moze to sprawdzic i uzupelnic braki bo pewnie wiele mozna by bylo dopisac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..