Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2008, 1:57 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:57
Posty: 15
Lokalizacja: Zgorzelec
Szanowny zubku, nie twierdzę że serbołużyczanie nie istnieją. Uważam, że to świetny pomysł śledzić dzieje ludzkich zbiorowisk, którzy zamieszkiwali ziemie łużyckie.
Myślę, że spuścizna serbskołużycka to tylko jeden z nurtów programowych Muzeum.
Zapewne dużo informacji zaczerpnę na temat innych grup ludności, którzy tu mieszkali,
a skoro mieszkali to zostawili coś co jest do dziś.
Szukanie wpływów i zależności, przenikania się wzajemnych kultur i obyczajowości ludzi, którzy coś wzięli z zastanej obyczajowości i jednocześnie coś zostawili- i to na przestrzeni dziejów, to rzeczywiście duże dzieło i ogrom pracy dla muzealnika, historyka i pasjonata.
Czy jest ktoś taki w szeregach naszych obywateli, (jeden słyszałam że jest)
Idąc tą ideą, myślę że pozyskanie oryginalnych ( w sensie prawdziwych) zbiorów będzie kosztowne, trudne i długotrwałe a te najcenniejsze i tak są w muzeach za Nysą.
Ale nie wykluczam, że jestem w błędzie.
Wszak inne grupy narodowościowe na ziemi łużyckiej też wiele po sobie zostawiły.
To fajnie, że jest taka placówka do badań historycznych, która badania swe unaoczni swoimi odkryciami, i powie nam jakie dziedziczymy kultury i co wnieśliśmy do historii terenów, które zamieszkujemy.
Chwała wszystkim, którzy najskromniejszy nawet skrawek historii przedstawią, historii,
która ułoży się w większą połać życia ludzi tu mieszkających. Jeszcze raz chwała, za pomysł i determinację działania w kierunku celu.
Jeśli dyrektor i muzealnicy wykażą się rzetelnym podejściem do idei i programu muzeum
a przy okazji pomysłowością i fantazją w propagowaniu ekspozycji i spotkań historycznych to może nasze muzeum nie będzie kolejną nudną,dużą i pustą salą...taneczną.
Wszystko jest o.k. tylko co z tą pomysłowością i fantazją? Tę kwestię uważam w dzisiejszym muzealnictwie za priorytetową a właśnie ją widzę czarno, a w ogóle to jej nie widzę.
Szacuneczek, wszystkim adwersarzom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2008, 6:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Szukanie wpływów i zależności, przenikania się wzajemnych kultur i obyczajowości ludzi, którzy coś wzięli z zastanej obyczajowości i jednocześnie coś zostawili- i to na przestrzeni dziejów, to rzeczywiście duże dzieło i ogrom pracy dla muzealnika, historyka i pasjonata.
Czy jest ktoś taki w szeregach naszych obywateli, (jeden słyszałam że jest)


więcej niż jeden, co nie znaczy, że to wiele. Zainteresowanie będzie takie jakie uda się wzbudzić, i jest ono wprost proporcjonalne do zaangażowania, jakie zostanie w to włożone. Inna sprawa, to kontrowersje, czy jest to w ogóle potrzebne, do czego komuś oglądanie sie wstecz, kiedy wszystko pędzi do przodu i trzeba bardzo uważać, żeby sobie nie połamać nóg. Bardzo taka dyskusja jest potrzebna, szczególnie w szkołach. Gdzie jest miejsce historii i jaka jest jej rola, szczególnie w takiej sytuacji, jaką mamy tu w tym mieście.
Organizowany w tym roku w Zgorzelcu Festiwal Wielu Kultur dowodzi, że potrzeby takie istnieją i to niekoniecznie w odniesieniu do muzeum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2008, 22:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
To oczywiście absurd,...nie mniej powtarzam plotki biegające po ulicach.
Brzmią one jednoznacznie, że niejaki krytyczny,...skądinąd znany nam opozycjonista wobec aktualnej władzy miałby się stać, uwaga,,.DYREKTOREM Muzeum Łużyckiego. Lub jego p.o.

Trudno plotkom dawać wiarę, zwłaszcza wobec tak nonsensownych rozwiązań, jednak milczenie krytycznego,...daje podstawy przypuszczać, że ewentualne miraże z obecną władzą nie są mu nieprzyjemne.
Co z kolei każe przywołać znaną maksymę, że "każdego można kupić"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Choć naprawdę chciałbym się w tym miejscu mylić,... :smt028

Tak już przed wtuleniem się w poduchę,...jaką słabość swojej aktualnej pozycji politycznej ukazałby tym samym Gronicz,...aż przykro pomyśleć. :smt028

Ps.
Przewodniczący Rady Miasta nie potwierdza, lecz również nie zaprzecza ewentualnemu powołaniu krytycznego na to stanowisko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 maja 2008, 20:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Przekorny walcz z dawnymi kolegami, ale mnie w to nie mieszaj. Zdaje sobie sprawę że Twój post obliczony jest na wywołanie kolejnej wojny polsko-polskiej, jednak odbędzie się on bez mojego udziału. W tym temacie walczyłeś z Zubkiem, z Neo a teraz przyszła pewnie kolej na mnie, być może taka jest Twoja uroda. Z tym, że ja potrafię uzasadnić każdą swoje decyzje, a nie jestem przekonany co do tego czy Ty potrafisz uzasadnić swoją zmianę frontu.

przekorny pisze:
daje podstawy przypuszczać, że ewentualne miraże z obecną władzą nie są mu nieprzyjemne


Po pierwsze miraży z obecną władzą nie mam, jeśli oczywiście miałeś na uwadze wspólne podziwianie pozornych obrazów zwanych inaczej fatamorganą;. Jeśli jednak miałeś na myśli - mariaże to owszem zdarzają mi się, jak choćby w sprawie Jakubów. Pytanie czy Ciebie stać na takie połączenie sił dla osiągnięcia wspólnego dobra.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2008, 8:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Wygląda na to, że wszystko przebiega zgodnie z planem.
Wczoraj otrzymałem oficjalną informację, że oboje kandydaci w konkursie na Dyrektora Muzeum Łużyckiego zostali, na wniosek komisji konkursowej, odrzuceni przez burmistrza. :lol:
Teraz zapewne Gronicz powoła już dyrektora, który będzie spełniał wszelkie możliwe warunki do objęcia tej funkcji, bez rozpisywania dodatkowych konkursów. Ciekawe kto to będzie,..??? :lol:

Krytyczny, dość często wzywałeś do przejrzystości w działaniach samorządów.
Wyjaśnij, proszę, na czym miała ona polegać, bo w świetle ostatnich wydarzeń wydaje mi się, że chyba nie zrozumiałem Ciebie zbyt dokładnie.
Czy wciąż jeszcze jesteś za przejrzystością w urzędach i czy, oraz w jaki sposób zareagowałbyś, gdybyś próbowano Ciebie wciągnąć w jakieś zakulisowe ustalenia, układy czy też rozgrywki??? :smt028

ps. oczywiście mariaże, efekt pośpiechu, lub jakkolwiek zechcesz to sobie tłumaczyć, spowodował ten makabryczny błąd!! :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2008, 10:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Zapraszam wszystkie osoby, które interesują się działalnością Muzeum Łużyckiego, jego celami i przyszłymi działaniami na spotkanie w czwartek 18 września o godz. 18:00.

Celem spotkania jest utworzenie panelu dyskusyjnego dla osób, które interesują się historia naszego regionu, omówienie zasad współpracy z Muzeum, a także przedyskutowania założeń programowych i kierunków działania na najbliższą przyszłość.

Pozdrawiam serdecznie
Piotrek Arcimowicz
Muzuem Łużyckie

Ps. Prosiłbym o potwierdzenie obecności tu na forum, lub na e-mail: muzeumluzyckie@zgorzelec.eu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 10:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Zapraszam wszystkie osoby, które interesują się działalnością Muzeum Łużyckiego, jego celami i przyszłymi działaniami na spotkanie w czwartek 18 września o godz. 18:00.
postaram się przyjść


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 11:40 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Jeżeli nie zajdzie nic nie przewidzianego to bardzo chętnie wezmę udział w takim spotkaniu, które moim zdaniem będzie merytoryczne i dostarczy ciekawych impulsów do działalności naszego muzeum i nie tylko. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 21:36 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Też będę chciała tam dotrzeć,jeśli nic nie stanie na przeszkodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2008, 14:44 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
lenka pisze:
Też będę chciała tam dotrzeć,jeśli nic nie stanie na przeszkodzie.


Ja podobnie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2008, 11:17 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2008, 9:45
Posty: 61
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Dobry,

Mimo, że mieszkam w okolicy od niedawna chętnie przyjdę na spotkanie.

pozdrawiam
P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2008, 11:23 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 cze 2008, 8:58
Posty: 6
Lokalizacja: GR
Witam,
Bardzo zaciekawiło mnie spotkanie, dlatego się na nim zapewne pojawię.
B.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2008, 5:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ja też postaram się zajrzeć, zobaczyć co Wy tam w tym muzeum knujecie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2008, 20:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 10:15 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 wrz 2008, 7:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Dziękuje wszystkim za przybycie. Mam nadzieję, że przybliżyliśmy cele, możliwości i plany muzeum.

Pozdrawiam serdecznie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..