Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 6:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 sty 2007, 14:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
witam,

pozwolilem sobie utworzyc haslo na Wikipedii 'Stalag VIII A' zawarlem tam CAAAAALA swoja wiedze o tym obozie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stalag_VIII-A

- mala jest moja wiedza????

zatem zapraszam wszystkich historykow do poprawek i uzupelnien.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 14:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
moim zdaniem powinieneś przede wszystkim napisać o jeńcach radzieckich, ten obóz dla nich był piekłem i w porownaniu do nich pozostali jeńcy mieli - nie powiem, ze "wczasy" ale mieli po prostu lżej...
to Ruskich wykończono tu najwięcej...
żeby było "śmieszniej", na dzień dzisiejszy ich groby wyglądają tak jak Twój wpis w wikipedii - tzn nikt o nich już nie pamięta

ku pamięci:
belgijskie obrazki z "kaźni"
http://www.cegesoma.be/pls/opac/plsp.ge ... ac_dsc.htm

P.S.y
w dodatku trudno mi weryfikować stronę do której link umieściłeś na wikipedii ale widać na nim zdjęcie ogrodzenia dawnej jednostki chemików a nie stalagu
http://www.indianamilitary.org/German%2 ... 0fence.jpg
co jest delikatnie mówiąc NIEPOROZUMIENIEM


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 14:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
powinieneś przede wszystkim napisać o...


chetnie, ale ja juz napisalem co wiedzialem.
Jesli chcesz, to napisz o stalagu tu na forum, a ja to wloze do Wikipedii.

Ale najprosciej to samemu tam wejsc i nacisnac EDIT.

link, o ktorym piszesz jest przeniesiony z angielskiej Wikipedii :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 15:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
posłuchaj nie chodzi o to aby ktoś coś robił za Ciebie pokaż, że masz jaja :)
moja rada, założyłeś hasło na wikipedii to podejmij rękawicę którą sam sobie rzuciłeś, weź książkę Zgłobickiego, przysiądź nad nią, wynotuj, fakty, nazwy, daty, nazwiska, liczby itd.
Ogarnij to samemu, powoli. Niewiedza nie jest nie jest niczym złym, czymś złym jest głupota.
Opieranie się na linkach internetowych ma krótkie nogi, trzeba zajrzeć do książki - do książek, to i owszem wymaga czasu i ochoty ale wierz mi, że warto, ja wiem, ze jest XXI wiek i zamiast książek czyta się streszczenia a zamiast wierszy pisze się smsy ale warto czasami iść pod prąd ;)
tak więc nie łam się i zrób to swoje hasło na wikipedii tak abyś sie nie musiał nigdy za nie wstydzić.
powodzenia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 16:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
Ogarnij to samemu, powoli.


gdzies tutaj na forum wyczytalem, ze grupa historyczna sie sypie i sama powoli przechodzi do historii...
no ale jesli jej czlonkowie pisza: zrob to sam - no to chyba nikogo nie powinno to dziwic.

---
dzisiaj rano nie znalazlem hasla Stalag VIII A, wiec zrobilem szybkie szukanko i to haslo zalozylem. Poprawilem jeden odnosnik gdzie przy Stalagu VIII A odsylano do GORLIC w Malopolsce oraz dorobilem linki w Zgorzelcu i Görlitz.

Ja moge temat zglebiac, moge nawet ksiazki poczytac, pojechac do Belgii i pana Zglobickiego poczytac a w tym czasie ludzie czytajacy Wikipedie beda mysleli, ze Stalag VIII A byl kolo Krakowa i byli tam tylko Belgowie.


Neandertalski jesli masz jaja to nie pozwol, by haslo STALAG VIII A bylo dlugosci dobrego SMS-a i nie czekaj az ja lub ktos inny wglebi sie w temat i to haslo dokonczy - pisales, ze wiesz cos o Rosjanach w obozie. Dopisz kiedy ich tam przywieziono i ilu ich bylo - zawsze to cos!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 16:16 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam - jak masz coś robić na odwal - to nie rób nic - wykasuj to hasło i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 16:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
wykasuj to hasło i tyle


jasne, po co pisac o jakims tam obozie w internecie, po co komu w ogole potrzebna jest historia?

zubek pisze:
jak masz coś robić na odwal - to nie rób nic


niestety nie poslucham Cie.

zalozylem ten temat liczac na pomoc i na taka nadal licze - obojetnie czy tu na forum czy tam na wikipedii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 16:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam - nie dramatyzuj

nie wiem skad taka postawa (dla mnie także bezjajeczna ;) ), że znajdzie sie zawsze ktoś, kto podpowie, poprawi, sprawdzi i przytuli. człowieku - wszyscy tu publikujemy na tej samej zasadzie jak Ty - kierowani tylko i wyłacznie dobrą wolą.

chcesz się zapisać dla potomności - to poswięć temu trochę serca, a nie dziesieć kliknięć myszką. ok?

[ Dodano: Pon Sty 22, 2007 3:42 pm ]
i jeszcze - jak mozna w ogóle pisać, z myślą że się pisze źle i trzeba to poprawić.... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 16:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
jeszcze raz napisze: dzisiaj chcialem znalezc Stalag VIII A w wikipedii, nie znalazlem, a nawet znalazlem bzdurne linki, wiec to zmienilem. Nastepnym krokiem (wydawalo mi sie wlasciwym) bylo poproszenie o pomoc tych co sie na tym znaja.

i jako odpowiedz otrzymalem: olej to stary, my tutaj zbieramy prawdziwe informacje i mamy ich tak duzo, ze nawet nie wiemy czy w ogole uda nam sie to kiedykolwiek wpisac - wiec zabieraj to swoje smieszne haselko i czekaj na "prawdziwych historykow" albo sam przekop temat.

wowczas zaczalem dramatyzowac...

zubek pisze:
znajdzie sie zawsze ktoś, kto podpowie, poprawi, sprawdzi i przytuli.

takie teksty mozesz sobie oszczedzic.

zubek pisze:
chcesz się zapisać dla potomności - to poswięć temu trochę serca, a nie dziesieć kliknięć myszką. ok?

juz troche poswiecilem, teraz kolej na Ciebie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 17:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
i jako odpowiedz otrzymalem: olej to stary, my tutaj zbieramy prawdziwe informacje i mamy ich tak duzo, ze nawet nie wiemy czy w ogole uda nam sie to kiedykolwiek wpisac - wiec zabieraj to swoje smieszne haselko i czekaj na "prawdziwych historykow" albo sam przekop temat.

:smt082

ojej.. kiedyś zarzucono mi nadinterpretacje...., ale ja to przy Tobie mały pikus jestem ;) spokojnie.
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 17:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
pozdrawiam rowniez.

zubek dopisal:
Cytuj:
i jeszcze - jak mozna w ogóle pisać, z myślą że się pisze źle i trzeba to poprawić....


czy ja cos tam źle napisalem? Stary daj sobie luzu! To sie nazywa zalążek artykułu. Jesli nie masz ochoty go rozbudowywac to po co bijesz piane?
Zwrocilem sie z prosba do ludzi, ktorzy wiedza cos na ten temat i chca to przekazac innym, a nie do tych co wiedza ale nie powiedza i zgrywaja gieroja.

jeszcze raz pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 19:19 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 23:26
Posty: 284
Lokalizacja: Wrocław
Czuję się w obowiązku stanąć po stronie tadama.
Jeżeli tadam odwalił kawał dobrej roboty, ale ma świadomość swojej niedoskonałości i podejmuje tą dyskusję - to bardzo dobrze. Ci, którzy znają historię Stalagu hasło poprawią szybko. Ja obiecuje, że w drugim tygodniu lutego zrobię to w oparciu o książkę Zgłobickiego.
Nie ma źródeł wolnych od błędów - pewnie są i nieścisłości w książce Zgłobickiego. Ideą Wikipedii jest ich poprawianie na przestrzeni czasu - książki nikt nie poprawi!
A co do dopisania, to zasadne byłoby wspomnieć nie tylko o Rosjanach, ale też o Włochach, którzy jako "zdrajcy" wiele lżej nie mieli.

Nie przesadzajmy. Krzywda jaką ten niepełny artykuł wyrządzi jest niewspółmiernie mniejsza, od korzyści jakie może przynieść wielu pokoleniom internautów (oczywiście po jego rozszerzeniu)!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 19:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
może i tak... ja jednak ten cały szum odebrałem jako akcję typu - "weźmy się i zróbcie" - i... chyba jednak pozostanę przy swoim zdaniu.
a może jestem przewrażliwiony? :(

[ Dodano: Pon Sty 22, 2007 6:35 pm ]
zmieniłem zdanie - czepiam sie. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 19:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
no i batosza się zgłosił na ochotnika i bardzo dobrze.
tadam ja do Ciebie nic nie mam. poza tym nie jestem z żadnej grupy historycznej. owszem bawiłem się kiedyś w to forum tak nawet powiedziałbym z całego serca ale nie wyszło, z różnych powodów. nauczyłem się m.in. tego, ze jak coś człowieka interesuje to jeżeli on sam się tym nie zajmie to nikt tego nie zrobi za niego, stąd moja sugestia abyś się za coś wziął do końca, inaczej to nie ma sensu. jestem w stowarzyszeniu zgorzeleckim, które mogłoby wiele rzeczy robić ale własnie jego problemem największym jest, ze wielu ludzi wie doskonale czym miałoby się takie stowarzyszenie zajmować ale robić się nikomu nie chce, tylko każdy rzucałby pomysłami, zróbcie to zróbcie tamto. a stowarzyszenie jakiekolwiek, wg mnie ma sens, gdy ja sam mam jakiś pomysł i szukam wsparcia, ale wsparcia a nie kogoś kto zrobi to za mnie.
po przeczytaniu Twojego wpisu rzuciłem Ci kilka uwag, które mi się nasunęły ale to nie było potępienie, tylko sugestie. historia, podobnie jak wiele innych dziedzin jest nauką w której bez pracy własnej daleko nie zajdziesz i niczego specjalnego nie odkryjesz - chyba, tzn tak mi się zdaje bo z wykształcenia jestem hydraulikiem i po prostu na historii się nie znam, interesuję się nią i z upływem czasu tylko jeszcze bardziej pogłębiam swoją niewiedzę, tzn coraz bardziej wiem, ze nic nie wiem, i tyle.


Ostatnio zmieniony 22 sty 2007, 23:18 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2007, 20:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam weź się chłopie w garść, przysiądź tydzień i wyedytuj porządnie hasło "Stalag VIIIA" w Wikipedii.
Pochwalam to co już zrobiłeś, bo jest to godne pochwały, ale jak ktoś napisał wyżej, jeżeli masz coś robić "na odwal się", to lepiej nie rób tego wcale,
Dlatego, powtarzam raz jeszcze, chcesz coś zrobić, to przysiądź i dokończ to co zacząłeś.

P.S.
Czytanie książek nie boli. Uwierz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..